• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הייטקיסט עם משפחה, באמצע החיים

אני אישית קיבלתי למשל תמיכה מלאה במהלך הלימודים (כולל מגורים),
תמיכה מלאה זה תווך רחב כל כך, ככה שצריך להגדיר אותו.
לי ההורים נתנו לגור בבית בתקופת הלימודים. זה מספיק תמיכה מבחינתי.
לאנשים אחרים שאני מכיר ההורים מעבירים 8+- אלף בחודש כדי לחיות במרכז ת"א לשכר-דירה חשבונות ובילויים.
- אני לא שהתמיכה שהם מקבלים נותנת להם איזשהי פור עליי.

אם תגדיר את התמיכה, ולאט לאט תלמד את הילדים שלך מה התמיכה שהם הולכים לקבל, יהיה להם הרבה יותר קל לחיות את החיים שלהם בידיעה שהם יודעים לאן הם מועדים, במקום להתעצל ולקוות לירושה טובה.

- נקודה נוספת:
אתה חוסך כדי שיהיה לך אמצעים בגיל מבוגר. בגילאים צעירים יותר הצלחת לשגשג עם סכומים קטנים יותר. אפשר להסיק שגם הילדים שלך יכולים. כל ירושה שתשאיר להם בלכתך היא גם עזרה לכל דבר ועניין (למשל דירה שהתגוררת בה, שווי של החסכונות שנשארו).

שלום לכולם/ן. ראשית, המון תודה על התוכן המצוין בפורום, החכמתי רבות לאורך השנים (וכמובן תודה לסולידית על תכניה הברורים, מחכימים ובעיקר משפיעים, ועל הקמת מסגרת זו). אני רוצה לשתף את המסע שלי, גם בשביל לקבל פידבק על נקודות החלטה שאני נמצא בהם:
בן כ-40, נשוי עם שלושה ילדים. עובד כ18 שנה בהייטק. לצערי גילית את רעיון הfire מאוחר יחסית. יש לנו דירה יפה עם חמישה חדרים (סיימנו משכנתא לפני מספר שנים), וקצת יותר משלוש מליון בחסכונות. משקיע בקרנות מחקות של מדדים גדולים בפיזור על פי הסולידית ומרוצה מזה.עובד בחברת fang כרגע. מכוון להיות מסוגל לפרוש עד גיל 48 בערך, צריך סכום של כ6 מליון על סמך עקרון ה300. עבדתי קשה (וממשיך) בשביל להגיע למצב זה, ואני מודע לגודל מזלי. אני די נהנה מהעבודה שלי, מצאתי נישה טובה ופיתחתי עור עבה לעולם התאגידי. אשתי עובדת בעבודה עם הכנסה צנועה. אנחנו מתתלבטים לגבי הצעדים הבאים מבחינת מגורים. הדירה שלנו כבר קטנה לנו, ואנחנו צריכים חדר עבודה וחדר לכל ילד, ורוצים גינה לשם איכות חיים ,ללא שינוי עיר מגורים (גרים במרכז). בית פרטי בתנאים שתיארתי עולה יותר משש מליון. מן הסתם ישפיע על גיל פרישה (כל עוד גרים בו), ומוסיף סיכונים כגון ירידת ערך, השקעה אחת של רוב הכסף וכו. יש גם קורונה עכשיו.. מצד שני, מבחינת איכות חיים אנחנו נהנה מזה, וגם הילדים, ובכל מקרה אנחנו צריכים לעבור. מצד שלישי, אנחנו רוצים גם לסיים את חיי העבודה עם סכום לילדים להתחלת החיים וקניית דירה עבורם... פידבק יתקבל בברכה.
חסרים עדיין פרטים בשביל להשיב.
האם גם אתה וגם אישתך מתכננים לפרוש בעוד 8 שנים מהיום ?
מה גובה ההכנסה של אישתך והאם תוכלו להתקיים רק ממנה אם אתה תפרוש או להפך ?
6 מיליון בפרישה לפי כלל ה- 300 למעשה מכוונת לרמת מחיה של 20K בחודש . האם זו ההוצאה החודשית הסטנדרטית שלכם או כוללת בלתמים?
20 לצריכה ועוד 20 חיסכון מובילים להכנסה של 40 נטו- כמה אתה צופה לחסוך במשך 8 שנים מהיום- האם גם 20 לחודש ? האם ה- 20 החודשיים מושקעים כל חודש ?
על סמך הנתונים שנתת, אני חושב במקרה שלך שהייתי הולך אחרי החלום. לגור בשכירות זה לא הכי נעים. תמיד אפשר למכור בעתיד.

