• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לא מצליח לצאת מהבית של ההורים

האם אתם מעדיפים לשכור דירה או לקנות דירה?

• לשכור

הצבעות: 35 50.0%
  • לקנות

הצבעות: 24 34.3%
  • לגור עם ההורים

הצבעות: 11 15.7%

• סך הכל מצביעים
    70
ומוותר על החלומות בשביל בינוניות
סתם בשביל הסקרנות הייתי שמחה שתסבירו לי מה זאת בשבילכם בינוניות ומה זאת בשבילכם הגשמת חלומות.
*מעניין מאד לקרוא את שניכם בנושא, מכל ההיבטים.

סתם בשביל הסקרנות הייתי שמחה שתסבירו לי מה זאת בשבילכם בינוניות ומה זאת בשבילכם הגשמת חלומות.
בשמחה, אני אמנם הרבה יותר צעיר מאלכס ובלי נסיון במשרה בתחום הלימוד(שרק השנה אני מתחיל) אבל בעיני התפשרות על בינוניות בתחום העבודה היא להיות בחברה שמשלמת לך מספיק כסף ככה שלא תרצה לעזוב ומצד שני אתה לא מרגיש הגשמה ואתה לא מרגיש שאתה עושה משהו עם החיים שלך, עושים את זה מספיק שנים וכבר נהיה הרבה יותר קשה לעזוב מקום נוח שאתה מכיר איך הכל מתנהל בו, מקבל משכורת יפה ולא סובל מאוד אבל לא מרגיש אושר במקום הזה.(נתקלתי בהרבה אנשים כאלו שעבדתי במכירות של חברת סלולר שפשוט ראו שהם בדיכאון והסיבה היחידה שהם עובדים שם כי הם מפחדים לעזוב את המוכר ולנסות משהו חדש שאולי יהיה טוב ואולי יהיה רע- כמובן שרובם היו ללא ילדים כך שלא באמת היה אדם שתלוי בהם ממה שידוע לי)
בעיני להיות רוב החיים במקום שמאוד "נוח" לך לא מקדם אותך כאדם, ברור שכל אחד צריך את הפינה הנוחה המנטלית והפיזית שלו שהוא יכול לחזור אליה מתי שהתמודדות עם הקושי החדש נעשת אינטנסיבית מדי(אצל רוב האנשים המקום הפיזי זה הדירה/החדר שלהם והאדם זה הבן/בת זוג והחברים הקרובים) אבל תישאר שם מספיק זמן והאנשים האלו יאבדו ערך אליך במודע או לא במודע.

אני אישית בכמה שנים האחרונות כל פעם שאני שם לבד שנוח לי מדי בחיים, כלומר שההתקדמות שלי כאדם נעצרת אני מחפש משהו חדש, ללמוד שפה חדשה, לחזור/לעשות להתאמן בצורה חדשה וכדומה, פשוט לעשות משהו שאני גרוע בו כדי ללמוד ולהתקדם, לאחרונה הגעתי לאיזון שאני מאוד מרוצה ממנו, גם מרגיש התקדמות טובה בהרבה היבטים שכליים(לומד 50 דקות של mooc'ים בקורסרה, 50 דקות של קריאה ביום, חצי שעה של לימוד הולנדית בדואלינגו ועוד בערך כשעה וחצי/שעתיים מתמטיקה לקראת התואר) ובהיבט מנוחה, ספורט, תחביבים ובילוי עם בת הזוג.

וספציפית בהקשר של המעבר לחו"ל כמובן שאני לא יכול להשוות את החיים שם לעומת פה מראש ולא יודע מה יקרה בעתיד אך בוודאות אני יודע שאם לא אקח את הסיכון ואנסה את זה אני אצטער על כך לכל חיי, מעדיף ב100% לחזור עם הזנב בין הרגליים(וחובות אפילו) ולהודות שטעיתי מאשר לא לקחת את הסיכון ולא לנסות דבר שאני מרגיש שיקרב אותי לאושר מהחיים והמדינה בהרבה מאוד תחומים.

