• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יומן חיים

בעקרון חוסכים כמה שיותר נעזרים בגמחי"ם
ועדיין זה לפחות רבע מליון שקלים לילד, את חלקם מחתנים שנה אחרי שנה אם ההפרשים בגיל קטנים; מאיפה מביאים את הסכומים האלה…?

ועדיין זה לפחות רבע מליון שקלים לילד, את חלקם מחתנים שנה אחרי שנה אם ההפרשים בגיל קטנים; מאיפה מביאים את הסכומים האלה…?
אני מנחש שזה במקום השאיפה להשאיר ירושה ולצבור נכסים לפנסיה.

אולי חרדית תוכל לפרט - האם מקובל אצלכם שמי שחיתן את כולם מזדקן ללא נכסים משמעותיים? כלומר, יש פנסיה מינימלית, ואין כמעט ירושה להשאיר?

אולי חרדית תוכל לפרט - האם מקובל אצלכם שמי שחיתן את כולם מזדקן ללא נכסים משמעותיים? כלומר, יש פנסיה מינימלית, ואין כמעט ירושה להשאיר?
כמה תשובות בדבר, הראשונה כשמחתנים ילדים יש שפע משמים, פתאום יש איזה עסקה הכנסה לא צפויה (אם יש כאן קוראים דתיים בגיל שלחתן ילדים אשמח לשמוע את התובנות שלכם), בחתונה האחרונה נכנס לנו עשרות אלפי שקלים בלתי צפויים.
בנוסף כמו שכתבתי רמת חיים סולידית/נמוכה, תבדוק כמה עולה לך לשנה רכב נסיעות לחו"ל מסעדות וכו'.
כמו בכל מגזר יש את המחושבים שחוסכים מגיל צעיר ויש את אלו שנזכרים בגיל מאוחר.
יש גמחי"ם ייעודיים לחתונות, הרעיון הוא חיסכון מלידת הילד עד לחתונה כשממוצע החיסכון הוא 30000 ש"ח, בעת החתונה מקבלים הלוואה נוספת של 90000 ש"ח, כמובן ללא ריבית כלל.
לא מבינה את החשיבה להזדקן עם נכסים משמעותיים מה התועלת שלאדם זקן יהיה נכסים בשווי של מליונים??? אם הרעיון הוא ירושה נשאלת השאלה למה צריך למות בשביל לעזור לילדים... כמובן צריך איזון וחיסכון לזקנה הוא דבר חשוב, אני שומעת מחברות שפודות קרן השתלמות לחתונת ילדים ואני טוענת להם שזה גבול שכדאי מאוד לא לעבור!

יש גמחי"ם ייעודיים לחתונות, הרעיון הוא חיסכון מלידת הילד עד לחתונה כשממוצע החיסכון הוא 30000 ש"ח, בעת החתונה מקבלים הלוואה נוספת של 90000 ש"ח, כמובן ללא ריבית כלל.
זה גמחים של קבוצות מאוד מאוד קטנות, "ורוב המוחלט" של החרדים אין להם את האפשרות הזאת, וגם מי שמקבל הלוואה של 90 אלף זה עדיין לא מתחיל להספיק (מעניין באיזה החזרים חודשיים מקבלים את ההלוואה שלכם)

אנשים לא חושפים ואפילו חברים הכי טובים שלי שמספרים על ההורים שלהם, ברובם לא באמת יודעים לפרטי פרטים, ולדעתי הסיבה היא שהרבה לא עומדים בהתחייבויות והרבה ממשכנים את המכנסים וממנפים את עצמם לדעת כדי להגיע ליעד המינימלי שהחברה מבקשת.

מסקנה שלי אין פתרונות קסם.

(אני מבית של 12 ילדים ואבא שלי חיתן 10 שמתוכם 6 בנות ואצלנו הסכום הוא יותר גבוה מהסכום שהיית צריכה לשלם. וההורים שלי עמדו בזה בגלל שאבא שלי חוזר בתשובה והוא קיבל ירושה של שני דירות במרכז (לא ב100 אחוז שלו אבל כמעט) פלוס סכום של חצי מיליון שאבא שלי הכניס להשקעות, ומאז שנולדתי אבא שלי ואמא שלי לא עבדו, (חוץ מעבודות קטנות שהם בעיקר תחביב) וחיתנו כמעט את כולם וכרגע כמעט שאין להם חובות.

ההורים של אשתי אמא שלה הייתה מנהלת בכירה במעבדה רפואית והיא השתכרה יפה מאוד והם חסכו כל שקל כפשוטו. והם לא שרדו בסכומים שהיו צריכים לשלם ועברו דירה לדירה קטנה וכך כיסו את החובות שלהם. (אשתי מבית של 10 ילדים)

נערך לאחרונה ב:
בעת החתונה מקבלים הלוואה נוספת של 90000 ש"ח
מאיפה הכסף הזה מגיע?

לא מבינה את החשיבה להזדקן עם נכסים משמעותיים מה התועלת שלאדם זקן יהיה נכסים בשווי של מליונים??
מורישים.
בסוף חתונה חילונית היא לא עיסקה בין המשפחות, ההורים עוזרים בכסף אם הם יכולים ורוצים, מה שנשאר גם ככה יעבור בירושה.

לא מבינה את החשיבה להזדקן עם נכסים משמעותיים מה התועלת שלאדם זקן יהיה נכסים בשווי של מליונים??? אם הרעיון הוא ירושה נשאלת השאלה למה צריך למות בשביל לעזור לילדים... כמובן צריך איזון וחיסכון לזקנה הוא דבר חשוב, אני שומעת מחברות שפודות קרן השתלמות לחתונת ילדים ואני טוענת להם שזה גבול שכדאי מאוד לא לעבור!
כדי לא ליפול על כתפי הילדים בזמן שהם מנסים לעזור לילדים של עצמם.
כדי שיהיה לו מה להביא לנכדים שבא לבקר.

מאיפה הכסף הזה מגיע?

יש מי שקורא לזה אלוהים ויש מי שקורא לזה "יו"ר ועדת הכספים".

נ.ב.
אם חבר שלך פעם שאל למה ישראלים לא יכולים לטוס בלי ויזה לארה"ב?
עכשיו יש לך תשובה.

כדי לא ליפול על כתפי הילדים בזמן שהם מנסים לעזור לילדים של עצמם.
כדי שיהיה לו מה להביא לנכדים שבא לבקר.
אתה נותן לנכד שבא לבקר מכונית???
יש מי שקורא לזה אלוהים ויש מי שקורא לזה "יו"ר ועדת הכספים".
חבל במקום לקרוא ולהבין את מה שאני כתבתי, אתה מערבב ויוצא באמירה לא קשורה.
אם חבר שלך פעם שאל למה ישראלים לא יכולים לטוס בלי ויזה לארה"ב?
עכשיו יש לך תשובה.
אהה החרדים אשמים גם בכך שאתה המסכן צריך ויזה לארה"ב, זה נוסף לכך שנדבקת בקורונה באשמת החרדים, ובעוד רשימה ארוכה ארוכה, טוב שיש את החרדים, זה תחליף לאחריות אישית.

די כבר!
שוב דיוני סרק על דתיים/חילוניים?
מצטער @חרדית ,
ת'אמת, ציפיתי ליומן מסע אישי פרופר ולא עמדת בציפיות.
זה נראה מתאים יותר לפורום 'צרכנות פיננסי' ולא יומן מסע.

נערך לאחרונה ב:
תראה איזה יופי!
את צודקת ב100 אחוז... בהסתכלות כללית אפשר לראות בקלות את ההשגחה שמסובבת אותנו.

אבל חשוב בפורום חילוני לומר את הפרטים, ולפרט איך מחתנים בדיוק, כי אני קצת מכיר כאן את הנפשות הפועלות, וברגע שלא מפרטים יש הרבה שישר קופץ להם לראש, שאולי הגמחים והחרדים גונבים את כל הכסף מהמדינה וכך מחתנים את הילדים.
לכן היה לי מאוד חשוב לפרט ולומר שזה לא נס.

השרשור שלך יכול להוסיף הרבה משמעות וגיוון לפורום, אבל לדעתי חייבים לרשום פרטים עד כמה שאת מסכימה לפרט, כי בפרטים נמצא הפתרון.

ועצה קטנה, זה יומן אישי שלך ואת לא חייבת להתייחס לעקיצות בדרך, לדעתי האישית תספרי את החיים שלך כאן, (מאיזה מבט שאת מעוניינת, כמו למשל עכשיו מהמבט של אמא שמחתנת ילדים) ולדעתי זה יביא המון ערך לכולם כאן, ושיש עקיצות תמשיכי הלאה, אל תתני לזה להרוס את היומן האישי שלך.

נערך לאחרונה ב:
די כבר!
שוב דיוני סרק על דתיים/חילוניים?
מצטער @חרדית ,
ת'אמת, ציפיתי ליומן מסע אישי פרופר ולא עמדת בציפיות.
אתה מאשים את הבן אדם הלא נכון. לא היא מסיטה את הדיון

וההורים שלי עמדו בזה בגלל שאבא שלי חוזר בתשובה והוא קיבל ירושה של שני דירות במרכז (לא ב100 אחוז שלו אבל כמעט) פלוס סכום של חצי מיליון שאבא שלי הכניס להשקעות, ומאז שנולדתי אבא שלי ואמא שלי לא עבדו, (חוץ מעבודות קטנות שהם בעיקר תחביב) וחיתנו כמעט את כולם וכרגע כמעט שאין להם חובות.
תראה איזה יופי!
אם תוכלי להעתיק את כל הסיבה (כסף שהגיע מלפני תשובה) ולא רק את הסיפא.
יהיה יותר יופי.

מזכיר את הרב אורי זוהר זצ"ל שחי על הזכויות יוצרים שלו ביצירות לחילונים.

לא היא מסיטה את הדיון
אתה צודק.
מציק לי בעין אנשים שמסבירים איך מזה שכל משפחה חוסכת 30,000 (לילד) כל משפחה מצליחה לקבל 90,000 הלוואה (לכל ילד) או "כשמחתנים ילדים יש שפע משמים,"
בערך כמו "כל ילד מביא את הברכה שלו". מנהל הבנק לא רואה את זה ככה.

ובסוף טוענים שפשוט "חסר לכם אחריות אישית".

אתה צודק.
מציק לי בעין אנשים שמסבירים איך מזה שכל משפחה חוסכת 30,000 (לילד) כל משפחה מצליחה לקבל 90,000 הלוואה (לכל ילד) או "כשמחתנים ילדים יש שפע משמים,"
בערך כמו "כל ילד מביא את הברכה שלו". מנהל הבנק לא רואה את זה ככה.

ובסוף טוענים שפשוט "חסר לכם אחריות אישית".
זה משהו שאפשר לדון עליו, אבל יומן שלה זה לא המקום אחרת הפוסט יחסם או יהפוך להיות עוד פוסט עם 900 תגובות בעד ונגד חרדים וכבר לא יהיה היומן שלה.

'אמת, ציפיתי ליומן מסע אישי פרופר ולא עמדת בציפיות.
ההגדרה של יומן מסע היא די רחבה ונתונה לפירוש אישי. זה יומן מאוד מעניין, וגם אם מזווית של צרכנות פיננסית זה מאוד רלוונטי גם כך. בוא ניתן לה הזדמנות יפה.

מזכיר את הרב אורי זוהר זצ"ל שחי על הזכויות יוצרים שלו ביצירות לחילונים.
אפשר מקור לדבריך?
אתה צודק.
מציק לי בעין אנשים שמסבירים איך מזה שכל משפחה חוסכת 30,000 (לילד) כל משפחה מצליחה לקבל 90,000 הלוואה (לכל ילד)
פשוט. הגמ"ח שקיבל את ה30,000 לאורך 20 שנות חיי הילד, מלווה היום 90,000 מכספי החוסכים הצעירים יותר - הדור הבא של החוסכים בגמ"ח.
כל דור מממן את הלוואות הדור הקודם, באופן טבעי כל דור רחב יותר מהדור הקודם וכך זה מסתדר.

אפשר מקור לדבריך?

פשוט. הגמ"ח שקיבל את ה30,000 לאורך 20 שנות חיי הילד, מלווה היום 90,000 מכספי החוסכים הצעירים יותר - הדור הבא של החוסכים בגמ"ח.
כל דור מממן את הלוואות הדור הקודם, באופן טבעי כל דור רחב יותר מהדור הקודם וכך זה מסתדר.
זה משהו שאפשר לדון עליו, אבל יומן שלה זה לא המקום אחרת הפוסט יחסם או יהפוך להיות עוד פוסט עם 900 תגובות בעד ונגד חרדים וכבר לא יהיה היומן שלה.

@חרדית @אליהו
מה שאני קצת מכיר משיחות עם אנשים
א. הרבה שגורמים לחתן ילדים עוברים לדירה קטנה.
ב. או שמוכרים לגמרי את הדירה, והילדים ממנים להורים השכירות במקום.
ג. מחשבה מגיל צעיר של הילד איך לחתן את הילד, הפקדות לגמ"ח, מינוף גדול לקניה עוד דירה.
ד. עזרה מהסביבה למוצרי חתונה וריהוט.

זה תחליף לאחריות אישית.
איך הסכמים בין מדינות, ורגולציה בינלאומית לאיסור הלבנת הון, שבארץ לא ממהרים להכיל כדי לעזור למגזר החרדי לקבל הלוואות של 90 אל״ש ללא ריבית קשורים לאחריות אישית?

