לא מצליח לקבל כרטיס אשראי למטרות חסכנות עקב חוק נתוני האשראי החדש

הנושא בפורום 'מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות' פורסם ע"י Roberto293, ‏16/9/20.

data-full-width-responsive="true">
  1. Roberto293

Roberto293 משתמש רשום

מקווה שיש פה מישהו שמתמצא בזה:
    ניסיתי להזמין כרטיס אשראי חדש כדי שאקבל הנחות במקומות המרכזיים בהם אני עושה קניות.
    לאחר שנתתי את הסכמתי לחוק נתוני האשראי החדש – נאמר לי שלא ניתן לספק לי את הכרטיס.
    מיותר לציין שאם אני מסרב לתת את הסכמתי – לא ניתן להמשיך בתהליך.
    בחברת האשראי לא ידעו להסביר לי את הבעיה, ואמרו לי שאני יכול לנסות שוב עוד כמה זמן.
    נתקלתי בבעיה דומה עם החוק הזה גם בחברת אשראי נוספת.

אני תוהה איזו בעיה כבר יכולה להיות לי עם החוק הזה.
    מעולם לא לקחתי הלוואה, ואף פעם לא היו לי בעיות כלשהן עם התשלומים בכרטיסי האשראי שלי.

מישהו נתקל פעם בדבר הזה?

2. Izelman

Izelman משתמש ותיק

הבעיה שלך זה לא החוק אלא המאגר עצמו, יש ככל הנראה חיווי שלילי לגביך במאגר, ניסית להוציא בעצמך את דוח האשראי שלך מבנק ישראל?

3. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

4. אחד_שיודע

אחד_שיודע משתמש ותיק

אולי תנסה להזמין כרטיס חיוב מיידי (debit card). זה כרטיס שאין בו אשראי והעסקה מותנית בהינתן יתרה מספקת.
    בלי קשר יש בו את היתרונות של לא לחייות באשראי ולהמנע מביצוע עסקה בתשלומים.

5. Body Solid

Body Solid משתמש בכיר

תוריד את אפליקציית קפטן קרדיט ואז תוכל לראות את הדירוג שלך ב-D&B.
    שים לב שאם הורדת כבר את הדו"ח תצטרך להמתין שנה עד שתוכל להוריד שוב בחינם באמצעות האפליקציה, או שתצטרך לשלם על הורדת דו"ח נוסף.

6. Roberto293

Roberto293 משתמש רשום

תודה לכולם על העזרה.

תודה, הוצאתי את הדו"ח עכשיו. אני לא מוצא שם שום דבר חריג - לפי מה אתה יודע אם יש לך חיווי שלילי בדו"ח הזה?

אבל אז אני לא מקבל את כל ההנחות שאני רוצה - זה יכול להגיע ל-100 שקל בחודש.
    כל מה שקשור להלוואות, תשלומים וכדומה - מעולם לא עשיתי, לא מתכנן גם לעשות.

אתה סומך על האבטחה באפליקציה הזו? צריך לתת לה פרטים רגישים...
    אי אפשר לראות את המידע הזה דרך הדו"ח שצויין כאן?

נערך לאחרונה ב: ‏17/9/20
  7. roneng

roneng משתמש בכיר

זה לא קשור לחוק או משהו כזה
    כנראה שחברת האשראי החליטה שלא מתאים לה להנפיק לך כרטיס, זה הכל.
    יש לך כרטיסי אשראי אחרים?

nomad ו-yossik אוהבים את זה.
  8. nomad

nomad משתמש ותיק

אז נראה שיש לך כבר כמה.
    יכול להיות שלדעת החברה כבר יש לך מספיק כרטיסים ביחס לשכר שלך. הן יודעות שהמסגרת המינימלית היום זה 5000 (ושבקלות לפחות עד לא מזמן אנשים קיבלו גם הרבה יותר בלי הקפדה על הלימה לשכר) אז אם נניח בשאלון הצהרת שאתה מרוויח 7 ומבקש פתאום כרטיס רביעי או חמישי הן עושות את החשבון הזה, שיתכן מאד שהוקשח לאור מצב הכלכלה. אתה אולי מחפש הטבות מועדון כלשהו אבל מבחינתן זו קודם כל אינדיקציה להזדקקות לאשראי (אולי פיטורים קרובים, צרות שנערמות וכד').
    בנוסף ריבוי כרטיסים כשלעצמו מחזק האפשרות שתתייחס לחדש כגלגל חמישי ומרמה מסויימת חברות לא תמיד משתגעות על זה. מצב אידיאלי מבחינתן זה תלות וכמה שיותר בלעדיות עליך.

אז זה לא מוכרח להיות קשור לתוצאה (הבינארית) של חיווי האשראי.

9. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

צ'קים\הרשאות שחזרו
    חריגות ממסגרות
    עודף התחייבויות (הלוואות+מסגרות אשראי+מסגרות כרטיסי אשראי)

yossik אוהב/ת את זה.
  10. אחד_שיודע

אחד_שיודע משתמש ותיק

זה אחלה כמובן. אם יש לך כרטיסי אשראי, משמע אתה משתמש באשראי (=הלוואה). גם אם זו הלוואה קצרה עד למועד החיוב. בדר"כ מועד החיוב הוא לאחר קבלת תלוש משכורת. מה שבעצם אומר שאתה מבזבז כסף שתקבל בתלוש המשכורת הבא, והחיוב ייבצע לאחר קבלת תלוש המשכורת.
    קח בחשבון שכל ההנחות שאתה מתאר מטרתן העיקרית היא פשוט לגרום לך לבוא באופן קבוע לסופר, לקנות יותר כי הכל "זול" (יש לך "הנחה"), בסופו של דבר לשלם יותר. מי שמנפיק את כרטיס האשראי הוא לא פראייר

11. FIYaacov

FIYaacov מודרטור

זה לא אומר שבן אדם אחראי לא יכול להרוויח על חשבון חברות האשראי

roneng אוהב/ת את זה.
  12. Body Solid

Body Solid משתמש בכיר

הפרטים לצורך זיהוי ואימות שאתה מי שאתה טוען שאתה.
    האם זה בטוח ב-100% אפשר רק לקוות. לגבי כרטיס אשראי - אתה ממילא מוגן אם נחשפו הפרטים, ולגבי תוכן הדו"ח - D&B הם לשכת אשראי כך שבשלב כלשהו הדו"ח שלך יגיע אליהם כשתפנה לספקי אשראי שמשתמשים בשירותיהם.
    אם יש לך בעיה כלשהי שפוגעת בדירוג או מונעת מספקי אשראי לתת לך אשראי, לפחות תוכל לדעת את הדירוג שלך ותקבל הערות מה צריך לתקן כדי לשפר את הדירוג.

13. מתן.

מתן. משתמש רשום

קטונתי אבל בדרך כלל חברות כרטיסי אשראי משתוקקות להנפיק כרטיסים וכמה שיותר, אני מעריך שיש לך חיווי שלילי. דוח נתוני אשראי מציג מידע מ ה 3 שנים האחרונות, עבור על הדוח וראה אם יש שם סימנים שקשורים לחזרה של צ'קים, הוראות קבע וכן הלאה

sogi אוהב/ת את זה.
  14. Roberto293

Roberto293 משתמש רשום

קראתי את כל מה שרשמתם על הסיבות שאולי יש לי חיווי שלילי - אבל אף אחת מהן לא רלוונטית כלפיי.
    מה שכן, חשבתי אולי על כמה סיבות אפשריות:

1. יצא לי לבטל לא מעט פעמים כרטיסי אשראי בשנת 2019. אני חושב 4-5 פעמים, אבל זה לא היה בגלל בעיות כספים אלא בגלל שלא הייתי צריך אותם.
    2. אני כרגע מובטל (מקבל דמי אבטלה). עם זאת, ההוצאות שלי מאוד נמוכות ולא מתקרבות בכלל להכנסה שדיווחתי בשאלון לקבלת אשראי.

מה דעתכם?

יותר מלחיץ אותי שהם מבקשים ממני פרטי חשבון בנק, עם האשראי אני בסדר דווקא. לדעתך האפליקציה מאובטחת מספיק בשביל למסור מידע כזה?

15. Body Solid

Body Solid משתמש בכיר

זה לזיהוי. הדו"ח כבר כולל מידע שנמסר מכל הבנקים שיש לך חשבון אצלם או היה בשנים האחרונות.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
לא מצליח להפסיק לבזבז כסף. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏5/6/20
הציבור קיבל שכל והיצרנים בוכים, האם הסולידית מצליחה בחינוך מחדש ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏22/6/16
לבדוק חשבוניות חברים, שיטת מצליח על ימין ושמאל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏3/8/15
איזה דרכים חוקיות ושפויות קיימות לקבלת הטבות מס? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏28/10/19
באיזה בנק היום ניתן לקבל חשבון ללא עמלות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏9/7/17
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.