עוד פתרון - מכירה זוג שמצא וילה מרווחת ,מקסימה ,באזור מעולה ,עם נוף וחצר ,והכל ..וסגרו עם הבעלים שהם שוכרים אותה ב7000 שקל תמורת חוזה ארוך טווח ( 10 שנים ) ושיפוץ על חשבונם ב150000 שקל. ( החליפו מטבח אמבטיות עיצבו את הבית לטעמם ..)

לכאורה זה נשמע סידור חלומי. יחד עם זאת נשמע שזה חוזה מאוד לא פשוט שיכול לגרור לא מעט סיבוכים שקשה לחשוב על כולם מראש:roll:...
למשל, סיבוך אחד שאני יכולה לחשוב עליו הוא האם הסכום ששולם על השיפוץ יכול להיחשב כדמי מפתח? (גם אם לכאורה רשום בחוזה שלא).
סיבוך נוסף - מה קורה אם מתגלה צורך בתיקון משמעותי (נניח שנה אחרי שכבר הושקעו הכספים על השיפוץ) ובעל הבית מסרב לתקן או מושך את התיקון?
בכלל יש כאן מצב שבו שני הצדדים נכנסים לחוזה מאוד מאוד ארוך, כאשר הם לא באמת מכירים אחד את השני. וזה יכול לגרור לא מעט בעיות שיהיה קשה לצאת מהן עקב ההשקעות הגדולות שהדיירים כבר עשו במושכר.
בקיצור רעיון מאוד מעניין שיכול להיות מדהים (לשני הצדדים) אבל צריך הרבה תשומת לב (מקצועית) ושימת לב לפרטים הקטנים (והגדולים).

בקיצור רעיון מאוד מעניין שיכול להיות מדהים (לשני הצדדים) אבל צריך הרבה תשומת לב (מקצועית) ושימת לב לפרטים הקטנים (והגדולים).
ניתן לעשות זאת בצורה הדרגתית.
חוזה ראשוני לשנה-שנתיים (עם אופציה להרחבה ל10 למשל אחרי זה) לראות ששני הצדדים מסתדרים.
זה גם נותן לשנית הצדדים יותר זמן להבין מה הצרכים שלהם לחוזה ארוך הטווח.

תמיכה מלאה זה תווך רחב כל כך, ככה שצריך להגדיר אותו.
לי ההורים נתנו לגור בבית בתקופת הלימודים. זה מספיק תמיכה מבחינתי.
לאנשים אחרים שאני מכיר ההורים מעבירים 8+- אלף בחודש כדי לחיות במרכז ת"א לשכר-דירה חשבונות ובילויים.
- אני לא שהתמיכה שהם מקבלים נותנת להם איזשהי פור עליי.

אם תגדיר את התמיכה, ולאט לאט תלמד את הילדים שלך מה התמיכה שהם הולכים לקבל, יהיה להם הרבה יותר קל לחיות את החיים שלהם בידיעה שהם יודעים לאן הם מועדים, במקום להתעצל ולקוות לירושה טובה.

- נקודה נוספת:
אתה חוסך כדי שיהיה לך אמצעים בגיל מבוגר. בגילאים צעירים יותר הצלחת לשגשג עם סכומים קטנים יותר. אפשר להסיק שגם הילדים שלך יכולים. כל ירושה שתשאיר להם בלכתך היא גם עזרה לכל דבר ועניין (למשל דירה שהתגוררת בה, שווי של החסכונות שנשארו).

תודה רבה על התגובה. אני מסכים שתיאום ציפיות הוא חשוב, גם באספקט של בטחון רגשי. אני מקווה שעיקר מה שאני נותן להם הוא לא כסף, אלא דוגמא אישית לעצמאות, השקעה ואכפתיות, ובעיקר אהבה ותמיכה. אבל לדעתי כסף (ובגילאים יותר מאוחרים חינוך פיננסי) כן מקל על החיים, כאשר צריך לוודא שהוא לא הדבר היחידי שמקבלים.

חסרים עדיין פרטים בשביל להשיב.
האם גם אתה וגם אישתך מתכננים לפרוש בעוד 8 שנים מהיום ?
מה גובה ההכנסה של אישתך והאם תוכלו להתקיים רק ממנה אם אתה תפרוש או להפך ?
6 מיליון בפרישה לפי כלל ה- 300 למעשה מכוונת לרמת מחיה של 20K בחודש . האם זו ההוצאה החודשית הסטנדרטית שלכם או כוללת בלתמים?
20 לצריכה ועוד 20 חיסכון מובילים להכנסה של 40 נטו- כמה אתה צופה לחסוך במשך 8 שנים מהיום- האם גם 20 לחודש ? האם ה- 20 החודשיים מושקעים כל חודש ?
על סמך הנתונים שנתת, אני חושב במקרה שלך שהייתי הולך אחרי החלום. לגור בשכירות זה לא הכי נעים. תמיד אפשר למכור בעתיד.

תודה רבה על התגובה. 20 אלף זו ההוצאה החודשית, עם טווח בטחון מסוים של בלתמים ופריסה של הוצאות שנתיות (כגון רישוי רכב וכו׳). אני לא יודע אם זו תהיה ההוצאה בגיל מבוגר. אני מקווה לחסוך סכום דומה ב10 שנים הקרובות (לחודש). משתדל להשקיע באופן שוטף עם השארת 100 אלף במזומן לבלת״ם של חוסר תעסוקה. מסכים לגבי השכירות - אמנם זה אנדקדוטלי, אבל יש לנו נסיון לא חיובי עם שכירות ואנחנו מעדיפים לשלם את הפרימיום בשביל לא להיות תלוי בבעל בית.

תודה רבה על התגובה. אני מסכים שתיאום ציפיות הוא חשוב, גם באספקט של בטחון רגשי. אני מקווה שעיקר מה שאני נותן להם הוא לא כסף, אלא דוגמא אישית לעצמאות, השקעה ואכפתיות, ובעיקר אהבה ותמיכה. אבל לדעתי כסף (ובגילאים יותר מאוחרים חינוך פיננסי) כן מקל על החיים, כאשר צריך לוודא שהוא לא הדבר היחידי שמקבלים.
באיזה דרכים אתה חושב לעזור להם כלכלית? שואל באמת מעניין ואין לי איזה תשובת מחץ חוזרת (:

ניתן לעשות זאת בצורה הדרגתית.
חוזה ראשוני לשנה-שנתיים (עם אופציה להרחבה ל10 למשל אחרי זה) לראות ששני הצדדים מסתדרים.
זה גם נותן לשנית הצדדים יותר זמן להבין מה הצרכים שלהם לחוזה ארוך הטווח.
זה בדיוק מה שהם עשו ...
החוזה הבסיסי לא ל10 שנים אלא לתקופה קצרה יותר .. אבל במהלך השנים הראשונות אם הוא רוצה להוציא אותם מהדירה הוא צריך להחזיר להם חלק מהשקעתם בדירה ( כך שלא יהיה מצב שלאחר ההשקעה הגדולה שלהם הוא מעיף אותם ומשכיר את הדירה ב2500 שקל יותר )כל נזק או קלקול שקשור בשיפוץ שעשו יתוקן על ידם . כל בלאי או קלקול אחר בבית מטופל על ידי המשכיר .
זה באמת לא שגרתי אבל יש כאן win win לשני הצדדים ... בית מרווח אך מוזנח שזכה לשיפוץ מקיף .. ודיירים שמקבלים בית מושלם ,ולטעמם ,לטווח ארוך .
זו אופציה נהדרת למי שרוצה בית כיפי מבלי לקנות אותו וחבל שאנשים לא עושים מאמץ לעשות עסקאות כאלו ..
וזה נכון שצריך שוכר ומשכיר רציניים ומתואמים בנושא

.

באיזה דרכים אתה חושב לעזור להם כלכלית? שואל באמת מעניין ואין לי איזה תשובת מחץ חוזרת (:
הי -
בגדול תמיכה בלימודים (שכר לימוד ומגורים) וסכום התחלתי לדירה ראשונה. אין לי יומרות לומר שזה מה ש״נכון״ - אבל זו המטרה האישית שלי.

הי -
בגדול תמיכה בלימודים (שכר לימוד ומגורים) וסכום התחלתי לדירה ראשונה. אין לי יומרות לומר שזה מה ש״נכון״ - אבל זו המטרה האישית שלי.
זה כלול בסכום של הפרישה בצורה כזו או אחרת?
תמיכה בלימודים יכול להיות בין 100k ל200k הייתי אומר (בחישוב מהיר ופשוט).
עזרה בדירה יכול זה מאוד מופשט ויכול להיות בין כמה מאות אלפי שקלים לכמה מיליונים :)

זה כלול בסכום של הפרישה בצורה כזו או אחרת?
תמיכה בלימודים יכול להיות בין 100k ל200k הייתי אומר (בחישוב מהיר ופשוט).
עזרה בדירה יכול זה מאוד מופשט ויכול להיות בין כמה מאות אלפי שקלים לכמה מיליונים :)

