• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עזרה- קרנות ריט

dor.soled

משתמש סולידי
דירוג
21
היי אני מחפש חומר על השקעה פסיבית בקרנות ריט ולא הצלחתי למצוא יותר מידי
קראתי גם את כל השרשורים (הם מתנהלים ברמה מאוד גבוהה וקשה להבין אותם) וגם את הפוסט של הסולידית בנושא אבל מרגיש לי שעדיין חסר לי ידע
ברשת רוב המידע מתרכז לניהול אסטרגיה לקרנות כאלה או בעיקר לשוק הישראלי
הייתי שמח לעזרה בנושא, מקורות מידע, הסבר מקיף, דרך להגדיל את הידע בנושא
אני מאוד רוצה להבין את הקורליציה לשוק המניות ולבחון מכך את האופציה להשקעה בין נדלן מסחרי או נדלן מגורים ששניהם נסחרים בארץ (אולי גם וגם)
ועוד נושא שלא כל כך ברור לי האם עדיף לפזר את ההשקעה בetf גלובלי או רק בארץ... יתרונות וחסרונות בעיקר בייתרונות החשיפה בהקשר של נדלן ולא מניות (קראתי איפשהו בפורום שבנושא נדלן עדיף להיחשף בארץ ולא גלובלי אחרת זה מייצר קורליציה גבוהה לשוק המניות, לא הצלחתי אחר כך למצוא את הסימוכין אבל אשמח שחכמי הפורום יעשו לי סדר

תודה רבה לעוזרים

היי אני מחפש חומר על השקעה פסיבית בקרנות ריט ולא הצלחתי למצוא יותר מידי
קראתי גם את כל השרשורים (הם מתנהלים ברמה מאוד גבוהה וקשה להבין אותם) וגם את הפוסט של הסולידית בנושא אבל מרגיש לי שעדיין חסר לי ידע
ברשת רוב המידע מתרכז לניהול אסטרגיה לקרנות כאלה או בעיקר לשוק הישראלי
הייתי שמח לעזרה בנושא, מקורות מידע, הסבר מקיף, דרך להגדיל את הידע בנושא
אני מאוד רוצה להבין את הקורליציה לשוק המניות ולבחון מכך את האופציה להשקעה בין נדלן מסחרי או נדלן מגורים ששניהם נסחרים בארץ (אולי גם וגם)
ועוד נושא שלא כל כך ברור לי האם עדיף לפזר את ההשקעה בetf גלובלי או רק בארץ... יתרונות וחסרונות בעיקר בייתרונות החשיפה בהקשר של נדלן ולא מניות (קראתי איפשהו בפורום שבנושא נדלן עדיף להיחשף בארץ ולא גלובלי אחרת זה מייצר קורליציה גבוהה לשוק המניות, לא הצלחתי אחר כך למצוא את הסימוכין אבל אשמח שחכמי הפורום יעשו לי סדר

תודה רבה לעוזרים

רב המידע שמצאת נוגע לשוק הישראלי רק אם חיפשת בעברית. לא מכיר ריטים ישראליים ולא בטוח שמספיק מהם (כמה יש בכלל?) קיימים לאורך זמן שמאפשר לגזור את הקורלציה שלהם למניות.
בקישורים הבאים אתה יכול למצוא את הקורלציה בין ריטים אמריקאיים וה SNP500:

https://fourpillarfreedom.com/are-reits-and-stocks-correlated/

https://www.reit.com/news/blog/mark...ation-has-not-spiked-one-during-market-crises

המספרים קצת שונים אבל שניהם נותנים קורלציה של פחות מ 0.5.

התשואה לאורך זמן של ריטים (אמריקאיים) וה SNP דומה. חלק גדול מהתשואה כשמשקיעים בריטים מגיע מדיבידנדים, אז הנטו, במיוחד למשקיע ישראלי, יכול להיות שונה.

לא יודע למה אתה אומר שעדיף להחשף לנדל"ן בארץ. במצב כלכלי נתון זה יכול להיות נכון עבור שיקולים של אדם אחד ולא נכון תחת סט שיקולים של אדם אחר. בסוף יש לנו מטרות ורצונות שונים וכל אחד צריך לגזור את דרכי הפעולה על-פי טעמו ורצונותיו ולא לפי נוסחה גנרית. מה המטרות שלך? אתה רוצה ריטים לפיזור (תשואה חיובית בלי קורלציה למניות), אתה רוצה תזרים מזומנים (דיבידנדים יותר גבוהים), אתה מתעניין מתוך סקרנות ורצון ללמוד?

