• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התייעצות מינוף 800K משכנתא לשתי דירות

Shimi

משתמש רשום
דירוג
3
היי,
אני בגיל 26 , וברשותי סכום של 400K .
אני ואבא שלי חושבים להשקיע בדירה בסך 1.2M ( סה"כ מדובר 50/50 בהכל ).
כלומר אני שם 600 , אבא שלי 600 וכנ"ל להוצאות הנלוות של הדירה..
אני בעקרון זקוק לאזור 250K לבצע את העסקה ( הלוואה/משכנתא).
חשבתי לבצע מינוף כזה שאני לוקח 800K משכנתא לטווח ארוך ( החזר 3.5K+-) ולוקח 200K מזומן מאבא שלי וקונה תדירה.
ואז אני נשאר עם אזור ה-650K ועם קצת מאמץ של שנה - שנתיים להגיע ל-800K ולקנות דירה נוספת קטנה יותר.
מהשכירות של הדירה הראשונה - אני משער שאוכל להכניס 2-2.1K בחודש.(עבור החלק שלי בדירה - 50%)
ומהדירה השניה 2.7-3.1K +- (עבור החלק שלי - 100% מהדירה).

מבחינת הכנסה - יש לי הכנסה יציבה ויכולת לעמוד במשכנתא (3.5K בחודש +-) גם ללא הכנסה מהשכירות מהדירות)
המטרה זה לא לקחת עוד משכנתא על השנייה אלא לקנות משהו יותר קטן בסכום שהצלחתי לצבור!
(נקודה נוספת חשובה - יש לי לאבא שלי גב כלכלי יציב עם נכסי נדלן בסך 3.5M ללא משכנתא)

כמובן שכל מה שרשמתי זה בתיאוריה ( מניח שיש +- 10% שאצטרך להוסיף לסכומים שנקבתי)

מה אתם חושבים ? עדיף להסתפק בדירה אחת עם משכנתא/הלוואה של 250K ?
או למנף את העסקה ככה שאוכל לרכוש עוד נכס מניב עם משכנתא גדולה יותר...?

אשמח גם אם יש לכם רעיונות נוספים למינוף או דרך אחרת שנראת לכם עדיפה ויעילה יותר ..

היי,
אני בגיל 26 , וברשותי סכום של 400K .
אני ואבא שלי חושבים להשקיע בדירה בסך 1.2M ( סה"כ מדובר 50/50 בהכל ).
כלומר אני שם 600 , אבא שלי 600 וכנ"ל להוצאות הנלוות של הדירה..
אני בעקרון זקוק לאזור 250K לבצע את העסקה ( הלוואה/משכנתא).
חשבתי לבצע מינוף כזה שאני לוקח 800K משכנתא לטווח ארוך ( החזר 3.5K+-) ולוקח 200K מזומן מאבא שלי וקונה תדירה.
ואז אני נשאר עם אזור ה-650K ועם קצת מאמץ של שנה - שנתיים להגיע ל-800K ולקנות דירה נוספת קטנה יותר.
מהשכירות של הדירה הראשונה - אני משער שאוכל להכניס 2-2.1K בחודש.(עבור החלק שלי בדירה - 50%)
ומהדירה השניה 2.7-3.1K +- (עבור החלק שלי - 100% מהדירה).

מבחינת הכנסה - יש לי הכנסה יציבה ויכולת לעמוד במשכנתא (3.5K בחודש +-) גם ללא הכנסה מהשכירות מהדירות)
המטרה זה לא לקחת עוד משכנתא על השנייה אלא לקנות משהו יותר קטן בסכום שהצלחתי לצבור!
(נקודה נוספת חשובה - יש לי לאבא שלי גב כלכלי יציב עם נכסי נדלן בסך 3.5M ללא משכנתא)

כמובן שכל מה שרשמתי זה בתיאוריה ( מניח שיש לו +- 10% שאצטרך להוסיף לסכומים שנקבתי)

אשמח גם אם יש לכם רעיונות נוספים למינוף או דרך אחרת שנראת לכם עדיפה ויעילה יותר ..
שני = שתי.

סליחה סליחה סליחה.
בהצלחה עם הדירות!

אם המטרה היא לעשות כמה שיותר כסף אז תציב את 2 האלטרנטיבות באקסל, תביא בחשבון גם מיסוי, בלת"מים וכו' ותחליט מה שיותר כלכלי לך.
אם המטרה היא לרכוש כמה שיותר נכסים אז כמובן שהאפשרות השנייה עדיפה.