בגדול, חיי מעמד-ביניים סטנדרטיים ומטה. נגיד פה בארץ, זה "המסלול הישראלי" הרגיל:
גן חובה עד י"ב -> צבא -> טיול -> אוניברסיטה -> קריירה -> נישואין -> משכנתא -> שלושה ילדים -> מילואים... לגור באותה עיר שנולדת בה...
כלומר, לא לעשות בחיים שום דבר מיוחד. לא לרדוף אחרי שום חלום. או לחילופין, לרדוף אחרי החלומות רק X שנים מסויים ואז "להתמסד" ולהפסיק.

כל דבר טוב שיש לי בחיים שאני גאה בו בא מזה שיצאתי מן הכלל ועשיתי לעצמי בלבד. וכל הנפילות היו כשהאמנתי לחברה ועשיתי "כמו כולם" (נגיד צבא).
זה לא חייב גם להיות רציונלי. אני מודע לגמרי שהקטע שלי של הגירה יוצאת הוא סיבוב אישי שלי ולא בהכרח דבר הגיוני. למרות שלי יש רשימה ארוכה של סיבות שאיתן אני מצדיק את זה בראש. או למשל למה בחרתי לרכוש השכלה כמה מהר שרק אפשר כדי לשחרר את עצמי מזה בהקדם. ולהיות פנוי לפרויקטים הבאים.
וספציפית בהקשר של המעבר לחו"ל כמובן שאני לא יכול להשוות את החיים שם לעומת פה מראש ולא יודע מה יקרה בעתיד אך בוודאות אני יודע שאם לא אקח את הסיכון ואנסה את זה אני אצטער על כך לכל חיי, מעדיף ב100% לחזור עם הזנב בין הרגליים(וחובות אפילו) ולהודות שטעיתי מאשר לא לקחת את הסיכון ולא לנסות דבר שאני מרגיש שיקרב אותי לאושר מהחיים והמדינה בהרבה מאוד תחומים.
+1
רק שאני ככל הנראה לא אחזור אף פעם. מעדיף להיות סדרן בסופר אבל לחיות בתוך חברה שנוח לי בה.
או שאחזור כי ישראל תמשוך אותי בקטע חיובי - כמו אם אהיה מיליונר ואז ארצה להיות תושב חוזר לעשור כדי לחסוך מלא מס.
רק תיזהר עם האישה, כי לנשים יש נטייה להרוס חלומות הגירה - מכיר אישית סיפורים.

נערך לאחרונה ב:
גן חובה עד י"ב -> צבא -> טיול -> אוניברסיטה -> קריירה -> נישואין -> משכנתא -> שלושה ילדים -> מילואים... לגור באותה עיר שנולדת בה...
כלומר, לא לעשות בחיים שום דבר מיוחד. לא לרדוף אחרי שום חלום. או לחילופין, לרדוף אחרי החלומות רק X שנים מסויים ואז "להתמסד" ולהפסיק.
קראתי לפני כמה ימים פוסט בבלוג החושב הלא נורמלי שהוא תיאר לפי נתוני גיל של הלשכה לסטטיסטיקה את מהלך החיים של הישראלי הממוצע ופשוט לא יכלתי להאמין שאנשים אשכרה חיים ככה את השנים היפות של החיים שלהם וממש הרגשתי פחד מלהתעורר בעתיד ולגלות שאני במצב כזה...

נערך לאחרונה ב:

אז בגלל זה חזרתי! כי אני אישה!

עריכה: מה שמעניין הוא שנשים, בדרך כלל, יוצאות פחות לפוסטדוק בחו"ל, גם בגלל שקשה לבנזוג למצוא שם תעסוקה.