רב המידע שמצאת נוגע לשוק הישראלי רק אם חיפשת בעברית. לא מכיר ריטים ישראליים ולא בטוח שמספיק מהם (כמה יש בכלל?) קיימים לאורך זמן שמאפשר לגזור את הקורלציה שלהם למניות.
בקישורים הבאים אתה יכול למצוא את הקורלציה בין ריטים אמריקאיים וה SNP500:

https://fourpillarfreedom.com/are-reits-and-stocks-correlated/

https://www.reit.com/news/blog/mark...ation-has-not-spiked-one-during-market-crises

המספרים קצת שונים אבל שניהם נותנים קורלציה של פחות מ 0.5.

התשואה לאורך זמן של ריטים (אמריקאיים) וה SNP דומה. חלק גדול מהתשואה כשמשקיעים בריטים מגיע מדיבידנדים, אז הנטו, במיוחד למשקיע ישראלי, יכול להיות שונה.

לא יודע למה אתה אומר שעדיף להחשף לנדל"ן בארץ. במצב כלכלי נתון זה יכול להיות נכון עבור שיקולים של אדם אחד ולא נכון תחת סט שיקולים של אדם אחר. בסוף יש לנו מטרות ורצונות שונים וכל אחד צריך לגזור את דרכי הפעולה על-פי טעמו ורצונותיו ולא לפי נוסחה גנרית. מה המטרות שלך? אתה רוצה ריטים לפיזור (תשואה חיובית בלי קורלציה למניות), אתה רוצה תזרים מזומנים (דיבידנדים יותר גבוהים), אתה מתעניין מתוך סקרנות ורצון ללמוד?
אני חושש שאין לי מספיק מידע כדי לקבל את ההחלטה מה כרגע הכי נכון עבורי
בן 21 מחפש פיזור נוסף לתיק שמורכב ממניות ואגח (70-30)
אחרי קראית הספר הליכת אקראי עלה בי הרצון להיחשף גם לשוק הנדלן אבל לא מצאתי על זה מספיק חומר
אני רוצה בעיקר לפזר את התיק לתחום נוסף
תשואת דיבידנטים לא מעניינת אותי יותר מידי כרגע
הייתי מעדיף קרן נאמנות או etf שצובר לקרן מחדש
אני באמת לא יודע מה עדיף עבורי כי לא מצאתי מספיק ידע לא על הקרנות בארץ ולא בחול
וכן חיפשתי בעברית אני אקרא את הקישורים המצורפים
תודה רבה

אני חושש שאין לי מספיק מידע כדי לקבל את ההחלטה מה כרגע הכי נכון עבורי
בן 21 מחפש פיזור נוסף לתיק שמורכב ממניות ואגח (70-30)
אחרי קראית הספר הליכת אקראי עלה בי הרצון להיחשף גם לשוק הנדלן אבל לא מצאתי על זה מספיק חומר
אני רוצה בעיקר לפזר את התיק לתחום נוסף
תשואת דיבידנטים לא מעניינת אותי יותר מידי כרגע
הייתי מעדיף קרן נאמנות או etf שצובר לקרן מחדש
אני באמת לא יודע מה עדיף עבורי כי לא מצאתי מספיק ידע לא על הקרנות בארץ ולא בחול
וכן חיפשתי בעברית אני אקרא את הקישורים המצורפים
תודה רבה

אם זאת ההתלבטות שלך, אין לך מה לחשוש. אם בגילך אתה חושב על העתיד וכבר משקיע כנראה שתגיע למצב כלכלי טוב משל רב בני גילך. אם תוסיף 5-10-15 אחוזים של קרנות ריט, או שלא, לא באמת ישנה.
תמשיך להשקיע, ללמוד, ואם בעתיד תחליט לשנות את ההקצאה, אז תשנה את ההקצאה.

לא הבנתי אחרי שהחלטת על מטרות ההשקעה, אופק ההשקעה והפיזור מדוע קרנות ריט כל כך חשובות.
אתה יכול להשקיע כמו שתכננת ותוך כדי כך לחפש עוד מידע על קרונות נדלן, ולרשום לעצמך קודם כמה % תרצה להשקיע שם ומאילו מקורות, כאשר תחליט שים שם כסף חדש מחסכון או תמכור מניות או אגח לפי מה שהחלטת קודם.