לא כלול בסכום שציינתי, אבל לוקח את זה בחשבון. אחד הדברים שהרווחתי בפורום פה זו הגישה של ״לגשר״ על התקופה עד גיל 60 עם תשלומים מעטים כל חודש (בהנחה שארצה לפרוש מעבודה לפני, נניח בגיל 50), ואז להשתמש בפדיון של ביטוח מנהלים בגיל 60 ע״מ לתמוך בילדים למשל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
P הייטקיסט מהפריפריה יומני מסע אישיים 35
G הייטקיסט מס' 2367, ההתחלה.. יומני מסע אישיים 22
S רו"ח ישראלי מומלץ עבור הייטקיסט אזרח ארה"ב מיסים 30
I הייטקיסט צעיר - צבירת הון התפתחות אישית 70
ע הייטקיסט +3 יומני מסע אישיים 18
stamEhad חוות דעת תיק קיים של הייטקיסט בן 32 - מחפש את השינויים הנכונים שוק ההון 14
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
ר הארכת חיי המדף של הייטקיסט - פרישה מאוחרת התפתחות אישית 10
ה תיק של הייטקיסט בשבתון - איך מתאזנים עכשיו שוק ההון 45
I עוד הייטקיסט בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 60
KickR עוד הייטקיסט - יומנו של פתית שלג יומני מסע אישיים 603
S ייעוץ לגבי הפרשות סוציאליות ואפיקי השקעות | הייטקיסט צרכנות פיננסית 30
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
מ Cost Basis עבור מתנת מניות בתוך משפחה מיסים 7
G הכנה לפני פגישה עם סוכן פנסיה עבור קרוב משפחה צרכנות פיננסית 1
מ בן משפחה שמשחק משחק מסוכן אוף טופיק 15
M העברת כסף מישראל לארה"ב לקרוב משפחה מדרגה ראשונה צרכנות פיננסית 5
Finfree עושים סדר...משפחה באמצע החיים יומני מסע אישיים 25
A איך צעירים יכולים להקים משפחה עם משכורת ממוצעת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 216
S בניית תיק פשוט מאפס לבן משפחה מבוגר שוק ההון 3
ס פתיחת חשבון השקעות "סודי" לבן משפחה מקרבה ראשונה שוק ההון 4
M העסקת קרוב משפחה מיסים 6
barad5 קבלת כסף במזומן מקרוב משפחה צרכנות פיננסית 42
P העברת זכויות לאחר זכיה של בן משפחה נדל"ן 0
S משיכת תגמולים מקרן פנסיה + קרוב משפחה מדרגה ראשונה עם נכות קבועה של 100% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
Know one משפחה הייטקיסטית בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 24
mudale222 מה דעתכם על קנייה ורישום דירה על שמי על מנת לחמוק ממיסים על דירה שנייה (לטובת קרוב משפחה) נדל"ן 30
H התעשרתי ומנסה להבין איך להתנהל מול בני משפחה וחברים אוף טופיק 104
T פתיחת חשבון בנק אמריקאי ע״י קרוב משפחה צרכנות פיננסית 7
R משפחה באמצע החיים וטעות אחת... יומני מסע אישיים 13
ס המרת דולרים לקרוב משפחה צרכנות פיננסית 8
c881 מידי פעם עולה שאלה לגבי לרכוש דירה עם בני משפחה פוסטים מאיכות נמוכה 22
A טיפים לחיסכון בהוצאות משפחה 2021, 2022, 2023 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 155
S האם ניתן להעביר תיק מניות לבן משפחה. שוק ההון 1
D חסכון עבור בן משפחה (שאינו ילד) צרכנות פיננסית 6
ה סכום כסף לבן משפחה שוק ההון 10
R משפחה בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 19
A יומן של משפחה צעירה יומני מסע אישיים 8
ג המלצה לקרוב משפחה - גמל ותיק השקעות שוק ההון 5
P תלוש משכורת לקרוב משפחה - באיזה מקרים? צרכנות פיננסית 7
Y מס על קבלת דירה ללא תמורה שנמכרת לאחר מכן + קניית אחוז חלקי מנכס מבן משפחה נדל"ן 14
ה רוצה לפתוח עוסק פטור- ולהיעזר באיש משפחה.מותר? צרכנות פיננסית 2
א תיק השקעות של משפחה ברוכת ילדים - פתוח להערות והצעות שוק ההון 3
4 איך אנשים עם משפחה משקיעים? שוק ההון 13
D האם יש מגבלה על העברת כסף בין בני משפחה צרכנות פיננסית 29
I הלוואה עבור סיוע לקרוב משפחה - האופציה הכי זולה צרכנות פיננסית 11
D משפחה צעירה - שאלת רכישת שתי דירות נדל"ן 25
דוג להפקיד לקופת גמל להשקעה של קרוב משפחה שעומד לפרוש שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה