• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מקבץ שאלות על קרן השתלמות בניהול אישי ira

karapuzo

משתמש רשום
דירוג
5
שלום לכולם,

אני שוקל להעביר את קרן ההשתלמות שלי כעצמאי למסול IRA ויש לי מספר שאלות שלא מצאתי אליהם תשובה כאן או בכלל.

1) האם יש דרך להימנע משער החליפין של הקרן? למשל האם ניתן להפקיד לקרן דולרים ולא שקלים? ההכנסה שלי בדולרים לכן אין כל כך הגיון להמיר דולרים לשקלים וחזרה לדולרים.
2) נגיד אני קונה VTI והיא מחלקת דיבידנד, האם יורד ניכוי מס במקור בארה"ב של 25%? איך זה מסתדר עם פתור ממס על רווחים בקרן השתלמות.
3) האם יש צפי לפגיעה ע"י מס ירושה בארה"ב במקרה של מוות על קרן ההשתלמות במקרה שאני מחזיק מוצרים אמריקאים באופן ישיר בקרן? על פניו יש, האם היו תקדימים בנושא?
4) מה הם העמלות הטיפוסיות ועמלות המינימים בקרנות כאלה?
5) האם יש דרך להשקיע דיבדנדים חזרה באופן אוטומטי, נראה לי בזבזני לשלם מינימום עמלה על סכומים קטנים.
6) איזה מוצרים אפשר לקנות למשל באי בי אי? האם יש להם קרנות איריות של vanguard כמו למשל LON:VWRD LON:VUSA
7)האם ניתן לקנות אגרות חוב OTC כמו למשל US4651387N91 ? יש להם בכלל בונד דסק?

עוד דברים מעניינים אם יש לכם להוסיף.

תודה מראש ומקרב לב :)

נערך לאחרונה ב:
1) מאמין שלא. המנגנון הוא כמו הפקדה לכל קרן השתלמות, לא משנה IRA או לא.
2) אכן, IRA לא נותן פטור מניכוי במקור ע״י מדינות זרות.
3) שאלה טובה שכבר נשאלה כאן, ללא תשובה. הניחוש שלי הוא דווקא שלא צריך לשלם, כיוון שלא אתה מחזיק במוצרים אלא קרן ההשתלמות, שאתה במקרה מנהל.
4) דומה לעמלות הדיפולטיות של אותו בית ההשקעות מחוץ ל-IRA, אבל בהחלט יכול להיות שאפשר להתמקח אם יש לך סכום גדול. פלוס דמי ניהול שגם עליהם ניתן להתמקח, סדר גודל 0.3 אחוז.
5) לא.
6) אני יודע שבמיטב ניתן לקנות כל דבר שנסחר בבורסות האירופיות, לא רואה סיבה שב-IBI לא יהיה ניתן. רק העמלות יותר גבוהות מאשר מסחר בארה״ב.

) אכן, IRA לא נותן פטור מניכוי במקור ע״י מדינות זרות.
רק בשביל לחדד (ה"אכן...לא" בלבל אותי טיפה) אין פטור ממס דיבידנדים מכיוון שהוא מנוכה בארץ אחרת - כמובן כל זה כאשר מדובר על מיסוי של דיבידנדים של ארץ זרה...

3) האם יש צפי לפגיעה ע"י מס ירושה בארה"ב במקרה של מוות על קרן ההשתלמות במקרה שאני מחזיק מוצרים אמריקאים באופן ישיר בקרן?
אין שום סיבה לפגיעה של מס ירושה בקרן ההשתלמות מכיוון שהנכסים שמוחזקים בקרן ההשתלמות לא רשומים על שמך וקרן ההשתלמות עצמה אינה נכס אמריקאי ורק היא רשומה על שמך.

האם ניתן לקנות אגרות חוב OTC
למיטב ידיעתי אסור לרכוש OTC אבל כאן יכול להיות שאני טועה אז תבדוק זאת מול הגוף שאצלו אתה פותח את קרן ה-IRA.

על כל שאר השאלות @תל אביבי נתן לך תשובות מעולות!

תודה על התשובות,

אז הדבר הבעיתי העיקרי כאן זה ניכוי מס על דיוידנד.
אני מניח שגם לא ניתן יהיה לקזז את המס שנוכה במקור בקרן מול הפסדי הון אחרים לפי אותו ההגיון שהקרן היא לא אתה ואתה רק המנהל.
מעניין איך הקרנות הרגילות מסתדרות עם נושא המס על דיבידנד, נראה לי סופר מוזר שהם יתנו במתנה 25% לדוד סם.
למשל ב-VTI למכור לפני ה- ех date ולקנות אחריו, מה אתם עושים במקרים כאלה?

