• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התיק המעניין שלי

יהיה מעניין לראות כמה זמן תצליח להתמיד בתכנית הזו.

זה פרמטר חשוב לבדיקת טיב תכנית ההשקעה בעיניי. לא יודע לאיזה טווח אתה משקיע אבל קשה לי להאמין שתחזיק בתיק הזה יותר משנתיים, שגם בהן תשלם המון עמלות מיותרות. זה תיק אקטיבי לחלוטין. זה היה יכול להיות סמי הגיוני אם היית מנהל קרן גידור גדולה, אבל למשקיע העצמאי זה נשמע לי קצת מופרך.

בכל מקרה, בהצלחה. מאחל לך להשיג את התשואה שאתה מצפה לה...
התיק הזה כנראה באמת לא יראה אותו הדבר עוד שנתיים (הימור שלי גם לא עוד שנה).
הוא אקטיבי במובן מסויים אבל פאסיבי במובן אחר (אני הולך על פיזור נכסים + לא בוח רמניות בהתבסס על הערכות וכדו' , אני כן אקטיבי במשקול שלו כל פעם מחדש אבל זה דיי מזכיר תיק פסיבי (בראון לצורך העניין) שאתה חייב לאזן כל תקופה)

וכן אני מעין קרן גידור קטנה של איש אחד...
אני חושב שניתן להרוויח בזה כל עוד שלא אוכלים לך את התשואה עם 2-20

אז לא איכפת לך תשואה? רק שהתנודתיות תהיה זהה לזו של הסנופי?

לא מדוייק, חשוב לי תנודתיות וצפי תשואה.
אני יכול לבנות תיק עם תנודתיות אפס ( T-BILLS) אבל אז צפי התשואה יהיה בהתאם.

(כן אני משתמש ב"צפי תשואה" זה לא סותר את העובדה שאני לא מנסה לנחש עם נייר יעלה או ירד, אני ממצע תשואות של כלל הרבעונים עד היום / שנה אחרונה ולפי זה מנסה להבין צפי תשואה VS סיכון, ככל הנראה אם נייר יעלה יותר מידי ומהר מידי אני אתפטר ממנו בדיוק כמו שאתפטר מנייר שיורד מהר מידי יותר מידי , כל עוד הוא נשאר בטווח התנודתיות המוגדר הוא ימשיך לשמש לי כמשקולת )

אבל אם יש נתון שהוא "תנודתיות", על סמך הוא מתבסס אם לא על המחיר בעבר?
ואיך התנודתיות משתנה בעקבות המחיר אם היא לא נגזרת של המחיר בהווה?
אני פשוט לא מבין את תימצות המושגים שלך

אני לא מנסה לנבא אם נייר יעלה או יירד ובזה אני לא מתבסס על העבר
אני אומר שהתנודתיות שלו תהיה שקולה פחות או יותר למה שהיה בעבר (בכפוף לתנאים רגילים - אני מתמודד עם מיוחדים בניסיון פיזור בין ארצות וסקטורים שפחות משפיעים אחד על השני).

בשונה ממחיר שלא ניתן לנבא כי אין קשר בין המחיר אתמול להיות , תנודתיות משקפת מה השוק חושב על הנייר , וחכמת ההמונים דיי חזקה בעניין הזה , כאשר התנודתיות משתנה (כן זה דבר שקורה) הנייר ייצא מהתיק ויפסיק לשמש כמשקולת

לשמש כמשקולת
משקולת למה?
לא תיארת הרגע שאין קשרים (קורולציה) בין הנכסים שלך?

כאשר התנודתיות משתנה
תתאר את הסצנריו המתמטי שבו התנודתיות של התיק משתנה
במילים אחרות: מה גורם לנתון שנקרא "תנודתיות" להשתנות?

