• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה בפוליסת חיסכון ומינופה - האם אני מפספס משהו

לי בר

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם,

יש ברשותי סכום נזיל של כמיליון ש"ח להשקעה. חיפשתי וחיפשתי מה לעשות איתו.

בסופו של דבר הגעתי לרעיון הבא:
1. השקעתו בפוליסת חיסכון כללית (כ-35% מניות)
2. מינוף 80% מהפוליסה הזאת בריבית של כ-פריים מינוס חצי.
3. את הסכום הממונף (800 אלף ש"ח) להשקיע בהשקעות אלטרנטיביות למיניהם כמו נדל"ן בחו"ל ונכסים לא סחירים כמו קרנות אשראי וכולי.

אשמח לשתף כעת כיצד אני מבין את ההשקעה ולשאול אותכם האם אני מפספס משהו:

1. לגבי דמי הניהול הגבוהים של פוליסות החיסכון:
להבנתי בעצם פוליסות החיסכון האלו הם מכשירים די סולידים המושקעים רק 35% במניות ויש להם יתרונות של דחיית מס. אז אומנם הדמי ניהול שלהם יחסית גבוהים
(בסביבות הפלוס מינוס 1 אחוז אפילו) אבל בתמורה מקבלים מינוף זול ביותר שניתן ל-7 שנים בצורת בלון על 80%. לתחושתי זה שווה את דמי הניהול הגבוהים.
2. לגבי היותם מושקעים רק ב-35% מניות: הסתכלתי קצת בהיסטוריה ברפרוף וראיתי שהתשואה שלהם היא בינונית בסביבות ה-4-8 אחוז. אז מצד אחד זה לא כמו להשקיע במכשיר שהוא רק מניות או בנדל"ן בהם ניתן להשיג תשואה יותר גבוה. אבל מצד שני אני מקבל פיזור בתיק ורכיבים סולידיים יחסית (נניח אג"ח או כל דבר אחר שהפוליסות הללו משקיעות ב-65% הנותרים שלהם שהם לא מניות). אני מניח שהם משקיעים בדברים עם קורלציה נמוכה יחסית למניות כדי שהתיק יהיה מאוזן יחסית. בשורה התחתונה אתה מקבל תיק מאוזן. מה שנותן לך בעצם יותר ביטחון ומאפשר לך לישון יותר טוב בלילה ואף פחות לפחד למנף אותו ולהיתקע עם בעיות תזרים בעת משבר חריף רגע לפני שאתה נניח צריך להחזיר את הלוואת הבלון.

במילים אחרות אתה הולך לפי העיקרון הזה של: תשקיע בתיק כמה שיותר מפוזר ואז מצד אחד התשואה שלו תהיה סולידית יותר אבל מצד שני יותר בטוח למנף אותו כי יחס התשואה סיכון טוב יותר.

את 800 אלף הממנופים אני חושב להשקיע בדברים עם ריבית יותר גבוהה בסביבות ה-12-8% כמו נדל"ן וקרנות אשראי למשל.

מה דעתכם? האם טעיתי או פיספסתי דברים? או האם רואים סכנות או פגמים מהותיים במהלך?

תודה מראש

המטרה היא כמובן עצמאות כלכלית. אבל להגיע אליה בצורה נחושה אך לא פראית. אני מתחבר לרעיון של השקעה בתיק שוק מפוזר ומינופו בהתאם לרמת הסיכון שמתאפשרת. (לפחות מתחבר לכך תאורטית כי לא ממש יצא לי להשקיע הרבה בחיי עדיין). אני בן 35.

אבל להגיע אליה בצורה נחושה אך לא פראית. אני מתחבר לרעיון של השקעה בתיק שוק מפוזר ומינופו בהתאם לרמת הסיכון שמתאפשרת.
נשמע מההודעה הפותחת שאתה עושה בדיוק הפוך מזה.

אתה משקיע במוצרים שמשיאים לך פחות תשואה מהריבית שאתה משלם. משמע - אתה תורם את כספך לבית ההשקעות בחינם. בנוסף לזה אתה משלם דמי ניהול לא סבירים (לטעמי).

את 800 אלף הממנופים אני חושב להשקיע בדברים עם ריבית יותר גבוהה בסביבות ה-12-8% כמו נדל"ן וקרנות אשראי למשל.

