• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה בכריית מטבעות קריפטו

alon700

משתמש רגיל
דירוג
114
קיבלתי הצעה שתפסה את תשומת ליבי ואשמח לחוו"ד:
השקעה במחשב לכרייה שכולל 12 כרטיסי מסך Nvidia RTX 3080, הזמנת המחשב המיוחד והכרטיסים מסין עולה כ16,000$.
מחשב כזה תוך לקיחת הוצאות חשמל (0.05$ לקילוואט שעה- לא בישראל) יכניס כ 2400$ בחודש, משמע החזר השקעה ב7 חודשים לפי מחיר הביטקוין היום, כמובן שיש סיכון בקריסת המטבע ואז ההחזר יהיה לאורך זמן רב יותר.
הפרטים: תוכנה מותקנת על המחשב שמחליטה על פי חישוב בזמן אמת איזה מטבעות דיגיטליים לכרות שהכי משתלמים באותו רגע ומייד ממירה אותן לביטקוין בו נעשה המימוש.
המציע מבקש X אחוזים כל חודש מהרווח - נתון למו"מ, הוא מטפל בכל ההקמה והטיפול השוטף. לחילופין אני יכול להשקיע זמן וללמוד לעשות הכל בעצמי דרך הרשת (בהנחה שניתן)
מי שמכיר את נושא הכרייה האם החישוב הזה הגיוני ונכון? נשמע יותר מדי טוב.

החזר השקעה מטורף, זה נשמע התחלה של אונאה.
"לפי מחיר ביטקוין היום", הביטקוין מאד תנודתי "המחיר היום" זה דבר שאי אפשר להסתמך עליו.
האם היזם שם כסף בעצמו על המיזם או שכל הסיכון הוא עליך.

נערך לאחרונה ב:
תעריף החשמל בישראל $0.16 לקוט"ש

אם המחשב לא בארץ, איפה הוא ממוקם?
ואיך יש לך שליטה על זה?

כמובן שיש סיכון בקריסת המטבע ואז ההחזר יהיה לאורך זמן רב יותר
או שאולי לעולם לא תחזיר את ההשקעה ותתקע עם לכאורה מחשב מאוד יקר (איך אתה מוודא שהוא אכן קיים כשאתה כאן והוא בסין?).
תוכנה מותקנת על המחשב שמחליטה על פי חישוב בזמן אמת איזה מטבעות דיגיטליים לכרות שהכי משתלמים באותו רגע ומייד ממירה אותן לביטקוין בו נעשה המימוש.
איך היא מחליט איזה מטבע הכי משתלם לכרות בזמן נתון ?
האם מי שפנה אליך יודע להוכיח שקריית מטבע אחר והמרתו לביטקוין בהכרח רווחית יותר מאשר לכרות ישירות ביטקוין ?
המציע מבקש X אחוזים כל חודש מהרווח
למה הוא פונה אליך שתקנה את המחשב ולא קונה אותו בעצמו ? למה שיסתפק בX<100 אחוזים ולא ב100 ?

לדעתי יש שתי אפשרויות:
1. הבחור לוקח ממך ומעוד אנשים 17K ,מחזיר לכם את הכסף של עצמכם במשך תקופה, ונעלם עם רוב הכסף.
2. הבחור לוקח ממך ומעוד אנשים 17K כהלוואה , אם הולך טוב הוא מרוויח אם הולך רע אתה מפסיד.

מה תעשה אם:
1. אחרי שתעביר לו 17K הוא יגיד שהוא טעה בחישוב וצריך להעביר לו עוד XK , מה תעשה ?
2. אחרי שתעביר לו הוא יחזיר לך פחות כסף ממה שהבטיח בטענות שונות ?

לדעתי אין אפילו טעם לשקול הצעה כזאת..

בהצלחה...

בא נראה:

מס פירותי על ההכנסה (פלוס התעסקות מול מס הכנסה ורו״ח)
אחוזים שאתה משלם לצד ג
מחיר הקריפטו יכול להתרסק
אתה לא מחזיק פיסית בנכס ששילמת עליו (המחשב), קרי הוא לא באמת שלך
אין לך שליטה ישירה על המתרחש (נתון לחסדי נותן השירות)
סכום גדול שכולו משולם מראש
סיכוי שכל זה הונאה גם ככה