אם המטרה היא לעשות כמה שיותר כסף אז תציב את 2 האלטרנטיבות באקסל, תביא בחשבון גם מיסוי, בלת"מים וכו' ותחליט מה שיותר כלכלי לך.
אם המטרה היא לרכוש כמה שיותר נכסים אז כמובן שהאפשרות השנייה עדיפה.

המטרה זה ליצר סוג של "הכנסה פסיבית" דרך שכירות לטווח ארוך מהדירות האלו...
אולי לקחת "הלוואה קטנה" ולסגור זריז את אותה יהיה עדיף יותר כי אוכל בטווח קצר יחסית ליצור סביב ה-2000 פסיבי...
ואם 2 דירות יקח לי כביכול יותר זמן להפיק את הסכום הזה כי בסופו של דבר תמהיל משכנתא כזה יתפרס על 25-30 שנה.. שאצטרך לשלם לפחות 3.5 בחודש מה שיגרום לי גם על 2 הדירות לגרד את ה-1500 פסיבי ..
אעשה בדיקה גם עם אקסל , תודה.

עד כמה שאני מבין, בהנחה שאת הדירה הראשונה אתם מתכוונים לרשום כ-50ֿ/50 באופן רשמי - התוכנית שלך לא ישימה. אתה בעצם מתכונן לבקש מהבנק הלוואה של 130% על החלק שלך, ודברים כאלה לא קיימים בארץ. כמובן, אם אתם מתכוונים לרשום את הדירה רק על שמך הדבר יכול להיות אפשרי.

לא הולכים לרשום 50/50 ( על הנייר הדירה שלי ב-100%)
אפשרי זה כן, השאלה אם כדאי ?

אני הייתי מחפשת נכס בודד יקר יותר שכבר ייקח לך את כל הכסף שאתה מעוניין להשקיע עם משכנתא ויניב לך (ולהורים) יותר שכר דירה. יש ייתרונות מיסוי רבים בהחזקת נכס נדל"ן בודד וחבל לוותר עליהם.

בהנחה והדירה על שמך ולאבא שלך יש מזומן 600K, אז יש לכם מליון שקלים הון עצמי מבחינת הבנק.
נשמע לי סביר לקנות נכס ב 2M (ולהתחלק בשכר דירה לפי התרומה הכספית של כל צד).

נערך לאחרונה ב:
מודה שלא הבנתי את מתווה ההשקעה.

התחלת בזה שאתה ואבא שלך רוצים להשקיע, ואז זה עבר לזה שאבא שלך משלים לך חלק מההון?

בכל מקרה, הייתי חושב פעמיים לפני שאני מתמנף בטירוף בעולם חדש לי, כשאין לי עוד כסף ספייר בצד, תוך כדי שאני מסכן את הכסף של אבא שלי.

מודה שלא הבנתי את מתווה ההשקעה.

התחלת בזה שאתה ואבא שלך רוצים להשקיע, ואז זה עבר לזה שאבא שלך משלים לך חלק מההון?

בכל מקרה, הייתי חושב פעמיים לפני שאני מתמנף בטירוף בעולם חדש לי, כשאין לי עוד כסף ספייר בצד, תוך כדי שאני מסכן את הכסף של אבא שלי.

הצגתי פה כמה אפשרויות שחשבתי עליהם..
1. להשקיע 50/50 בדירה ( היא נרשמת עלי באופן מלא ) אבל מבחינת הכנסה משכירות אני ואבא שלי חצי חצי. (פה אני לוקח משכנתא/הלוואה של 250K )
2.להשקיע 50/50 בדירה ראשונה ,אך לקחת משכנתא של 800K ולשים סה"כ הון עצמי של 400K של אבא שלי ואז אני נשאר עם 600K מזומן (200 של אבא 400 שלי) ואז לנצל את ה-600K האלה להשקעה הבאה בנכס הבא כמובן בהנחה שהדירה נרשמת עלי באופן מלא. (כנראה ההשקעה הבאה תהיה 2-3 שנים אחרי.. כדי להגדיל את ההון ולקנות דירה באזור סביר..)

מה דעתך?

נתחיל מזה שלא הייתי מסכן את הכסף של אבא שלי, ולא נכנס להשקעה עם בן משפחה.

בלי קשר, הייתי מתחיל בדירה אחת, רואה שזה מתאים לי, ומשם מתקדם.

