• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה

PassiveInvest

משתמש רגיל
דירוג
133
היי,
זהו פוסט די ארוך אני מצטער מראש, אני רושם אותו כדי לפרוק קצת יאוש אבל גם בסוף אשמח לעצתכם.
אני בן 30, נשוי +1 עובד כרגע כשכיר בתור טכנאי בתחום האלקטרוניקה בעל תעודת הנדסאי אלקטרוניקה, משתכר בממוצע 20k בחודש ברוטו.
תפקיד משעמם, אין לי כמעט אפשרויות קידום בעבודה ואני די דורך במקום ומדשדש כבר שלוש שנים.
במקביל לעבודה סיימתי לימודי תואר מדעים בהדגשת מדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה אך בממוצע לא גבוה במיוחד - 79.
אני מודע למצב בשוק, אך מאז שסיימתי, אני שולח קו"ח ולא מקבל שום מענה.
קיבלתי רק זימון לראיון אחד שלא עבר בהצלחה וזה היה כשעוד הייתי סטודנט.
מאז שסיימתי את התואר עשיתי פרויקטים קטנים שנראו די אותו דבר, פרויקטי פול סטאק.
לא בסיסיים כאלה של רק CRUD, אלא ניסיתי להתעמק במשהו מסוים ולנסות לעשות כל מיני פונקציות מעניינות על סמך נתונים ששואב מה DB על מנת לעשות פרויקטים לא משעממים מדי שכולם דומים שאם רק תחליף את הכותרת ואת שמות המשתנים יהיה לך "פרוייקט אחר".
את צד השרת עשיתי עם C# בעזרת DOT NET CORE ועבדתי עם דטהבייס של SQL Server עם Entity framework ומדי פעם סתם בשביל הגיוון קצת שאילתות raw sql.
בהתחלה עשיתי רק בקנד עם swagger עד שלמדתי Angular די בסיסי, והתחלתי לעשות פרונט עם עיצובים htmlים מכוערים באנגולר.
למדתי את ה Stack הזה כי כיוונתי לתעשיות ביטחוניות כמו רפאל ואלביט, רציתי להכנס לשם ואלו הדרישות שהיו להם requirements ממועמדים.
ובמקביל הייתי שולח פה ושם קורות חיים למשרות שנראות מתאימות, כאלה של entry level אבל אף פעם לא היו חוזרים אליי.
די איבדתי תקווה, אני כבר שנה אחרי התואר ולא התקדמתי בכלל במציאת עבודה.
הבנתי די מאוחר כנראה שהשוק כנראה מפוצץ בבוגרים מכל מיני קורסים או בוגרי תארים שישר קופצים לתוך ה fullstack ואני כנראה נשאר לא רלוונטי בתוך גל המועמדים.
לאחרונה החלטתי שאולי שווה לנסות לשלב את הידע באלקטרוניקה ביחד עם הידע שצברתי מקורסים כמו מערכות הפעלה,C קצת Linux, אלגוריתמים ולנסות להכנס לתחום ה Embedded ואולי שם יהיה לי סיכוי גבוה יותר למצוא עבודה עקב השילוב עם תעודת ההנדסאי אלקטרוניקה.
עברתי בלינקדין על הדברים שמחפשים היום, הזמנתי כבר מיקרוקונטרולר של stm32 כדי להתחיל ליצור דברים, חזרתי קצת על C כי הייתי די חלוד, התחלתי לצפות ביוטיוב, רכשתי קורס ב UDEMY של fastbit ואז אחרי שאני מתעסק בזה בערך שבועיים וממש נכנס לvibe
קיבלתי הודעה מחבר שנפתח קורס חדש של חברת placeil עבור תפקיד Data Analyst.
הקורס הוא קורס שמיועד לאוכלוסיות מוחלשות( בדואים, דרוזים, אתיופים, ערבים, פריפריה) ואני חולק לפחות אחד מהקריטריונים לאוכלוסיה מוחלשת.
הקורס יארך חצי שנה שבמהלכו מקבלים תשלום (בשונה מקורסים אחרים בהם אתה משלם/ לומד בחינם אבל מקבל משכורת נמוכה בהמשך) ההתמחות נעשית על ידי חברה שלוקחת אותה אליך להתמחות בשכר לתקופה( שלושה או שישה חודשים) ובסופה מחליטה האם להעסיק אותך או שבוחרת שלא.
כך שבסופו של דבר יש סיכוי להתברג בתעשייה בתפקיד זה.
עכשיו אחרי שאני כבר שבועיים מתעסק עם המיקרובקר, המטריצה כבר מחוברת, הזמנות מעלי אקספרס של קצת סנסורים, נגדים, לדים ועוד קצת חומרה שחשבתי שאני הולך להכנס בזה חזק,
שוב פעם אני צריך ללמוד משהו אחר, הפעם Python עם הספריות של pandas ו matplotlib ו SQL כדי לבוא בעדיפות לקורס על פני מתמודדים אחרים.
התפקיד הזה של Data Analyst הוא לא החלום שלי, אבל אני כבר די מתוסכל ואני חושב שזאת אפשרות טובה בשבילי להכנס סוף סוף לתעשייה ולנסות להתקדם משם.
מה אתם חושבים? מה אתם הייתם עושים?
תודה רבה אשמח לכל עצה באשר תהיה.