נשמע כמו מציאה

השקעה במחשב לכרייה שכולל 12 כרטיסי מסך Nvidia RTX 3080, הזמנת המחשב המיוחד והכרטיסים מסין עולה כ16,000$.
מחשב כזה תוך לקיחת הוצאות חשמל (0.05$ לקילוואט שעה- לא בישראל) יכניס כ 2400$ בחודש, משמע החזר השקעה ב7 חודשים לפי מחיר הביטקוין היום, כמובן שיש סיכון בקריסת המטבע ואז ההחזר יהיה לאורך זמן רב יותר.
הפרטים: תוכנה מותקנת על המחשב שמחליטה על פי חישוב בזמן אמת איזה מטבעות דיגיטליים לכרות שהכי משתלמים באותו רגע ומייד ממירה אותן לביטקוין בו נעשה המימוש.
המציע מבקש X אחוזים כל חודש מהרווח - נתון למו"מ, הוא מטפל בכל ההקמה והטיפול השוטף. לחילופין אני יכול להשקיע זמן וללמוד לעשות הכל בעצמי דרך הרשת (בהנחה שניתן)
אתה בעצם מצטרף לpool? בכל מקרה, אני חושב שכדאי לך לקרוא עוד על נושא הכרייה וקבלת מטבעות בתמורה (״המחשב שמחליטה על פי חישוב בזמן אמת איזה מטבעות דיגיטליים לכרות שהכי משתלמים באותו״)
הייתי בורח
אם אתה ממש רוצה לראות:
https://minerstat.com/hardware/nvidia-rtx-3080

יש יותר מדי נעלמים.
- האם ירמו אותך?
- האם הביטקוין יקרוס?
- האם יצטרפו בשבועות ובחודשים הקרובים כורים רבים (בדיוק כמו שאתה שוקל עכשיו להצטרף בשל עליית ערך הביטקוין), דבר שיפחית את התמלוגים לכולם?

נשמע שאתה שם את כספך על קרן הצבי.

1. רוצה ביטקוין? תקנה (ישירות או ב-GBTC).
2. מי שהציע לך את זה הוא אחד מהשניים: רמאי, או חסר הבנה וניסיון שיגרום לך להפסיד כסף (אני מהמר על אפשרות א').

7 חודשים החזר על השקעה בתחום הביטקוין זה יותר מידי זמן. המטבע הזה הוא תנודתי מידי ואם אתה לא מחזיר את ההשקעה תוך חודש-חודשיים, אתה מסתכן מאד.

בכלל, חייב מחשב פיזי. מה הבעיה לקנות מחשב מחנות מחשבים?

הונו אותי פעם בתרמית דומה, לא ממליץ.

אז ככה, מירב הנתונים השגתי לבד ללא מציע ההצעה ווידאתי עם 2 גורמים לפחות, אני לא חושב כלל שהוא רמאי אבל כן יש סיכונים:
אני מתגורר בחו"ל, יש לי שליטה מלאה על המחשב. המחיר לחשמל 0.05$ קילוואט/שעה.
ההשקעה הראשונית היא לא אצל מציע ההצעה, אלא רכישת חומרה מצד ג' (ספק בסין- עליבבה למשל) ככה שאין למציע ההצעה רווח ואינטרס מההון הראשוני שמושקע, הוא מרוויח רק אחוז מרווח עתיד אם עושים דרכו. ופרט לך- לא חייב בכלל לקחת אותו, אפשר ללמוד את הנושא לבד.
התוכנה היא: nicehash - ויש עוד הרבה תוכנות דומות מתחרות, כולן עובדות בשיטה של לכרות את הקריפטו הכי משתלם פר רגע נתון. איך? אלגוריתם, לא חקרתי לעומק מעבר אבל כל התוכנות עובדות דומה כדי לקבל יחס זמן עיבוד/כסף הכי גבוה.
הטיעונים נגד שכתבתם ואכן הם הגיוניים- קריסת הביטקוין והתקעות עם מחשב יקר- זה נראה לי הסיכון הכי גדול. הצטרפות כורים רבים- @noam23 אם כי איך זה יוריד את הרווחים? יותר כורים זה אומר שצריך יותר כח עיבוד? אני לא בטוח- יש לך סימוכין לזה?
אפשר לקנות מחשב מכל חנות, רק מחשב שעושה 2400$ בחודש עולה 16,000$. מחשב שיקנה ב2000$ יעשה במקרה הטוב 250$ בחודש.
https://www.nicehash.com/profitability-calculator/nvidia-rtx-3080 - ותכלס אולי זה אופציה לא רע לניסוי כלים.