לא הבנתי אחרי שהחלטת על מטרות ההשקעה, אופק ההשקעה והפיזור מדוע קרנות ריט כל כך חשובות.
אתה יכול להשקיע כמו שתכננת ותוך כדי כך לחפש עוד מידע על קרונות נדלן, ולרשום לעצמך קודם כמה % תרצה להשקיע שם ומאילו מקורות, כאשר תחליט שים שם כסף חדש מחסכון או תמכור מניות או אגח לפי מה שהחלטת קודם.
זה בדיוק מה שאני עושה
ההקצאה הקיימת היא 70-30 למניות
עכשיו למיטב הבנתי בגלל המאפיינים של קרנות ריט אני רוצה להקצות אותם כחלק מהתיק המנייתי ולהעלות ל80 אחוז בשלב ראשון (10 אחוז נוספים מחיסכון שכבר קיים לקרנות ריט)
העניין הוא שאני לא מוצא מספיק מידע על זה כדי להתקדם בתוכנית

אם זאת ההתלבטות שלך, אין לך מה לחשוש. אם בגילך אתה חושב על העתיד וכבר משקיע כנראה שתגיע למצב כלכלי טוב משל רב בני גילך. אם תוסיף 5-10-15 אחוזים של קרנות ריט, או שלא, לא באמת ישנה.
תמשיך להשקיע, ללמוד, ואם בעתיד תחליט לשנות את ההקצאה, אז תשנה את ההקצאה.
צודק לגמרי
אפשר לשאול אם אתה משקיע גם כן בקרנות ריט? אם כן באילו ומאיזה סיבות

באופן כללי אם אנשים שמשקיעים בקרנות כאלו יספרו קצת באילו קרנות ולמה זה מאוד יעזור לי לנתחיל לגבש תמונה

באופן כללי אם אנשים שמשקיעים בקרנות כאלו יספרו קצת באילו קרנות ולמה זה מאוד יעזור לי לנתחיל לגבש תמונה
1. אם אתה קונה מדדים אתה משקיע גם בקרנות ריט, הם כלולות בכל המדדים המובילים.
2. אתה יודע מה זה קרן ריט? אתה יודע שזה מניה רגילה לכל דבר ועניין?

1. אם אתה קונה מדדים אתה משקיע גם בקרנות ריט, הם כלולות בכל המדדים המובילים.
2. אתה יודע מה זה קרן ריט? אתה יודע שזה מניה רגילה לכל דבר ועניין?
היי אורי שמח שאתה מגיב פה לדעתי את השם שלך ראיתי בכמה שרשורים פה בנושא אשמח לעזרתך
1. כעיקרון הבנתי שהם פועלות כמו מניות רגילות אבל לא בדיוק, זאת אומרת אני צופה ירידות ביחד עם כל השוק אבל פחות (אלה אם כן יש סיבות שבהכרח קשורות לנדלן), כך שזה כן יוצר קורליציה שלילית מסויימת לשוק המניות גם אם לא מלאה. האם אני צודק?
2. אני יודע שהם מושקעים במדדים הרגילים אבל למיטב הבנתי (בשונה מסקטורים אחרים) כן כדאי לפנות להם חלק נוסף בתיק בגלל מה שכתבתי בסעיף 1, אם כי בגלל זה אני שוקל להשקיע אולי בקרנות ישראליות שלא נמצאות שם (אני לא מצליח למצוא אינפומציה מספיק טובה לגבש דעה בנושא)
דעתי הכללית היא שאם אני מעוניין בעתיד לקנות נדלן בארץ אז כדאי לי להיחשף לנדלן בארץ (מסחרי ולמגורים) ובאמת אחת האופציות הייתה להיחשף ל2 הקרנות הנל הנסחרות בארץ וחשופות לזה
אבל שוב חשוב לי להדגיש שהדעות שלי לא מספיק מגובשות בעיקר כי אין לי מספיק ידע בנושא

1. כעיקרון הבנתי שהם פועלות כמו מניות רגילות אבל לא בדיוק
בדיוק בדיוק, יתרה מזאת, הן מניות רגילות לכל דבר ועניין.
זאת אומרת אני צופה ירידות ביחד עם כל השוק אבל פחות
הפוך.
כך שזה כן יוצר קורליציה שלילית מסויימת לשוק המניות גם אם לא מלאה. האם אני צודק?
לא.
דעתי הכללית היא שאם אני מעוניין בעתיד לקנות נדלן בארץ אז כדאי לי להיחשף לנדלן בארץ (מסחרי ולמגורים) ובאמת אחת האופציות הייתה להיחשף ל2 הקרנות הנל הנסחרות בארץ וחשופות לזה
למה הכוונה ל"נדלן בארץ"?
אם בכוונתך לנדל"ן מסחרי אז יש 2 קרנות כאלה בארץ ושניהן דרך טובה להחשף לנד"ן מסחרי אבל יש גם הרבה חברות אחרות שהן לא קרנות ריט שגם הם יתנו לך חשיפה טובה.
אם בכוונתך לנדל"ן למגורים אז לא, זה דרך גרועה מאד להחשף לה, אתה מוזמן לפתוח גרף של קרן ריט בשם "מגוריט" ולהיווכח בעצמך.