כל הסיכון הזה של הפוליסה חיסכון בשביל לקבל תשואה של 4% ולשלם 2%+ בדמי ניהול וריביות? כלומר בשביל תשואה יתר של 2% בשנה?

נשמע מההודעה הפותחת שאתה עושה בדיוק הפוך מזה.
אהלן כימאי ותודה על ההתייחסות

הפוך מנחושה או הפוך מפראית?

אני בעצם הולך לקבל תיק שבו יש כ 17% מניות, 30 אג"ח, ו 53% השקעות אלטרנטיביות מופזרות בנדל"ן (סולידי מניב מהרגע הראשון למגורים) ואולי דברים נוספים... בעיקר נדל"ן.

בעזרת המינוף הזול הריבית המצרפית תצא כ 50% גבוה מאשר אם הייתי בונה תיק כזה ללא מינוף. (לקחתי מקדמי ביטחון שריבית הפריים תעלה בחצי אחוז, שפוליסת החיסכון תעשה רק 3.9% בממוצע בשנה).

אם הייתי משקיע הכל בנדל"ן לעומת זאת וללא מינוף הייתי מקבל פחות או יותר את אותה התשואה אבל ללא אג"ח ומניות אלא רק 4-5 השקעות נדל"ן שזה פחות מפוזר

הפוך מנחושה או הפוך מפראית?
כמה הפוליסות חיסכון ירדה בזמן הקורונה? מינוף של 80% זה המון. אתה יודע מה תנאי ההלוואה? האם החברה יכולה לדרוש פירעון מידי במקרה שהבטחונות יורדות? (התשובה היא כנראה כן)

כל הסיכון הזה של הפוליסה חיסכון בשביל לקבל תשואה של 4% ולשלם 2%+ בדמי ניהול וריביות? כלומר בשביל תשואה יתר של 2% בשנה?
תודה EyeKey:

אני מסתכל על זה ככה:

אם הייתי משקיע לשם הפשוטות 50% בנדלן המניב 10% שנתי. ו50% במכשיר כלשהו שמניב לי 3% שנתי. אז אני עושה 6.5% שנתי.

אם אני משתמש במינוף קיבלתי תשואה %3 ו בריבית 8.5% כפול 0.8 שזה 6.8 (כפול 0.8 בגלל 80 אחוז מינוף ו 8.5 בגלל 10 תשואת נדלן פחות ריבית הלוואה של נניח 1.5 אחוז).

אם נחבר נקבל תשואה מיצרפית של 9.8% על ההון הראשוני שזה 50% יותר מהשקעה ללא מינוף.

אתה בעצם אומר... אבל עזוב אותך לי-בר... שים הכל ישר ב 4-5 השקעות נדל"ן בריבית 10%. אבל האם זה לא תיק עם רמת סיכון גבוה יותר?

תודה EyeKey:

אני מסתכל על זה ככה:

אם הייתי משקיע לשם הפשוטות 50% בנדלן המניב 10% שנתי. ו50% במכשיר כלשהו שמניב לי 3% שנתי. אז אני עושה 6.5% שנתי.

אם אני משתמש במינוף קיבלתי תשואה %3 ו בריבית 8.5% כפול 0.8 שזה 6.8 (כפול 0.8 בגלל 80 אחוז מינוף ו 8.5 בגלל 10 תשואת נדלן פחות ריבית הלוואה של נניח 1.5 אחוז).

אם נחבר נקבל תשואה מיצרפית של 9.8% על ההון הראשוני שזה 50% יותר מהשקעה ללא מינוף.

אתה בעצם אומר... אבל עזוב אותך לי-בר... שים הכל ישר ב 4-5 השקעות נדל"ן בריבית 10%. אבל האם זה לא תיק עם רמת סיכון גבוה יותר?
כמה הפוליסות חיסכון ירדה בזמן הקורונה? מינוף של 80% זה המון. אתה יודע מה תנאי ההלוואה? האם החברה יכולה לדרוש פירעון מידי במקרה שהבטחונות יורדות? (התשובה היא כנראה כן)
צודק... עלי לבדוק זאת... תודה רבה על הנקודה. הם אכן ירדו בזמן הקורונה

אלו מוצרים מאד לא שקופים, ו-1% דמי ניהול בשביל 65% אגח זה ממש בזבוז, ועוד על 1 מש״ח.
אם היית יכול לקבל את אותם תנאים אבל כאשר הפוליסה מושקעת במניות חו״ל, או עוד יותר טוב מדד מוגדר היטב כמו סנופי, אז זה כבר סיפור אחר, כי אז אתה מקבל הלוואה בלון ל-7 שנים בעלות של פריים פלוס חצי (בשקלול דמי הניהול), שזה סבבה.
אבל - לא יודע אם אתה יכול, וגם זה לתת לזנב לכשכש בכלב אם לא התכוונת להשקיע בסנופי מלכתחילה.

