• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה אני מפספס לגבי דיבידנדים?

אתה יכול להשוות קרן של "מניות דיבידנד" לקרן של כלל השוק.
מבדיקה שעשיתי פעם, לקרן של הדיבידנדים היו ביצועים נחותים יותר, כך שאין שום קסם במניות דיבידנד.
תלוי מתי בדקת..
בבדיקה היום של חמש השנים אחרונות, קרנות שמתמקדות במניות דיבידנדים כמו VIG או SCHD היכו את המדד ביותר מ10%, אבל אם היית בודק לפני שנה בדיוק אז המדד היה מוביל עליהן. לדעתי הקרנות האלה בגדול ממתנות את התנודתיות. בדרך כלל תרוויח קצת פחות בעליות ומצד שני כנראה תפסיד הרבה פחות בירידות.

נערך לאחרונה ב:
דיווידנדים שקול לחלוטין למכירה
אין הבדל בין למכור 1% מממניות האפל שלך לבין שהיא תחלק דיבידנד בשווי 1%
אין ויקוח על העובדה הזאת. יתרה מזאת, המס תמיד היה נמוך ממס דיבידנד כי תמוסה רק על הרווח.
אבל... העניין הפסיכולוגי חשוב הרבה יותר, במיוחד בשוק יורד. אני לא אוהב למכור מניות בירידות. ואני מדבר מנקודת מבט מעשית ולא תיאורטית. מעניין אותי תזרים עכשיו שנוח לי לחיות איתו ולא עוד כמה מיליונים יותר אני אוריש לילדים שלי.

כשחברה מחלקת דיבידנד, נניח דולר על כל מניה (ונניח שהמניה שווה 100$ לחתיכה), יום למחרת חלוקת הדיבידנד שווי המניה יורד בהתאמה ל-99$. כלומר לא איבדתי כלום ולא הרווחתי כלום. רק ששילמתי על הדיבידנד מס גבוה יותר ממס רווח הון כי יש עליו מיסוי מסובך יותר.

אז כמה שאלות, למה אנשים מתלהבים מדיבידנדים?
והאם רשות המיסים לא ממסה את הדיבידנד כאילו הוא כולו רווח (למרות שבפועל, בהנחה שהחברה חילקה דיבידנד ולא הייתה שום תזוזה אחרת במחיר שלו, לא הרווחתי כלום אם קניתי את המניה ביום הx) משמע המיסוי עליו הוא אפילו לא באמת על רווח?
מישהו יכול לתאר מה היתרונות של דיבידנד מלבד זה שהוא מחולק מדי תקופה (שזה נשמע יותר כמו חיסרון מיתרון) ולא צריך לשלם את עמלת המכירה?
קיבלת היום פוסט נהדר של @הסולידית
בפוסט לא דובר על מס רווח הון שציינת.
@הסולידית 2 שאלות
זה לא מידי מורכב ההשקעה בצורה הזאת? האם המורכבות משתלמת בגלל שלטעמך זה גם יביא תשואה עודפת?
שאלה נוספת למה את מעדיפה להזרים כספים חדשים להשקעה ולא להשתמש באותם כספים למחיה?

אגב, פוסט מחכים מאוד.
קראתי בשקיקה.

ערך המניה לא בהכרח יורד בגובה הדיבידנד המחולק. אז ההנחה שלך שגויה. הדיבידנד זה רווח שאתה מקבל כתוצאה מהיותך בעל חלק בחברה. אם לא היית מקבל אותו לא הייתה לך שום סיבה לרכוש את החלק הזה.

תיאורטית הגיוני ששווי המניה ירד אם היא תומחרה באופן נכון.
מעשית אולי אני לא מבין כלום אבל איך אתה מסביר את הנתון הבא מתוך tradingview.
בתאריך 22 למרץ 22 היה ה-ex date במניית צים והיא חילקה דיבידנד של 17$ - קישור.
אך מחיר הסגירה של ה-21 במרץ היה בערך 88 דולר ומחיר הפתיחה של ה-22 במרץ היה בערך 74 דולר.
כלומר ירידה של 14$ לעומת חלוקה של 17$ דיבידנד.

