• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משפחה באמצע החיים וטעות אחת...

Ret2031

משתמש רשום
דירוג
2
הי
אני עוקב אחרי הפורום וקראתי את רוב הפוסטים ואשמח לדעתכם

אנחנו זוג עם ילדים בשנות ה40

המצב שלנו הוא
דירת מגורים בשווי 3.2מיל עם משכנתא שתסתיים עוד כ10 שנים
דירת השקעה שווי 1.8 מיל משכנתא 1מיל, החזר תוך 10 שנים
* אם לא ממנפים את הדירות, אין תכנון למכור אותן לטובת הפרישה

פנסיות-מפרישים קבוע

נזיל-1.5מיל
- מתוכם בקהש 500K
בניכוי קרן חירום 1.3 מיל נזיל

אנחנו חיים מתחת לרמת ההכנסה
חסכון שנתי ממוצע כ100 אלף+

הוצאות צפויות
שיפוץ של ~500K ואנחנו צריכים להחליף רכב
לשיפוץ אם הריביות טובות ניקח הלוואה על כדי שהכסף יוכל להיות מושקע.
לגבי ההוצאה - את הפרישה המוקדמת צריך לאזן עם הרצונות של זוגתי
חינוך של הילדים יעלה את ההוצאות בשנים הקרובות - כנראה לא משמעותית

סיבולת הסיכון
כלכלית
- עם חסכון של 100K בשנה שליש תיק זה 400Kשח שזה 4 שנות חסכון
ואז כפול 2 זה 60% (שזה מה שראיתי לגבי הערכת סיבולת סיכון)

נפשית - בינונית נמוכה - ב2008 לא מכרתי ולא ישנתי, ב2020 טעיתי ומכרתי
צריך לחזור ומכיוון שהשוק גבוה - מתכנן לחזור במנות לפי מדדים
(ולהתבגר בניהול הסיכונים..)
אני לא יודע איך לחזור מבחינות גודל המנות היות ואני שומע שהשוק גבוה אבל "לא נכון לתזמן" ומרוויחים יותר לאורך זמן אם נכנסים ישר

חישבתי 2 אפשרויות

האחת - לקנות עוד דירה -כ1מיל עם תשואה על ההון נטו 3% ואז תזרים חופשי צפוי עוד 10-15 שנה
ואז 500 בקהש צריך להתחלק בין אגח למניות ולקחת בחשבון ש200K עלולים להיות לחירום

השנייה לשים את ה 1.3 במניות ואגח
בחישוב עם ממוצע תשואות 5%, 2% למניות ואגח בהתאמה עם הקצאת 65% למניות יוצא שכעבור 10 שנים עדיפה האופציה של דירה נוספת.

זה לא יאפשר לנו לפרוש (יעד 25 אלף לחודש אחרי מס) אבל יקרב אותנו משמעותית

אחרי הטעויות של 2020 החלטתי לשנות את המצב, קראתי את ה intelligent investor והתחלתי את securities analysis

בגלל שהזמן בשוק יותר מהותי מהזמן בספרים (אם לא אטעה משמעותית שוב) העמקתי באתר ואחזור לספר אחרי שאטפל בדברים.
אני מניח שאלך לפי מייק (עולמי), עם אגח ישראלי מחמ בינוני
אבל הבנתי שאני לא יודע איך לגשת לתכנון התיק, גודל המנות בחזרה וחשיבה כללית על ההתנהלות קדימה.

אשמח לדעתכם

תודה

זאן

הנקודה הכי משמעותית לדעתי פה היא היציאה ב2020.
עזוב אם זה טעות/לא. השאלה היא איך בעתיד תתנהל שוב. אין פה עניין של "בגרות". זה לא מילה שמתאימה לסיטואציה. זה הכל פה משחק פסיכולוגי שלך מול דברים שקורים בעולם.

נשמע שעם נכסי נדל''ן אתה מרגיש יותר בנוח, אז אולי כדאי להשקיע את רוב הכספים שם, וחלק כלשהו (לשם הפיזור) לשים במדדים כמו שאתה מעוניין.

הרבה כתבו שלקנות אגח שיש לך הלוואה (משכנתא) זה לא הגיוני, ממליץ לך לחפש (אין לי דעה בנושא).
גם לסגור חלק יקר במשכנתא יכול להיות טוב מבחינת תשואה ממוצעת.

