• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לפני מעבר מארה״ב לארץ - השקעה בדולרים

dxr151

משתמש סולידי
דירוג
9
אני נמצא על סף חזרה לארץ אחרי רילוקיישן, ומתכנן לחזור לארץ בתחילת 2019. אני לא אזרח ארה״ב.
במהלך התקופה בארה״ב התחלתי להשקיע בצורה פאסיבית ב-Roth IRA דרך ואנגרד, ובנוסף צברתי סכום בעו״ש שאני עדיין רוצה להשקיע (~25k$).

למיטב הבנתי, המלצת הסולידיים למשקיעים מהארץ היא להשתמש ב-IB עם חשבון שקלי. מניח שכשאעבוד בארץ וארצה להפקיד מהמשכורת שלי אצטרך לעשות את זה גם כן. השאלה שלי היא איפה להשקיע את הכסף הנוכחי, כשהדילמה היא בקשר לענייני מיסוי, עמלות מט׳׳ח/העברת מטבע, וניהול.

האופציות שאני רואה, ואשמח אם מישהו יתקן אותי במידה ואני טועה -
1. להשקיע את הכסף הזה בארה״ב לא כחלק מ-Roth IRA
יתרונות: חוסך כאבי ראש של העברה/המרת מט׳׳ח, אפשרות להשקיע דרך וואנגרד.
חסרונות: כאבי ראש מבחינת מיסוי בהשוואה לארץ?
2. להמיר את הכסף לשקלים ולהשקיע ב-IB
יתרונות: ינוהל ביחד עם ההכנסה השקלית?
חסרונות: אני משלם עמלת המרה פעמיים?
3. אפשרות להפקיד ישירות את הכסף בדולרים לחשבון שאפקיד ממנו גם בשקלים? אני לא לגמרי בטוח איך העסק עובד עם IB אבל אני תוהה האם זו אופצה הגיונית מבחינת מט״ח?

בקיצור, אני בטוח שאני לא הראשון שעמד בסיטואציה הזו. בחיפוש קצר בפורום לא מצאתי best practices, אבל אשמח לשמוע ממי שחקר או התנסה עם ענייני המרה/העברה/השוואת מיסוי.

להמיר את הכסף לשקלים ולהשקיע ב-IB
למה לא להפקיד דולרים ישירות בIB? (כל עוד זה מחשבון על שמך)

לא ברור שאתה רוצה לפתוח חשבון IB בתור רזידנט אליין. אולי כדאי לחכות עם זה ל2019, או אפילו 2020 אם תחזור אחרי יותר מ30 יום.

לא היה לי ברור אם אפשר להפקיד דולרים ישירות ל-IB אם החשבון שאני פותח אצלם הוא דרך IB ישראל ומפקיד בשקלים. נשמע הגיוני שכן, ושהמתווך הישראלי פשוט מבצע המרה משקלים לדולרים. זה אכן מה שקורה?

לגבי רזידינט אליינ, זו נקודה שלא חשבתי עליה. אם החל מ2019 אני מפסיק להיות רזידנט ולא מחויב לדווח כלום ל-IRS, יש משמעות לזה שאני פותח חשבון השקעות ב-2018?

ושהמתווך הישראלי פשוט מבצע המרה משקלים לדולרים. זה אכן מה שקורה?
המתווך הישראלי לא צד לעניין, תחשוב עליו כאילו אתה עובד מול IB ישירות עם עמלות גבוהות יותר.
לא היה לי ברור אם אפשר להפקיד דולרים ישירות ל-IB אם החשבון שאני פותח אצלם הוא דרך IB ישראל ומפקיד בשקלים
לIB אתה יכול להפקיד כספים בהעברה בנקאית באיזה מטבע שתרצה ואחרי שהם מקבלים אותם להמיר אותם לאיזה מטבע אחר שאתה רוצה.
הפקדות ש"ח יבוצעו לחשבון בארץ, הפקדות של USD יבוצעו לחשבון בארה"ב.
יש משמעות לזה שאני פותח חשבון השקעות ב-2018?
כנראה שתאלץ למלא W9 כשאתה פותח את החשבון ובהמשך לשנות את הסטטוס שלך ולמלא W8.

שתי דברים, כשאתה חוזר לארץ מומלץ לבטל את הגרין קארד שלך, אחרת כל חוקי המסים בארה"ב ממשיכים לחול עליך.