אז ככה, מירב הנתונים השגתי לבד ללא מציע ההצעה ווידאתי עם 2 גורמים לפחות, אני לא חושב כלל שהוא רמאי אבל כן יש סיכונים:
אני מתגורר בחו"ל, יש לי שליטה מלאה על המחשב. המחיר לחשמל 0.05$ קילוואט/שעה.
ההשקעה הראשונית היא לא אצל מציע ההצעה, אלא רכישת חומרה מצד ג' (ספק בסין- עליבבה למשל) ככה שאין למציע ההצעה רווח ואינטרס מההון הראשוני שמושקע, הוא מרוויח רק אחוז מרווח עתיד אם עושים דרכו. ופרט לך- לא חייב בכלל לקחת אותו, אפשר ללמוד את הנושא לבד.
התוכנה היא: nicehash - ויש עוד הרבה תוכנות דומות מתחרות, כולן עובדות בשיטה של לכרות את הקריפטו הכי משתלם פר רגע נתון. איך? אלגוריתם, לא חקרתי לעומק מעבר אבל כל התוכנות עובדות דומה כדי לקבל יחס זמן עיבוד/כסף הכי גבוה.
הטיעונים נגד שכתבתם ואכן הם הגיוניים- קריסת הביטקוין והתקעות עם מחשב יקר- זה נראה לי הסיכון הכי גדול. הצטרפות כורים רבים- @noam23 אם כי איך זה יוריד את הרווחים? יותר כורים זה אומר שצריך יותר כח עיבוד? אני לא בטוח- יש לך סימוכין לזה?
אפשר לקנות מחשב מכל חנות, רק מחשב שעושה 2400$ בחודש עולה 16,000$. מחשב שיקנה ב2000$ יעשה במקרה הטוב 250$ בחודש.
https://www.nicehash.com/profitability-calculator/nvidia-rtx-3080 - ותכלס אולי זה אופציה לא רע לניסוי כלים.
כל עוד המחשב לא יושב אצלך בבית מאחורי מנעול ומפתח, אלא הוא יושב בבית של מישהו אחר שאומר לך ״סמוך עלי״, זה זה לא באמת שלך.
אם התוכנית שלך כוללת לקנות מחשב לבית שלך אז זה משהו אחר. במקרה כזה אתה גם לא צריך שום נותן שירות, כמו שאמרת פשוט מתקינים תוכנה וזה רץ על טייס אוטומטי (עשיתי את זה לפני שנים רבות).
שאר הסיכונים עדיין רלוונטיים בלי קשר.

Nicehash באמת חברה מוכרת בשוק, אבל ביטקוין גם ככה מסוכן (תנודתיות במחיר, גניבה\איבוד של מפתחות פרטיים), למה לסבך את זה עוד יותר?

אני לא יודע באיזו מדינה אתה ותחת אילו חוקי מס, אבל בישראל אם אתה כורה הרבה סוגי מטבעות ועוד ממיר אותם אתה יוצר
המון אירועי מס, אז רשות המסים עלולה להחשיב אותך כעסק שצריך לשלם קרוב ל-50% מהרווחים שלך. תעשה בדיקה מעמיקה בנוגע לזה.

בנוסף:
בדצמבר 2017 האקרים גנבו מ-Nicehash כ-78 מיליון דולר - הם הצליחו להחזיר ללקוחות רק 60%~
באוקטובר 2019 ה-CTO של Nicehash נעצר - נחש בחשד למה? לעבירות האקינג

שיהיה בהצלחה, אני לא מתערב מעבר לזה (:

כולן עובדות בשיטה של לכרות את הקריפטו הכי משתלם פר רגע נתון
כולן טוענות שהן יודעות לכרות את הקריפטו הכי משתלם ברגע נתון.
הנה אלגוריתם:
1. תן לכל מטבע מספר
2. תגריל מספר בין 1 למספר המטבעות
3. תתחיל לכרות ותספר למשקיעים שזה המטבע הכי משתלם נכון לעכשיו.

כל התוכנות עובדות דומה
להבנתי, כדי להגיד איזה מטבע הכי משתלם לכרייה ברגע נתון אנחנו צריכים לקחת בחשבון:
1. כמה יעלה לי לכרות יחידה (מבחינת זמן והוצאות)
2. כמה המטבע יהיה שווה כאשר אני אמכור אותו
3. כמה הביטקוין יהיה שווה כאשר אני אקנה אותו
4. כמה הביטקוין יהיה שווה כאשר אני מכור אותו
(וכל העמלות)

את 1 דיי קל לחשב.
את 2,3,4 למדע עוד אין דרך לחשב, לכן גם לתוכנות האלה גם אין.

בכל זאת, נניח בשלילה שיש דרך לדעת איזה מטבע הכי כדאי לכרות בכל זמן נתון.
המידע גלוי לציבור,עובדה שיש תוכנות שיודעות לעשות את זה, לכן כל אחד עם אינטרנט היה עושה את זה.
לכן, אף אחד לא היה כורה ביטקוין - כי עדיף לכרות מטבע אחרים ואז להמיר אותם.
אבל הגענו לסתירה, כי בוודאות אנשים כורים ביטקוין.
אפשר להגיד שהאנשים האלה מפספסים, אבל לא סביר שאנשים שמפעילים חוות ענקיות מפספסים משהו שאתה לא פספסת.

מה שיותר סביר הוא,(בהנחה וזו לא תרמית) שאתה כורה שיטקוינס ופניקוינס ומשאיר את חציבת הביט לאחרים.

ועל השאלה הראשונה שצריכה להשאל עוד לא נתת את דעתך - למה מציע ההצעה צריך אותך ?

כולן טוענות שהן יודעות לכרות את הקריפטו הכי משתלם ברגע נתון.

הנה אלגוריתם:
1. תן לכל מטבע מספר
2. תגריל מספר בין 1 למספר המטבעות
3. תתחיל לכרות ותספר למשקיעים שזה המטבע הכי משתלם נכון לעכשיו.

להבנתי, כדי להגיד איזה מטבע הכי משתלם לכרייה ברגע נתון אנחנו צריכים לקחת בחשבון:
1. כמה יעלה לי לכרות יחידה (מבחינת זמן והוצאות)
2. כמה המטבע יהיה שווה כאשר אני אמכור אותו
3. כמה הביטקוין יהיה שווה כאשר אני אקנה אותו
4. כמה הביטקוין יהיה שווה כאשר אני מכור אותו
(וכל העמלות)

את 1 דיי קל לחשב.
את 2,3,4 למדע עוד אין דרך לחשב, לכן גם לתוכנות האלה גם אין.

בכל זאת, נניח בשלילה שיש דרך לדעת איזה מטבע הכי כדאי לכרות בכל זמן נתון.
המידע גלוי לציבור,עובדה שיש תוכנות שיודעות לעשות את זה, לכן כל אחד עם אינטרנט היה עושה את זה.
לכן, אף אחד לא היה כורה ביטקוין - כי עדיף לכרות מטבע אחרים ואז להמיר אותם.
אבל הגענו לסתירה, כי בוודאות אנשים כורים ביטקוין.
אפשר להגיד שהאנשים האלה מפספסים, אבל לא סביר שאנשים שמפעילים חוות ענקיות מפספסים משהו שאתה לא פספסת.

מה שיותר סביר הוא,(בהנחה וזו לא תרמית) שאתה כורה שיטקוינס ופניקוינס ומשאיר את חציבת הביט לאחרים.

ועל השאלה הראשונה שצריכה להשאל עוד לא נתת את דעתך - למה מציע ההצעה צריך אותך ?
ציטוט שנאמר לי ע״י מרצה באוניברסיטה:
בתיאוריה פרקטיקה ותיאוריה הם אותו הדבר. בפרקטיקה הם לא.

לא יודע לגבי הבחור ההוא
אבל אני גם עשיתי חחישובים דומים, ז"א :
לקחת מחשב, לשים בו כמה 3080 כאלה ולכרות ביטקויין, וגם לי יצא החזר של 8-9 חודשים.
גם עם מחיר החשמל בישראל
הצריכת חשמל לא כזאת ענקית.

אתה יכול לקנות MINER יעודי אם בא לך.

אז בתאוריה אתה צודק, בפרקטיקה אף פעם לא ניסיתי
כרגע מחיר הביטקויין מגוחך, יכול לרדת מ40 אלף ל4 אלף תוך כמה חודשים בקלות.. כפי שהוא כבר עשה כשירד מ20 אלף

איך היא מחליט איזה מטבע הכי משתלם לכרות בזמן נתון ?
whattomine
האם מי שפנה אליך יודע להוכיח שקריית מטבע אחר והמרתו לביטקוין בהכרח רווחית יותר מאשר לכרות ישירות ביטקוין ?
אין רווח בלכרות ביט על כרטיסי מסך אז בוודאות גדולה זה יותר רווחי, לא רואה סיבה להמיר לביט בהכרח אבל, אם כורים אטריום ובהנחה שרוצים רק כסף פיאט למה לא למכור את האתריום כעצמו ולא להמיר ואז למכור?

חוץ מזה מסכים איתך, נשמע כמו פרמידה במקרה הטוב ופשוט מזימה שיברח במקרה ההגיוני.
הייתי נכנס לדבר כזה רק אם מדובר בחבר קרוב מאוד שאתה מכיר שנים וסומך עליו.
חחישובים דומים
לקחת בחשבון גם עליה פוטנציאלית בדיפקולטי?
לקחת בחשבון חצייה של התפוקה בחצי עוד 3 וחצי שנים?

מכיוון שבתנאים הנוכחים העלות חוזרת תוך כ8-9 חודשים
לא לקחתי בחשבון מה יקרה אחר כך ..
אולי אחר כך מטבע אחר ייהיה יותר משתלם לכרות

היתרון של כ.מסך על פני ASIC יעודיים, זה שהם יכולים לעשות מה שאתה רוצה.
לצורך העניין תוכל גם למכור את הכרטיסים לגיימרים בחצי מחיר..

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
חושב בגדול השקעה במכסות לגידול עופות השקעות אלטרנטיביות 20
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
G השקעה בבורסה הישראלית בימים אלה שוק ההון 6
H לגבי השקעה בSocial House בצפון אנגליה נדל"ן 0