אפשר מקור לדבריך?
"על מה אתה מדבר? פרוטה אחת לא לקחתי מאף אחד מאז שחזרתי בתשובה".

אז איך אתה חי?
"בורא עולם מפרנס. ברוך השם, הרבה אמצעים, כמו תמלוגים. ברוך השם לא נזקקתי לפרוטה אחת".
כלומר, גם אדם שכבר מתפרנס מעבודתו - מייחס אותה למשהו אחר.

יש לנו במשפחה ענף (בן דוד שלי) שחזר בתשובה.
ל-2 האחים שלו יש 6 ילדים יחד.
לו יש 10 ילדים (היה צריך לחסוך 300,000?) ופעם אחרונה שניסו לספור, יש קצת יותר מ-50 נכדים (1,500,000 שצריך לחסוך?)
המתמטיקה שלך לא מתחברת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B יומן מסע - מעבודה אינטנסיבית להכנסה פסיבית יומני מסע אישיים 15
P יומן מסע - צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 40
A יומן מסע - הסטודנטית הנצחית יומני מסע אישיים 2
צ יומן מסע משפחתי מעודכן - 2024 יומני מסע אישיים 1
K הפניקס - יומן מסע יומני מסע אישיים 9
TechInvest50 עדיף מאוחר מלעולם - יומן מסע של Late bloomer יומני מסע אישיים 4
האיש שבאמצע יומן מסע - האיש שבאמצע יומני מסע אישיים 11
ט יומן של התחלה מהוססת יומני מסע אישיים 17
ריש-לקיש יומן מסע - בדרך הנכונה יומני מסע אישיים 36
ס יומן מסע בדרך לחירות כלכלית יומני מסע אישיים 13
A יומן מסע משפחתי יומני מסע אישיים 16
M אולי אני גם אכתוב יומן מסע? יומני מסע אישיים 50
T יומן מסע - צעיר סולידי יומני מסע אישיים 15
R יומן מסע לזוג צעיר יומני מסע אישיים 8
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
ב יומן מסע בעשר אצבעות יומני מסע אישיים 41
י יומן מסע - חולם שמתעורר חלקית יומני מסע אישיים 8
W יומן מסע - זוג בני 28 יומני מסע אישיים 18
D יומן מסע - לחתונה אוף טופיק 18
I יומן מסע לחייל המשוחרר יומני מסע אישיים 22
מ יומן מסע אישי - גיל 33 יומני מסע אישיים 10
R צעדיי הראשונים בחיים הבוגרים - יומן מסע רנדומלי יומני מסע אישיים 4
א יומן מסע של שני בנים ואבא שלהם יומני מסע אישיים 2
H יומן מסע | דור ה-Y יומני מסע אישיים 17
Wizard יומן מסע החל מ-30 יומני מסע אישיים 10
M יומן מסע מגיל צעיר יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע אל הלא נודע יומני מסע אישיים 62
סול יומן המסע של סול יומני מסע אישיים 35
R יומן מסע של מורשע לשעבר יומני מסע אישיים 16
Y יומן מסע של בחור מתלבט יומני מסע אישיים 24
M ניוד קופת IRA - עמלת "העברת יומן לבנק זר" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
D יומן מסע - מהגנה להתקפה יומני מסע אישיים 56
סטארטר יומן המסע של סטארטר יומני מסע אישיים 22
S יומן המסע של Shabi יומני מסע אישיים 17
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
ל יומן מסע שלי - לשם ובחזרה יומני מסע אישיים 37
deussex יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים יומני מסע אישיים 305
O יומן מסע, מטרות ותהיות לעתיד. יומני מסע אישיים 21
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
ז יומן מסע משעמם יומני מסע אישיים 19
D יומן מסע של חוסך סביר מינוס יומני מסע אישיים 44
מתלבט יומן בהתלבטות יומני מסע אישיים 3
ב יומן מסע שלי יומני מסע אישיים 5
מוריה יומן המסע של מוריה יומני מסע אישיים 93
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
ז תחילתו של יומן מסע פרקטי יומני מסע אישיים 19
K יומן של זוג צעיר + ילד יומני מסע אישיים 10
A יומן של משפחה צעירה יומני מסע אישיים 8
ח יומן מסע - טווח ארוך או קצר יומני מסע אישיים 9
אומרית יומן מסע- ההתחלה יומני מסע אישיים 48

נושאים דומים

Back
למעלה