• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רו"ח ישראלי מומלץ עבור הייטקיסט אזרח ארה"ב

solid_fire

משתמש רשום
דירוג
2
היי,
אשמח להמלצה על רו"ח ישראלי שיודע להתמודד עם שכיר + RSUs (בלי מכירות) + קיזוזי מס בשיתוף רו"ח אמרקאי + חשבון ברוקר IBKR + Roth IRA.
קיבלתי המלצה מחבר, אבל הוא לוקח 3000 + מע"ם. זה נשמע לי גבוהה, נכון?

הרו"ח האמרקאי שלי נתן לי מספר של רו"ח ישראלי שהם עובדים איתם. כששאלתי אותם לגבי Roth IRA, הם אמרו שצריך לשלם מס רווחי הון כל שנה לישראל.
זה מנוגד לכל מה שרשום בפורום ובאינטרנט: ש Roth דוחה מס עד המשיכה ואולי אפילו פטור לחלוטין.

בנושא אחר, עברתי על הדו"ח האמרקאי שהרו"ח הכין עבורי. האם הכל פה נראה לכם הגיוני?
לקחו משכורת + vested RSU בתור other earned income.

לקחו הפקדות מעסיק לפנסיה וקרן השתלמות והחסירו את "חויב במס" בתור Other income.
האם זה תקין? האם זה בשביל שבמשיכה אשלם רק מס רווחי הון על הרווחים?

חישבו FTC כסכום מס הכנסה, דמי ביטוח לאומי, מס בריאות.

עבור interest + dividends + capital gains שקיבלתי מ IBKR, הם שילמו את מלוא המס לארה"ב בגלל שזה לא foreign income.
האם זה נכון שארה"ב מקבל מס לפני ישראל מ- IBKR? חשבתי שההפך נכון עבור תושב ישראל. חבל לי שארה"ב יקבל את כספי ולא ישראל.

תודה לכל עזרה!

בנושא אחר, עברתי על הדו"ח האמרקאי שהרו"ח הכין עבורי. האם הכל פה נראה לכם הגיוני?
הגיוני
תקין. הפקדות מעסיק זה די ברור שחייב במס בארהב. (סיכוי טוב שבעצם גם הרווחים השנתיים חייבים, אבל לגבי הפקדות המעסיק זה די ברור שחייב)
%עבור interest + dividends + capital gains שקיבלתי מ IBKR, הם שילמו את מלוא המס לארה"ב בגלל שזה לא foreign income.
האם זה נכון שארה"ב מקבל מס לפני ישראל מ- IBKR? חשבתי שההפך נכון עבור תושב ישראל. חבל לי שארה"ב יקבל את כספי ולא ישראל.
דיבידנדים אמריקאיים ממוסים בארהב ואז זיכוי מס זר בישראל. דיבידנדים לא אמריקאיים קודם במדינת המקור (במידה וממסים) אחר כך ישראל ובסוף ארהב.
רווחי הון אמורים להיות ממוסים קודם בישראל וקבלת FTC בארהב.
ריביות- תלוי בסוג הריבית, אבל זה ממוסה קודם בארהב עד 17.5% או עד 10%. על הסכום הזה אתה מקבל זיכוי מס זר בארץ ומשלים מס בארץ. אפשר שוב לקבל FTC על הסכום שהשלמת בארץ אבל זה רק בשביל לייצר זיכוי בשביל המס האמריקאי שמעל ל10% או 17.5%. אבל זה לא איך שרוב הרואי חשבון עושים את זה....
כששאלתי אותם לגבי Roth IRA, הם אמרו שצריך לשלם מס רווחי הון כל שנה לישראל.
זה מנוגד לכל מה שרשום בפורום ובאינטרנט: ש Roth דוחה מס עד המשיכה ואולי אפילו פטור לחלוטין.
זה מהפקדות שעשית בזמן שהיית תושב ישראל? או תושב ארהב? אם תושב ישראל, לדעתי אין ספק שזה ממוסה בארץ כרגיל.