אז בגלל זה חזרתי! כי אני אישה!
לא יודע אם זה בצחוק או לא, אז פשוט אחדד את הנקודה.
בדרך כלל - מאנקדוטות אישיות שלי - לגברים יש יותר נטייה לרצות לצאת אל העולם ונשים רוצות להישאר קרוב להורים ושאר המשפחה. ואני מדבר על מקרים אמיתיים מהחיים שלי שאני מכיר. הרבה בחורים שויתרו על החלום לגור ולעבוד בחו"ל כי הם התאהבו במישהי שרוצה להישאר בישראל קרוב להורים.
אחד בכלל מצחיק אותי - אשתו התנתה לו הגירה רק בתנאי שהוא יצליח להתקבל לגוגל או משהו. הוא סיפר לי את זה בהתלהבות כאילו "רואה? היא כן סבבה עם זה, פשוט בתנאים מסויימים" אבל ראיתי שהוא מת מבפנים דרך עיניו חחח...

אבל העצות שאני נותן מכוונות לשני המינים. מי שרוצה להגר, אין לו מה לחפש חבר/חברה. אם כבר, זה רק יתקע אותו. לא חסרים גברים ונשים גם מעבר לים.

• אהבתי
Reactions: Roi
קראתי לפני כמה ימים פוסט בבלוג החושב הלא נורמלי שהוא תיאר לפי נתוני גיל של הלשכה לסטטיסטיקה את מהלך החיים של הישראלי הממוצע ופשוט לא יכלתי להאמין שאנשים אשכרה חיים ככה את השנים היפות של החיים שלהם וממש הרגשתי פחד מלהתעורר בעתיד ולגלות שאני במצב כזה...
שתף איתנו

לא יודע אם זה בצחוק או לא, אז פשוט אחדד את הנקודה.
בדרך כלל - מאנקדוטות אישיות שלי - לגברים יש יותר נטייה לרצות לצאת אל העולם ונשים רוצות להישאר קרוב להורים ושאר המשפחה. ואני מדבר על מקרים אמיתיים מהחיים שלי שאני מכיר. הרבה בחורים שויתרו על החלום לגור ולעבוד בחו"ל כי הם התאהבו במישהי שרוצה להישאר בישראל קרוב להורים.
אחד בכלל מצחיק אותי - אשתו התנתה לו הגירה רק בתנאי שהוא יצליח להתקבל לגוגל או משהו. הוא סיפר לי את זה בהתלהבות כאילו "רואה? היא כן סבבה עם זה, פשוט בתנאים מסויימים" אבל ראיתי שהוא מת מבפנים דרך עיניו חחח...

אבל העצות שאני נותן מכוונות לשני המינים. מי שרוצה להגר, אין לו מה לחפש חבר/חברה. אם כבר, זה רק יתקע אותו. לא חסרים גברים ונשים גם מעבר לים.

מוזר, כי רציתי להגר מאז נעוריי, כשש"ס זכתה בבחירות ב-17 מנדטים והבנתי שאין לי מה לחפש כאן.

ואני אישה שחזרה לארץ בגלל גבר.
ביחיאת.

בדרך כלל - מאנקדוטות אישיות שלי - לגברים יש יותר נטייה לרצות לצאת אל העולם ונשים רוצות להישאר קרוב להורים ושאר המשפחה.

אתה יודע למה זה? כי גברים מרגישים בנוח לזרוק את הבית והילדים על האישה, ולכן היא חייבת מע' תמיכה.

שתף איתנו
https://theabnormalthinker.wordpress.com/2016/08/26/הסיכונים-הנסתרים-שבאורח-החיים-הנורמט/
הוא היה ברשימת הדברים לקרוא שלי והיה לי זמן כאשר בת הזוג נרדמה עלי במיטה, ללא ספק הולך להמשיך לקרוא את הבלוג שלו.
אשתו התנתה לו הגירה רק בתנאי שהוא יצליח להתקבל לגוגל או משהו.
בלי קשר למערכת יחסים ועזיבה לחול עם בן זוג, זה נשמע לי יותר כמו סירוס בהסכמה מאשר דיון על מעבר לחול.
אין לו מה לחפש חבר/חברה.
לא רואה את זה ככה האמת, אני עם הבת זוג במשך שנה וחצי ושנינו מתחילים ללמוד ביחד ועוברים לגור במעונות ביחד, מראש אני והיא במערכת יחסים בmindset של אף אחד לא חייב לאף אחד אושר עתידי, כל עוד אנחנו שמחים עכשיו ביחד מעולה אין מה לחשוב מעבר.
החיים כל כך לא צפויים שאף אחד לא יודע מה יהיה ואף אחד לא יכול להתחייב לשום דבר מעבר לרגע שעכשיו אנחנו בו, אולי נפרד עד אז, אולי היא תרצה לבוא איתי ואולי אצטרך לקבל החלטה קשה, שנגיע לגשר נבין עם מה מתמודדים.
(שאגב בנקודת מבט אישית שלי גם אם נפרד בגלל זה או שחיים יקרו בדרך אם נועדנו להיות ביחד אני מאמין שדרכינו ישתלבו, אם לא אז אודה על רגעי האושר ואמשיך הלאה במסע)
ה שמעניין הוא שנשים, בדרך כלל, יוצאות פחות לפוסטדוק בחו"ל, גם בגלל שקשה לבנזוג למצוא שם תעסוקה.
מעניין, איזה עוד סיבות לדעתך משפיעות על ההחלטה?

אין לי מושג, אני יצאתי לפוסט בחו"ל בסבבה.

עריכה: אולי טיפול בהורים מבוגרים.
טיפול בהורים מבוגרים רלוונטי גם לגבר אני מניח, יש לך סטטיסטיקה של אחוז גברים לעומת נשים שיוצאים לפוסט בחו"ל?
יכול להיות שזה עניין של עידוד חברתי/משפחתי שלילי, שאומרים לאישה שהיא לא תסתדר לבד בחול לעומת גבר שמעודדים אותו לצאת ו"לכבוש" את העולם...

ואם ההורים זקוקים לעזרה, ברוב המקרים האישה תהיה זו שתספק אותה.
גם נכון.

בקיצור, גברים שרוצים להגר - במקום לפחד מ"האישה", קחו אחריות על הילדים מההתחלה, זה יקדם לכם את המטרות.

טיפול בהורים מבוגרים רלוונטי גם לגבר אני מניח, יש לך סטטיסטיקה של אחוז גברים לעומת נשים שיוצאים לפוסט בחו"ל?
יכול להיות שזה עניין של עידוד חברתי/משפחתי שלילי, שאומרים לאישה שהיא לא תסתדר לבד בחול לעומת גבר שמעודדים אותו לצאת ו"לכבוש" את העולם...

הייתי עמיתה של קרן מלגות גרמנית (כל העמיתות והעמיתים באו מחוץ לגרמניה כדי לעשות פוסט בגרמניה) והנתונים של הקרן הם 30% נשים 70% גברים.

כן, נשים מחונכות יותר מגברים להישאר בבית. מקטנות מזהירים אותנו אפילו לא ללכת בשעות מאוחרות לבד, לדוגמה.

מוזר, כי רציתי להגר מאז נעוריי, כשש"ס זכתה בבחירות ב-17 מנדטים והבנתי שאין לי מה לחפש כאן.
כן, זו אכן סיבה רצינית לכל מי שיש לו עיניים בראש. היה לא מזמן פורום של בכירי המשק ואחד הנושאים שם היה שצריך להתכונן למציאות בה עוד עשור או שניים ישראל "תיראה כמו בית שמש" מבחינת הרכב האוכלוסיה.
ואני אישה שחזרה לארץ בגלל גבר.
ביחיאת.
...
אתה יודע למה זה? כי גברים מרגישים בנוח לזרוק את הבית והילדים על האישה, ולכן היא חייבת מע' תמיכה.
אלה לא עובדות מדעיות, רק ממוצעים. יש הרבה יותר סיפורים שם בחוץ שזו האישה שמשכה חזרה. לגבי נטישה של גברים - אני יכול להסכים עם זה, כי אני מכיר גם כמה מקרים כאלה. אכן טראגי, כשזה קורה. זה עוד סיבה למה אני נגד חתונות באופן כללי.
אבל העצות שנתתי מכוונות לשני המינים, אולי פספסת. זה למה מראש אני אומר שהכי טוב זה בכלל לא להביא איתך לחו"ל "מטען חורג" בדמות בנאדם מישראל. מי שרוצה להתחתן, עדיף לו לקיים בארץ רק קשרים קצרי-טווח ולהגר כרווק לפני גיל 30. אפילו לקחת מישהו/מישהי יכול להיות מסוכן כי לך תדע אם הוא ישבר ויברח לך.

אלה לא עובדות מדעיות, רק ממוצעים.

רק אנקדוטות, אלא אם כן עשו מחקר ואז עשו ממוצע.

כן, זו אכן סיבה רצינית לכל מי שיש לו עיניים בראש. היה לא מזמן פורום של בכירי המשק ואחד הנושאים שם היה שצריך להתכונן למציאות בה עוד עשור או שניים ישראל "תיראה כמו בית שמש" מבחינת הרכב האוכלוסיה.

יאפ. הבנתי את זה בגיל 14 בערך, לפני יותר מ-20 שנה.

ש הרבה יותר סיפורים שם בחוץ שזו האישה שמשכה חזרה.
והסברתי לך למה.
קשה מאוד לגדל ילדים לבד בלי מע' תמיכה. זאת לא האישה משכה, זה הגבר ציפה שהאישה תתפקד בתור מטפלת.

לגבי נטישה של גברים
לא דיברתי על "נטישה" אני מדברת על נצנוץ והקטנת ראש טיפוסית. אני יודעת שזה עוד רחוק ממך, אבל תסתכל על קבוצת הוואצאפ של הגן, כמה גברים וכמה נשים חברים בה?
אז כל גבר שלא ביקש להיכנס לקבוצת הוואצאפ - שלא יתבכיין שאישתו לא רוצה רילוקיישן.

מי שרוצה להתחתן, עדיף לו לקיים בארץ רק קשרים קצרי-טווח ולהגר כרווק לפני גיל 30. אפילו לקחת מישהו/מישהי יכול להיות מסוכן כי לך תדע אם הוא ישבר ויברח לך.
כן.. שמע.. .זאת עצה מטומטמת.
אני חושבת שהעצה שלי, לקחת אחריות ולהיות קשוב ל"מטען החורג" היא יותר אפקטיבית.

אבל מה אני מבינה.. אני גם סה"כ בנאדם שאשכרה חי שנים ארוכות בחו"ל, וגם אשכרה בזוגיות ארוכת שנים.
בכל זאת.. אישה.