מה אתם עושים במקרים כאלה
אאל"ט רוב חברי הפורום שמשקיעים במדדים דרך IRA בוחרים, בדיוק מהסיבה הזאת, בקרנות איריות צוברות בעלות שני יתרונות מרכזיים שנטחנו עד דק בפורום:
1. כשמן כן הן: צוברות הדיבידנדים.
2. מחוייבות במיסוי דיבידנדים במקור מופחת ביחס לקרנות האמריקאיות.

למכור לפני ה- ех date ולקנות אחריו
לא נשמע יעיל מבחינת עמלות מינימום בהתחשב בסכומים הנמוכים יחסית שצבורים בד"כ בקרן השתלמות.

1) האם יש דרך להימנע משער החליפין של הקרן? למשל האם ניתן להפקיד לקרן דולרים ולא שקלים? ההכנסה שלי בדולרים לכן אין כל כך הגיון להמיר דולרים לשקלים וחזרה לדולרים.

למיטב זכרוני IBI מאפשרים הפקדה הן בשקלים והן בדולרים, אבל צריך לוודא.

לא נשמע יעיל מבחינת עמלות מינימום בהתחשב בסכומים הנמוכים יחסית שצבורים בד"כ בקרן השתלמות.
זה גם לא עובד במציאות ופירטתי על זה כאן בפורום לא מזמן עם דוגמה מהחיים על מדד SP500 ואיך אסטרטגיית מכירה לפני יום האקס ורכישה בתחילת יום האקס היתה מייצרת הפסדים גם אם אין עמלות ואין מיסוי בכלל.

אוקי, הבנתי.
ושאלה נוספת, מה קורה בקרן הזאת - אי.בי.אי. השתלמות מסלול מחקה מדד S&P500 (מ"ה 2265)?
לפי רשימת הנכסים הם מחזיקים s&p emini futures שלפי מה שאני מבין לא מקבלות דיבידנד כלל, ז"א שהם רק עוקבים אחרי המדד ולא אוספים דיבידנד והיתרה הם מחזיקים באגח ארה"ב.
מה ההגין בזה בכלל? או שיש כאן איזה שהוא טריק שהדיבידנד מגולם במחיר באיזה שהיא צורה והם מתזמנים את הקניה.

הטריק הוא שהערך של החוזה עולה עם (או לקראת) הכרזת הדיבידנד.
לא צריך לתזמן שום דבר, רק לספוג את סיכון המנפיק ועלויות גלגול.

לגבי השקעה מחדש של דיבידנדים:
ראיתי שלביטריידר יש IRA מ350K. לVanguard יש DRIP ויכול להיות שאפשר להרשם אליו דרך IB.

הטריק הוא שהערך של החוזה עולה עם (או לקראת) הכרזת הדיבידנד.
לא צריך לתזמן שום דבר, רק לספוג את סיכון המנפיק ועלויות גלגול.

לפי השרשור הזה ומה ש daat99@ כתב זה לא כל כך עובד.
אני גם בדקתי בהיסטוריית מחירים של S&P 500 Emini וזה לא כל כך עובד.

לפי השרשור הזה ומה ש daat99@ כתב זה לא כל כך עובד.
אני גם בדקתי בהיסטוריית מחירים של S&P 500 Emini וזה לא כל כך עובד.
אני מכיר את השרשור ואת הטענה של דעת. אבל אני לא דברתי על יום הX, אלא על הערכת הדיבידנד באופן כללי. אתה מוזמן לבדוק כמה עלו החוזים העתידיים על פני תקופה ארוכה. הסתובב כאן מחקר שהשווה גלגול חוזים עתידיים עם רכישה פיסית. המחקר טען שבמדינות בהן ניתן לצבור דיבידנדים, האופציה הראשונה עדיפה (לאחר התחשבות במס).

אשמח לקרוא את המחקר, איפה הוא?
על פניו לא יכול להיות שטענה שלך נכונה וגם הטענה של @daat99 נכונה בו זמנית אלא אם כן השוק תמיד עולה. (שזה אולי נכון בבמוצע)
כיוון שאם המדד לא משקף את תשלום הדיבידנד ביום האקס אזי גם החוזה העתידי לא משקף אותו באותה המידה.
מה גם שלא הגיוני שמחיר החוזה והמדד עצמו משקף הדיבידנד עתידי חזוי לא ידוע אבל לא משקף דיוודנד שהרגע שולם וידוע.

אשמח לקרוא את המחקר, איפה הוא?
על פניו לא יכול להיות שטענה שלך נכונה וגם הטענה של @daat99 נכונה בו זמנית אלא אם כן השוק תמיד עולה. (שזה אולי נכון בבמוצע)
כיוון שאם המדד לא משקף את תשלום הדיבידנד ביום האקס אזי גם החוזה העתידי לא משקף אותו באותה המידה.
מה גם שלא הגיוני שמחיר החוזה והמדד עצמו משקף הדיבידנד עתידי חזוי לא ידוע אבל לא משקף דיוודנד שהרגע שולם וידוע.
הסיבה להבדל היא הפלוקטואציות היומיות שבהחלט יכולות להיות גבוהות אפילו מהתשואה השנתית.
זה לא אומר שהדברים לא מתאזנים בטווח הארוך.