אבל איך אתה מסביר את הנתון הבא
במחיר של מנייה יש הרבה מאוד רעש יומי (מה שאמר המנכ"ל או עשו המתחרים או הנגיד אמר על האינפלציה).

כדי לסנן את הרעש הזה אתה יכול לעשות שני דברים:
1. למצע על הרבה מניות. את זה עשו בשרשורפלצת של הדיבידנדים והראו שהמניות יורדות כגובה הדיבידנד שחולק.
2. למצוא מנייה מאוד יציבה שמושפעת ממעט דברים, כמו בדוגמה של אדם.

הרעש היומי הזה מקשה לראות שהמנייה יורדת, וזה מה שקונה את משקיעי הדיבידנדים.

אתה יכול להשוות קרן של "מניות דיבידנד" לקרן של כלל השוק.
מבדיקה שעשיתי פעם, לקרן של הדיבידנדים היו ביצועים נחותים יותר, כך שאין שום קסם במניות דיבידנד.

כמובן שיש כאלה שיגידו שהם יודעים לבחור רק את חברות הדיבידנד הטובות יותר... בהצלחה עם זה.
מציע לך לבדוק זאת שוב , schd tr מול s&p500tr, רמז - אתה תופתע

במחיר של מנייה יש הרבה מאוד רעש יומי (מה שאמר המנכ"ל או עשו המתחרים או הנגיד אמר על האינפלציה).
כלומר במניה ספציפית מדובר ברעיון תיאורטי שיכול להיות מאוד רחוק מהמציאות.
בפועל אם המוכרים והקונים יחליטו שבא להם לתמחר אחרת את המניה למשל כמניית meme stock שבא להם להריץ אותה אז המחיר יהיה רחוק מזה.
אסור לשכוח שהמחיר נקבע לפי קונים ומוכרים ולא לפי מחיר פונדמנטלי תיאורטי (גם אם רציונאלי).

כלומר במניה ספציפית מדובר ברעיון תיאורטי שיכול להיות מאוד רחוק מהמציאות.
אתה כנראה לא יודע מה זה מחיר של מניה.
מחיר המניה מתואם אוטומטית ע"י הבורסה עצמה לחלוקת הדיבידנד ברוטו.
זו לא דעה ולא תיאוריה, זו עובדה.

אתה כנראה לא יודע מה זה מחיר של מניה.
מחיר המניה מתואם אוטומטית ע"י הבורסה עצמה לחלוקת הדיבידנד ברוטו.
זו לא דעה ולא תיאוריה, זו עובדה.
יכול להיות שאני לא מבין כלום ובכל זאת הצגתי דוגמה על צים, הראתי שיש סתירה, אני לא מבין איפה העובדה פה.
יותר מזה הטענה הייתה זה שנובע מתנודתיות יומית מה שתומך בטענה שלי שמחיר המניה לא יורד בהכרח לפי חלוקת הדיבידנד.
יש הבדל בין מחיר רפרנס אותו הבורסה מציגה לבין המחיר לפיו קונים ומוכרים בפועל.
אולי אתה טוען ש-tradingview לא מציגים את כל הנתונים והמידע שהצגתי שגוי?

נערך לאחרונה ב:
יכול להיות שאני לא מבין כלום ובכל זאת הצגתי דוגמה על צים, הראתי שיש סתירה, אני לא מבין איפה העובדה פה.
יותר מזה הטענה הייתה זה שנובע מתנודתיות יומית מה שתומך בטענה שלי שמחיר המניה לא יורד בהכרח לפי חלוקת הדיבידנד.
תחפש מניה בלי סחירות ועם חלוקת דיבידנד ותראה שאחרי החלוקה מחיר המניה יורד בדיוק בערך הזה.

תחפש מניה בלי סחירות ועם חלוקת דיבידנד ותראה שאחרי החלוקה מחיר המניה יורד בדיוק בערך הזה.
דוגמא הכי טובה:
חפש קרן מחלקת וקרן צוברת, תראה שההפרש ביניהם הוא בדיוק הדיבידנד.
מה לעשות, אין יש מאין בעולם, גם לא בשוק ההון.

זה לא מידי מורכב ההשקעה בצורה הזאת? האם המורכבות משתלמת בגלל שלטעמך זה גם יביא תשואה עודפת?
שאלה נוספת למה את מעדיפה להזרים כספים חדשים להשקעה ולא להשתמש באותם כספים למחיה?
זה בהחלט יותר מורכב (ופחות יעיל מיסויית) מאשר השקעה בקרנות סל. אני לא עושה את זה כדי לייצר תשואה עודפת, אלא כדי לייצר זרם הכנסה שיכסה את ההוצאות שלנו. חלק מההוצאות שלנו מכוסות כיום גם על ידי הכנסות אחרות (למשל, ההכנסה מהבלוג הזה), מה שמאפשר לי להזרים כספים חדשים להשקעה.

אם אתה לא מאמין ל אורי ג. אולי תאמין ל-Fidelity
הם כותבים את אותו הדבר במפורש כאן אתה פשוט לא מסתכל על תאריכים נכונים, ולא מצליח להפריד שינויים רגילים בשער המניה מירידת ערכה כערך הדיוידנד שחולק.

דוגמא הכי טובה:
חפש קרן מחלקת וקרן צוברת, תראה שההפרש ביניהם הוא בדיוק הדיבידנד.
מה לעשות, אין יש מאין בעולם, גם לא בשוק ההון.
אם אתה לא מאמין ל אורי ג. אולי תאמין ל-Fidelity
הם כותבים את אותו הדבר במפורש כאן אתה פשוט לא מסתכל על תאריכים נכונים, ולא מצליח להפריד שינויים רגילים בשער המניה מירידת ערכה כערך הדיוידנד שחולק.
לא אמרתי שזה לא תופס להרבה מניות.
, אבל לא קיבלתי הסבר למה אם רציתי לקנות את צים (אל תדאגו לא רציתי) הייתי יכול לקנות אותה רק לאחר ירידה של 14 דולר ולא 17 דולר.
הרי המחיר נקבע בפתיחה, ובפתיחה זה ירד 14 דולר בניגוד לטענה שזה צריך לרדת 17 דולר.
Fidelity טוענים שהמחיר ירד למשל: "A company cannot pay out dividends to shareholders without affecting its market value." ויותר מזה הדוגמה שנתתי נכנסת לקטגוריה של "special dividend" ועדיין הדרישה של הירידה המתואמת לא התקיימה וגם לא נדרשת.
לא אמרתי שמחיר המניה לא צריך לרדת לאחר חלוקת דיבידנד, סה"כ אמרתי שהירידה בפועל לא בהכרח זהה לירידה של הדיבידנד והירידה בפועל נקבעת לפי כמה שהשוק יחליט שהוא מוכן לשלם.
כאן למשל אפשר לראות תמיכה בטענה שלי.
"If the market is particularly optimistic about the stock leading up to the ex-dividend date, the price increase this creates may be larger than the actual dividend amount, resulting in a net increase despite the automatic reduction."
זה שיש "ירידה אוטומטית" זה לא אומר שום דבר אם אני לא יכול לקנות במחיר הזה והוא לא משקף למעשה כלום אלא אם אתם טוענים שיש מישהו שיכל לקנות לאחר ירידה של 17 דולר בפתיחה במקרה של צים.

נערך לאחרונה ב:
אלא כדי לייצר זרם הכנסה שיכסה את ההוצאות שלנו.
את הזרם הזה אפשר (וגם עדיף לדעתי) ליצור מתעודות סל מוטות דיבידנדים, אני אישית עושה זאת בעזרת SCHD.
בעבר הייתי בגישה שלך, היום דעתי שזה בזבוז מוחלט של זמן (אבל תחביב נחמד) ובספק רב שיכה ביצועים של ETF מוטת דיבידנדים כזו או אחרת.