קחו אחריות על הילדים מההתחלה, זה יקדם לכם את המטרות.
לדעתי האישית אם אדם רוצה לצאת להרפתקאות כאלו בחו"ל(במיוחד אני שהייתי שמח לעבור מדינה כמה פעמים וגם לקפוץ לחצי שנה להודו למנזר) לעשות ילדים זה לא רק לא חכם אלא גם מוסרית לא נכון.
גם להחליט להיות אלהורי זה לקחת אחראיות על הילדים מראש.
צריך לבחור את הבחירות בחיים ולא לנסות לאכול מהעוגה ולהשאיר אותה שלמה.
רק עד שיוסי יגלה ויבין שאנחנו עברנו מהנושא המקורי למערכת שמש אחרת D:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y בן 40, לא מצליח לצאת מבית ההורים. אוף טופיק 37
סטס לא מצליח לצאת מהדירוג הנמוך, ולבנות עסק יציב שגודל התפתחות אישית 6
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
א לא מצליח למכור כבר מעל חודש - אין היענות נדל"ן 33
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
R לא מצליח לראות הבדל בין קרנות כספיות של אותה החברה שוק ההון 3
C לא מצליח למצוא עבודה התפתחות אישית 33
A לא מצליח להבין לגבי קרנות סל חוץ שנסחרות בארץ שוק ההון 16
א לא מצליח להבין איגרות חוב ממשלתיות, איך החישוב הזה עובד ? שוק ההון 6
Tsachi01 מורה רווק מרוויח 8+ נטו ולא מצליח לסגור את החודש - דעתכם? אוף טופיק 155
R הייטק -חברה בינונית מול סטארט אפ? לא מצליח לבחור אוף טופיק 8
N מצליח בהכול, במתמטיקה אאוט סיידר התפתחות אישית 32
ת לא מצליח להזמין כ.אשראי לאימי. ספציפית אשראי "שופרסל" צרכנות פיננסית 18
M מה קורה אם קונה דירה לא מצליח לשלם אחרי חתימת חוזה ורישום הערת אזהרה? נדל"ן 7
aminadav מישהו מצליח להבין למה נדל"ן בנייה ומניב יורדים כל כך הרבה בחודשים האחרונים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
klayhamn לא מצליח למצוא המלצה על יועץ פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
Y לא מצליח להבין מה ההיפ עם חברות הפאאנג כאן אוף טופיק 18
כ לא מצליח להחליט במה להשקיע יומני מסע אישיים 7
R לא מצליח לקבל כרטיס אשראי למטרות חסכנות עקב חוק נתוני האשראי החדש צרכנות פיננסית 25
A לא מצליח להבין איך אין עדיין אינפלציה שוק ההון 22
A לא מצליח להבין איך נגרם ההפסד שוק ההון 2
Y איני מצליח להבין איך בקרנות סל יש פער בין מה שהמדד עשה למה שהקרן עשתה שוק ההון 5
L לא מצליח להמיר שקלים לדולר בIB שוק ההון 5
י לא מצליח להפסיק לבזבז כסף. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 68
E לא מצליח לחשב ולהבין את עמלות הניהול שלי בבנק צרכנות פיננסית 6
ה לא מצליח למצוא אם יש חפיפה ב VTI/SPLV/IWM שוק ההון 0
G לא מצליח למצוא קרנות סל באפליקציה שוק ההון 3
M עזרה בספארק, לא מצליח לרכוש קרן מחקה שוק ההון 3
T לא מצליח לעשות העברה בין שלקים לדולרים בIB שוק ההון 9
A לא מצליח למצוא עבודה ראשונה בהייטק אוף טופיק 38
jenglender לא מצליח להשיג ITIN אמריקאי שוק ההון 8
מ לא מצליח להבין את נתוני הקרנות הנאמנות שוק ההון 0
tomer111 מה ההשלכות של פרישה בגיל 60 ומדוע אני לא מצליח לשכנע את סוכן הביטוח לשנות את גיל הפרישה לזה? אוף טופיק 3
yossik לבדוק חשבוניות חברים, שיטת מצליח על ימין ושמאל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
G סטודנט שרוצה כבר לצאת לדרך ולהתחיל התפתחות אישית 1
ה עומד לצאת למסע יומני מסע אישיים 11
ס לצאת מהבית של ההורים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
O הריבית על אגרות חוב לטווח ארוך נושקות ל-5% בוול-סטריט. מהו הגבול בו אתם מתחילים לצאת משוק המניות? שוק ההון 93
ט להשקיע כדי לצאת לדרך חדשה שוק ההון 16
N לצאת מהבית של ההורים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
ח שווה לצאת ממעמד עוסק פטור? שיקולים בנוגע לביטוח לאומי מיסים 5
R מה קורה עם הפנסיה שלי אם החלטתי לצאת משוק העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
N איך לצאת מיידית מפוזיצית קריפטו, בצורה שלא תפגע ביכולת העתידית להעביר את הכסף לבנק ישראלי? השקעות אלטרנטיביות 28
ש לצאת או להחזיר? שוק ההון 5
M החלום שלי לצאת לעצמאות כלכלית מתי זה יקרה?? יומני מסע אישיים 17
D תיק לאישה שעומדת לצאת לפנסיה שוק ההון 7
E תעזרו לי לצאת לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 57
מ האם לצאת מבית ההורים או לחסוך? יומני מסע אישיים 107

נושאים דומים

Back
למעלה