ריביות- תלוי בסוג הריבית, אבל זה ממוסה קודם בארהב עד 17.5% או עד 10%. על הסכום הזה אתה מקבל זיכוי מס זר בארץ ומשלים מס בארץ. אפשר שוב לקבל FTC על הסכום שהשלמת בארץ אבל זה רק בשביל לייצר זיכוי בשביל המס האמריקאי שמעל ל10% או 17.5%.
לאזרחי ארה"ב זה לא מס שולי פשוט?

האמנה מתירה לארהב (כשלא אזרחי ארהב), עד 10 או 17.5. ה SAVINGS CLAUSE מתיר להם למסות אמריקאים בלי הגבלה, אבל ישראל לא מאבדת את הזכות שלה למה שמעבר ל 10 או 17.5. כדי שלא יהיה כפל מס, הסעיף למניעת כפל מס מתיר לקבל FTC בארהב (על מה שמעבר ל 10 או 17.5. אז במידה והמס הממוצע בארהב הוא לדוגמא פחות מזה, אי אפשר לקבל שום זיכוי), למרות שזה הכנסה ממקור אמריקאי לפי הדין הפנימי בארהב.

עריכה: אני צריך לבדוק את זה שוב. זה המצב בכל האמנות האחרות שאני מכיר, אבל האמנה עם ישראל מאוד ישנה. אולי יש שם משהו מיוחד.

נערך לאחרונה ב:
תודה לתשובות!

זה מהפקדות שעשית בזמן שהיית תושב ישראל? או תושב ארהב? אם תושב ישראל, לדעתי אין ספק שזה ממוסה בארץ כרגיל.
לפי מה שאתה אומר, הרו"ח צדק. אם כך, איזה יתרון יש ל Roth בכלל? למה מדברים עליו בפורום?
אולי שווה לי לסגור אותו לפני שנהיה לי רווחים?
האם אפשר להשתמש במיסוי ישראל עליו לצורכי FTC? אם אשמור ETF עד שאני כבר לא תושב ישראל, האם כך אמנע את המס?

זה מה שהרו"ח עשה. ועוד 3.8% מס NIIT.

דיבידנדים אמריקאיים ממוסים בארהב ואז זיכוי מס זר בישראל. דיבידנדים לא אמריקאיים קודם במדינת המקור (במידה וממסים) אחר כך ישראל ובסוף ארהב.
אז הסדר נקבע לפי מקור הרווח ולא מיקום הברוקר?
אם כך עדיף לי ריבית ישראלית ולא אמריקאית. ככה אוכל לקזז את המס של ארה"ב עם FTC.

רווחי הון אמורים להיות ממוסים קודם בישראל וקבלת FTC בארהב.
האמת שלא היה לי רווחי הון, רק interest + dividends.

היי,
אשמח להמלצה על רו"ח ישראלי שיודע להתמודד עם שכיר + RSUs (בלי מכירות) + קיזוזי מס בשיתוף רו"ח אמרקאי + חשבון ברוקר IBKR + Roth IRA.
קיבלתי המלצה מחבר, אבל הוא לוקח 3000 + מע"ם. זה נשמע לי גבוהה, נכון?

הרו"ח האמרקאי שלי נתן לי מספר של רו"ח ישראלי שהם עובדים איתם. כששאלתי אותם לגבי Roth IRA, הם אמרו שצריך לשלם מס רווחי הון כל שנה לישראל.

חישבו FTC כסכום מס הכנסה, דמי ביטוח לאומי, מס בריאות.

עבור interest + dividends + capital gains שקיבלתי מ IBKR, הם שילמו את מלוא המס לארה"ב בגלל שזה לא foreign income.

תודה לכל עזרה!
יצא לך שיש לך חבות מס לארה״ב?

יצא לך שיש לך חבות מס לארה״ב?
כן, ממה שהרו"ח עשה, ומה שכתוב למעלה, לא היה דרך למנוע מס על ריבית ודיבידנדים שמקורם בארה"ב. אבל אני מקווה שאוכל להשתמש בזה לקזז מול ישראל.

שאלה נוספת, האם לאזרח ישראלי/אמרקאי מעל הרף תמיד יש מס יסף כפול? כלומר 3.8% + 3% מס נוספים על כל השקעה?

בדקתי שוב את האמנה, זה כמו שכתבתי. (ממוסים בארהב לפי מדרגות מס שולי רגיל, אבל רק על החלק שמעל 10 או 17.5 ניתן לדרוש FTC. אז נניח שהמס הממוצע בארהב של מישהו הוא 28%. הוא ישלם לדוגמא 17.5 בארהב, 7.5 בישראל להשלים למס הישראלי של 25% ואז עוד 3% בארהב. (ראה ARTICLE XIII של השינויים לאמנה מ 1980)
אם כך, איזה יתרון יש ל Roth בכלל? למה מדברים עליו בפורום?
אולי שווה לי לסגור אותו לפני שנהיה לי רווחים?
אל תיקח אותי בתור סמכות :)
לא אישית נשמע הזוי לחשוב שישראל נותנת לתושביה אפשרות להשקיע דרך חשבונות זרים במדינות אמנה (שמוגדרים כפנסיה במדינת אמנה) עם אפשרות לדחיית מס בלתי מוגבלת. (אם אני מבין נכון, מי שטוען שזה כך זה לפי הדין הפנימי בישראל, ולא קשור לאמנה). אם זה נכון, אפשר לפתוח חשבונות. גם אם טוענים שזה כן אפשרי, לא ברור לי על מה מסתמכים כשמושכים את הכספים. אם זה נחשב פנסיה זרה חייבת במס בישראל, המס יהיה שולי ולא ברור לי למה שהמס יהיה רק על הרווחים (ניתן יהיה לפטור ממס 35% מהפנסיה לפי 9ב (אני חושב) אבל זה עדיין לא פותר את הבעייה).

אם מתייחסים לזה כחשבון רגיל בישראל (מה שנשמע לי מאוד סביר), אתה חוסך את ה 3.8%NIIT וגם מייצר לך עוד FTC בסל הפאסיבי (שבמקרים רבים יעברו לסל הרגיל בגלל High Tax Kick Out). אז הרווח לא עצום אבל יכול להיות כדאי.

(תבדוק גם שאתה זכאי בכלל להפקדות ל ROTH. נשמע שההכנסה שלך די גבוהה).

אם אשמור ETF עד שאני כבר לא תושב ישראל, האם כך אמנע את המס?
אם מדווחים כחשבון רגיל, נראה לי פשוט שיש (לפחות תיאורטית) מס יציאה. אלו שלא מדווחים על הרווחים, אין לי מושג מה קורה אם מפסיקים להיות תושבי ישראל.
אז הסדר נקבע לפי מקור הרווח ולא מיקום הברוקר?
אם כך עדיף לי ריבית ישראלית ולא אמריקאית. ככה אוכל לקזז את המס של ארה"ב עם FTC.
אכן, הסדר הוא תמיד לפי מקור ההכנסה ולא מיקום הברוקר. בעיקרון לא אמור להיות הבדל כי אתה תמיד מקבל במדינה האחרת זיכוי מס זר. אז סהכ אתה תמיד משלם את המס הגבוה מבין 2 המדינות. אם יש לך עודף זיכוי מס זר מהכנסות אחרות, בהחלט יכול להיות עדיף לך לקבל ריבית בישראל, כך שתוכל להשתמש כ FTC בארהב, מה שיוריד לך את המס הכולל ב 2 המדינות (בהנחה שהמס הממוצע שלך בארהב גבוה מ 25% שהוא המס הישראלי על ריבית).
שאלה נוספת, האם לאזרח ישראלי/אמרקאי מעל הרף תמיד יש מס יסף כפול? כלומר 3.8% + 3% מס נוספים על כל השקעה?
3.8% NIIT תמיד יש.
מס יסף ישראלי עד כמה שאני מבין זה פשוט מדרגת מס הכנסה נוספת. כך שתיאורטית ניתן לדרוש זיכוי מס זר כנגד זה. טכנית כיון שהמס בארהב נמוך יותר (מס שולי על הכנסות רגילות וכן על ריבית ודיבידנדים לפי אמנה), כנראה שתמיד תשלם את זה בארץ. אז כן, כנראה שתמיד תשלם את שניהם (אתה יכול לקחת את המס יסף הישראלי בתור FTC, אבל כמובן יש מצב שיש לך כבר עודף וזה לא יעזור לך)

אתה יכול לקחת את המס יסף הישראלי בתור FTC, אבל כמובן יש מצב שיש לך כבר עודף וזה לא יעזור לך
לא לתפוס אותי במילה, אבל אנשים שמרוויחים במדרגת 50% נוטים גם להיכנס למצבים בהם נדרשים להשתמש בעודף בתוך 10 שנים (אופציות/RSU).
שוב, רק אבחנת קורלציה מסוימת.

ולא ברור לי למה שהמס יהיה רק על הרווחים
אפילו הכנסת שלנו לא כאלה רשעים. למה שלא יהיה בסיס להשקעה (בדומה למשל לעיקרון של קצבה מוכרת)?

אפילו הכנסת שלנו לא כאלה רשעים. למה שלא יהיה בסיס להשקעה (בדומה למשל לעיקרון של קצבה מוכרת)?
אולי יש משהו כזה, לא מכיר. אם יש משהו כזה, איך זה ממוסה? שולי? רווח הון ריאלי שקלי? (נניח שזה Traditional IRA או כל פנסיה זרה אחרת, מה קורה? מקבלים בסיס השקעה בשביל הפקדות עובד?)
אני מסכים שזה די לא הגיוני. מצד שני, גם לא הגיוני להתייחס לזה כחשבון פנסיוני אם מדובר על תושב ישראל עם משכורת ישראלית :).

שוב, אני באמת לא מתעסק עם מיסוי ישראלי, אולי אני מדבר שטויות.

בגלל המצב הספציפי שלו או שזה נכון לכולם?
להבנתי, מצב בו רק הפקדות המעסיק ממוסים כל שנה ולא הרווחים, שייך רק אם זה ממוסה לפי IRC 402b וגם אז יש הרבה חריגים.
כל האפשרות למסות את זה לפי 402b, נראה לי מפוקפק מאוד.
אפילו אם 402b שייך, אצל highly compensated employee גם הרווחים צריכים לפעמים להיות ממוסים.
אם עוברים לפנסיה אחרת, תיאורטית הרווחים צריכים להיות ממוסים במעבר ומשם ואילך כל שנה.

רק שיהיה ברור, זה בעייה כלל עולמית. אזרחי ארהב שגרים מחוץ לארהב פשוט נמצאים במצב לא הגיוני... כל משרד (כולל ה BIG4) ממציא משהו אחר לגבי פנסיות (ועוד כמה דברים :))...

אני ממש לא אומר שכדאי לדווח בצורה אחת או אחרת. פשוט עניתי לפותש ששאל האם הגיוני שמיסו את הפקדות המעסיק.

להבנתי, מצב בו רק הפקדות המעסיק ממוסים כל שנה ולא הרווחים, שייך רק אם זה ממוסה לפי IRC 402b וגם אז יש הרבה חריגים.
כל האפשרות למסות את זה לפי 402b, נראה לי מפוקפק מאוד.
אפילו אם 402b שייך, אצל highly compensated employee גם הרווחים צריכים לפעמים להיות ממוסים.
אם עוברים לפנסיה אחרת, תיאורטית הרווחים צריכים להיות ממוסים במעבר ומשם ואילך כל שנה.

רק שיהיה ברור, זה בעייה כלל עולמית. אזרחי ארהב שגרים מחוץ לארהב פשוט נמצאים במצב לא הגיוני... כל משרד (כולל ה BIG4) ממציא משהו אחר לגבי פנסיות (ועוד כמה דברים :))...

אני ממש לא אומר שכדאי לדווח בצורה אחת או אחרת. פשוט עניתי לפותש ששאל האם הגיוני שמיסו את הפקדות המעסיק.
תודה.
אצלי רואה החשבון מחשב את המס גם על ההפקדה וגם על הרווחים כל שנה:'( ואחרי שקראתי את פנסיוני הבנתי שאני כנראה הפריירית היחידה בארץ שעושה את זה…
מנסה לראות אם יש עוד פריירים כמוני:> (מה שנקרא נחמת טיפשים…)

אם יש משהו כזה, איך זה ממוסה? שולי? רווח הון ריאלי שקלי? (נניח שזה Traditional IRA או כל פנסיה זרה אחרת, מה קורה? מקבלים בסיס השקעה בשביל הפקדות עובד?)
חשבתי שאנחנו מדברים ספציפית על Roth IRA, ואז גם אין הפקדות מעביד וגם הפקדות העמית בוודאות מהווה בסיס.
אני חושב שרווח הון ריאלי.
האמת שיש פה הזדמנות לא רעה... ב-IRA מותר להשקיע ב-PFIC בלי השלכות המס האיומות, אז אפשר להשקיע במוצר נטול דיבידנדים ובאמת לדחות את המס לפדיון גם לפי הפרשנות הכי מחמירה בחוק הישראלי (טוב נו, מלבד אם יחשיבו זאת נאמנות זרה).

למיטב פרשנותי HEC לא תקף בישראל, בגלל שתוכניות הפנסיה שלנו שוויניות לכל עובד בחברה.
מצד שני אני ללא שום הסמכה לקבוע דברים כאלה.

אצלי רואה החשבון מחשב את המס גם על ההפקדה וגם על הרווחים כל שנה:'( ואחרי שקראתי את פנסיוני הבנתי שאני כנראה הפריירית היחידה בארץ שעושה את זה…
מנסה לראות אם יש עוד פריירים כמוני: (מה שנקרא נחמת טיפשים…)
ראוי לומר שבפוסט ההוא, הצגתי גם את הגישה של הרו"ח שלך :) אבל זה אכן במיעוט ביחס לרואי חשבון שדיברתי איתם.

חשבתי שאנחנו מדברים ספציפית על Roth IRA, ואז גם אין הפקדות מעביד וגם הפקדות העמית בוודאות מהווה בסיס.
אני חושב שרווח הון ריאלי.
את ה Traditional או פנסיה אחרת הבאתי רק בתור דוגמא שכל העסק של בסיס בכלל לא ברור (לדעתי...).
מיסוי כרווח הון נראה לי לא שייך אם אין משהו ספציפי בפקודה שיתיר את זה. זה ממש לא נכנס להגדרה של רווח הון רגיל בפקודה. אני יותר שואל מאשר כותב בתור עובדה :).
תחשוב לדוגמא על מישהו שמקבל קצבה אמיתית מפנסיה זרה. סעיף 9ב מחייב 65% מהקצבה השנתית במס שולי רגיל. האם אפשר לטעון שבגלל שחלק מההפקדות המקוריות היו של העובד אז יש לו בסיס נוסף והמיסוי אמור להיות שונה? אני מסכים אתך שהגיוני לחוקק חוקים ולתקן תקנות שיכסו את כל המקרים, אבל עד שאין סעיף ספציפי שמתיר את זה, לא ברור לי בכלל שזה אפשרי.
לגבי הROTH, אם מדובר על חשבון השקעות, אז ברור שיש בסיס לכל נייר ערך (זה נראה לי הכי הגיוני וסביר). אני סך הכל אומר, שאם טוענים שזה לא ממוסה בשוטף אני מבין שמגדירים את זה בתור איזשהו פנסיה ממנה מקבלים "קצבה" בסוף (או סכום הוני על ידי סוג של היוון). אם זה כך, כל העסק של בסיס ממש לא ברור לדעתי.

