• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

איך זה הגיוני, שהאגחים של המניות בתל בונד 40 נותנות תשואות עלובות כל כך? אני מפספס משהו..

NetanelOnline

משתמש סולידי
דירוג
8
שלום רב,
אני מסתכל על מדד תל בונד 40,
פה יש את כל האג"חים שהמדד מושקע בהם:
אגחים בתל בונד40

אני נכנס לכל אגח, מצפה לראות שם 4% או משהו בסביבות, במקום זה אני רואה

מז טפ הנפק 64​

תשואה ברוטו 0.79% . תשלום קרן אחרון 2031, שיעור ריבית קבועה שנתית 0.1% .
מה זה? לא מבין כלום, איך זה הגיוני שהתשואות כל כך עלובות, קודם כל הניירות האלה זזים גם 20% בשנתי, וזה אג"ח לטווח רחוק, אז יש מרכיב עצום כל כך על הסיכון של האגח חברות בגלל זה בעיקר התנועה הרבה באגח חברות, אז מה זה התשואה העלובה הזאת ? איך היא הגיונית?
אני בטוח מפספס משהו1
ממה שאני מבין התשואה ברוטו 0.79% משמעותה שברוטו אם אני ארכוש את האג"ח עכשיו מ2022 עד 2031 ארוויח 0.79% על הכסף (כולל הריביות והקרן שהשקעתי)

עזריאלי אגח ז​

תשואה ברוטו 2.09% , תשלום קרן אחרון 2036 שיעור ריבית 0.9% (שנתי) משולם כל חצי שנה.
דבר כזה הייתי מצפה ל5.5% לפחות במינימום.
אני בטוח מפספס משהו2

לאומי אגח 181​

תשואה ברוטו מינוסס 0.44% (באמאשלכם?)
תשלום קרן אחרון (09/2023) שיעור ריבית 1% קבועה שנתית.
וואו מה הולך

טוב , אז ממה שאני מסיק פה , זה שהשקעה באג"ח של החברות החזקות בישראל, הן אך ורק הימור על הורדת ריבית וביטחון בדירוג האשראי ומצבן. כי להשתמש בהן בתור תחליף רווחי יותר למקמ , ופשוט לבחור בשנה לסחירות של תום הנייר, זה לא הגיוני כי לוקחים את כל הסיכונים בלי הרווח העודף על הסיכון העודף.

מקווה מאוד התשובה היא לא שזה בגלל שהמוסדיים חייבים לקנות לפנסיות של כולנו לפי חוק, ושבעצם דופקים אותנו עם הכרח לקנות את זה בעקיפין, ושלמשקיע הפרטי לא מומלץ בכלל לקנות.

אני נורא אודה לכל מי שיוכל לעזור לי להבין מהם הדברים שאני מפספס פה.

נערך לאחרונה ב:

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
9,691

NetanelOnline

משתמש סולידי
דירוג
8
כן פספסתי את זה אמנם, אבל עדיין המדד יכול לעלות, יכול לדשדש, יכול לרדת, עדיין היה נדמה לי שהתשואות יהיו טובות יותר. אני לא אגע באגחים בארץ.
בנוסף המדד בארץ מבושל , הם מורידים כמה אחוזים טובים מהאינפלציה האמיתית שקיימת בארץ בשביל האינטרסים הפנימיים להראות ששולטים באינפלציה ועוד אינטרסים . והאג"ח coco הזה של הבנקים זה נראה לי כמו ישראבלוף מקורי..

נערך לאחרונה ב:

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
9,691
אני לא אגע באגחים בארץ.
בחו"ל המצב יותר גרוע, שם יש תשואות ריאליות של מינוס 6%.

בנוסף המדד בארץ מבושל , הם מורידים כמה אחוזים טובים מהאינפלציה האמיתית שקיימת בארץ בשביל האינטרסים הפנימיים להראות ששולטים באינפלציה ועוד אינטרסים . והאג"ח coco הזה של הבנקים זה נראה לי כמו ישראבלוף מקורי..
מסכים.

לא ברור לי למה אתה מתמקד בקונצרני, המרווחים מאג"ח ממשלתי קטנים מדי מכדי להצדיק את הסיכון (לדעתי).