דבר שני, למה לא להמשיך להפקיד לRoth IRA כל עוד אתה יכול? יש טופציה לפתוח Roth דרך IB.
רצוי להתייעץ עם איש מקצוע כי לא ברור ב-100% איך הרשויות בארץ מתייחסות לroth ira.

@אורי ג.
תודה על ההבהרה. שכחתי בכלל מכל הסיפור עם W9.
נשמע לי שזה המסלול ההגיוני אם כך - לפתוח חשבון ב-IB כשאני כבר בארץ, להפקיד שקלים דרך IB ישראל ולהפקיד דולרים ישירות מחשבון הבנק האמריקאי.

@FIYaacov
אין גרין קארד, יש ויזה שנגמרת. :)
הפקדתי בכל שנה ל-Roth IRA לפי התקרה השנתית (5.5k) ואפקיד גם עבור 2018, אבל אם החל מ-2019 אני לא מקבל משכורת ו/או משלם מיסים אני לא זכאי להפקיד שם שום דבר, להבנתי.

להפקיד שקלים דרך IB ישראל
שים לב שאתה לא צריך את "IB ישראל" כדי להפקיד שקלים ל IB. יותר מזה, אין באמת דבר כזה "IB ישראל". יש מתווך של ib שידוע גם בכינוי "אינטר ישראל", אבל הוא רק מתווך.
חשבון הבנק בארץ שיודע לקבל שקלים שייך ל IB עצמם ולא קשור למתווך הזה.

אני לא מקבל משכורת
זה נכון.

משלם מיסים
אין קשר. אתה יכול להפקיד 5500 או עד גובה ההכנסה שלך, הנמוך מביניהם, ללא קשר לאם שילמת מיסים או לא (בן אדם שהרוויח 5500 יכול להפקיד את המקסימום למרות שלא שילם מיסי הכנסה).
אם אתה מרוויח יותר מדי כסף, הזכאות שלך להפקדה גם נפגעת.

@FIYaacov אתה צודק, הנחתי ש״מקבל משכורת״ בהכרח אומר ״משלם מיסים״ אבל כמובן שמתחת לרף מסוים זה לא בהכרח מתקיים.

אבל למען האמת, בעקבות התגובה שלך ושל רונן, הלכתי לרענן קצת את הזכרון שלי לגבי הפרוצדורות של לפתוח חשבון ב- IB, ועכשיו עלתה לי עוד מחשבה - אולי אני יכול להמשיך פשוט להשקיע דרך ואנגרד במקום לפתוח חשבון נוסף.

אני מבין שאחד היתרונות של IB זה שהם מאפשרים לפתוח חשבון לזרים גם ללא SSN/ITIN, אבל היות וכבר יש לי SSN וחשבון בואנגרד, לא יהיה יותר הגיוני להמשיך לנהל חשבון השקעות יחיד (בהינתן השקעה במסלול עם דמי ניהול שקולים)? או שיש פה ענייני מיסוי ו/או הפקדות בשקלים שהם נוחים משמעותית ב-IB?
חיפשתי תשובה בפורום אבל לא מצאתי נושא שבו אזרחים ישראלים משקיעים דרך ואנגרד (ולא בקרנות שלה). :(

למען הדיוק, הדילמה היא לא על שנת העזיבה (בקשר לזה הכל ברור - למקסם Roth IRA) אלא באופן כללי מה לעשות עם יתרת הכסף שאני לא מעוניין שתישאר בעו״ש. למשל, לא מובן לי מאליו שעדיף להשקיע את הכסף ב-IB ולא בואנגרד, שבאופן כללי זוכה לreputation מאוד חיובי בקרב משקיעים פאסיביים, ולמיטב הבנתי הסיבה העיקרית שהיא לא עולה בפורום הזה לעיתים תכופות יותר היא שנדרשת תושבות בארה״ב כדי לפתוח בה חשבון.

לא מובן לי מאליו שעדיף להשקיע את הכסף ב-IB ולא בואנגרד
אני לא מכיר דרך "להשקיע ב IB" (למעט לקנות מניות של IBKR). מה שהרבה חברי פורום עושים זה להשקיע דרך IB.
אין ממש הבדל אם אתה קונה VT (סתם כדוגמא) דרך IB או ישירות בחשבון שלך ב vanguard או אפילו דרך בנק לאומי. ההבדל היחיד הוא בעמלות קניה/מכירה. יותר מזה, אחרי שקנית מניות אין בעיה להעביר אותם בין ברוקרים שונים

למיטב הבנתי הסיבה העיקרית שהיא לא עולה בפורום הזה לעיתים תכופות יותר היא שנדרשת תושבות בארה״ב כדי לפתוח בה חשבון
אכן אחת הבעיות היא שמי שלא אמריקאי לא יכול לפתוח שם חשבון.
אבל אתה מפספס יתרון גדול אחר שיש לIB עבור ישראלים - היכולת להפקיד/למשוך שקלים ולהמיר אותם לדולרים (ומטבעות אחרים) בעלות אפסית.
אם תחזיק רק חשבון בונגארד תצטרך להשתמש בצד ג כלשהו כדי להעביר שקלים שאתה מרוויח בארץ אל תיק ההשקעות הדולרי שלך. דבר שיכול לעלות אפילו 1% מהסכום ויותר.