נקודה למחשבה: בפוליסת החסכון אתה הולך להשקיע 65 אחוז מהכסף באגח שכנראה מביא תשואה די אפסית, משלם על הסכום הזה דמי ניהול של 1 אחוז, ואז עוד משלם ריבית של 1.1 אחוז (שיכולה גם לעלות) בשביל להוציא משם את הכסף ולהשקיע אותו במשהו אחר.
למה שלא תשקיע את ה35 אחוז ישירות במניות (או בפוליסת חסכון של 100 אחוז מניות, אם אתה מתעקש), ואת ה65 אחוז במה שאתה באמת רוצה, בלי דמי ניהול ובלי ריבית?

המטרה היא כמובן עצמאות כלכלית
עצמאות כלכלית = לא להיות תלוי כלכלית באף אחד
מינוף = תלות כלכלית בגוף שלקחת ממנו את ההלוואה.

אם היעד הוא עצמאות כלכלית אז אתה נוסע ברוורס כרגע.

אתה משקיע במוצרים שמשיאים לך פחות תשואה מהריבית שאתה משלם. משמע - אתה תורם את כספך לבית ההשקעות בחינם. בנוסף לזה אתה משלם דמי ניהול לא סבירים (לטעמי).

תודה קרפריאנו דה רור

לא הבנתי את יחס התשואות שציינת:

ריבית הלוואה היא 1.1... תשואת פוליסה היא בין 4 ל 8 בממוצע.

מינוף לא חסם לעצמאות כלכלית, הוא אפילו יכול לעזור.
אבל המקרה הספציפי כאן הוא לא משהו.
תודה רבה אדם. איזה חלק או חלקים הם לא משהו?

האם תוכל להשיג מינוף זול ונדיב יותר בצורה אחרת?

תודה רבה אדם. איזה חלק או חלקים הם לא משהו?

האם תוכל להשיג מינוף זול ונדיב יותר בצורה אחרת?
המינוף הזה זול מאד, אבל אתה לוקח כסף מיד ימין שלך ושם אותו באגח שמניב קרוב לכלום ומשלם פריים פלוס חצי כדי לקבל את הכסף חזרה ליד שמאל (על ה-65% שנמצאים באגח). זה לא חכם.

מינוף לא חסם לעצמאות כלכלית, הוא אפילו יכול לעזור.
אבל המקרה הספציפי כאן הוא לא משהו.
הוא לא חסם, הוא רק מכשול בדרך, ובטח לא קיצור דרך לשם.
עצמאות כלכלית מתקבלת דרך פיתוח של כישורי מחיה טובים.
חובות לא מונעים ממך את לפתח כישורי מחיה, אבל בהחלט מפריעים לכך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שינוי מסלול השקעה בפוליסת מנהלים עדיף משנת 97,האם אפשרי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 4
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 9
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
חושב בגדול השקעה במכסות לגידול עופות השקעות אלטרנטיביות 20
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
G השקעה בבורסה הישראלית בימים אלה שוק ההון 6
H לגבי השקעה בSocial House בצפון אנגליה נדל"ן 0
עידו ג אפיק השקעה פטור ממס למובטל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
נ התייעצות - השקעה בצומת אונו במחיר פרסיל נדל"ן 35
I השקעה לטווח רחוק אינפלציה ומיסוי ריאלי שקל/דולר שוק ההון 20
U השקעה חוזרת של דיבידנדים שוק ההון 9
L השקעה ב-S&P 500 דרך פפר אינווסט שוק ההון 30
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
א השקעה ב S&P ממונף - לטווח הארוך - מבוסס מחקרים שוק ההון 22
P השקעה בקרנות שנסחרות בארץ בIB שוק ההון 17
M השקעה בסנופי דרך פפר. שוק ההון 3
S השקעה חוזרת במדד ומסחר בשברי מניות שוק ההון 10
מ החזר מס על השקעה בBTB ובקרן כספית ועל המס שלקחו לי על דבידנד של מניות מיסים 8

נושאים דומים

Back
למעלה