נערך לאחרונה ב:
חשבת על קורסי תכנות שנותנים לך עבודה לאחר מכן (אינפינטי לאבס לדוגמא)?
אמנם השכר בהתחלה גרוע ויש איזו מין התחייבות, אבל זאת יכולה להיות אחלה מקפצה להמשך.

הנסיון שליחת קו"ח שלך להכנס כסטודנט/ג'וניור היה מול התעשייה הביטחונית?

כי יש לך תואר בתחום, מה שבתעשייה הזו בפרט שם אותך מעל כל מסיימי הקורסים וההכשרות למינהם.

לתעשייה הבטחונית יש גם ככה קושי משמעותי בגיוס מול החברות והסטרטאפים וממה שאני שומע הם מגייסים במרץ, אז יחסית לשאר התעשייה אמור להיות לך יותר קל להתחיל שם.

וכמו שכתבת נכון, רבים שם חובבי הסטאק שהזכרת מהדרישות שלהם.

אולי תנסה להבין מה מנע / מונע ממך להכנס לשם?

אולי הקו"ח לא נראים טוב או לא תואמים למה שמצפים? תתפלא כמה זה יכול להיות הסיבה שלא חוזרים אליך.

חשבת על קורסי תכנות שנותנים לך עבודה לאחר מכן (אינפינטי לאבס לדוגמא)?
אמנם השכר בהתחלה גרוע ויש איזו מין התחייבות, אבל זאת יכולה להיות אחלה מקפצה להמשך.
חשבתי ואף התקבלתי לתוכניות של אינפיניטי לאבס, לבסוף החלטתי שלא ללכת על זה מכיוון שבתקופה הזאת שבה בקושי יש גיוסים, הרבה מהבוגרים לא מצאו עבודה, מעין פחד של לאבד את מקום העבודה שלי עבור "ציפור על העץ".

כי יש לך תואר בתחום, מה שבתעשייה הזו בפרט שם אותך מעל כל מסיימי הקורסים וההכשרות למינהם.

לתעשייה הבטחונית יש גם ככה קושי משמעותי בגיוס מול החברות והסטרטאפים וממה שאני שומע הם מגייסים במרץ, אז יחסית לשאר התעשייה אמור להיות לך יותר קל להתחיל שם.

וכמו שכתבת נכון, רבים שם חובבי הסטאק שהזכרת מהדרישות שלהם.

אולי תנסה להבין מה מנע / מונע ממך להכנס לשם?

אולי הקו"ח לא נראים טוב או לא תואמים למה שמצפים? תתפלא כמה זה יכול להיות הסיבה שלא חוזרים אליך.
רב הניסיונות שלי היו לתעשייה הביטחונית כן.
את קורות החיים שלי אני רושם באנגלית למרות שדרישות המשרה רשומות בעברית.
אני ממש מנסה לטרגט את קורות החיים שלי לדרישות שהם רושמים, פשוט בלי הניסיון (0 שנים של ניסיון לעומת שנתיים מינימום ברב המשרות שהם מבקשים)

הקו"ח זה בעצם השלב הראשון כדי שיחזרו אליך, ואם לא חוזרים, סיכוי טוב שיש שם בעיה.

תנסה אולי למצוא מישהו שמכיר שיעזור לך וייתן טיפים איך לכתוב את הקו"ח.

בסוף הם צריכים עובדים וגם כאלה בלי נסיון, מכיר כמה שהתחילו בלי ניסיון, כמשרת סטודנט ונשארו שם הרבה שנים כמפתחים, זה נראה לי אפילו חלק מהמודל כוח אדם שם.

את קורות החיים שלי אני רושם באנגלית למרות שדרישות המשרה רשומות בעברית.
ממה שאני זוכר מחברים בצבא שהלכו לשם (אולי השתנה מאז) לתעשייה הבטחונית שלחו קו"ח דווקא בעברית, אולי תברר שוב אם זה מה שמקובל כיום.

הקו"ח זה בעצם השלב הראשון כדי שיחזרו אליך, ואם לא חוזרים, סיכוי טוב שיש שם בעיה.

תנסה אולי למצוא מישהו שמכיר שיעזור לך וייתן טיפים איך לכתוב את הקו"ח.

בסוף הם צריכים עובדים וגם כאלה בלי נסיון, מכיר כמה שהתחילו בלי ניסיון, כמשרת סטודנט ונשארו שם הרבה שנים כמפתחים, זה נראה לי אפילו חלק מהמודל כוח אדם שם.

ממה שאני זוכר מחברים בצבא שהלכו לשם (אולי השתנה מאז) לתעשייה הבטחונית שלחו קו"ח דווקא בעברית, אולי תברר שוב אם זה מה שמקובל כיום.

תודה, אנסה לשלוח בעברית.
אם יהיה שינוי מבטיח לעדכן.

זה לא באשמתך, אין לך מה להרגיש רע. 79 זה לא ממוצע גבוה, אבל זה גם לא שגירדת את ה-60 כדי לעבור. בזמנים טובים, היית מוצא עבודה.
הכלכלה הישראלית בפרט פשוט במצב ממש על הפנים בגלל המלחמה והבעיות הפוליטיות. גם אנשים שמסיימים עם ממוצע גבוה משלך לא מוצאים עכשיו עבודה. אני מכיר אישית מישהי שהלכה בינתיים להוראה בבית ספר והיא סיימה תואר במדעי המחשב בממוצע לא רע. ואיתה בבית הספר יש עוד בחור אחרי תואר במדעי המחשב שגם לא מוצא את עצמו...

לצערי, אין כל כך מה לעשות עם המצב הזה חוץ מאשר להמשיך להגיש קורות חיים ולהתפלל לטוב.
כנראה, יהיה יותר גרוע בהרבה לפני שיהיה טוב. מי שחושב בטעות שגלי הפיטורים חלפו מעליו, עומדת לפרוץ אוטוטו מלחמה מטורפת מול חיזבאללה - ואז בטח יהיו עוד פיטורים אבל לפחות חלקם יקבלו כסף במיל׳...
קראתי בתקשורת שעכשיו מוצף שם במפוטרים מהמגזר הפרטי.

עומדת לפרוץ אוטוטו מלחמה מטורפת מול חיזבאללה
אתה מדבר מפוזיציה ?

אתה מדבר מפוזיציה ?
תעשה אחד ועוד אחד... תושבי הצפון עדיין לא יכולים לשוב לבתים וממשלת האחדות מסרבת להתפרק. מה זה אומר...? איפשהו אחרי פסח ככל הנראה, מתכננים פלישה רצינית ללבנון - משהו בסדרי-גודל של שלום הגליל. הם יהיו חייבים להגיר רחוק - לפחות עד צידון.

שום ממשלה לא יכולה לסבול מצב כזה לאורך זמן - אפילו ממשלת שמאל. ואם היו בחירות היום, גנץ היה ראש הממשלה מחר. הוא יודע את זה אבל הוא בכל זאת לא עושה את זה - כי יודעים שיהיה משהו. יואב גלנט הבטיח ביום הראשון או השני למלחמה ״שהמפה של המזרח התיכון הולכת להשתנות.״

לא מדבר מידיעה, אבל הייתי מספיק זמן בצבא. אני יודע איך ביטחוניסטים חושבים.

השוק תמיד עובד בגלים, פעם למטה, פעם למעלה.

היום זה למטה. זה יכול להיות מלחמה, או בועה בנאסדק, או קריסת בנק גדול בארה"ב.

מאחר ואתה נשוי + 1, ויש לך עבודה סבירה, לא הייתי עוזב את העבודה.

מאחר ואתה הנדסאי אלקטרוניקה, הכיוון של EMBEDDED הוא נכון - יש סינרגיה. הייתי ממשיך ללמוד את התחום, ומחפש עבודה בתחום, והכל במקביל לעבודה הרגילה שלך. סביר שמתישהוא תמצא משהו. אגב, לא בטוח כלל שתרויח יותר בהתחלה.

נשמע שלהיות הנדסאי אלקטרוניקה זה אחלה מקצוע וחבל שיותר אנשים לא בוחרים במקצוע. תמורת הסכום, אני הייתי מוכן להשתעמם. לפחות עד שתעלה הזדמנות טובה יותר. תשלח קורות חיים למקומות שיותר מעניינים אותך כך שכשהמצב ישתנה בשוק, תמצא משהו שיהיה לך טוב לטווח ארוך.

המצב לא משהו לגוניורים, אבל אתה תמצא עבודה מתישהו. זה יקח זמן, אבל זה יקרה.
לדעתי אתה צריך להחליט במה אתה רוצה לעסוק. זה טוב שאתה משקיע מזמנך נוי בדברים חדשים לומד וכו', אבל צריך להתמיד במשהו לאורך תקופה כדי שהוא ישתלם.
לדעתי על האופציות ששמת על השולחן טובות, ובינתיים יש לך עבודה והכל טוב.

אתה כבר בפרק ה' של למשהו משרה חדשה. תנסה לבחור את התחום שאתה הכי מתחבר אליו, ועוף על זה.

אחד הדברים שהכי עזרו לי בחיפוש עבודה זה תמיד לשלוח הודעה למגייס/ראש צוות בחברה שבא אני מגיש קורות חיים. (כמובן שדרך חברים הכי טוב, אבל בהעדר האפשרות אז אנשים בלינקדאין)

אני גם חיפשתי עבודה ראשונה קרוב לשנה(תקופת קורונה) ושלחתי מלא קורות חיים ועדכנתי אותם, והתאמתי לכל משרה וביקשתי מאנשים שיבדקו ומה לא.. אבל בסוף כלום, בקושי שיחת טלפון.

בסוף מה שעשה את השינוי היה הדרך פעולה, להיות אקטיבי בחיפוש ולהתפשר על רדיוס חברות. גם אם זה אומר לנסוע שעה ברכבת כל יום.

מה שעשית היה למצוא משרות שיכולות להתאים עד 2-3 שנים ניסיון, להגיש קורות חיים דרך הערוץ המסורתי, כמו האתר של החברה, אחכ להכנס לעמוד שלה בלינדאין ולהוסיף אנשי גיוס. אחרי כמה ימים הם מאשרים ושולח להם הודעה:

היי, אני .. בוגר הנדסה מ.. מחפש ככה וככה, מצאתי את המשרה הזאת באתר (קישור למשרה) אני חושב שמאוד תתאים לי ואשמח לקבל הזדמנות

תוסיף עד קצת פירוט איך היא מתאימה, כי אתה יודע לתכנת ב.. לעבוד עם.. וכו

הגשתי למעל 100 משרות (ניהלתי קובץ מסודר למעקב - למי שלחתי, אם ענו לי, מה התפקיד כו) תוך חודשיים זומנתי ל 8 ראיונות והתקבלתי ל2 שהייתי צריך לבחור.

אני יודע שזה קשה ולא באמת אפשרי, אבל התחושה הזאת שכל ראיון הוא גורלי היא מזעזעת ואני בטוח שלא עברתי חלק מהראיונות רק בגלל זה.

ודרך אגב, תוך כדי הכשלונות גם התקבלתי לאינפיטי כי כבר חשבתי שאין דרך אחרת אז גם היה לי סוג של דד ליין שאם אני לא מוצא עד שזה מתחיל אז זה מה שיש. לא חושב שזה מאוד גרוע בסוף ״מקריבים״ 3 שנים בשביל 20 שנה קריירה

צריך לזכור שהשוק הזה הוא פרטי, אף אחד לא חייב לך כלום, ולפעמים צריך פשוט מזל וליפול המראיין הנכון בזמן הנכון.

ענקית הטכנולוגיה AT&T פותחת בארץ תוכנית ייחודית להעסקת עובדות ועובדים בתחילת דרכם בהייטק
בטח כבר מיליון שלחו, אבל עם הניסיון העצמי שלך אולי יש לך יתרון. רק שים לב שקורות החיים שלך משקפים את הניסיון הזה.

יש מקומות כמו מיקרוסופט שגם מגייסים ג'וניורים (או עם מעט ניסיון) למשרות contractor (שזה אולי לא מדהים, אבל אחלה מקפצה).

הלינקדאין שלך מעודכן עם הפרוייקטים שעשית והדברים שלמדת? הפרופיל שלך מופיע כ"מחפש עבודה" למגייסים/ות? זה אגב הזמן ל"השתמש" בהם. גם דרך חברות כח אדם (אבל לא גולגלות, אלה היותר נחשבות).

המון בהצלחה.

הכלכלה הישראלית בפרט פשוט במצב ממש על הפנים בגלל המלחמה והבעיות הפוליטיות. גם אנשים שמסיימים עם ממוצע גבוה משלך לא מוצאים עכשיו עבודה.
דווקא בתקופות מלחמה, חברות הבטחון משגשגות ופורחות

דווקא בתקופות מלחמה, חברות הבטחון משגשגות ופורחות
בסדר, גם במלחמת העולם השניה היה מאוד רווחי בארה״ב לייצר פגזים וחלקי מטוסים/טנקים... ואחרי המלחמה החגיגה נגמרה והיה צריך להחזיר את החוב שנשאר.
ובינתיים, בשאר המשק יש פיטורים ועסקים שהבעלים שלהם במילואים קורסים.

יש לך אפשרות למצוא עבודה אחרת בתחום האלקטרוניקה?

הרבה פעמים הבעיה היא לא התחום עצמו, אלא החברה שבה אתה נמצא. יש חברות שבהן יש אתגרים מאוד מהנים ועבודה משמעותית.

יש לך אפשרות למצוא עבודה אחרת בתחום האלקטרוניקה?

הרבה פעמים הבעיה היא לא התחום עצמו, אלא החברה שבה אתה נמצא. יש חברות שבהן יש אתגרים מאוד מהנים ועבודה משמעותית.
אז זהו שחשבתי למצוא משהו שקשור ב Embedded אבל לאור כל התגובות פה, שלחתי את הקורות חיים שלי למישהו שבדיוק נכנס לעבודה והוא טוען שהקורות חיים טובים אבל חייב לשים פירוט של הפרויקטים בקו"ח כדי שיחזרו אליי.
אני הוספתי רשימה של 3 פרוייקים שעשיתי שם בתמצות ומקווה שזה ישפר משהו.
תודה רבה לכולם על התגובות היו פה המון תגובות מועילות, גם המשרות שנפתחות של at&t אני אגיש לשם.
מה אתם חושבים אבל על התוכנית של ה data analyst, נכון זאת לא הבחירה הטבעית שלי, אבל אני כבר מאד רוצה להתפתח.
אך פוחד שזה לא יקדם אותי כמו שאני רוצה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
הפרופסור סיימתי תואר ראשון ואין לי מושג מה הלאה התפתחות אישית 107
שלי סיימתי עבודה. מה קורה עכשיו עם קרן הפנסיה ודמי הניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 62
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 9
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
י תואר שני בכלכלה התפתחות אישית 3
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
N תואר ופרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
L תואר ראשון התפתחות אישית 23
@ תואר שני - הנדסת מכונות התפתחות אישית 5
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
A תואר במנהל עסקים התפתחות אישית 2
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
U תואר במדמח באוניברסיטה נחשבת או בוטקאמפ? התפתחות אישית 61
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
ז תואר שני התפתחות אישית 14
הפרופסור תעודות מקצועיות אונליין בשילוב עם תואר שני התפתחות אישית 24
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
ד שאלה עבור חבר - תואר במשפטים התפתחות אישית 3
ל תואר בטכניון - או קורס משולב של infinity labs ותעשייה האווירית? התפתחות אישית 24
G מימון תואר שני / MBA התפתחות אישית 8
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
ח דחיית נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי - התמחות מיסים 2
הפרופסור תואר שני במדעי החיים התפתחות אישית 11
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
ז תואר שני בחו"ל התפתחות אישית 11
מ תואר שני בהנדסת חשמל בלי תזה - שווה משהו? התפתחות אישית 2
A תואר בסטטיסטיקה ומדע הנתונים התפתחות אישית 30
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
F תואר ראשון ללימודים מה כדאי? התפתחות אישית 7

נושאים דומים

Back