• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

מינוף סטודנטיאלי

AniShpiz

משתמש רשום
דירוג
0
היי,

אני משקיף שקט פה כבר 4 שנים בערך, בן 23, סטודנט שנה א' (עם אופק לימודים של 5 שנים) ולפני שנה התחלתי להשקיע באופן עצמאי.
השווי הנקי שלי הוא כ220,000 ש"ח שמתחלקים באופן הבא:
150,000 חשבון השקעות מסחר עצמאי.
10,000 תיק פנסיוני.
26,000 פיקדון צבאי.
30,000 נזיל בעו"ש.

יש לציין כי אני לא עובד, מקבל אבטלה עד יוני 2021 לפחות, לא משלם שכר לימוד ומוציא כל חודש כ-2200 ש"ח מקצה לקצה.
לאחרונה גיליתי שיש לי אפשרות לקחת הלוואה לסטודנטים ללא ריבית, בגובה 30,000 ש"ח ואני שוקל לממש את ההצעה ולמנף את ההלוואה.
ההחזר החודשי נפרס על פני 5 שנים, כאשר בשנתיים הראשונות ההחזר החודשי הוא 100 ש"ח לחודש (24*100= סה"כ 2,400 ש"ח) וב3 השנים הנותרות החזר חודשי של 766.667 ש"ח (36*766.667= סה"כ 27,600 ש"ח).
אשמח לשמוע הערות, הארות ונקודות מבט שונות על המצב שלי; האם להיכנס לסיפור של הלוואה כשאני לא יודע אם אעבוד תוך כדי הלימודים? האם לקחת את ההלוואה, למנף אותה ולמכור אחרי שנתיים? או כל קונסטלציה אחרת

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
5,799
חיפוש קצר יעלה שאלה דומה מהשבוע האחרון. הדעה הרווחת היא שלילית.
(למה להיכנס לסיכון עבור רווח זעום).

גילגה

משתמש ותיק
דירוג
1,266
עשיתי מהלכים דומים, זה עובד בגדול. אם אתה משקיע את ההלוואה בהשקעה סבירה, אתה צפוי לקצור תשואה חיובית ולהרוויח כמה גרושים על ההלוואה הזאת. מה שחשוב שתבין שזה מינוף ומינוף זה סיכון, השקעות לפעמים כושלות. לכן אם קיים תרחיש שבו הצורך להחזיר את ההלוואה הזאת יכניס אותך ללחץ הייתי מוותרת. בלי לחשב בדיוק, לדעתי יש לך פונטציאל לרווח של 8-10K ממהלך כזה על פני 5 שנים בהשקעה במניות לדוגמא. לא משהו שישנה לך את החיים, אבל לא הייתי מזלזלת בזה בסוף צריך להשתמש במה שיש.

Mr. Bigglesworth

משתמש בכיר
דירוג
2,655
תדמיין את התרחיש הכי מסוכן וקיצוני שיכול להיות (נגיד קורונה 2 - הנקמה) האם נראה לך מתאים הסיכון המוגבר בסיטואציה כזו?

בגלל השווי שלך וגודל ההלוואה המדובר זה לא משהו שהייתי פוסל על הסף. השאלה היא מה הסיכוי שזה יזיק לך משמעותית בטווח הארוך כלומר שתצטרך/תרצה למכור אחזקות בשביל לכסות חובות.

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,052
האוניברסיטה העברית מציעה הלוואות ללא ריבית והצמדה על סך 20,000₪ בשנה, בתנאי החזר מדהימים (3 שנות גרייס ואז החזר בפריסה ל4 שנים או להפך).
תואר ראשון + שני כלומר 100,000 ש"ח שעובדים שנים בשבילך בחינם. אני מנצל את זה. אני מניח שיש תנאים דומים בעוד מוסדות.

ImCarryGG

משתמש בכיר
דירוג
762
האוניברסיטה העברית מציעה הלוואות ללא ריבית והצמדה על סך 20,000₪ בשנה, בתנאי החזר מדהימים (3 שנות גרייס ואז החזר בפריסה ל4 שנים או להפך).
תואר ראשון + שני כלומר 100,000 ש"ח שעובדים שנים בשבילך בחינם. אני מנצל את זה. אני מניח שיש תנאים דומים בעוד מוסדות.
באמת? דיברתי עם המוסד והבנתי שזה רק עד 10k בשנה בתואר הראשון ו14k בשני לשנה ושאפשר רק גרייס של שנה וגם עליו משלמים אקסטרה כסף, אולי זה היה ככה שהיית בראשון שלך והשתנה?

השמח בחלקו

משתמש ותיק
דירוג
436
אשמח לשמוע הערות, הארות ונקודות מבט שונות על המצב שלי; האם להיכנס לסיפור של הלוואה כשאני לא יודע אם אעבוד תוך כדי הלימודים? האם לקחת את ההלוואה?
בשלב הזה של החיים שלך, התשואה הכי גדולה שתקבל היא מלשפר ולבנות את עצמך. תשקיע את כל האנרגיות בלהפוך להיות הכי טוב בדבר שאתה עושה.
להיות הטוב בתחומך יתן לך דיבידנדים עצומים בעתיד.
להשוואה, הרווח הצפוי מכך שאתה חוסך ריבית על הלוואה שבכלל לא התכוונת לקחת איננו גדול. המחיר הוא בבזבוז אנרגיות זמן ופוקוס על מה שחשוב.