זה בהחלט יותר מורכב (ופחות יעיל מיסויית) מאשר השקעה בקרנות סל. אני לא עושה את זה כדי לייצר תשואה עודפת, אלא כדי לייצר זרם הכנסה שיכסה את ההוצאות שלנו. חלק מההוצאות שלנו מכוסות כיום גם על ידי הכנסות אחרות (למשל, ההכנסה מהבלוג הזה), מה שמאפשר לי להזרים כספים חדשים להשקעה.
לאלו שעסוקים ביצירת הון ולא ב- fixed income כדאי לשים לב לעובדה הבאה: השקעה של 100$ בS&P500 ב-1980 הייתה מניבה 3,543$ היום, ללא השקעת הדויודנד בפורטפוליו לעומת 10,364.42$ בהשקעת הפורטפוליו. כשמכניסים למשוואה אינפלציה ההשקעה בסיום התקופה היא 830.13$ ו-2,609.34$ בהתאמה. (בדולרים ואינפלציה בארה"ב). "בזבוז" כספי הדיוידנד פוגע בצורה דרסטית בשווי התיק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ע מחיר למטר נמוך מהממוצע ברשות המיסים - מה אני מפספס? נדל"ן 10
Y הרפורמה\המהפכה המשפטית - אולי בכלל המחלוקת היא על מושגי יסוד. מה אני מפספס? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 305
א קרן כספית ביצוע חלקי, מה אני מפספס ? שוק ההון 16
G מה אני מפספס בשוהם אגח ד' ללימוד בלבד שוק ההון 6
L מה אני מפספס? פוסטים מאיכות נמוכה 14
N איך זה הגיוני, שהאגחים של המניות בתל בונד 40 נותנות תשואות עלובות כל כך? אני מפספס משהו.. שוק ההון 22
B טופס 106 לדו״ח שנתי - אני מפספס משהו? אוף טופיק 4
bayov רצף פיצויים - מה אני מפספס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
נגב הפקדות לקרן השתלמות כעצמאי - האם אני מפספס משהו? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ל השקעה בפוליסת חיסכון ומינופה - האם אני מפספס משהו שוק ההון 31
בייניש עבר רבעון מאז שפתחתי את התיק, תוהה אם אני מפספס משהו בזה שאני לא עושה כלום שוק ההון 9
Midnight תיק מוטה אג״ח ארוך טווח - מה אני מפספס שוק ההון 8
M הכנסה מהפרש ריביות בין מדינות שונות - מה אני מפספס? שוק ההון 9
2028_שנת_פרישה CSPX או CSSPX - מה אני מפספס? שוק ההון 8
L חישוב עמלות - מה אני מפספס - עזרה? שוק ההון 4
shlomi171 קרנות אג"ח ממשלתי - מה אני מפספס פה? שוק ההון 4
S התלבטות לגבי רכישת דירת גן מקבלן - עצות? נדל"ן 6
H ייעוץ לגבי..ייעוץ? צרכנות פיננסית 8
H שאלת הבנה לגבי הקשר בין מדד המחירים לצרכן לאינפלציה צרכנות פיננסית 10
ש התלבטות לגבי דירה יד שנייה בחיפה נדל"ן 2
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
נ הרהורים לגבי ההתנהלות בשנים הקרובות, ואיך נכון לבנות הלאה יומני מסע אישיים 3
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
A התעייצות לגבי שימוש חכם ביתרת מט"ח גדולה להשקעה (חשבון ממוסה) שוק ההון 8
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
K התיעצות לגבי קופת גמל בתיקון 190 עבור ההורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
A התלבטויות לגבי חשבון מסחר שוק ההון 7
ח לבטים לגבי דירת מגורים + דירה להשקעה נדל"ן 17
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14