אוקי, הבנתי.
ושאלה נוספת, מה קורה בקרן הזאת - אי.בי.אי. השתלמות מסלול מחקה מדד S&P500 (מ"ה 2265)?
לפי רשימת הנכסים הם מחזיקים s&p emini futures שלפי מה שאני מבין לא מקבלות דיבידנד כלל, ז"א שהם רק עוקבים אחרי המדד ולא אוספים דיבידנד והיתרה הם מחזיקים באגח ארה"ב.
מה ההגין בזה בכלל? או שיש כאן איזה שהוא טריק שהדיבידנד מגולם במחיר באיזה שהיא צורה והם מתזמנים את הקניה.
חוזים אלו מגלמים את הדיבינד ב fair value שלהם.

4) מה הם העמלות הטיפוסיות ועמלות המינימים בקרנות כאלה?
ק\מ מניות\קרנות מחקות בארץ - בין 0.04 ל0.06
ק\מ בחול: ישנה שונות גדולה בין גופים שונים, במיוחד אם רוצים לסחור דרך לונדון או בורסה אירופית אחרת כדי לקנות ETFים איריים צוברי דיבידנד.
ממה שראיתי עמלות ק\מ ובמיוחד עמלות מינימום עבור מסחר בבורסת לונדון נמוכות משמעותית דרך הבנקים (לפחות דרך מזרחי ולאומי). קרנות IRA שחבר בורסה שהן משמשות בו הינו בנק גם מקבלות את העמלות הזולות.

לגבי מס הירושה.
ישנו סוג של קונצנזוס פה שקרן ההשתלמות לא חשופה למס ירושה משום שנכסי הקרן רשומים על שם הקופה ולא על שם בעל הקרן.

עלתה פה בעבר הנקודה שניירות הערך הזרים שאנחנו קונים דרך בית השקעות ישראלי, רשומות על שם בית ההשקעות והתיעוד היחיד לכך שאנחנו בעלי הניירות הוא אצל בית ההשקעות עצמו.
האם זה לא אומר שדין קרן ההשתלמות ודין חשבון המסחר בארץ אמורים להיות זהים בהקשר של מס ירושה?

האם זה לא אומר שדין קרן ההשתלמות ודין חשבון המסחר בארץ אמורים להיות זהים בהקשר של מס ירושה?
לא.
מבחינת המדינה ניירות שאתה מחזיק בקרן ההשתלמות אינם שייכים לך בכלל ואתה זכאי רק לשווי הכספי שלהם.
מצד שני מבחינת המדינה ניירות שאתה מחזיק בחשבון בנק הם בבעלותך.

לא.
מבחינת המדינה ניירות שאתה מחזיק בקרן ההשתלמות אינם שייכים לך בכלל ואתה זכאי רק לשווי הכספי שלהם.
מצד שני מבחינת המדינה ניירות שאתה מחזיק בחשבון בנק הם בבעלותך.

מדינת ישראל? איפה נקודת הממשק שלה עם התהליך שקשור למס ירושה?

מדינת ישראל? איפה נקודת הממשק שלה עם התהליך שקשור למס ירושה?
זה לא קשור למס ירושה - זה קשור לאיך המדינה מגדירה את הנכסים של האזרחים.
מבחינת המדינה קרן ההשתלמות שייכת לאזרח רק לפי השווי שלה אבל לא לפי הנכסים שבתוכה.
עקב כך הנכסים שבקרן ההשתלמות לא שייכים לאזרח הפשוט גם אם מדובר בחשבון IRA אלא לבית ההשקעות שבו הקרן מנוהלת.
תשים לב שמס הירושה האמריקאי לא חל גם על קרנות נאמנות ותעודות סל שמקובצות מחוץ לגבולות ארצות הברית אפילו במקרים הנדירים שבהם הקרנות/תעודות הללו מחזיקים מניות בפועל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Odnight מקבץ שאלות בנושא קרנות נאמנות מחקות שוק ההון 32
Cfy מקבץ שאלות בנושא קרנות השתלמות שוק ההון 13
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 6
M כמה שאלות בנוגע לקופ״ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 20
K כמה שאלות למשקיע פאסיבי מתחיל שוק ההון 3
C עוש -> כספית: כמה שאלות לפני שוק ההון 27
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
פ נספח ד לדוח השנתי למס הכנסה (טופס 1324) - כמה שאלות מיסים 3
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33