לא רואה פה כמעט "סיכון" כמו שאתה מציג את הדברים...
מדבר על דירה בעיר אשדוד שהערך שלו לא בדיוק יורד, ותמיד תוכל למכור את הנכס בסופו של דבר..
אני לפחות לא רואה את הסיכון שאתה מדבר עליו , לפחות לא על ה-50% שאבא שלי שם.. (האר את פני אם אני טועה...)
בנוגע לעסקים עם משפחה אני מסכים איתך לחלוטין ,
אבל עם אבא לדעתי זה קצת שונה , בסופו של דבר הוא יוריש לי ולאחים שלי את הנכסים שלו.. הוא פחות מסתכל על זה כ"עסק" כמו שאתה רואה את זה.

וברור שאני מדבר על להתחיל עם דירה אחת , ורק לאחר כמה שנים לקנות נוספת ..
הקטע שאם אני לא ימנף על הדירה הראשונה יקח לי המון זמן לצבור הון לדירה נוספת.. זאת השאלה האם לבצע מינוף כזה או עדיף שלא..

מדבר על דירה בעיר אשדוד שהערך שלו לא בדיוק יורד, ותמיד תוכל למכור את הנכס בסופו של דבר..
אתה לא קונה את העיר אשדוד, אתה קונה דירה אחת בעיר אשדוד במיקום מאוד ספציפי.
היית בשכונה? הסתובבת בה? דיברת עם אנשים? מתווכים? בדקת מה הביקוש לשכירות שם ומה היצע הדירות?
תתפלא לדעת שלא כזה פשוט למכור נכס, בטח לא בפריפריה, בטח לא במחיר שאתה כמוכר דורש.
הזמן הממוצע לדעתי כיום הוא שנה ו-8.
לפחות לא על ה-50% שאבא שלי שם.. (האר את פני אם אני טועה...)
אין הבדל בסיכון אם זה הכסף שלך או שלו. והסיכונים יכולים להיות רבים: שוכר שלא משלם, אי מציאת שוכר, ירידת מחירי נכסים, עליית ריביות לטווח הארוך וירידת שכירות.
בנוגע לעסקים עם משפחה אני מסכים איתך לחלוטין ,
אבל עם אבא לדעתי זה קצת שונה , בסופו של דבר הוא יוריש לי ולאחים שלי את הנכסים שלו.. הוא פחות מסתכל על זה כ"עסק" כמו שאתה רואה את זה.
כמו שאבא שלך רוצה לעזור ולשמור עלייך, תשמור גם אתה עליו. תוודא שלעזור לאחים שלך ולך לרכוש נכסים זה לא צעד שמזיק לו.
בלי קשר, הוא יכול לרכוש נכסים בנפרד ולדברייך בעתיד הם יעברו אליכם. אני לא רואה למה צריך להיכנס לעסקה הזאת יחד.
וברור שאני מדבר על להתחיל עם דירה אחת , ורק לאחר כמה שנים לקנות נוספת ..
הקטע שאם אני לא ימנף על הדירה הראשונה יקח לי המון זמן לצבור הון לדירה נוספת.. זאת השאלה האם לבצע מינוף כזה או עדיף שלא..
נו ואם תמנף אותה ותחליט שלא מתאים לך לקנות עוד דירה / מחירי הדירות ירדו ולא תרצה לקנות / כל סיבה אחרת שתגרום לא לקנות את הדירה?
תחזיר את הכסף ותשלם קנס + הריביות שכבר שילמת?

אתה לא קונה את העיר אשדוד, אתה קונה דירה אחת בעיר אשדוד במיקום מאוד ספציפי.
היית בשכונה? הסתובבת בה? דיברת עם אנשים? מתווכים? בדקת מה הביקוש לשכירות שם ומה היצע הדירות?
תתפלא לדעת שלא כזה פשוט למכור נכס, בטח לא בפריפריה, בטח לא במחיר שאתה כמוכר דורש.
הזמן הממוצע לדעתי כיום הוא שנה ו-8.

ברור לי ובגלל זה עושים חקר שוק ,דיברתי עם מתווכים ואנשים ועדיין חוקר את האזור , ואני כבר התמקדתי על רובע מסויים בעיר שהדרישה לשכירויות שם גבוהה במיוחד..