אפשרות לשקול זה לשים את הפלח של תיק המניות אצל מנהל השקעות. לא משיקולי תשואה עודפת, אלא נטו משיקולי חסינות פסיכולוגית לטעויות. אתה יכול להסתכל בתיק שלי שם רשמתי על כמה גישות שלי לנושא של להשקיע דרך מנהל. אני יכול להעיד על עצמי שגם עשיתי טעויות ב-2020 אבל דווקא הכסף שהיה מנוהל, היה לי קל פסיכולוגית ״לא לגעת״ בו.

אם בכל זאת לחזור לבד בתיק פסיבי, אני חושב ש-DCA עדיף, שוב בגלל השיקול הפסיכולוגי.

נערך לאחרונה ב:
צברתם הון משמעותי, נראה שאתם מבינים בכל מה שקשור לחסכון, אך ניכר שחסר לכם ידע פיננסי בכל מה שקשור להשקעות. מחסור הידע גורר טעויות, ולדעתי זו טעות ליחס זאת לסיבולת סיכון נמוכה. למה אני אומר זאת? כי נראה שאתה נושא בסיכון גבוה למדי, אולי מבלי להבין אותו, ובה בעת נרתע מסיכונים קטנים יותר.
1. אם נניח בצד את החסכון הפנסיוני, החשיפה שלך למחירי הנדלן בארץ היא של 5 מתוך 6.5 מליון, כלומר 77%. העובדה שחלק מה5 מיליון האלה הם מינוף ולא הון עצמי רק מגדילה את הסיכון. דובר כבר ארוכות על מחירי הדיור ואתה יכול להשתייך לאסכולות אחרות, אבל האסכולה שלי גורסת כי אין שום מחסור בקרקע בארץ וכי המחירים הגבוהים הם תוצר של ריבוי טבעי יוצא דופן למדינה מערבית ובירוקרטיה עודפת על בניית מגורים שנובעת מהמודל הפיננסי של רשויות מקומיות - אמ;לק - ההשקעה הזאת חשופה לסיכון רגולטורי גדול. זה רק הראשון מבין שורה של סיכונים - מילא המדינה שלנו הייתה רק מדינה קטנה ואיזוטרית בתוך כלכלת העולם, ולא היינו יושבים באזור מוכה מלחמה ועל השבר הסורי אפריקאי עם משק שייקרוס יחד עם חברות הביטוח בעת רעידת אדמה בעוצמה של 7-8. תוסיף לזה שמדובר בשני נכסים פיזיים במיקומים מאוד ספציפיים. הבט על הסיכון שאתה נוטל עליך יום יום ותיווכח באחד משניים - יש לך סיבולת סיכון אדירה או שהערכת בחסר את הסיכון.
2. הייתה לך פוזיציה הרבה יותר קטנה במניות, ודאגת במשבר ומכרת. בהנחה שאתה משקיע במדד מניות רחב, נניח sp500 - עיניך רואות כי גם מגפה כלל עולמית לא יכולה להפיל את המדד לאורך טווח. אתה יודע כמה רעידות אדמה בעוצמה 8 צריך כדי לגרום לחברות בsp500 לפשוט רגל?
3. אתה גם לא מאפטם את תוחלת התשואה שלך - היא תעלה אם תשקיע יותר במניות ופחות בנדלן (לפחות ברמות המינוף שלך), היא תעלה גם אם תבלה יותר זמן בשוק ופחות בלחשוב מתי להכנס.

יעד 25 אלף לחודש אחרי מס
עם חסכון של 100K בשנה
משכנתא 1מיל, החזר תוך 10 שנים
לא ברור מהדברים שלך כמה הכנסה חודשית בחודש, כמה הוצאות משכנתא וכמה הוצאות מחיה וכמה חיסכון?
מהמספרים האלה אפשר לגזור מתי תפרוש ולתכנן את זה נכון

תשואה על התיקים עוזרת להקרב ללפרישה יותר מהר אבל היא לא לבד אחוז החיסכון הוא יותר משמעותי
כשיוצאים לפרישה התשואה מאפשרת את המימון החודשי
כמובן שאם אתה מרגיש לא בנוח אתה יכול להישאר עם נדלן
לדעתי האישית (לא ממליץ) מספיק מרווח ביטחון של 10-20 אחוז על ההכנסה משכר דירה נטו בשביל להתקיים מנדלן