אבל אתה מפספס יתרון גדול אחר שיש לIB
ועוד כמה יתרונות גדולים אבל שלא רלוונטיים לכולם:
תמיכה בכ20+ בורסות שונות ברחבי העולם.
מינוף הכי זול שיש.

@roneng כן, השימוש שלי במילת (אות?) הקישור ב- הוא לא מדויק, אני מבין את ההבדל בין ברוקר לנייר ערך ספציפי. בכל אופן, הכוונה שלי הייתה שואנגרד כברוקר הוא אמין, נוח לשימוש וגובה דמי ניהול ועמלות נמוכות, ולפחות על סמך מה שקראתי ב-MMM ורדיט הם לרוב המלצת ברירת המחדל. פה בפורום הקונצנזוס (פחות או יותר) הוא IB, ולכן אחת מהמטרות של השרשור הייתה להבין האם ההמלצה הגנרית הזו על IB עדיין אפקטיבית יותר גם בהינתן חשבון קיים דרך ואנגרד.

בהחלט נראה שהקונספט של עמלות המרה משקלים לדולרים הוא חשוב בסדרי גודל לעומת ההבדלים אחרים, ולכן נראה לי שהמסקנה היא שגם בהינתן חשבון בואנרד, עבור מי שהמשכורת שלו תהיה בשקלים - IB מנצחת.

אגב, הערה קטנה למען הדיוק והדורות הבאים: ״אכן אחת הבעיות היא שמי שלא אמריקאי לא יכול לפתוח שם חשבון.״ זה לא מדויק, לא-אמריקאים עם תושבות בארה״ב (סטודנטים, רילוקיישן וכד׳) יכולים לפתוח חשבון בואנגרד כיוון שהם זכאים ל-SSN/ITIN. מה שכן, הממשק של ואנגרד באמת מאוד מעיק אם אתה כבר לא גר בארה׳׳ב: מס׳ הטלפון עבור 2FA חייב להיות אמריקאי, כך גם הכתובת.

בהחלט נראה שהקונספט של עמלות המרה משקלים לדולרים הוא חשוב בסדרי גודל לעומת ההבדלים אחרים, ולכן נראה לי שהמסקנה היא שגם בהינתן חשבון בואנרד, עבור מי שהמשכורת שלו תהיה בשקלים - IB מנצחת.
אופציה נוספת היא להשתמש ב IB רק כ "צינור" להעברת כספים (אפילו דרך המתווך כדי לחסוך את העמלה החודשית). כלומר להפקיד שקלים ל IB, להמיר שם ולהעביר מ IB דולרים לחשבון בונגארד.
יש לדעתי כמה אנשים שעושים דברים דומים עם ברוקרים אחרים.

אגב, הערה קטנה למען הדיוק והדורות הבאים: ״אכן אחת הבעיות היא שמי שלא אמריקאי לא יכול לפתוח שם חשבון.״ זה לא מדויק, לא-אמריקאים עם תושבות בארה״ב (סטודנטים, רילוקיישן וכד׳) יכולים לפתוח חשבון בואנגרד כיוון שהם זכאים ל-SSN/ITIN.
ב "לא אמריקאים" התכוונתי לא רק ללא אזרחים אלא גם ללא תושבים (או מה שהדרישות של ואנגרד לא יהיו).
אגב, אתה יודע במקרה מה אם אני לא אזרח/תושב (ואין לי אפילו ויזה מעבר לתייר) אבל יש לי ITIN, הם יתנו לי לפתוח חשבון אצלהם?

אופציה נוספת היא להשתמש ב IB רק כ "צינור" להעברת כספים
קונספט מעניין, אבל כל עוד זה לא חוסך את ה-overhead של ניהול של שני חשבונות, לא בטוח אם יש פה רווח מהותי.

אגב, אתה יודע במקרה מה אם אני לא אזרח/תושב (ואין לי אפילו ויזה מעבר לתייר) אבל יש לי ITIN, הם יתנו לי לפתוח חשבון אצלהם?
אני לא בטוח למען האמת. אני זוכר שאני הייתי צריך לשלוח W9 ואישור שאני עובד כאן בצורה חוקית, כך שהם כן ידעו שאני נמצא כאן על ויזה שאינה ויזת תייר. מצד שני, אני פתחתי Roth IRA, אולי הדרישה הזו לסטטוס הגירה לא רלבנטית עבור חשבון השקעות ״רגיל״.

יש לך מספר אמריקאי ל-2FA?
אני לא בטוח אם זו ציניות או שאלה רצינית, אבל אין שום הכרח להפעיל 2FA בואנגרד, ו-Google Voice כן תופס.
מה שלי אישית מפריע זה שהם משתמשים במספרי טלפון כ-2FA - שיטה לא מאובטחת גם אם יש לך קו משלך ולא רק גוגל וויס - במקום בקוד שמייצרים בכלי כמו Google Authenticator.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
כ מינוף קה"ש לפני מעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
C מעבר למסלול פנסיה "בטוח" לפני תיקון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ב מעבר בין מסלולי קרן פנסייה לפני/בזמן משבר שוק ההון 1
S ״תזמון״ מעבר לברוקר זר לפני סוף השנה? צרכנות פיננסית 10
Y אפיקי השקעה המתאימים לפני מעבר זמני לארה"ב? שוק ההון 7
ה חלופות לביטוחים בפנסיה לפני מעבר לקופת גמל צרכנות פיננסית 4
C הדרך הטובה ביותר לחסוך לפנסיה לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
Namy מימוש RSU לפני חופשת לידה מיסים 3
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
S איך להעריך עלות הנכס לפני מכירה נדל"ן 4
כ מכירים 10 90 מעניין מקבלן? פטור ממד וללא הלוואת קבלן (אפילו לפני היתר) נדל"ן 1
M עד לפני שנה לא ידעתי מה זו מניה. בהצלחה לי יומני מסע אישיים 6
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
C עוש -> כספית: כמה שאלות לפני שוק ההון 27
I האם החוק מתיר יציאה מדירה מושכרת לפני הזמן? נדל"ן 28
O האם הגיוני להגיע לתקרות ההפקדה לפני שעוסקים במסחר עצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
B קרקע שנרכשה לפני קום המדינה נדל"ן 5
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
א תשואות מפורסמות של קופג וקהש - לפני או אחרי הוצאות ניהול השקעות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ח הכנות לפני קבלת אזרחות אמריקאית - מבחינת מיסים שוק ההון 15
N האם אפשר לשלם יתרת אשראי לפני סוף החודש? צרכנות פיננסית 10
כ הפחתת סיכון לפני ובפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
L שאלות לפני תכנון טיסה לארצות הברית עם דרכון אירופי אוף טופיק 3
U מה הצעדים הנדרשים לפני פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
ע ביטחונות לפני כניסה לדירה נדל"ן 1
Homer הפקדת סכום גדול בפנסיה לפני פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G הכנה לפני פגישה עם סוכן פנסיה עבור קרוב משפחה צרכנות פיננסית 1
P הבדלים עיקריים בין משכנתא לפני קניה, לכזו על בית בבעלות? נדל"ן 8
Y ניוד ביטוח מנהלים (לפני 2001) לגמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
ז מה צריך לדעת לפני ששוכרים דירה? נדל"ן 23
B האם להקים פנסיה באופן עצמי לפני תחילת עבודה כשכיר, למי שאין קופה פעילה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
deussex סוגיית צביעת דירה לפני יציאה/כניסת דייר - אשמח לתובנות נדל"ן 29
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
D קיזוז הפסד הון אל מול רווח ממישוש RSU לפני תקופת החסימה (שנה לאחר הענקה) מיסים 1
deussex לפני מהלך להעברת ביטוח מנהלים ופנסיה ממגדל לקופת ברירת מחדל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ד הלוואה לפני משכנתה נדל"ן 8
A היטל השבחה בהעברת זכות לפני היתר בניה נדל"ן 11
צ קניית דירה - זוג לפני חתונה נדל"ן 24
A היטל השבחה בדירה שהוקמה לפני 1950 נדל"ן 7
ה החלפת קרנות לפני סוף השנה שוק ההון 3
ה קניית דירה חדשה לפני קבלת מפתח נדל"ן 4

נושאים דומים

Back
למעלה