אין הבדל בסיכון אם זה הכסף שלך או שלו. והסיכונים יכולים להיות רבים: שוכר שלא משלם, אי מציאת שוכר, ירידת מחירי נכסים, עליית ריביות לטווח הארוך וירידת שכירות.

ברור לי ובגלל הזה כל עוד אני משקיע את הכסף שלי תהיי בטוח שאני יעשה חקר שוק חזק.
כמו שאבא שלך רוצה לעזור ולשמור עלייך, תשמור גם אתה עליו. תוודא שלעזור לאחים שלך ולך לרכוש נכסים זה לא צעד שמזיק לו.
בלי קשר, הוא יכול לרכוש נכסים בנפרד ולדברייך בעתיד הם יעברו אליכם. אני לא רואה למה צריך להיכנס לעסקה הזאת יחד.
אבא שלי רכש נכסים בנפרד ותאמת גם באותה שכונה שאני מתעניין בה .
ברור שהוא יכול לרכוש בנפרד אבל כרגע אין לו 1.2-1.3 במזומן לקנות עוד דירה , אלא חצי מזה.. ( והוא לא רוצה להכנס לסוגי הלוואות למניהם בשביל זה..)
כאילו אם הוא לא ישקיע בדירה נוספת כנראה שהכסף יעמוד בבנק או בתוכנית חסכון מאוד שמרנית.

נו ואם תמנף אותה ותחליט שלא מתאים לך לקנות עוד דירה / מחירי הדירות ירדו ולא תרצה לקנות / כל סיבה אחרת שתגרום לא לקנות את הדירה?
תחזיר את הכסף ותשלם קנס + הריביות שכבר שילמת?

אממ תלוי בקנס ובשאר התנאים , קשה לפעול בסיטואציה כזאת על רגל אחת. יש כאן בעייתיות מסוימת.

אני הייתי בוחר דירה אחת ולא שתיים מכמה סיבות:
1. יתרונות מיסוי בדירה אחת, גם מס רכישה שתצטרך לשלם על הדירה הנוספת, וגם מס שבח אם תרצה למכור את אחת הדירות.
2. שאתה קונה 2 דירות זולות, אתה כנראה מתפשר על משהו: נכס יותר ישן, איזור יותר בעייתי (אופציה לבעיות עם שוכרים).
3. המינוף שאתה מדבר עליו לרכישת דירה נוספת הוא יותר יקר ממשכנתא רגילה. בנוסף אם המשכורת שלך לא גבוהה וכבר יהיה לך משכנתא אחת, לא בטוח שתקבל תנאים טובים מהבנק עבורו.
4. בכל מקרה בשביל לקנות 2 דירות צריך קודם לקנות אחת. אפשר להתחיל באחת, תתקדם, ותראה בהמשך מה יקרה בלי להכנס להרפתקאות מיותרות.

הצגתי פה כמה אפשרויות שחשבתי עליהם..
1. להשקיע 50/50 בדירה ( היא נרשמת עלי באופן מלא ) אבל מבחינת הכנסה משכירות אני ואבא שלי חצי חצי. (פה אני לוקח משכנתא/הלוואה של 250K )
2.להשקיע 50/50 בדירה ראשונה ,אך לקחת משכנתא של 800K ולשים סה"כ הון עצמי של 400K של אבא שלי ואז אני נשאר עם 600K מזומן (200 של אבא 400 שלי) ואז לנצל את ה-600K האלה להשקעה הבאה בנכס הבא כמובן בהנחה שהדירה נרשמת עלי באופן מלא. (כנראה ההשקעה הבאה תהיה 2-3 שנים אחרי.. כדי להגדיל את ההון ולקנות דירה באזור סביר..)

מה דעתך?
אני חושב שאם אבא שלך הוא בעלים של דירה סעיף 2 לא אפשרי מבחינת המשכנתא (אלא אם כן הוא מתחייב למכור את הנכס עד שנה וחצי).
המימון מעל 50%.

יש לך 400k מזומן, אבא שלך יכול לתת לך 200k נוספים, ואתה תיקח 50% משווי הנכסים שתרכוש.
(אם אבא נכס אזי המימון שתוכל לקחת כנגד הנכסים גדל).

יש כאן טרייד-אוף די טריוויאלי,

1. אתה יכול לקנות בעצמך את ה1.2m גם ללא העזרה מאבא.
ככל הנראה נכס עם פרופיל שוכרים טוב יותר, נכס יחיד, פחות התעסקות .