תנודתיות משקפת מה השוק חושב על הנייר
באמת? תרחיב בבקשה

אבל זה דיי מזכיר תיק פסיבי (בראון לצורך העניין) שאתה חייב לאזן כל תקופה)
זה מזכיר את הארי בראון בגלל המילה "איזון"?
זה האנטי תזה של הארי בראון

משקולת למה?
לא תיארת הרגע שאין קשרים (קורולציה) בין הנכסים שלך?

תתאר את הסצנריו המתמטי שבו התנודתיות של התיק משתנה
במילים אחרות: מה גורם לנתון שנקרא "תנודתיות" להשתנות?

באמת? תרחיב בבקשה

זה מזכיר את הארי בראון בגלל המילה "איזון"?
זה האנטי תזה של הארי בראון
כל איבר בתיק הוא משקולת (משקל) , אני לא מתייחס לאף איבר במחיר שלו , אני מתייחס למשקל שלו.

תנודתיות תשתנה בגלל אירוע יוצא דופן כלשהו לטוב או למוטב , תנודתיות היא לא מילה מקבילה לירידה או עליה לצורך הענין סטיית התקן של הסנופי ב3 שנים האחרונות היא 11.24% למרות שהירידה הכי גדולה היתה 13.52% והעליה הכי גדולה היתה 21.70%.
אגב שים לב שאני "נצמד" לתנודתיות של הסנופי כלומר במקרה קיצון אני לא מצפה לאותה התנודתיות , באותה המידה שאני לא מצפה לאותה התנודתיות בסנופי , אבל אני יבצע את ההתאמות הנדרשות אם יהיה צורך תוך כדי תנועה (לדוגמא אם אראה שסנופי הופך להיות משמעותית תנודתי ממני או פחות תנודתי ממני ארצה לבדוק האם אני יכול להתייעל מחדש)

הארי בראון דומה בזה שיש דברים שונים בתיק שצריך לאזן בינהם (כן , אבוי איזון , הפעולה האקטיבית) , אצלי האיזון הוא מעט מורכב יותר אבל הוא לא בחירת מניות ולכן יש דמיון בין המקרים (זה לא זהה - ברור שאני משמעותית יותר אקטיבי)

נערך לאחרונה ב:
התיק הזה כנראה באמת לא יראה אותו הדבר עוד שנתיים (הימור שלי גם לא עוד שנה).
No argue here
אבל פאסיבי
לא.

השימוש בקרנות ולא במניות ספציפיות לא מעיד שום דבר על פסיביות. אם אני קונה ומוכר ת"א 125 בהתאם למה שנראה לי שהבורסה תעשה אני הכי אקטיבי שיש.
בהרבה תיקים אקטיביים יש איזון בהקצאת הנכסים הבסיסית (למעשה, כמעט בכולם)

No argue here

לא.

השימוש בקרנות ולא במניות ספציפיות לא מעיד שום דבר על פסיביות. אם אני קונה ומוכר ת"א 125 בהתאם למה שנראה לי שהבורסה תעשה אני הכי אקטיבי שיש.
בהרבה תיקים אקטיביים יש איזון בהקצאת הנכסים הבסיסית (למעשה, כמעט בכולם)
נכון כי אתה מנסה להמר על האם הנייר יעלה או יירד , כאן זה דומה יותר לפאסיבי היות ואין את ההימור הזה , יש הסתכלות קרה על שינוי בתנודתיות וגמרנו .
זה לא פאסיבי לחלוטין אבל גם לא אקטיבי במובן המקובל של המילה.

@KIKAROV ניצחת בתואר התיק המעניין.

רק אם אתה מתכוון לשנות אותו בעוד שנה (איך אתה יודע את זה?), איזה זכות קיום יש לתיק הנוכחי?

בוא בבקשה תתאר, מה הקריטריון שינחה אותך בביצוע שינוי בתיק (ואני מבקש שתימנע משימוש במילה "תחושה")
יש הסתכלות קרה על שינוי בתנודתיות וגמרנו
יש לך סף מוגדר של שינוי בתנודתיות שגורם להוצאת נייר מהתיק?