בדיוק בדיוק, יתרה מזאת, הן מניות רגילות לכל דבר ועניין.

הפוך.

לא.

למה הכוונה ל"נדלן בארץ"?
אם בכוונתך לנדל"ן מסחרי אז יש 2 קרנות כאלה בארץ ושניהן דרך טובה להחשף לנד"ן מסחרי אבל יש גם הרבה חברות אחרות שהן לא קרנות ריט שגם הם יתנו לך חשיפה טובה.
אם בכוונתך לנדל"ן למגורים אז לא, זה דרך גרועה מאד להחשף לה, אתה מוזמן לפתוח גרף של קרן ריט בשם "מגוריט" ולהיווכח בעצמך.

אני שמח אתה מרחיב בנושא אם תוכל להוסיף מילות קישור/ חיבור זה יעזור אפילו יותר ולא אצטרך לנחש
לעיינינו אם תוכל לתת דוגמאות לדרכים טובות מאלה או לשתף במה אתה משקיע/ מכיר זה יעזור
יש לך הרבה ידע בנושא שתף אותנו שנדע גם

אני שמח אתה מרחיב בנושא אם תוכל להוסיף מילות קישור/ חיבור זה יעזור אפילו יותר ולא אצטרך לנחש
לא הבנתי, הפיסוק או התחביר שלי בעיתיים?
לעיינינו אם תוכל לתת דוגמאות לדרכים טובות
דרכים טובות למה?
מאלה או לשתף במה אתה משקיע/ מכיר זה יעזור
אני משקיע בשוק ההון בעיקר במדדים (לא של קרנות ריט), בנדל"ן בארץ ישירות ובחוב מגובה נדל"ן בארה"ב.
יש לך הרבה ידע בנושא שתף אותנו שנדע גם
שיתפתי נראה לי את כולו פה בפורום אבל אם צריך השלמות אז בכיף.

לא הבנתי, הפיסוק או התחביר שלי בעיתיים?

דרכים טובות למה?

אני משקיע בשוק ההון בעיקר במדדים (לא של קרנות ריט), בנדל"ן בארץ ישירות ובחוב מגובה נדל"ן בארה"ב.

שיתפתי נראה לי את כולו פה בפורום אבל אם צריך השלמות אז בכיף.
אני חושב שהוא התכוון ללינקים ולא תחבירית.
אם תוכל לספק כמה מקורות מידע אמינים לגבי קרנות ריט אני אשמח גם כן.

קיימים ETF גלובלים להשקעה בקרנות ריט?

ב- Average Annual מחושב הדיבידנדים שמחולקים או רק השווי של הקרן ?
כולל דיבידנדים.
מה ההבדל בין 30 Day SEC Yield ו- 12m Trailing Yield ?
TRAILING זה אחורה.
30 DAY זה קדימה צפוי.
כמה בעצם אחוז יוצא הדיבידנדים שהם מחלקים ?
30 DAY SEC YIELD
או צוברים ? איך יודעים ?
כל התעודות האמריקאיות מחלקות, לאיריות בדרך כלל יש גרסה צוברת וגרסה מחלקת לאותה התעודה.

• אהבתי
Reactions: M.B
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש עזרה בהבנה של תהליך ההקמה של קרנות, קרנות ריט באופן כללי ושל "מגוריט" בפרט. שוק ההון 54
א עזרה במציאת קרנות איריות (להשקעה בדולרים) דרך פסגות טרייד שוק ההון 8
H עזרה בנושא קרנות נאמנות אג"ח שקליות ריבית קבועה ממשלתיות שוק ההון 0
T עזרה בפתיחת חשבון ובחירת קרנות מחקות שוק ההון 2
1337justme עזרה קטנה בהתלבטות בין קרנות שוק ההון 13
Waler [בקשת עזרה] הבנת ההבדלים בין קרנות שונות שוק ההון 3
ל עזרה מול המנהל אוף טופיק 5
מ עזרה בדו"ח שנתי מיסים 15
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
D עזרה בתביעת אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M עזרה בטופס 5329 מיסים 3
E צריך עזרה חברים, מי מקבל מאקסלנס טרייד שליח עם שוקולד יוקרתי ממקס ברנר לחג הפסח ? אוף טופיק 10
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
S עזרה למשפחה - סמים אוף טופיק 38
tomchoook עזרה לחבר במינוס צרכנות פיננסית 4
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
A עזרה בהבנת עסקה מתמשכת נדל"ן 14
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
S Apple ID מכשירי אפל - עזרה פוסטים מאיכות נמוכה 2
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13