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
25,640
בחו"ל המצב יותר גרוע, שם יש תשואות ריאליות של מינוס 6%.
הגזמת. תשואה נומינלית של אג"ח בדירוג גבוה הוא 4.6%, של אג"ח זבל (בדומה לכמעט כל האג"ח בארץ) הוא כבר 7.8%
והאג"ח coco הזה של הבנקים זה נראה לי כמו ישראבלוף מקורי..
לא אנחנו המצאנו את זה, רק יבאנו את זה.

NetanelOnline

משתמש סולידי
דירוג
8
הבנתי שבגרמניה זה הגיע לאקסטרים הריבית השלילית, אבל בארה"ב הTreasury והCorporate Bonds נותנים Yield סביר ומוצדק, נבדק אתמול.
האג"ח הממשלתי הישראלי גם בדיחה.

Mr. Bigglesworth

משתמש בכיר
דירוג
3,565
בנוסף המדד בארץ מבושל , הם מורידים כמה אחוזים טובים מהאינפלציה האמיתית שקיימת בארץ בשביל האינטרסים הפנימיים להראות ששולטים באינפלציה ועוד אינטרסים .
אשמח לנתונים בנושא אם יש לך

NetanelOnline

משתמש סולידי
דירוג
8
איך הגעת לזה? תשואה לשנה של 2.8% כשהאינפלציה היא 9%.

אפשר להשקיע ליותר שנים, אבל אז כבר עדיף מניות.
אין ספק, אבל אני רואה באגחים יותר כצמצום פגיעה מאשר מכשיר השקעה , מבחינתי הגדולה שלהם היא הנזילות לעומת הפקדונות בבנקים, כך שבהינתן הזדמנות שוק מקרית שלעיתים אני מקבל, ואם זה לטווח ארוך או בינוני זה יכול להתבשל בשבועות אחדים, לעיתים זה נגלה לי לפי המערכת שבניתי בימים אחדים, ואז אין לי זמן ללכת לבנק לבקש שיועילו בטובם לשחרר לי את הכסף מהפקדון, גם אם הם יסכימו אני אוכל להגיד שלום להזדמנויות שהיו.

NetanelOnline

משתמש סולידי
דירוג
8
אשמח לנתונים בנושא אם יש לך
אני מאמין שאוכל אבל מעולם לא ריכזתי את הדברים לכדי הוכחה חותכת של הסוגיה הספציפית הזאת- עם מספרים , גרפים אקסלים , לדעתי זאת משימת מחקר עמוקה. הדברים אצלי מסודרים לפי מערכות לצורך מטרות פונקציונאליות-פרקטיות. אחד הרמזים זה השקלול הנמוך והלא מבוטא כהלכה שיש לעליות המחירים בנדלן על המדד. אי אפשר לקנות פה דירה במרכז בלי הון עצמי ראשוני או שכר עצום. פעם היו אומרים את זה , למרות שזה היה אפשרי אך קשה מאוד, היום למי שאין זה לא רק קשה מאוד, זה בלתי אפשרי. עם ההתגמשויות שיאלצו לעבור עדיף להם לצאת מהמרכז כבר. ובזמן שנוצרו פערי מעמדות חדשים עמוקים חדשים במדינת ישראל בגלל האינפלציה, המדד 3.6% - מרגיש כמו נתון של האירנים בתקופת הקורונה.

נערך לאחרונה ב:

אופסשםמשתמש

משתמש ותיק
דירוג
26
אני נורא אודה לכל מי שיוכל לעזור לי להבין מהם הדברים שאני מפספס פה.
כפי שציינו מדובר בצמוד מדד.
מכאן מדובר בתשואה פנומנלית (יש לי גם פוסט בנושא)

אם תקח תל בונד 20, אתה גם מוגן אינפלציה (שזה החלום של הרבה אנשים) וגם מקבל + 1.2%

מה שאני לא מבין, זה למה אנשים קונים זהב להתגונן מאינפלציה, שהאם זה מגן או לא , זה ספקולטיבי, לעומת האגח שהוא בהגדרתו מגן

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
25,640
מה שאני לא מבין, זה למה אנשים קונים זהב להתגונן מאינפלציה, שהאם זה מגן או לא , זה ספקולטיבי, לעומת האגח שהוא בהגדרתו מגן
כי הם קראו בפורום כזה או אחר שזה גידור טוב לאינפלציה או שזה מה שיועץ בבנק אמר להם.
היום יועץ בבנק גער בלקוחה שלי שבאה לקנות S&P500 למה היא לא מגדרת את הדולר ולמה היא לא קונה גם נסדק ודאו-ג'ונס.

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
9,691
כי הם קראו בפורום כזה או אחר שזה גידור טוב לאינפלציה או שזה מה שיועץ בבנק אמר להם.
היום יועץ בבנק גער בלקוחה שלי שבאה לקנות S&P500 למה היא לא מגדרת את הדולר ולמה היא לא קונה גם נסדק ודאו-ג'ונס.
אף אחד מהדברים האלה הוא לא *מופרך* באמת.
אולי חוץ מהדאו-ג'ונס.

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
9,691
האג"ח נותן לך הגנה מאינפלציה לפי המדד של הלמ"ס (2% בזמן שהמחירים עולים ב- 20%).
זהב נותן הגנה מהאינפלציה האמיתית, אבל עם הרבה רעש.

כולם מופרכים באמת.
נו, בוא נעבור. האמריקאים כבר הדגימו שאין להם שום כבוד למטבע שלהם, ובעצם הדפסה מסיבית זה הדבר היחיד שהם יכולים לעשות מול החוב שלהם. תעודה מגודרת תהיה לדעתי מוצלחת יותר - אם לא תהיה קטסטרופה שקלית (וזו הסיבה שאני נמנע).

לגבי נסד"'ק מול סנופי - קורלטיבים, כן, אבל לא זהים. מכיוון שאנחנו לא יודעים מי יהיה מוצלח יותר, אין מניעה להחזיק חצי-חצי אם קשה להחליט.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
25,640
נו, בוא נעבור. האמריקאים כבר הדגימו שאין להם שום כבוד למטבע שלהם, ובעצם הדפסה מסיבית זה הדבר היחיד שהם יכולים לעשות מול החוב שלהם.
מה שיטיס את האינפלציה והמניות לשמיים בטווח הארוך, גידור מטבע לא יעזור לך, ההפך אולי הוא יפגע בך (כמו שאנחנו רואים בשנה האחרונה).

לגבי נסד"'ק מול סנופי - קורלטיבים, כן, אבל לא זהים. מכיוון שאנחנו לא יודעים מי יהיה מוצלח יותר, אין מניעה להחזיק חצי-חצי אם קשה להחליט.
נסדק כלול בסנופי, אם אתה קונה נסדק בנוסף אתה פשוט מחזק את סקטור הטק, זה הכל.
אין לי מושג מי יהיה מוצלח יותר, אני יודע איזה מפוזר יותר ומסוכן פחות.
אם אתה קונה סלט ירקות גם עם מלפפונים בפנים אין צורך לרכוש גם מלפפונים בנוסף.
סנופי הוא מדד רחב לכל הדיעות, נסדק הוא לא.

ניצן המצוין

משתמש בכיר
דירוג
1,208
בנוסף המדד בארץ מבושל , הם מורידים כמה אחוזים טובים מהאינפלציה האמיתית שקיימת בארץ בשביל האינטרסים הפנימיים להראות ששולטים באינפלציה ועוד אינטרסים .
אם זה היה נכון המשקיעים היו יודעים על זה והיית מוצא פער בין אגח צמוד מדד ללא צמוד שמראה על אינפלציה יותר גדולה מהאינפלציה שנמדדה לאורך זמן.

ניצן המצוין

משתמש בכיר
דירוג
1,208
אני מאמין שאוכל אבל מעולם לא ריכזתי את הדברים לכדי הוכחה חותכת של הסוגיה הספציפית הזאת- עם מספרים , גרפים אקסלים , לדעתי זאת משימת מחקר עמוקה.