תנודתיות תשתנה בגלל אירוע יוצא דופן כלשהו לטוב או למוטב
תנודתיות משתנה מהמחיר ונגזרת מהשינוי בו, יש לך מחלוקת על זה?
ואתה אפילו לא בודק תנודתיות היסטורית של מעל 3 שנים בנכסים שאתה מחזיק
כאילו העובדה שהיה "שקט" הוא מה שיאפיל על "מה שהשוק חושב" בעתיד

אז אתה בעצם מוכר כל מה שבורח מה"גבולות"
ומה אתה קונה במקום?

@KIKAROV ניצחת בתואר התיק המעניין.

רק אם אתה מתכוון לשנות אותו בעוד שנה (איך אתה יודע את זה?), איזה זכות קיום יש לתיק הנוכחי?

בוא בבקשה תתאר, מה הקריטריון שינחה אותך בביצוע שינוי בתיק (ואני מבקש שתימנע משימוש במילה "תחושה")

יש לך סף מוגדר של שינוי בתנודתיות שגורם להוצאת נייר מהתיק?

כן , ישנם ספים כמו תנודתיות משתנה של אחד מהנכסים (ללא ששאר הנכסים השתנו - יציאה מאיזון) או סטיה מרמת התנודתיות של הסנופי (של התיק כמכלול) תוביל לשינויים נרחבים הנדרשים.
הזכות קיום שלו היא סנאפשוט של מצבו הנוכחי , הוא מתפתח ונעלם כתוצאה מאירועים כלשהם (כשם שתיק סנופי ישתנה עם סנופי יימחק מסיבה כלשהי).

הסיכוי שאירוע חריג (מחיקה) יקרה בתיק הזה הוא נמוך מהסיכוי שזה יקרה על SPY לצורך העניין (בהתבסס על התנודתיות).

תנודתיות משתנה מהמחיר ונגזרת מהשינוי בו, יש לך מחלוקת על זה?
ואתה אפילו לא בודק תנודתיות היסטורית של מעל 3 שנים בנכסים שאתה מחזיק
כאילו העובדה שהיה "שקט" הוא מה שיאפיל על "מה שהשוק חושב" בעתיד

אז אתה בעצם מוכר כל מה שבורח מה"גבולות"
ומה אתה קונה במקום?
אכן תנודיות תשתנה עקב שינויים מסויימים במחיר.
אתה שוכח שהאירוע הכאותי שאתה מדבר עליו ישפיע גם על סנופי וממיילא שוב אנחנו נכנסים לשלאלה עם התנודתיות תשאר צמודה (כמו 3 השנים הקודמות) או תפרד (נכנס לחוסר איזון) ובמילא נתנהג בהתאם.

לאיזה ניירות נחליף? לניירות שעומדות באותה הקטגוריה +- ויותר יעילים (=במונחי סיכון תשואה)

סוחר שמנסה להכות את השוק VS פורום הסולידית, טייק 543757834
שמישהו ידביק פה את השרשור של הבחור עם הבוט מסחר והתשואות המצוינות עד ששבוע אחרי שהתווכח עם כל הפורום הבוט הפסיד את כל החשבון.

המינוף לא מצמצם את הסיכון שלי , הוא מגדיל תשואה בתיק , כל הקומבינציה כולה נותנת לי יותר תשואה פר יחידת סיכון.
אני לא יודע בכמה אשכולות כבר כתבתי לגבי ההצהרה הזו, ואיכשהו המיתוס הזה עדיין חוזר על עצמו - מינוף לא מאפשר יותר תשואה עבור יחידת סיכון, אלא הוא מגדיל לך את הסיכון ביחס לינארי לגידול בתשואה.

לא מנסה כאן לשבור את התזה שבנית או להיות עוין, אבל איכשהו לא מסתדר לי שהשגת את אותה סטיית תקן כמו סנופי, אבל על ידי ערבוב מניות מסעודיה וברזיל ועוד כמה כלכלות מתפתחות, הדרך היחידה לעשות את זה היא טעות בחישוב, אשמח לראות את החישובים שלך לסטיית תקן.

הוא בחן על 3 השנים האחרונות, יש קישור של @FIYaacov כאן למעלה
אה זה הקלאסיקה, לקחת קרנות מחקות שקיימות רק אחרי הקריסה של 2008, לאורך השוק השורי הארוך בהיסטוריה וללכת לפי הנתונים האלו. 30% מהתיק בקרן מחקה של השוק הסעודי, שנסחרת רק מ 2016?
אני יכול להשקיע ב LYFT שהונפקה לפני שבוע ולהוציא סטיית תקן נמוכה יותר עם תשואה גבוהה יותר( לא הייתי נוגע עם לייזר)... זה לא אומר לי כלום.
לא הייתי אומר שנתוני סטיית התקן היו מעודדים אותי להשקיע בזה.

ניתן לייצר תיקים נוספים עם סיכון נמוך יותר מפשוט השוק אתם יודעים כן? קחו את זה לדוגמא:

XLY Consumer Discret Sel Sect SPDR ETF 2.83%
XLV Health Care Select Sector SPDR ETF 24.07%
XLU Utilities Select Sector SPDR ETF 26.90%
XLP Consumer Staples Select Sector SPDR ETF 10.24%
MDY SPDR S&P MidCap 400 ETF 24.58%
EWM iShares MSCI Malaysia ETF 7.47%
EWW iShares MSCI Mexico Capped ETF 3.92%

כולו מורכב מETF וותיקים שעברו את משברי 2000,2008,2018 וניתן לראות שהוא מחזיק טוב יותר עם פחות סיכון מSPY ועם יותר תשואה ממנו...

הבעיה המרכזית היא שבשנים הללו לא היו כל כך הרבה ETF (זה כלי יחסית חדש) ולכן קשה לבנות משהו שבאמת משתלם על בסיס ETF ישנים בלבד.
(לצורך העניין אם נהיה אך מעט פחות בררניים במשברים שאנחנו דורשים נוכל לייצר תיק כזה:
XLY Consumer Discret Sel Sect SPDR ETF 9.01%
XLV Health Care Select Sector SPDR ETF 15.85%
XLU Utilities Select Sector SPDR ETF 24.47%
EWM iShares MSCI Malaysia ETF 1.87%
SLYV SPDR S&P 600 Small Cap Value ETF 26.03%
IYK iShares US Consumer Goods ETF 22.78%

שהוא יותר טוב מהקודם)

היום יש יותר מבחר.
והסיכונים שאתם מדברים עליהם לרוב ניתנים לנטרול ע"י הגיוון המתאים.

נערך לאחרונה ב:
פספסת את הקלאסיקה האמיתית, שברגע שסטיית התקן כבר לא תתאים לו הוא יחליף את התיק למשהו אחר שכן יתאים.
וכי מה אתה חושב שקורה לקרן SPY הנפלאה כאשר המדד (שמבוסס על אותו הרעיון בדיוק על פיו אני יוצא את התיק שלי) משתנה? מנהלי הקרן הפאסיבית שללך עושים בדיוק את זה, מוכרים חלק וקונים חלק אחר על מנת לעקוב אחרי המדד.

אם זה ירגיש לך נוח יותר קונספטואלית אז תחשוב שאני ייצרתי מדד ואני עוקב אחרי המדד הזה ...

אני לא יודע בכמה אשכולות כבר כתבתי לגבי ההצהרה הזו, ואיכשהו המיתוס הזה עדיין חוזר על עצמו - מינוף לא מאפשר יותר תשואה עבור יחידת סיכון, אלא הוא מגדיל לך את הסיכון ביחס לינארי לגידול בתשואה.