למיטב פרשנותי HEC לא תקף בישראל, בגלל שתוכניות הפנסיה שלנו שוויניות לכל עובד בחברה.
מצד שני אני ללא שום הסמכה לקבוע דברים כאלה.
ייתכן מאוד, למרות שבמידה ומדובר במעסיק קטן ויש רק אמריקאי אחד שעובד שם נראה לי שזה עדיין יהיה (אבל אני צריך בשביל זה לבדוק את ההגדרות המדויקות, לא זוכר בדיוק). אבל יותר לעניין, נראה לי שזה דיון עקר :) אף אחד לא הולך לשנות את אופן הדיווח בו הוא נוקט לפי ההגדרות המדויקות... נראה לי שברוב המקרים גם בפרשנות הכי יצירתית אי אפשר להכניס פנסיות, קופות גמל וכדומה ל 402b (לפחות הרבה מהכספים שם). כל מה שהעובד יכול להוציא, מייד נחשב Distribution לפי 402b.
אז אפילו אם נניח שזה התחיל כ 402b והוא לא HEC, אחרי שמחליפים מעסיק וניתן להוציא את כל כספי התגמולים והפיצויים כבר לא שייך שזה יהיה 402b. מהצד השני, אם זה התחיל בתור 402b זה אומר שעכשיו אחרי שהיה כאן אירוע מס אחרי עזיבת המעסיק הראשון, זה עכשיו הופך ל Foreign Trust רגיל ויש חובת 3520-A שזה כנראה הסיוט הכי גדול שאני מכיר :) פשוט אין דרך נורמלית לעשות את זה נכון...

כל המושגים שהעלתם גורמים לי להבין כמה אני צריך למצוא רו"ח טוב...
לגבי הROTH, אם מדובר על חשבון השקעות, אז ברור שיש בסיס לכל נייר ערך (זה נראה לי הכי הגיוני וסביר). אני סך הכל אומר, שאם טוענים שזה לא ממוסה בשוטף אני מבין שמגדירים את זה בתור איזשהו פנסיה ממנה מקבלים "קצבה" בסוף (או סכום הוני על ידי סוג של היוון). אם זה כך, כל העסק של בסיס ממש לא ברור לדעתי.
נראה לי שבגלל שלא בצעתי השקעות ב ROTH עדיין, אז אין שום התייחסות אליו בדוח הישראלי? במקרה הזה אני יכול לדחות את ההחלטה לשנה הבא.

ממוסים בארהב לפי מדרגות מס שולי רגיל, אבל רק על החלק שמעל 10 או 17.5 ניתן לדרוש FTC
הרו"ח האמריקאי לא התייחס לזה ולקח מס על הכל.

(תבדוק גם שאתה זכאי בכלל להפקדות ל ROTH. נשמע שההכנסה שלך די גבוהה).
השתמשתי ב backdoor roth

אם מתייחסים לזה כחשבון רגיל בישראל (מה שנשמע לי מאוד סביר), אתה חוסך את ה 3.8%NIIT וגם מייצר לך עוד FTC בסל הפאסיבי (שבמקרים רבים יעברו לסל הרגיל בגלל High Tax Kick Out). אז הרווח לא עצום אבל יכול להיות כדאי.
האמת שיש פה הזדמנות לא רעה... ב-IRA מותר להשקיע ב-PFIC בלי השלכות המס האיומות, אז אפשר להשקיע במוצר נטול דיבידנדים ובאמת לדחות את המס לפדיון גם לפי הפרשנות הכי מחמירה בחוק הישראלי
הסיבות האלו נשמעות סיבות טובות לשמור את ה ROTH.
יש שנים שהמס האמרקאי יותר גבוהה (משיכת קרן השתלמות, RSUs) ובמקרים האלו אולי אפשר לעשות אירוע מס כדי לייצר FTC ולאפס את הרווחים ב Roth מבחינת ישראל.

ידוע למישהו אם בארץ יש פסיקה על חבות מס ב- Roth IRA של אזרח אמריקני תושב ישראל?

כל המושגים שהעלתם גורמים לי להבין כמה אני צריך למצוא רו"ח טוב...
בהצלחה :) מאחל לך שתמצא. זה שוק פרוץ לחלוטין. גם אצל כאלו שכן יודעים מה הם עושים, הגישה הרבה פעמים ממש לא לטובת הלקוח. דווקא הרבה מאלו שגובים שכט גבוה (וה BIG4 הם דוגמא מצויינת), הם מאוד "שמרנים" או כך לפחות קוראים לעצמם. כשיש ספק, הם ייקחו את העמדה לרעת הלקוח...
במקרה שלך, יכול להיות שכדאי לך לחפש רואי חשבון אמריקאים וישראלים שעובדים ביחד על לקוחות משותפים (והעיקר לדעתי, הם צריכים להיות פרקטיים), בגלל הנקודה הבאה.
הרו"ח האמריקאי לא התייחס לזה ולקח מס על הכל.
זה בוודאי לא "נכון". מצד שני, תלוי בסכומים, לפעמים זה לא סביר לעשות חישובים מסובכים מדי (שיעלו הרבה יותר מתוצאת המס) כשהתוצאה לא משמעותית. כמובן שחשוב שבין 2 הדוחות התוצאה תהיה מיטבית בשבילך. לדוגמא, במקרה שלך רואה החשבון הישראלי צריך לחלק את המס ששילמת בארהב לסלים נפרדים בשביל זיכוי המס הישראלי. אם סך המס שלך בארהב על דיבידנדים אמריקאים הוא פחות מ 25%, סביר מאוד שאף מפקח מס בישראל לא ישאל שאלות כל עוד לא עברת את ה 25% (אתה משלם לישראל יותר מאשר ישראלי שאינו גם אמריקאי). דווקא לגבי ריבית, רואה חשבון
ישראלי אמר לי פעם שהוא נתקל במפקחים שמצפים לראות 0 מס זר על ריבית, בגלל שישראלי שאינו אמריקאי בדרך כלל לא משלם בכלל מס אמריקאי על ריבית אמריקאית. כך שכל עוד הסכומים לא מאוד גבוהים, נראה לי שהרבה פעמים כדאי ללכת בדרך הפרקטית ולא להשתגע יותר מדי.

יש שנים שהמס האמרקאי יותר גבוהה (משיכת קרן השתלמות, RSUs) ובמקרים האלו אולי אפשר לעשות אירוע מס כדי לייצר FTC ולאפס את הרווחים ב Roth מבחינת ישראל.
קח בחשבון שיש סלים נפרדים ב FTC אז צריך לתכנן את זה טוב. תלוי בשאר הכנסות הפסיביות שלך, יש סיכוי לעשות את זה עם High Tax Kickout (HTKO). זה דורש תכנון מדוייק, ורואה חשבון שמבין מה הוא עושה.