נקודה למחשבה - אין טעם בקרן ההשתלמות להשקיע באג"ח או בכל דבר שהוא לא 100 אחוז מניות כאשר יש לך השקעות נוספות בתיק ממוסה
כי אתה מפסיד את הפתור על המס רווחי הון
נניח יש לך 500K בקרן השתלמות ותיק 50-50 ובמקביל תיק ממוסה על עוד 500K שהוא גם 50-50
אתה תשלם בממוצע בערך 4 אלף שקל בשנה יותר מס
מאשר בתיק בקרן השתלמות של 100 אחוז מניות ותיק ממוסה 100 אחוז אג"ח
על אותו פיזור וסיכון

סיבולת הסיכון
כלכלית
- עם חסכון של 100K בשנה שליש תיק זה 400Kשח שזה 4 שנות חסכון
ואז כפול 2 זה 60% (שזה מה שראיתי לגבי הערכת סיבולת סיכון)
לא כל כך בטוח שאני מבין מה המספרים שזרקת אומרים אבל די בטוח שזה לא ממש חשוב. יש לך משהו שאין להרבה אחרים - ניסיון אמיתי במשברים, והעובדה שהניסיון לא טוב הופכת אותו אולי אפילו למועיל יותר! לפני שאתה לוקח כל מיני נוסחאות תיאורטית על סיבולת סיכון של משקיע תאורטי שב עם עצמך ונתח את ההתנהגות שלך עצמך - מתי הפסקת לישון במשברים הקודמים? כשהתיק נפל ב-60%? ב-30%? ב-100,000 ש"ח?

אל תניח שבגלל שקראת איזה ספר במשבר הבא תתנהג אחרת. המשבר הבא יהיה שונה מהותית מהמשברים הקודמים, הוא יהיה כזה שלא תצפה אותו וגם במשבר הבא תגיע לנקודה שבה אתה (וכולנו למעשה) תתהה האם העולם לא השתנה באופן בלתי בלתי ניתן לתיקון והאם לא כל הנחות היסוד שלך היו שגויות.

בהחלט יכול להיות שהשקעה עצמאית בשוק ההון זה לא בשבילך. אם כך יש אופציות אחרות כמו שכבר הציעו מעלי. מה שהן לא יהיו די בטוח שהן יותר טובות מלהשקיע בשוק ההון ואז למכור בשיא של כל מפולת.

החשיפה שלך למחירי הנדלן בארץ היא של 5 מתוך 6.5 מליון, כלומר 77%. העובדה שחלק מה5 מיליון האלה הם מינ
לשיפוץ אם הריביות טובות ניקח הלוואה על כדי שהכסף יוכל להיות מושקע.
לגבי ההוצאה - את הפרישה המוקדמת צריך לאזן עם הרצונות של זוגתי
חינוך של הילדים יעלה את ההוצאות בשנים הקרובות - כנראה לא משמעותית

וף ולא הון עצמי רק מגדילה את הסיכון. דובר כבר ארוכות על מחירי הדיור ואתה יכול להשתייך לאסכולות אחרות, אבל האסכולה שלי גורסת כי אין שום מחסור בקרקע בארץ וכי המחירים הגבוהים הם תוצר של ריבוי טבעי יוצא דופן למדינה מערבית ובירוקרטיה עודפת על בניית מגורים שנובעת מהמודל הפיננסי

(יעד 25 אלף לחודש אחרי מס)
לקח לי זמן אבל מצאתי את המטרה שלך (והיא עוד בסוגריים...).
אני מבינה שהפרישה המתוכננת היא בגיל החוקי, נכון?
אז לפי מצב העניינים נכון להיום, כמה אתם קרובים לזה? קח בחשבון את הנושאים הבאים:
פנסיה - מה הקיצבה המוערכת בדוחות כיום? כמה אתה מעריך שהיא תהיה כשתצאו לגימלאות?
קצבת זיקנה (עם ההגדלה שלה, אם וכאשר תקרה, או בלעדיה)?
חסכון שנתי (עם הערכת תשואה אפסית ושחיקת אינפלציה אפסית)?
ירושות צפויות?
יכול להיות שחיבור הנתונים יחד, יתן לך תוצאה מקורבת למטרה?

זה בטח לא מקרב אותך למטרה שהצהרת עליה. מדוע אתם משפצים בסכום כזה? זה נועד לצורך נוחות או להעלאת מחיר הדירה? והחלפת רכב אצלכם היא דבר שכיח? ובאיזה סכומים?
ועוד לא אמרת מילה על הילדים - האם תרצה להקצות להם חלק מהכסף (בנוסף לתקציב פרישה של 25K)?

תודה לכולם!
סליחה שהתעכבתי - היה לנו דברים דחופים.
עובד על חישוב מעודכן ואחלוק בהקדם.

MichaelScott- כללית

הטעויות נובעות מחוסר ידע וחינוך שהשתרש בי מילדות.
אשנה זאת כי אני יכול וחייב להתנהל אחרת.
עכשיו צריך להבין איך לעבור לעשייה יעילה.

נדלן
מבינים מה לעשות שם כולל מימון.
התשואות בעייתיות ולאור החשיפה מתלבטים

אופטמיזציית תשואה
בחישוב שלי יצא שמניות לא יתנו לי תשואה עודפת-יתכן שטעיתי-אחלוק את החישוב.

adamshalev - לגבי DCA-
אני מחפש להבין איך לחלק את המנות.
מצד ההכנסות השוטפות זה פשוט.
השאלה היא איך לנהל את ה1.3 למול העובדה שהשוק נחשב לגבוה (ברור לי שתזמון לא מומלץ).
- כבר החזרנו בקהש 170 אלף למסלול מניות - כך שזזנו קדימה

A42

הכנסה חודשית-32 נטו לא כולל בונוסים
הוצאות-כיום 25 (6.5 משכנתא בניכוי הכנסות שכירות) - לאחר שיפוץ כ-30
המשך חסכון שנתי עתידי ע"ב הגדלת משכורות ובונוסים

בת העמק

המטרה - לא לעבוד לפרנסתי החל מעוד 10 שנים - אהיה בן 55.
השיפוץ יעלה את מחיר הדירה ויאפשר מינוף. היקף השיפוץ נובע ממצב הדירה וצרכי המשפחה (לא פתוח למומ..)
רכב-לא אירוע תכוף אבל נדרש כרגע. תקציב-80-100 אלף
ירושות - לא חלק מהתוכנית.
ילדים - חלק מהתקציב השוטף (25K), לא הבאתי בחשבון עזרה באוניברסיטה/חתונה/דירה עדיין (כמובן לא הכול מחוייב כיו"ב)

בחישוב הנוכחי - נראה שאני מייצר 13 אלף לאחר מס כעבור 10 שנים עם תיק מנייתי (ללא רכישת דירה נוספת)
לא הבאתי בחשבון שצריך להמשיך להפריש לביטוח מנהלים+פנסיה.
עובד על חישוב מתוקן ואחלוק אותו

שוב תודה. אתם עושים משהו יוצא דופן.
זאן

נערך לאחרונה ב:
השיפוץ יעלה את מחיר הדירה ויאפשר מינוף. היקף השיפוץ נובע ממצב הדירה וצרכי המשפחה (לא פתוח למומ..)
* אם לא ממנפים את הדירות, אין תכנון למכור אותן לטובת הפרישה

1. על איזו דירה מדובר? על זאת שאתם מתגוררים בה או זאת שאתם משכירים? או גם וגם?
2. אם אין לך שום כוונה למכור את הדירות אי פעם, איך זה יעזור לך להגיע ליעד של 25K בחודש עוד 10 שנים?
3. מאיפה צצה פתאום מטרה חדשה של מינוף? לצורך מה? איך זה מקרב אותך ליעד?
הכנסה חודשית-32 נטו לא כולל בונוסים
הוצאות-כיום 25 (6.5 משכנתא בניכוי הכנסות שכירות) - לאחר שיפוץ כ-30
אתה אומר שבעצם אוטוטו ההוצאות משתוות להכנסות. איך זה מקדם אותך?
אני בטוחה שאני מפספסת כאן משהו...

לגבי DCA-
אני מחפש להבין איך לחלק את המנות.
השאלה היא איך לנהל את ה1.3 למול העובדה שהשוק נחשב לגבוה (ברור לי שתזמון לא מומלץ).
גם DCA זה תזמון שוק. הרי אם היית יודע שהשוק רק יעלה בשנה הקרובה לא היית עושה את זה.

אתה צריך להחליט בין לא לתזמן את השוק בכלל לבין לתזמן במידה מסוימת שתגרום לך להרגיש יותר נוח (בעזרת DCA או בעזרת שמירה של סכום מסוים בצד שמחכה לנפילות).

ואני חושב שזה גם יעזור לך לענות על השאלה איך לנהל את הקניות (כמות וטווח זמן), אף אחד לא יחליט בשבילך איך לתזמן את השוק עם 1.3MM ש"ח.

1. על איזו דירה מדובר? על זאת שאתם מתגוררים בה או זאת שאתם משכירים? או גם וגם?
2. אם אין לך שום כוונה למכור את הדירות אי פעם, איך זה יעזור לך להגיע ליעד של 25K בחודש עוד 10 שנים?
3. מאיפה צצה פתאום מטרה חדשה של מינוף? לצורך מה? איך זה מקרב אותך ליעד?

אתה אומר שבעצם אוטוטו ההוצאות משתוות להכנסות. איך זה מקדם אותך?
אני בטוחה שאני מפספסת כאן משהו...
1. דירות - השיפוץ הוא בדירת מגורים וניתן למנף על בסיסה משכנתה. דירת השקעה-כרגע לא זמינה למינוף
2.כרגע יש פער מול היעד ולכן אני מחפש להבין איך נכון לעשות את זה
3.אנחנו חושבים שהמינוף יכול לסייע לרכוש עוד דירה (בהתעלם מריכוז סיכונים) ע"מ לייצר תזרים פנוי עם סיום המשכנתא
את לא מפספסת, זה אני שצריך להבין מה לעשות
תודה

גם DCA זה תזמון שוק. הרי אם היית יודע שהשוק רק יעלה בשנה הקרובה לא היית עושה את זה.

אתה צריך להחליט בין לא לתזמן את השוק בכלל לבין לתזמן במידה מסוימת שתגרום לך להרגיש יותר נוח (בעזרת DCA או בעזרת שמירה של סכום מסוים בצד שמחכה לנפילות).

ואני חושב שזה גם יעזור לך לענות על השאלה איך לנהל את הקניות (כמות וטווח זמן), אף אחד לא יחליט בשבילך איך לתזמן את השוק עם 1.3MM ש"ח.
מסכים שאני צריך להחליט.
אני צריך להבין אם יש לזה מתודולוגיות או שזה שרירותי

את לא מפספסת, זה אני שצריך להבין מה לעשות
תנסה לחלק את הפרישה לתקופות: הפרישה המוקדמת בגיל 55, התחלת קבלת קיצבת פנסיה, התחלת קבלת קיצבת זיקנה מבט"ל.
שתי התקופות האחרונות מוסיפות לך כסף כל חודש שיכול להקטין את כמות המניות החודשית שאתה צריך למכור.
בנוסף, קח בחשבון גם את שכר הדירה (או הדירות, אם תחליט לקנות עוד). ותמיד אפשר למכור אחת הדירות או שתיהן ולעבור לשכירות (מה שאנחנו עשינו).
אנחנו חושבים שהמינוף יכול לסייע לרכוש עוד דירה (בהתעלם מריכוז סיכונים) ע"מ לייצר תזרים פנוי עם סיום המשכנתא
אבל אז אתה מייצר שוב התחייבות, ודווקא לשלב שבו אתה מתכנן לפרוש.
אגב, האם השיפוץ בגובה 500K יעלה את ערך הדירה באותו סכום? יותר? פחות? לעניות דעתי, רוב השיפוצים לא משנים כלום בעניין אלא אם בונים יחידת דיור להשכרה. אל תשכח שרוב הערך נובע מהמיקום ושטח הדירה/בית (עד גבול מסויים), לא מחלוקת החדרים ולא ממטבח מעוצב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Finfree עושים סדר...משפחה באמצע החיים יומני מסע אישיים 25
A הייטקיסט עם משפחה, באמצע החיים יומני מסע אישיים 30
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
מ Cost Basis עבור מתנת מניות בתוך משפחה מיסים 7
G הכנה לפני פגישה עם סוכן פנסיה עבור קרוב משפחה צרכנות פיננסית 1
מ בן משפחה שמשחק משחק מסוכן אוף טופיק 15
M העברת כסף מישראל לארה"ב לקרוב משפחה מדרגה ראשונה צרכנות פיננסית 5
A איך צעירים יכולים להקים משפחה עם משכורת ממוצעת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 216
S בניית תיק פשוט מאפס לבן משפחה מבוגר שוק ההון 3
ס פתיחת חשבון השקעות "סודי" לבן משפחה מקרבה ראשונה שוק ההון 4
M העסקת קרוב משפחה מיסים 6
barad5 קבלת כסף במזומן מקרוב משפחה צרכנות פיננסית 42
P העברת זכויות לאחר זכיה של בן משפחה נדל"ן 0
S משיכת תגמולים מקרן פנסיה + קרוב משפחה מדרגה ראשונה עם נכות קבועה של 100% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
Know one משפחה הייטקיסטית בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 24
mudale222 מה דעתכם על קנייה ורישום דירה על שמי על מנת לחמוק ממיסים על דירה שנייה (לטובת קרוב משפחה) נדל"ן 30
H התעשרתי ומנסה להבין איך להתנהל מול בני משפחה וחברים אוף טופיק 104
T פתיחת חשבון בנק אמריקאי ע״י קרוב משפחה צרכנות פיננסית 7
ס המרת דולרים לקרוב משפחה צרכנות פיננסית 8
c881 מידי פעם עולה שאלה לגבי לרכוש דירה עם בני משפחה פוסטים מאיכות נמוכה 22
A טיפים לחיסכון בהוצאות משפחה 2021, 2022, 2023 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 155
S האם ניתן להעביר תיק מניות לבן משפחה. שוק ההון 1
D חסכון עבור בן משפחה (שאינו ילד) צרכנות פיננסית 6
ה סכום כסף לבן משפחה שוק ההון 10
R משפחה בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 19
A יומן של משפחה צעירה יומני מסע אישיים 8
ג המלצה לקרוב משפחה - גמל ותיק השקעות שוק ההון 5
P תלוש משכורת לקרוב משפחה - באיזה מקרים? צרכנות פיננסית 7
Y מס על קבלת דירה ללא תמורה שנמכרת לאחר מכן + קניית אחוז חלקי מנכס מבן משפחה נדל"ן 14
ה רוצה לפתוח עוסק פטור- ולהיעזר באיש משפחה.מותר? צרכנות פיננסית 2
א תיק השקעות של משפחה ברוכת ילדים - פתוח להערות והצעות שוק ההון 3
4 איך אנשים עם משפחה משקיעים? שוק ההון 13
D האם יש מגבלה על העברת כסף בין בני משפחה צרכנות פיננסית 29
I הלוואה עבור סיוע לקרוב משפחה - האופציה הכי זולה צרכנות פיננסית 11
D משפחה צעירה - שאלת רכישת שתי דירות נדל"ן 25
דוג להפקיד לקופת גמל להשקעה של קרוב משפחה שעומד לפרוש שוק ההון 8
sogi האם משפחה שמחזיקה 3 מכוניות חדשות יכולה להיחשב מעמד ביניים? אוף טופיק 24
C האם שם משפחה שני שלא מופיע בחשבון אחר הוא מתכון לבעיות בהעברות כספים? שוק ההון 0
S משפחה אמידה אוף טופיק 28
G הלוואות בין קרובי משפחה צרכנות פיננסית 13
M מישהו משקיע בשביל קרובי משפחה? שוק ההון 3
A השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 21
waskindalost ה-משפחה הסולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
H העברת תיק השקעות בין בני משפחה צרכנות פיננסית 10
GentleGiant קרובת משפחה בחובות אוף טופיק 36
Summers הלוואה לקרוב משפחה אוף טופיק 28
H העברת קופות גמל לבן משפחה מקרבה ראשונה צרכנות פיננסית 2
amidar משפחה חדשה \ תעודת זוגיות אוף טופיק 9
c881 משפחה מטיילת חזרה לארץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 32
S כלכלת משפחה כשחצי מהמשפחה לא רוצה להיות פרוגלית צרכנות פיננסית 15