לא מנסה כאן לשבור את התזה שבנית או להיות עוין, אבל איכשהו לא מסתדר לי שהשגת את אותה סטיית תקן כמו סנופי, אבל על ידי ערבוב מניות מסעודיה וברזיל ועוד כמה כלכלות מתפתחות, הדרך היחידה לעשות את זה היא טעות בחישוב, אשמח לראות את החישובים שלך לסטיית תקן.

לא התבטאתי נכון , מינוף מאפשר לך לקבל את התיק היעיל שייצרתי עם יותר סיכון ויותר רווח.
הוא בעצם מאפשר לך להשיג תיק יעיל יותר מתיק ללא מינוף באותו רמת סיכון (כי אתה ממנף את התיק היעיל ביותר שהצלחת לבנות בהתאם לקריטריונים שלך)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
S התיק שלנו שוק ההון 7
א קלאסיקה זולה - התיק שלי שוק ההון 5
V התיק של VINCENT שוק ההון 4
guesto מה עשה התיק שלכם בשנת 2023? שוק ההון 25
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R אשמח לחוות דעת על התיק שאני בונה שוק ההון 23
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
א התיק של אחד שמבין שוק ההון 19
א האם התיק שלי מפסיד כתוצאה מפיחות השקל? שוק ההון 6
fizban התיק של Fizban (מדדים - 93%, מניות - 7%) שוק ההון 18
J חלוקת התיק בין איריות לאמריקאיות? שוק ההון 17
נ העברת התיק\ יתרה דולרית מאקסלנס לIB-US פוסטים מאיכות נמוכה 2
נ העברת התיק\ יתרה דולרית מאקסלנס לIB-US שוק ההון 1
א האם זהו התיק המנייתי הפאסיבי הזול ביותר? שוק ההון 18
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21
וינסנט כדאיות השקעה בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 19
ב הצד הסולידי של התיק פוסטים מאיכות נמוכה 5
D האם אני מחויב בדיווח שנתי למס הכנסה על התיק בIBI? מיסים 10
sharon ניהול התיק במקרה לא צפוי שאני לא אוכל לנהל אותו בעצמי שוק ההון 20
R התיק (הראשון)שלי -ביקורות וחוות דעת שוק ההון 3
ז תהיות לגבי התיק ולגבי דיבידנד שוק ההון 15
V התיק שלי - אשמח להערות שוק ההון 15
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
yossik מה עשה התיק שלכם בשנת 2022? שוק ההון 57
Couch Potato קרנות אג"ח ושמירת ערך בחלק ה"סולידי" של התיק שוק ההון 3
D מיצוע התיק חודשי או רבעוני שוק ההון 1
Y החלק הסולידי של התיק בפקדון ל5 שנים שוק ההון 22
S שאלת בירור לגבי תמהיל התיק בהגעה לפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
I למכור את התיק לצורך רכישה דירה או להתמנף בזול? שוק ההון 3
S איך מחשבים CAGR על התיק שבניתי? שוק ההון 4
T האם התיק שלי בעייתי ומה עושים מכאן? שוק ההון 2
T האם התיק מפוזר מספיק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
א אני מחפש הסבר ברור איך להעביר מלאומי לאקסלנס את התיק השקעות שלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
איש ירח התיק של איש ירח שוק ההון 7
F ניצול ירידות לשינוי הרכב התיק שוק ההון 1
I מתלבט לגבי התיק שלי שוק ההון 1
ה התיק המורכב שלי (בן 20) שוק ההון 8
R התיק שלי לטווח הארוך (עשורים קדימה), אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 53
איש ירח כמה עשה התיק שלכם בשנת 2021 שוק ההון 27
מ איזון התיק שלי עקב הוספת ערך של - 50% שוק ההון 4
ה מה לעשות עם התיק שוק ההון 11
G קרן מחקה אגח ארהב. לטובת מיתון התיק שוק ההון 3
S התיק שלי: פשטות כערך שוק ההון 8
dorian התיק (המורכב מעט) שלי ושאלות שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי כאשר עושים איזונים בתוך התיק, משלמים מס? שוק ההון 14