בלי לתת שמות - באתר של השגרירות יש בעלי מקצוע מומלצים. עבדתי עם חלקם ובאמת היה מומלץ.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S רו"ח מבקש אישור יתרה ארנק דיגיטלי KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 1
Y ייצוג ע"י רו"ח בביטוח לאומי מיסים 0
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
M אחריות רו"ח על דוח שנתי מיסים 6
stamEhad טווח מחירים עבור עלות דוח שנתי לשכיר אצל רו"ח מיסים 9
1337justme האם רו"ח יכול לשפר סיכויי הצלחה בבקשות ממס הכנסה? מיסים 8
א מחפש רו"ח מומלץ צרכנות פיננסית 0
B רו"ח שלא מצריך פגישה פרונטלית. יש חיה כזו? צרכנות פיננסית 3
O המלצה ליועץ מס / רו"ח שמבין בענייני פנסיה/פיצויים ויכול לייצג מול מס הכנסה? צרכנות פיננסית 3
מ עצמאים - ניהול חשבונות לבד עם עם רו"ח? צרכנות פיננסית 10
פשוט רו"ח/יועץ מס לדו"חות ופיצויים פנסיונים צרכנות פיננסית 0
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
L העברת דולרים מבנק ישראלי לIB שוק ההון 4
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
SolidBixby הפקדת דולרים לאינטרקטיב מבנק ישראלי שוק ההון 24
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
M דו"ח שנתי כאשר יש חשבון ב-IB וחשבון בבית השקעות ישראלי מיסים 6
M תהליך סגירת חשבון בIB ומעבר לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
N בית השקעות ישראלי או זר? שוק ההון 1
ס מכירה בשכבות (fifo) נתמכת בברוקר ישראלי (אקסלנס) מיסים 3
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
M העברת ניע׳׳ז מIB לברוקר ישראלי מיסים 2
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
JBUZZ ברוקר ישראלי חדש: בלינק שוק ההון 124
S מעמד חשבון בנק ישראלי למי שהינו תושב מס בישראל ובמדינה אחרת במקביל מיסים 11
R ברוקר ישראלי עם 2fa פוסטים מאיכות נמוכה 6
A האם ניתן לקנות קרנות נאמנות של וואנגראד דרך ברוקר ישראלי? שוק ההון 4
G האם יש דרך להפקיד צ'ק ישראלי (התקבל מקופת גמל, כמה אלפים בודדים) לחשבון בנק בבריטניה (NatWest)? צרכנות פיננסית 2
B אזרח ישראלי-אמריקאי עובר להתגורר במדינה שלישית - היכן להתחיל? מיסים 1
The Thinker על מי האחריות כאשר מתבצעת מכירה בשער לא נכון בברוקר ישראלי? שוק ההון 10
L מינוף ברוקר ישראלי שוק ההון 6
V ברוקר ישראלי מבקש המון פרטים בהרשמה, הגיוני? צרכנות פיננסית 10
Y קרנות להשקעה באגח מדינות מפותחות וסל אגח ישראלי שוק ההון 0
א מס נומינלי במחקה מדד-קרן ישראלי פוסטים מאיכות נמוכה 0
E תמחור שכר סופרים/אמנים לאזרח אמריקאי-ישראלי ושיקולים מיסויים מיסים 5
Y חישוב IBAN של בנק ישראלי (העברה מIB) פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד איך משקיעים במניות ישראליות ללא בנק או בית השקעות ישראלי שוק ההון 11
T מס על מניה אמריקאית בברוקר ישראלי מיסים 6
yossik חשבון בנק ישראלי/אמריקאי צרכנות פיננסית 10
N מיסוי שכיר ישראלי שמתגורר בשוויץ מיסים 6
S שאלה על אופן חישוב מס ירושה אמריקאי למשקיע ישראלי עם מינוף מיסים 2
ע ניוד ניירות דואלים מברוקר ישראלי ל ib שוק ההון 1
ש הורדת תשואה היסטורית של אג"ח ממשלתי ישראלי שוק ההון 1
Plato חלופה לאג"ח ממשלתי ישראלי בחלק הסולידי שוק ההון 9
א המרה של שקלים לדולרים - אזרח ישראלי + אמריקאי עם חשבון בנק בישראל ובארה״ב שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה