• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם החוק מתיר יציאה מדירה מושכרת לפני הזמן?

Investoril

משתמש סולידי
דירוג
14
האם החוק מתיר יציאה מוקדמת לפני הזמן מחוזה השכירות?
בהנחה ובחוזה לא מצוינת אפשרות כזאת. ( אלא מצד המושכר , יודע שזה לא תקין אבל לא הפריע לי באותו עת).

אם החוק היה מאפשר יציאה חד צדדית מהחוזה מה הטעם בחתימה על חוזה?
אם אתה רוצה לצאת מחוזה, תמצא מחליף ראוי עבור המשכיר. זה לא כל כך מסובך.

יותר מזה, עקרונית על פי חוק, אפילו תושבים מפונים מהצפון (לדוגמא) לא יכולים לצאת מהחוזה, גם אם אין באפשרותם לגור בדירה.
אני חבר בקבוצת סטודנטים מפונים, אני יודע שפנו לא פעם לגורמים הרשמיים (משרד המשפטים וכו'), ועד עכשיו אין הבהרה בנושא.

• אהבתי
Reactions: HHH
אם המשכיר שם סעיף שמאפשר לו להוציא את השוכר תוך 90 יום, לשוכר יש באופן אוטומטי אפשרות לצאת בהתרעה של 60 יום.

מה שבפועל משאיר את הכוח אצל המשכיר
לא ממש, אין סיבה שלא יסכים למחליף ראוי, אין סיבה שיאנוס שוכר שלא מעוניין לגור בדירה להישאר בדירה (יותר אינטרס שלו מאשר של השוכר) והוא לא יכול לפסול כל אדם שהשוכר מביא, יש מלא פסיקות על זה שהמשכיר לא יכול לעשות את זה (אא"כ יש לו סיבות טובות) וזה עילה לעזוב את הדירה.

לא ממש, אין סיבה שלא יסכים למחליף ראוי, אין סיבה שיאנוס שוכר שלא מעוניין לגור בדירה להישאר בדירה (יותר אינטרס שלו מאשר של השוכר) והוא לא יכול לפסול כל אדם שהשוכר מביא, יש מלא פסיקות על זה שהמשכיר לא יכול לעשות את זה (אא"כ יש לו סיבות טובות) וזה עילה לעזוב את הדירה.
אני מכיר מקרים בהם המשכיר השתמש בהסכמה כקלף מיקוח, בלי קשר לשאלה אם השוכר המחליף טוב בעיניו.
השאלה מהי "סיבה טובה" היא די מעורפלת.

מי מחליט מה "ראוי" ?
המשכיר ואם צריך השופט.
אני מכיר מקרים בהם המשכיר השתמש בהסכמה כקלף מיקוח, בלי קשר לשאלה אם השוכר המחליף טוב בעיניו.
ואני מכיר הרבה עורכי דין שישמחו לשלוח לו מכתב רשמי שיפסיק לבלבל את המוח, לא שצריך, אני אישית יודע להסתדר מצויין עם חכמולוגים כאלה.

המשכיר ואם צריך השופט.

ואני מכיר הרבה עורכי דין שישמחו לשלוח לו מכתב רשמי שיפסיק לבלבל את המוח, לא שצריך, אני אישית יודע להסתדר מצויין עם חכמולוגים כאלה.
כל אחד וההעדפות וההטיות שלו.
יש שוכרים שיעדיפו לשלם קצת כדי לא להזדקק לעורך דין ויש משכירים שלא רוצים סוג מסויים של שוכרים, גם אם בעיני השוכר העוזב, מדובר במחליפים ראויים. זה רחוק מלהיות מקרה מובהק בו מכתב התרעה יפתור את הבעיה בכל המקרים.
וכמובן תלוי גם בנכס ועד כמה יש לו ביקוש.

המשכיר ואם צריך השופט.
סליחה שאני טרחן.

[אני פשוט כרגע לראשונה שוכר מול משכיר בחוזה בצורה ישירה]

איך בודקים ראוי?
כלב / לאום / חשבון עו"ש ? מה הופך אותי לראוי פחות ממך או יותר , מה הקריטריונים שיעמדו בפני המשכיר או שופט להצדיק/לפסול ?

כלב / לאום / חשבון עו"ש ? מה הופך אותי לראוי פחות ממך או יותר , מה הקריטריונים שיעמדו בפני המשכיר או שופט להצדיק/לפסול ?
סיבות טובות: עבודה מסודרת, מצב משפחתי, הכנסה גבוהה ו/או קבועה אולי גיל, יכול להעמיד את הביטחונות הנדרשים.
מה לא קריטריון סביר? גזע, "לא בא לי טוב בעין", תירוצים שונים ומשונים.
בדרך כלל זה קורה כאשר השוכר מביא כמה מחליפים והמשכיר שולל את כולם.

סליחה שאני טרחן.

[אני פשוט כרגע לראשונה שוכר מול משכיר בחוזה בצורה ישירה]

איך בודקים ראוי?
יש מספיק קריטריונים לגיטימיים ולא גזענים שיספיקו כדי לפסול כמעט כל אחד. ואם לא, תמיד אפשר להבהיר שהחוזה לא יוארך, מה שיצמצם את הביקוש ככל שמדובר ביתרת תקופה קצרה יותר.

נערך לאחרונה ב:
יש מספיק קריטריונים לגיטימיים ולא גזענים שיספיקו כדי לפסול כמעט כל אחד. ואם לא, תמיד אפשר להבהיר שהחוזה לא יוארך, מה שיצמצם את הביקוש ככל שמדובר ביתרת תקופה קצרה יותר.
מה האינטרס של בעל הדירה להשאיר בכוח דייר שרוצה לצאת, כאשר יש מחליף ראוי שירצה גם להאריך את החוזה?

מה האינטרס של בעל הדירה להשאיר בכוח דייר שרוצה לצאת, כאשר יש מחליף ראוי שירצה גם להאריך את החוזה?
כל מקרה לגופו. אולי ממילא לא מתכוון להמשיך להשכיר, בוחר בקפדנות את הדיירים וכיוצ"ב.
ויש גם אנשים שכאשר הם רואים שהצד השני במצוקה, ינצלו את המצב כדי להרוויח כמה שקלים או לסגור חשבון בקשר למחלוקות קודמות שהיו בין הצדדים.

כל מקרה לגופו. אולי ממילא לא מתכוון להמשיך להשכיר
במקרה כזה יהיה קושי אמיתי למצוא מחליף.
, בוחר בקפדנות את הדיירים וכיוצ"ב.
למה שבתום תקופת השכירות יימצאו דיירים טובים יותר? לרוב גם מדובר במאפיינים אובייקטים כפי שצוינו קודם.
ויש גם אנשים שכאשר הם רואים שהצד השני במצוקה, ינצלו את המצב כדי להרוויח כמה שקלים או לסגור חשבון בקשר למחלוקות קודמות שהיו בין הצדדים.
אני לא רואה איזה רווח יש כאן, אבל אני כן רואה סיכון לנזקים לדירה.

מהי האלטרנטיבה שאתה מציע?

במקרה כזה יהיה קושי אמיתי למצוא מחליף.

למה שבתום תקופת השכירות יימצאו דיירים טובים יותר? לרוב גם מדובר במאפיינים אובייקטים כפי שצוינו קודם.

אני לא רואה איזה רווח יש כאן, אבל אני כן רואה סיכון לנזקים לדירה.

מהי האלטרנטיבה שאתה מציע?
אני מתאר מצב קיים, ממש לא מציע להתנהג כך.
לשאלתך, ייתכן למשל שהמשכיר סבור שביולי יהיה לו קל למצוא שוכרים יותר טובים מאלו שמגיעים בדצמבר וייתכן שינצל את המצב לטובתו. יש שוכרים שיסכימו להפרד מסכום מסויים או לוותר על משהו אחר כדי לא לבדוק בבית משפט אם הסרוב לדייר החלופי לגיטימי כדי לא להסתכן בתשלום עד סוף החוזה.
אציין שההכרות שלי עם הנושא אנקדוטלית, אבל מהכרות בעבודה עם הסכמים בסכומים גבוהים בהרבה, המצב בו אנשים דורשים כסף / ויתור כדי לתת הסכמה שבשיקול דעת, הוא מאד שכיח.

נערך לאחרונה ב:
אני מתאר מצב קיים, ממש לא מציע להתנהג כך.
לשאלתך, ייתכן למשל שהמשכיר סבור שביולי יהיה לו קל למצוא שוכרים יותר טובים מאלו שמגיעים בדצמבר וייתכן שינצל את המצב לטובתו.
אני מניח שמדובר בשוכר טוב. אם השוכר יביא מחליף טוב באותה מידה, מה אכפת לבעל הדירה?
אם השוכר רע, למה שבעל הדירה ירצה שישאר אם יש שוכרים טובים יותר?
יש שוכרים שיסכימו להפרד מסכום מסויים או לוותר על משהו אחר כדי לא לבדוק בבית משפט אם הסרוב לדייר החלופי לגיטימי כדי לא להסתכן בתשלום עד סוף החוזה.
נכון. בתור שוכר תמיד כדאי לשוחח עם בעל הדירה לפני החתימה, בפרט על הנקודה הזו, ולראות מה עמדתו. אם המחשבה היא להגיע לבתי משפט, עדיף לשכור דירה אחרת.
אציין שההכרות שלי עם הנושא אנקדוטלית, אבל מהכרות בעבודה עם הסכמים בסכומים גבוהים בהרבה, המצב בו אנשים דורשים כסף / ויתור כדי לתת הסכמה שבשיקול דעת, הוא מאד שכיח.
אני לא יודע במה אתה עובד, אז אין לי איך להתייחס. אני פשוט לא רואה יתרון למשכיר, בשביל כמה גרושים, להיכנס לסכסוך עם שוכר שיכול לגרום לו נזק לדירה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א וועדת הכספים: "הצעת החוק הראשונה תהיה: כשהריבית עולה, ריביות המשכנתאות לא יעלו" פוסטים מאיכות נמוכה 60
P ניכיון צ'קים בבנק VS החוק לצמצום השימוש במזומן צרכנות פיננסית 23
י תיאום לאינפלציה של רווח הון במכירה בחסר (שורט) - הוראות החוק והתקנות מיסים 6
M החוק החדש בהצמדה למדד נדל"ן 3
B החוק לאיסור מזומן ושכר לימוד לאוניברסיטה - למתקדמים צרכנות פיננסית 26
P הגדרת החוק - מי רשאי לפתוח קרה"ש כעצמאי? צרכנות פיננסית 6
G מס שבח - האם יש לי סיכוי להבין את החוק? נדל"ן 24
H קרן השתלמות חדשה, קופות גמל נזילות (לפני שינוי החוק), חשבון ב- IB ושיקולי רילוקיישן לארה"ב שוק ההון 13
S החזרת מוצר - החוק בישראל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
yossik לפי החוק האמריקאי, אזרח שמחזיק ביותר מ-10,000 דולר בחשבון בנק מחוץ לארה"ב נדרש לדווח על כך לרשות המס צרכנות פיננסית 10
waskindalost האם מותר לפי החוק לרכוב על המדרכה עם אופניים ? אוף טופיק 22
yossik האם הייתה כאן עבירה על החוק? שוק ההון 9
A הצעת החוק של משרד האוצר- שינוי המיסוי בנדלן צרכנות פיננסית 12
I יציאה לפנסיה לפני גיל 67 - משרד החינוך פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
M נקודת יציאה בפיקדון. 3% או מדד? צרכנות פיננסית 13
ט יציאה לדרך חדשה בחיים לאחר מכירת דירה יומני מסע אישיים 53
P הפקדת אישור יציאה מהארץ, כשבחו"ל? אוף טופיק 1
deussex סוגיית צביעת דירה לפני יציאה/כניסת דייר - אשמח לתובנות נדל"ן 29
S מס יציאה (סעיף 100א) מיסים 13
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
P יציאה מעבודות זמניות / עבודות שכר מינימום בגיל מתקדם יחסית לעבודות "רציניות" יותר פוסטים מאיכות נמוכה 35
ה דיאטן שאתה בהליך יציאה מחובות.. התפתחות אישית 11
A יציאה לפנסיה בגיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
O יציאה לפנסיה לפני גיל 67 - מספר שאלות מטופשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה מה לעשות עם קופות גמל לא פעילות אחרי יציאה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
האזרח החשדן השקעה עם תחנות יציאה תכופות שוק ההון 7
זריקת תבונה מסע יציאה מבור כלכלי - חיסול הלוואות בגובה 90 אש"ח תוך שנה וקצת יומני מסע אישיים 28
ש יציאה מכלוב הזהב? התפתחות אישית 16
P שאלת תם - יציאה לשם כניסה שוק ההון 34
K יציאה לפנסיה בגיל 67 - נקודות והחלטות חשובות שצריך להכיר צרכנות פיננסית 3
P יציאה לדרך חדשה ועזיבת בית ההורים לראשונה בגיל 31 יומני מסע אישיים 9
צ יציאה לעצמאות התפתחות אישית 2
O יציאה לפנסיה מוקדמת, ממילים למעשים נדל"ן 4
ז שאלות לגבי יציאה לפנסיה, הלכה למעשה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
S יציאה למסעדות סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
unrealx הפקדות חדשות לאחר יציאה מאיזון התיק שוק ההון 2
מ בניית תיק אחרי יציאה לפנסיה שוק ההון 28
oz1987 יציאה לקולנוע צרכנות פיננסית 59
G השקעה סולידית לטווח קצר/בינוני, עם אפשרויות יציאה שוק ההון 2
adamshalev האם כדאי להמשיך לשלם דמי ביטוח לקרן פנסיה אחרי יציאה לפנסיה? צרכנות פיננסית 10
ש דרך חישוב מחיר כינסה / יציאה בקרן - כיצד? שוק ההון 1
מתכנת לאיזה סוג חופשה לשייך יציאה מוקדמת לחופשת לידה? אוף טופיק 11
c881 "יציאה מעוני עוברת דרך חיסכון וצבירת נכסים ולא דרך הכנסה" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13

נושאים דומים

Back
למעלה