אחד הרמזים זה השקלול הנמוך והלא מבוטא כהלכה שיש לעליות המחירים בנדלן על המדד...
נתון ראשון לידיעתך, דירות למכירה לא כלולות במדד המחירים לצרכן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א איך זה הגיוני שמחירי מניות עולים? שוק ההון 23
E איך זה הגיוני שהמקבוק אייר הזה כזה זול? :\ אוף טופיק 36
ב האם זה כלכלי למשוך שומת מס ולא לשלם למס הכנסה אחרי שהם קבעו כמה כסף הם דורשים ממך? מיסים 10
Z-Matrix ריבית של 4.2% עבור פקדון דולרי... איך זה יכול להיות? שוק ההון 7
G אשתי עוסקת פטורה - אם רשות המיסים תגדיר אותי כסוחר בבורסה האם זה עלול להשפיע עליה? פוסטים מאיכות נמוכה 0
גרהם ירידות בשוק ההון - איך זה משפיע עליכם? שוק ההון 77
ה איך אתם עושים את זה ? יומני מסע אישיים 40
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
A תשומות בנייה, איך זה עובד? הקבלנים הרגו אותנו, מרכז שאלות בכדי שנהיה בשליטה נדל"ן 48
י כלכלת בחירות, מה זה יעשה בשוק דובי פוסטים מאיכות נמוכה 74
Y מישהו עדיין חושב שBitcoin זה רעיון טוב? השקעות אלטרנטיביות 542
L קיבלתי בדואר 1042-S ואני מגיש דוח שנתי עם חישוב ידני של רווח הון ודיבידנדים - אני צריך לעשות עם זה משהו? מיסים 0
נ אג"ח צמוד מדד מחירי דיור , מחירי שכירות האם זה הפתרון? נדל"ן 2
T זה הזמן להקצות יותר לקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 13
א האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה? שוק ההון 19
M מה זה אומר "אין מסחר" באתר מאיה? שוק ההון 6
lavi מרגע זה אתם עם כסף - ביטוח דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
A מה זה msci inc שוק ההון 2
ה האם זה חוקי לפתוח יותר משתי קרנות השתלמות כשכיר וכעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
R לקיחת משכנתא -דירה מקבלן ללא ליווי בנקאי (שווה להיכנס גם מי שמעוניין לראות תמהיל לי זה עזר :) ) נדל"ן 9
ב העלאת הריבית במשק שנת 2022 - איפה זה פוגש כל אחד מאיתנו צרכנות פיננסית 130
ramiv עובד בארץ והמעסיק מחו"ל איך זה עובד? התפתחות אישית 4
ה היפנוזה וסוגסטיה-האם זה אמיתי? אוף טופיק 4
T הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
O נפט, חיטה, ושאר ירקות - איך קונים את זה ? שוק ההון 24
E איך להתמודד עם זה שוק ההון 39
XpH קרן מחלקת דיבידנדים - מה זה אומר בפן המעשי? שוק ההון 23
R מרגע זה אתם טובים עם כסף- דירוג אשראי דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 10
L רכב פרטי, האם זה באמת שווה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73
A לאן מגיעים הכספים שמושקעים במדדים? מי נהנה מהם? והאם זה יכול לעזור לעולם? אוף טופיק 30
Maureen קבלת תשלומים ביורו ותשלום לספק ביורו - איך עושים את זה היום? צרכנות פיננסית 7
S אנגלית בתעשיה וכמה זה נורא? התפתחות אישית 20
tomer111 כשאומרים שמחיר האג"ח ירד או שתהיה קריסה באג"ח מה זה משנה אם אני מחזיק אותם עד הסוף? שוק ההון 27
E מה תגידו על זה? פוסטים מאיכות נמוכה 5
B שיוך הפקדות חודשיות מהמעסיק - כמה זמן זה אמור לקחת ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
שם משתמש בעייתי "סלייס" גמל להשקעה. זה עוקץ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
שם משתמש בעייתי דיבידנד: זה משהו שפשוט נכנס לך לחשבון הבנק? שוק ההון 36
שם משתמש בעייתי מה זה "שער"? ומה זה "מחיר קניה/פדיון"? שוק ההון 6
שם משתמש בעייתי האם זה שהשקל עולה ביחס לדולר יכול להשפיע על כדאיות של מדד s&p500? שוק ההון 2
י האם זה אפשרי להגדיל הפרשת מעסיק לקרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ל לתת הלוואה להורים - מה המחיר של זה? שוק ההון 19
סול פנסיה - איך עושים את זה טכנית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
פ איזון התיק איך עושים את זה פרקטית שוק ההון 6
D שומת מס הכנסה 2020 - חלק 9 פירוט תשלומים - תשלומים ע"ח מ"ה - מה זה? מיסים 11
ב 'ערבים'- האם זה לא ביטוח יקר? צרכנות פיננסית 11
ת מה זה SundaeSwap- לעוסקים בקריפטו השקעות אלטרנטיביות 1
נ מיליונרים מתייעצים עם חברי פורום אנונימיים מה זה אומר על השיטה הכלכלית? ועל אמון אוף טופיק 32
ש שטח חקלאי - מה עושים עם זה? נדל"ן 2
ה מקווה שאני שואל את זה בפורום הנכון - דרופשיפינג השקעות אלטרנטיביות 1
סול ביטוח - אני עושה את זה נכון? צרכנות פיננסית 28

נושאים דומים

למעלה