המלצתי: אל תטרח.

עדו_1992

משתמש סולידי
דירוג
10
בטוח שזה ככה גם היום?

samuel

משתמש סולידי
דירוג
15
לא יודע איך זה היום, בזמני הפקדון הצבאי לא צבר אפילו שקל ריבית ולכן דבר ראשון כדאי להשתמש בו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M שאלה לגבי מינוף. נדל"ן 24
ח קניית דירה להשקעה , עם מינוף וחלוקה לשלישים נדל"ן 7
G שלום שאלה מינוף או לא יש לי כל הסכום נדל"ן 11
ט שוק ההון: למה אנשים לוקחים הלוואה לצרכי מינוף? פוסטים מאיכות נמוכה 13
Y אז מה בעצם העלות של משכנתא כמינוף לשם מינוף? נדל"ן 13
ה מינוף קופת גמל וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ל התייעצות לפני השקעה (גידור, מטח, מינוף וכו) שוק ההון 40
ד שאלה עקרונית לגבי מינוף צרכנות פיננסית 1
מוריה מינוף של קרן השתלמות- מנסה להבין את הלוגיקה המוטעית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
yossidiv האם אתם מכירים ספרים או דרך יעילה אחרת ללמוד על מינוף ? התפתחות אישית 2
ס כדאיות מינוף תיק מניות בעזרת משכנתא על דירה קיימת שוק ההון 7
L פיזור על פני זמן: מינוף כדרך להורדת סיכון שוק ההון 75
Y האם יש קרנות עם מינוף סולידי? שוק ההון 4
R מינוף חינם על ניירות ערך זרים שוק ההון 1
ל הלוואה לטובת מינוף, עד כמה? שוק ההון 6
S התייעצות מינוף 800K משכנתא לשתי דירות נדל"ן 30
Wonko מינוף של מניות שוק ההון 44
י מינוף משכנתא צמודה נדל"ן 22
B מינוף בIB העולמית שוק ההון 10
L מינוף התייעצות נדל"ן 12
O אחוז החזר הלוואות (מינוף, לא צריכה) מסך ההכנסות שוק ההון 4
A מינוף תיק השקעות עבור משכנתא צרכנות פיננסית 3
N שאלה תאירוטית על מינוף/ הלוואה לעסק אוף טופיק 18
Y מינוף על 20% הון עצמי ללא ריבית - איך לפעול שוק ההון 11
liranviper מינוף לנדל"ן/מניות - באיזה מטבע? שוק ההון 39
ד לא הבנתי איך מינוף עובד בעסקים שוק ההון 41
liranviper חישוב סיכון מינוף ב IB + ביאור מונחים שוק ההון 105
T מינוף ככלי לפיזור התיק הזמן שוק ההון 1
J מינוף בנדל"ן וחישוב תשואה נדל"ן 34
N מינוף קופת גמל להשקעה שוק ההון 27
ד ריט עם מקסימום מינוף באירופה או ארה"ב שוק ההון 23
י מינוף עבור רכישת נכס בחו"ל נדל"ן 15
ל דילמת מינוף תיאורטית - השקעה בדירה 100% באמצעות משכנתא נדל"ן 54
ImCarryGG המלצה לספרים/מאמרים על מינוף באמצעות הלוואת בנק שוק ההון 52
Yuvalbuz3 מקורות מידע על מינוף עסקי צרכנות פיננסית 5
עומרפ מינוף על מחקות שוק ההון 24
יאיא מינוף קרן השתלמות על ידי הלוואה והשקעה חוזרת שוק ההון 19
B שאלה לגבי מינוף, UPRO מול SSO שוק ההון 35
ק מה עושים כשרוצים מינוף על נייר זניח ואין עליו אופציות שוק ההון 24
Shaz שיטה שחשבתי עליה שמשלבת השעה פסיבית במדדים עולמיים עם מצבים של מינוף כשצריך שוק ההון 76
I מינוף פוליסת חיסכון לקנית נדל"ן בארה"ב נדל"ן 7
S מינוף סולידי שוק ההון 10
G מינוף שנוצר בעקבות המשכנתא שוק ההון 65
J עלויות ותנאי מינוף בIB שוק ההון 18
ע מינוף שוק ההון 7
M ניסיון מינוף שוק ההון 10
doc29 מינוף זול (?) נדל"ן 45
מ עלויות מינוף ויתרת מזומן שלילית בIB שוק ההון 2
bobby מינוף קצר ב-Interactive Brokers שוק ההון 4
ב מינוף בשוק ההון, באחלה תנאים, באמצעות פוליסת חיסכון בחברת הביטוח? שוק ההון 23

נושאים דומים

למעלה