2. אתה יכול להביא 2 קטנים כמו שאמרת (כאן אתה צריך את אבא )
עליית ערך.
אם בדקת את השוק, ונוח לך להתעסק עם שכירויות באשדוד + עם פרופיל השוכרים של נכסים מסוג זה ומאמין באזור ולוקח בחשבון בלתמים בנכסים למה אתה מעדיף שלא?

*וודא שהנכס על שמך בלבד כדי שניתן יהיה לקחת מימון.

*כדאי לוודא שאין בעיה עם האחים ולעבוד על הסכם איתם/צוואה , בהנחה ואתה שותף עם אבא , שכל האחים מתחלקים מהחצי של אבא (אלא אם לאבא יש תכנון חלוקה אחר… בקיצור מניח שהבנת)

לי נראה שאתה בעד 2 נכסים מאשר 1… תכתוב מה הסיבות לקח

יש לך 400k מזומן, אבא שלך יכול לתת לך 200k נוספים, ואתה תיקח 50% משווי הנכסים שתרכוש.
(אם אבא נכס אזי המימון שתוכל לקחת כנגד הנכסים גדל).

יש כאן טרייד-אוף די טריוויאלי,

1. אתה יכול לקנות בעצמך את ה1.2m גם ללא העזרה מאבא.
ככל הנראה נכס עם פרופיל שוכרים טוב יותר, נכס יחיד, פחות התעסקות .
נכון , עבר לי בראש...

2. אתה יכול להביא 2 קטנים כמו שאמרת (כאן אתה צריך את אבא )
עליית ערך.
אם בדקת את השוק, ונוח לך להתעסק עם שכירויות באשדוד + עם פרופיל השוכרים של נכסים מסוג זה ומאמין באזור ולוקח בחשבון בלתמים בנכסים למה אתה מעדיף שלא?

*וודא שהנכס על שמך בלבד כדי שניתן יהיה לקחת מימון.

*כדאי לוודא שאין בעיה עם האחים ולעבוד על הסכם איתם/צוואה , בהנחה ואתה שותף עם אבא , שכל האחים מתחלקים מהחצי של אבא (אלא אם לאבא יש תכנון חלוקה אחר… בקיצור מניח שהבנת)

לי נראה שאתה בעד 2 נכסים מאשר 1… תכתוב מה הסיבות לקח

אני דווקא דיי סגור על האזור באשדוד וסוג הנכס שארצה לקנות (ממשיך לחקור אבל בסה"כ דיי סגור) ,
מבחינת האחים הכל יחולק שווה בשווה בסוף , ואין בעיה...
למה אני חושב על 2 נכסים ?
1. אני מאמין שעם מספר נכסים במחירים זולים ניתן להשיג תשואה יותר טובה מאשר עם נכס אחד "יקר יותר"...
2.מינוף של הון - כרגע יש לי הון להשקיע + הון של אבא - לא עדיף למנף אותו ככל שניתן עם משכנתא? (כמובן שהנחה שהמשכנתא סבירה ויש לי יכולת עמידה בה)
3. בסופו של דבר אני מסתכל על קדימה ובסיטואציה של שתי דירות התרחיש שלי כזה:
דירה ראשונה - הכנסה 2-2.1K בחודש (50% משכירות) , דירה שניה לאחר שנתיים (לחסוך עוד קצת כסף) - הכנסה 3K.
לאחר נגיד 25 שנה שהמשכנתא פרוסה אליה (3.5-4אלף בחודש) - נשארתי עם 2 דירות. ( אבל יש לי תזרים חיובי של 1000 שקל +- בחודש)
לעומת תרחיש דירה דירה עם הלוואה קטנה/משכנתא קטנה:
השקעה בדירה אחת - הכנסה 2.1K בחודש (משכנתא/הלוואה 200K) אז לסיים את המשכנתא בטווח היותר קצר.
כמובן שאחר כך ניתן להמשיך לחסוך ולנסות להגיע להון נוסף לדירה שניה..

עוד פעם אני לא בטוח שלבצע את המינוף לקניית 2 דירות הוא כדאיי , אני לשמוע עצות וכיוונים נוספים..

1. אני מאמין שעם מספר נכסים במחירים זולים ניתן להשיג תשואה יותר טובה מאשר עם נכס אחד "יקר יותר"...
למה צריך פה אמונה? תפתח אקסל ותבדוק!.
- לא עדיף למנף אותו ככל שניתן עם משכנתא?
דווקא דירה אחת תאפשר לך מינוף גבוה יותר.
) אז לסיים את המשכנתא בטווח היותר קצר.
אם המטרה שלך היא לסיים את המשכנתא מהר אז למה למנף כמה שיותר עם משכנתא? אתה כותב פה דבר והיפוכו.

נכון , עבר לי בראש...

בדרך כלל אתה כנראה צודק, אבל מהנסיון שלי לכל כלל יש יוצא מהכלל.

קח את הנכס שלי לדוגמא 2.2M תשואת שכירות של בערך 9K לחודש, (יחידת דיור + בית פרטי מרכזי) תוסיף 90K מערכת סולארית ואתה כבר על 10.3K לחודש תשואת שכירות (300 אני שמה בצד לתחזוקה). אז 10K הכנסה חודשית. אתה על קצת יותר מ 5% תשואה כדירת השקעה.

הנכס שלך: 1.2M ושכירות של נניח 4.4K אתה על 4.4% תשואת שכירות.

עכשיו אשדוד מול באר שבע, לך תדע יכול להיות שהנכס שאתה קונה השקעה טובה יותר כי מחירי הדירות יעלו וכו'. אני לא מאוד מבינה בזה, אבל כהכנסת שכירות לדעתי יש לי נכס גם יקר יותר וגם מניב יותר. אז באופן עקרוני קיימים נכסים כאלה. ואם תמצא אחד תחסוך לא מעט מיסוי, וגם תוכל לקחת משכנתא של עד 75% במקום עד 50%.

אגב הפתעת אותי לטובה עם אשדוד כי הדירה שאתה קונה מניבה בערך כמו דירה בשכונה שאני מכירה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש התייעצות לגבי דירה ראשונה מינוף או הון עצמי נדל"ן 2
ט התייעצות לגבי מינוף - מקרה ייחודי נדל"ן 30
M התייעצות לגבי חשבון בנק, מינוף וחשבון השקעות צרכנות פיננסית 5
ל התייעצות לפני השקעה (גידור, מטח, מינוף וכו) שוק ההון 40
L מינוף התייעצות נדל"ן 12
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
י שידרוג דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 5
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
ח תעריפי מסחר בבנק שלי אחרי מיקוח - התייעצות שוק ההון 13
T התייעצות - השפעה של הקמת מפעל מחזור פסולת ענק על ערך הדירה נדל"ן 4
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
נ התייעצות - השקעה בצומת אונו במחיר פרסיל נדל"ן 35
ס התייעצות לאחר פגישה עם סוכן מטעם העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
M התייעצות - קניית דירה להשקעה בפסגת רמות ב"ש נדל"ן 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ז אבטחת מידע - התייעצות התפתחות אישית 8
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
צ התייעצות לגבי קניית נדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
G התייעצות על אסטרטגיית השקעות נזילה שוק ההון 1
R התייעצות שוק ההון 0
O התייעצות לחיסכון פנסיוני לבני 60+ שוק ההון 4
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
C התייעצות בנושא מיחזור משכנתא קיימת (צמודה להחריד) נדל"ן 27
E התייעצות לגבי הון פנוי, סגירת הלוואת פריים או השקעה באפיקים אחרים נדל"ן 9
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M התייעצות לגבי קרן סל נאסדק של אינבסקו שוק ההון 5
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
B התייעצות לגבי העברת הפנסיה וקרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
T התייעצות לגבי קרן מנוהלת שוק ההון 7
D התייעצות על דמי ניהול בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A התייעצות לגבי פנסיה ללא הפקדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
F התייעצות מחיר למשתכן כפר קאסם נדל"ן 12
ה התייעצות על פיזור תיק ופיזור השקעה בהתחשב במצב שוק ההון 13
K התייעצות , חושב לעבור למקום אחר פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
צ התייעצות לגבי משכנתא ראשונה נדל"ן 39
וינסנט התייעצות לגבי 2 קרנות נאמנות אג"חיות שוק ההון 9
ס תמ"א 38 חיזוק מבנים - תחילת פרוייקט התייעצות נדל"ן 14
A התייעצות בנוגע לקרן השתלמות ובית ספר פרטי שוק ההון 5
T התייעצות מיסוי, קנייה ומכירת דירה בזמן קצר נדל"ן 10
A התייעצות לגבי חלופות להשקעה ב ETF לאג"ח ארה"ב שוק ההון 6