• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מינוף סטודנטיאלי

AniShpiz

משתמש רשום
דירוג
3
היי,

אני משקיף שקט פה כבר 4 שנים בערך, בן 23, סטודנט שנה א' (עם אופק לימודים של 5 שנים) ולפני שנה התחלתי להשקיע באופן עצמאי.
השווי הנקי שלי הוא כ220,000 ש"ח שמתחלקים באופן הבא:
150,000 חשבון השקעות מסחר עצמאי.
10,000 תיק פנסיוני.
26,000 פיקדון צבאי.
30,000 נזיל בעו"ש.

יש לציין כי אני לא עובד, מקבל אבטלה עד יוני 2021 לפחות, לא משלם שכר לימוד ומוציא כל חודש כ-2200 ש"ח מקצה לקצה.
לאחרונה גיליתי שיש לי אפשרות לקחת הלוואה לסטודנטים ללא ריבית, בגובה 30,000 ש"ח ואני שוקל לממש את ההצעה ולמנף את ההלוואה.
ההחזר החודשי נפרס על פני 5 שנים, כאשר בשנתיים הראשונות ההחזר החודשי הוא 100 ש"ח לחודש (24*100= סה"כ 2,400 ש"ח) וב3 השנים הנותרות החזר חודשי של 766.667 ש"ח (36*766.667= סה"כ 27,600 ש"ח).
אשמח לשמוע הערות, הארות ונקודות מבט שונות על המצב שלי; האם להיכנס לסיפור של הלוואה כשאני לא יודע אם אעבוד תוך כדי הלימודים? האם לקחת את ההלוואה, למנף אותה ולמכור אחרי שנתיים? או כל קונסטלציה אחרת

חיפוש קצר יעלה שאלה דומה מהשבוע האחרון. הדעה הרווחת היא שלילית.
(למה להיכנס לסיכון עבור רווח זעום).

עשיתי מהלכים דומים, זה עובד בגדול. אם אתה משקיע את ההלוואה בהשקעה סבירה, אתה צפוי לקצור תשואה חיובית ולהרוויח כמה גרושים על ההלוואה הזאת. מה שחשוב שתבין שזה מינוף ומינוף זה סיכון, השקעות לפעמים כושלות. לכן אם קיים תרחיש שבו הצורך להחזיר את ההלוואה הזאת יכניס אותך ללחץ הייתי מוותרת. בלי לחשב בדיוק, לדעתי יש לך פונטציאל לרווח של 8-10K ממהלך כזה על פני 5 שנים בהשקעה במניות לדוגמא. לא משהו שישנה לך את החיים, אבל לא הייתי מזלזלת בזה בסוף צריך להשתמש במה שיש.

תדמיין את התרחיש הכי מסוכן וקיצוני שיכול להיות (נגיד קורונה 2 - הנקמה) האם נראה לך מתאים הסיכון המוגבר בסיטואציה כזו?

בגלל השווי שלך וגודל ההלוואה המדובר זה לא משהו שהייתי פוסל על הסף. השאלה היא מה הסיכוי שזה יזיק לך משמעותית בטווח הארוך כלומר שתצטרך/תרצה למכור אחזקות בשביל לכסות חובות.

האוניברסיטה העברית מציעה הלוואות ללא ריבית והצמדה על סך 20,000₪ בשנה, בתנאי החזר מדהימים (3 שנות גרייס ואז החזר בפריסה ל4 שנים או להפך).
תואר ראשון + שני כלומר 100,000 ש"ח שעובדים שנים בשבילך בחינם. אני מנצל את זה. אני מניח שיש תנאים דומים בעוד מוסדות.

האוניברסיטה העברית מציעה הלוואות ללא ריבית והצמדה על סך 20,000₪ בשנה, בתנאי החזר מדהימים (3 שנות גרייס ואז החזר בפריסה ל4 שנים או להפך).
תואר ראשון + שני כלומר 100,000 ש"ח שעובדים שנים בשבילך בחינם. אני מנצל את זה. אני מניח שיש תנאים דומים בעוד מוסדות.
באמת? דיברתי עם המוסד והבנתי שזה רק עד 10k בשנה בתואר הראשון ו14k בשני לשנה ושאפשר רק גרייס של שנה וגם עליו משלמים אקסטרה כסף, אולי זה היה ככה שהיית בראשון שלך והשתנה?

אשמח לשמוע הערות, הארות ונקודות מבט שונות על המצב שלי; האם להיכנס לסיפור של הלוואה כשאני לא יודע אם אעבוד תוך כדי הלימודים? האם לקחת את ההלוואה?
בשלב הזה של החיים שלך, התשואה הכי גדולה שתקבל היא מלשפר ולבנות את עצמך. תשקיע את כל האנרגיות בלהפוך להיות הכי טוב בדבר שאתה עושה.
להיות הטוב בתחומך יתן לך דיבידנדים עצומים בעתיד.
להשוואה, הרווח הצפוי מכך שאתה חוסך ריבית על הלוואה שבכלל לא התכוונת לקחת איננו גדול. המחיר הוא בבזבוז אנרגיות זמן ופוקוס על מה שחשוב.

המלצתי: אל תטרח.

בטוח שזה ככה גם היום?

לא יודע איך זה היום, בזמני הפקדון הצבאי לא צבר אפילו שקל ריבית ולכן דבר ראשון כדאי להשתמש בו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד היי, מחפש מינוף זול שוק ההון 16
M מינוף נכס קיים לטובת רכישת נכס נוסף נדל"ן 11
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
O מינוף או לא? נדל"ן 1
L מינוף ברוקר ישראלי שוק ההון 6
O מינוף לרכישת דירה נדל"ן 8
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
F מינוף בפראנק - היבט טכני (IB) שוק ההון 6
S שאלה על אופן חישוב מס ירושה אמריקאי למשקיע ישראלי עם מינוף מיסים 2
Y השקעת נדל"ן תוך לקיחת מינוף נדל"ן 12
ב מקורות מידע על מינוף שוק ההון 1
S מינוף במטבע זר שוק ההון 3
H מינוף דירה של הורים לצורך רכישת דירה חדשה נדל"ן 11
B מינוף משכנתא בעולם הריביות הנוכחי שוק ההון 10
ט מינוף של 1M ש"ח -> להחזיר משכנתא או להשקיע בשוק ההון שוק ההון 26
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
י מינוף כשהריבית עולה נדל"ן 28
A מינוף להשקעה בנדלן בחו"ל נדל"ן 4
W מינוף ע''י הלוואות פריים בתקופת אינפלציה וריבית עולה אוף טופיק 1
ה הלוואה בתור מינוף לעומת קרן ממונפת שוק ההון 35
י שאלה על מינוף ועל גידור שוק ההון 40
H התלבטות על דירה בחו"ל ע"י מינוף בנק בחו"ל נדל"ן 11
S מינוף תיק ממונף שוק ההון 9
M הוצאות ריבית לצורכי מינוף - אפשר להעביר לשנה הבאה? מיסים 2
ש התייעצות לגבי דירה ראשונה מינוף או הון עצמי נדל"ן 2
י מינוף שקלי או דולרי שוק ההון 24
I מינוף קופת גמל והשקעה באפיקים סולידים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
כ מינוף קה"ש לפני מעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A מינוף כנגד קופת גמל להשקעה שוק ההון 6
twister מינוף margin באמצעות הברוקר, האם ובכמה אתם ממונפים? שוק ההון 56
ט התייעצות לגבי מינוף - מקרה ייחודי נדל"ן 30
H אפשרויות מינוף גם בחו"ל נדל"ן 40
ח מינוף בעת פינוי בינוי - עסקת החלומות? נדל"ן 6
L מימון/מינוף נדל"ן 10
S חישוב IRR עבור דירה להשקעה עם מינוף נדל"ן 1
איש ירח האם אפשר להגדיל מינוף לדירה להשקעה נדל"ן 24
J השקעה ב-P2P או לקיחת הלוואת מינוף להשקעה אחרת? השקעות אלטרנטיביות 10
S מינוף חיצוני לצורך פתיחת תיק השקעות צרכנות פיננסית 9
M פוליסת חיסכון, מינוף ומה שבינהם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
J שימוש באשראי לצורך מינוף. צרכנות פיננסית 18
V רכישת רכב חדש ע''י מינוף קופה צרכנות פיננסית 12
F מינוף בנדלן נדל"ן 4
T מינוף לצורך השקעה שוק ההון 18
M מינוף גבוה בדירה להשקעה נדל"ן 18
ה נדל"ן מול שוק ההון - היבטי מינוף ומיסוי שמטים את הכף נדל"ן 78
O מינוף קרן פנסיה לטובת רכישת נדל"ן נדל"ן 7
כ מינוף כנגד תיק השקעות צרכנות פיננסית 16
M התייעצות לגבי חשבון בנק, מינוף וחשבון השקעות צרכנות פיננסית 5
YizhakF מינוף אינפיניטי גמל להשקעה הלכה - מחקה מדד MSCI העולמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א מינוף תיק השקעות ע"י אשראי שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה