• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הייטקיסט עם משפחה, באמצע החיים

atlasshrugged

משתמש רשום
דירוג
10
שלום לכולם/ן. ראשית, המון תודה על התוכן המצוין בפורום, החכמתי רבות לאורך השנים (וכמובן תודה לסולידית על תכניה הברורים, מחכימים ובעיקר משפיעים, ועל הקמת מסגרת זו). אני רוצה לשתף את המסע שלי, גם בשביל לקבל פידבק על נקודות החלטה שאני נמצא בהם:
בן כ-40, נשוי עם שלושה ילדים. עובד כ18 שנה בהייטק. לצערי גילית את רעיון הfire מאוחר יחסית. יש לנו דירה יפה עם חמישה חדרים (סיימנו משכנתא לפני מספר שנים), וקצת יותר משלוש מליון בחסכונות. משקיע בקרנות מחקות של מדדים גדולים בפיזור על פי הסולידית ומרוצה מזה.עובד בחברת fang כרגע. מכוון להיות מסוגל לפרוש עד גיל 48 בערך, צריך סכום של כ6 מליון על סמך עקרון ה300. עבדתי קשה (וממשיך) בשביל להגיע למצב זה, ואני מודע לגודל מזלי. אני די נהנה מהעבודה שלי, מצאתי נישה טובה ופיתחתי עור עבה לעולם התאגידי. אשתי עובדת בעבודה עם הכנסה צנועה. אנחנו מתתלבטים לגבי הצעדים הבאים מבחינת מגורים. הדירה שלנו כבר קטנה לנו, ואנחנו צריכים חדר עבודה וחדר לכל ילד, ורוצים גינה לשם איכות חיים ,ללא שינוי עיר מגורים (גרים במרכז). בית פרטי בתנאים שתיארתי עולה יותר משש מליון. מן הסתם ישפיע על גיל פרישה (כל עוד גרים בו), ומוסיף סיכונים כגון ירידת ערך, השקעה אחת של רוב הכסף וכו. יש גם קורונה עכשיו.. מצד שני, מבחינת איכות חיים אנחנו נהנה מזה, וגם הילדים, ובכל מקרה אנחנו צריכים לעבור. מצד שלישי, אנחנו רוצים גם לסיים את חיי העבודה עם סכום לילדים להתחלת החיים וקניית דירה עבורם... פידבק יתקבל בברכה.

נערך לאחרונה ב:
היי, ברוך הבא,
פרט חשוב שלא הוזכר הוא שווי מוערך של הבית שלכם כרגע.

כמו כן, רשמת faang, יש נכסים לא ממומשים דוגמת RSU?

בנוסף ל 3M יש קה"ש?

תודה רבה. יש גם קרן השתלמות עם כ400k שלא כלולה בחישוב ה3 מיליון הנל, שאני מעדיף לא לגעת בה בגלל הטבת המס. יש rsu לא vested, שווי כרגע של כ250 אלף דולר לפני מס. שווי דירה נוכחית כ2 מליון שח.פנסיות - יש, התחלנו בגיל מוקדם לצבור שם, סכום סטנדרטי בהתאם למשכורת (50+ בסיס).

נערך לאחרונה ב:
ברוך הבא.

נשמע שאתם רוצים גם וגם וגם ויש מצב שתצטרכו להתפשר על משהו: סוג הבית, המיקום, הסכום הדרוש לפרישה, גובה העזרה לילדים, מועד הפרישה...
ואולי במקום להתפשר לגמרי על משהו מסויים תצטרכו/יתאים לכם יותר שילוב מסויים של כמה פשרות קטנות בחלק מהמשתנים.
יכולה להגיד לך שאנחנו, באופן כללי, העדפנו להתפשר בעיקר על מועד הפרישה. מניחה שמי שלא יכול לסבול את מקום העבודה שלו יעדיף להתפשר על אחד (או יותר) מהדברים האחרים.

אגב, האם בכספים העומדים לרשותכם כללתם את הפנסיה?
מה שווי הבית שברשותכם כרגע?
כמה אתם יכולים לחסוך כל חודש בהינתן שסך ההוצאות שלכם נשמר? (שים לב שעם המעבר לבית פרטי עם גינה ההוצאות על הבית יעלו).

[עריכה] ראיתי שהוספת עוד פרטים אבל לא מובן האם קרן ההשתלמות כלולה בחישוב של החסכונות.

יותר ברור עכשיו אבל עדיין לא מספיק כדי לחוות דעה מבוססת על המצב:
סך הנכסים שברשותכם הוא דירה 2M + חסכונות 3M + מניות RSU בשווי 0.875M + קה"ש בסכום לא ידוע (כמה?) ופנסיות בסכום לא ידוע (כמה?).
אתם מעוניינים לפרוש עם תיק של 6M לפי כלל ה- 300 + שווי בית של 6M.
בלי לדעת את הפרטים הנוספים - חסרים פה כמה מיליונים לדעתי.
אבל חייבים לקחת בחשבון את הפנסיות, כי אם יש לכם שם סכומים משמעותיים שתוכלו לקחת מגיל 60 אז אתם לא באמת צריכים 6M או לחלופין לא באמת צריכים את כלל ה- 300 אם כל מה שצריך זה לגשר על 12 שנים...
בקיצור - חייבים פרטים נוספים.

מ
שלום לכולם/ן. ראשית, המון תודה על התוכן המצוין בפורום, החכמתי רבות לאורך השנים (וכמובן תודה לסולידית על תכניה הברורים, מחכימים ובעיקר משפיעים, ועל הקמת מסגרת זו). אני רוצה לשתף את המסע שלי, גם בשביל לקבל פידבק על נקודות החלטה שאני נמצא בהם:
בן כ-40, נשוי עם שלושה ילדים. עובד כ18 שנה בהייטק. לצערי גילית את רעיון הfair מאוחר יחסית. יש לנו דירה יפה עם חמישה חדרים (סיימנו משכנתא לפני מספר שנים), וקצת יותר משלוש מליון בחסכונות. משקיע בקרנות מחקות של מדדים גדולים בפיזור על פי הסולידית ומרוצה מזה.עובד בחברת fang כרגע. מכוון להיות מסוגל לפרוש עד גיל 48 בערך, צריך סכום של כ6 מליון על סמך עקרון ה300. עבדתי קשה (וממשיך) בשביל להגיע למצב זה, ואני מודע לגודל מזלי. אני די נהנה מהעבודה שלי, מצאתי נישה טובה ופיתחתי עור עבה לעולם התאגידי. אשתי עובדת בעבודה עם הכנסה צנועה. אנחנו מתתלבטים לגבי הצעדים הבאים מבחינת מגורים. הדירה שלנו כבר קטנה לנו, ואנחנו צריכים חדר עבודה וחדר לכל ילד, ורוצים גינה לשם איכות חיים ,ללא שינוי עיר מגורים (גרים במרכז). בית פרטי בתנאים שתיארתי עולה יותר משש מליון. מן הסתם ישפיע על גיל פרישה (כל עוד גרים בו), ומוסיף סיכונים כגון ירידת ערך, השקעה אחת של רוב הכסף וכו. יש גם קורונה עכשיו.. מצד שני, מבחינת איכות חיים אנחנו נהנה מזה, וגם הילדים, ובכל מקרה אנחנו צריכים לעבור. מצד שלישי, אנחנו רוצים גם לסיים את חיי העבודה עם סכום לילדים להתחלת החיים וקניית דירה עבורם... פידבק יתקבל בברכה.
זה עקרון ה fair?

נשמע שאתם רוצים גם וגם וגם ויש מצב שתצטרכו להתפשר על משהו: סוג הבית, המיקום, הסכום הדרוש לפרישה, גובה העזרה לילדים, מועד הפרישה...
ואולי במקום להתפשר לגמרי על משהו מסויים תצטרכו/יתאים לכם יותר שילוב מסויים של כמה פשרות קטנות בחלק מהמשתנים.
יכולה להגיד לך שאנחנו, באופן כללי, העדפנו להתפשר בעיקר על מועד הפרישה. מניחה שמי שלא יכול לסבול את מקום העבודה שלו יעדיף להתפשר על אחד (או יותר) מהדברים האחרים.

כמה אתם יכולים לחסוך כל חודש בהינתן שסך ההוצאות שלכם נשמר? (שים לב שעם המעבר לבית פרטי עם גינה ההוצאות על הבית יעלו).

[עריכה] ראיתי שהוספת עוד פרטים אבל לא מובן האם קרן ההשתלמות כלולה בחישוב של החסכונות.

תודה רבה! הוספתי פרטים למעלה

הוספתי פרטים למעלה
אחלה, כדי להתחיל את החישוב צריך להבין כמה כסף יהיה לכם בפנסיות בגיל 60.
לך למחשבון ריבית דריבית, קח את הסכום שיש לכם היום, את ההפקדות החודשיות שלכם, תניח תשואה של 5% (ריאלי) ותחשב ל- 8 שנים קדימה עד הפרישה המוקדמת (גיל 40 עד גיל 48).
לסכום שקיבלת נקרא Y, קח אותו למחשבון ריבית דריבית, ללא הפקדות כלל, תניח תשואה של 5% (ריאלי) ותחשב ל- 12 שנים קדימה (גיל 48 עד גיל 60).
לסכום שקיבלת נקרא Z, המטרה שלך היא להגיע לגיל 60 כך שסך הכסף הפנוי שיש לך (לא נדל"ן) ועוד Z יהיה שווה ל- 6 מיליון.
ריאלי עבורך?

שים לב שכל ההנחות שלי הן די פסימיות, תשאה של 5% ריאלית לטווח של 20 שנים קדימה והיעד הוא 6 מיליון לפי כלל ה- 300 שמוחל גם על הפנסיות (למרות שהן עובדות לפי כלל של בערך 200 מקדם קצבה).

הדירה שלנו כבר קטנה לנו, ואנחנו צריכים חדר עבודה וחדר לכל ילד
שמתי לב שיש קטע כזה להגיע לשלב מגורים בבית החלומות (הענק) כשהילדים כבר עם רגל אחת בחוץ.
מציעה בהקשר לזה לדמיין את החיים בבית הענק כשאתם כבר לבד - משמח? גדול עליכם?
אולי אפשר בשלב ראשון להשכיר את הבית "הקטן" ולשכור בית גדול ולראות איך אתם מרגישים שם.
לפרוש עד גיל 48 בערך, צריך סכום של כ6 מליון על סמך עקרון ה300.
אתה מתכוון שהפרישה המוקדמת שלך תאפשר לכם להמשיך לחיות באותה רמת הוצאות? אתה אמור להביא פרנסה מהתיק בגובה הפרנסה כיום?
ומה לגבי החיים שלכם לאחר שהילדים ייצאו מהבית? לא תהיה ירידה בהוצאות הרגילות? האם אתה לוקח בחשבון את החלק של הפנסיה מגיל 60+ כדי להקטין את המכירה החודשית מתיק ההשקעות?

למה אתה רוצה לפרוש? רע לך בעבודה? מה התוכניות לפרישה?

תודה רבה על התגובה. יכולים לחסוך כ-20 לחודש עם גינה. לגבי פנסיה - שווי כולל של התיק הפנסיוני 1.1 מיליון - כמחצית בקרן פנסיה וכמחצית בביטוח מנהלים. איך מומלץ להתייחס לזה בחישוב הפרישה? למען האמת עד כה די התעלמתי מזה כי זה נראה רחוק (שלא בצדק כנראה). אפשר לקבל את זה בגיל 60? יש סכום שצריך להפקיד אם אני לא עובד ע״מ שהקרנות יהיה פעילות?

למה אתה רוצה לפרוש? רע לך בעבודה? מה התוכניות לפרישה?
לא בהכרח רוצה לפרוש. אבל רוצה שתהיה לי את האופציה ועצמאות. אני גם לא יודע אם בגיל 50-55 יהיו לי אותן אופציות כמו עכשיו מבחינת השוק עבודה

שמתי לב שיש קטע כזה להגיע לשלב מגורים בבית החלומות (הענק) כשהילדים כבר עם רגל אחת בחוץ.
מציעה בהקשר לזה לדמיין את החיים בבית הענק כשאתם כבר לבד - משמח? גדול עליכם?
אולי אפשר בשלב ראשון להשכיר את הבית "הקטן" ולשכור בית גדול ולראות איך אתם מרגישים שם.

אתה מתכוון שהפרישה המוקדמת שלך תאפשר לכם להמשיך לחיות באותה רמת הוצאות? אתה אמור להביא פרנסה מהתיק בגובה הפרנסה כיום?
ומה לגבי החיים שלכם לאחר שהילדים ייצאו מהבית? לא תהיה ירידה בהוצאות הרגילות? האם אתה לוקח בחשבון את החלק של הפנסיה מגיל 60+ כדי להקטין את המכירה החודשית מתיק ההשקעות?

תודה רבה, נקודות מצוינות. לא ממש מתייחס כרגע לפנסיה, שלא בצדק כנראה. רמת ההוצאות היא הערכה בהתבסס על זה שהילדים לא בבית אבל עדיין היינו רוצים לעזור להם ברמה מסוימת. הילדים לא גדולים - מבחינתנו ה10-15 שנים הקרובות הן הזמן המתאים לחיות איתם בבית גדול, ייתכן מאוד שאח״כ נרצה לעבור לדירה או בית יותר קטנים, אבל קשה לנו לראות כל כך רחוק למען האמת.

דמיין את עצמך בגיל 50 אחרי פרישה לעומת לפני פרישה. לא נשמע שיהיה חסר לך כלום, באף מובן. תחשוב אם זה באמת יהיה שווה את זה לך, לעבוד לתוך גיל גריאטרי בשביל להשיג את כל המטרות היתרות האלה. יש לזה הרבה משמעויות. בגיל 48-50 זה יהיה שונה לגמרי להיות בפרישה מעבודה לעומת איזה גיל 67 שכבר יתחילו לך מחלות של אנשים זקנים ולא תהיה לך את אותה רמת אנרגיה... ופה גם נכנס עוד שיקול שאנשים ממש לא חושבים עליו - לא כולנו נחיה עד גילאי 80! הרבה אנשים מתים בשנות השישים ואפילו החמישים, שלהם. פרישה מוקדמת זה פריווילגיה גדולה להיות מחוץ לאזורי הסיכון האלה.

משהו שמצאתי מאוד מעניין זה העניין שאתם גם רוצים ״לצייד״ כל ילד לחיים טוב. מבלי לשפוט אם זה טוב או רע, אני חושב שיש ערך בנתינה לילדים להתמודד גם עם בעיות כלכליות של עולם ראשון. המחיר גבוה מאוד, יכול להגיע עד לעוד 10-15 שנה של עבודה - בעיקר שלך. יש כל מיני רמות, לתמיכה כמו שאתה מתאר. יש הורים שמשלמים על הכל גם בזמן התואר ויש כאלה שמרחיקים עד כדי תשלום על החתונה ואפילו את ההון הראשוני לדירה. זה יתן לכל ילד יתרון בחיים בלי ספק, אבל נשאלת השאלה כמה הערכה תהיה להם לכל זה אם פשוט ״אבא ישלם״ וזהו.

סתם טיעוני ״כנגד״ אפשריים לתמיכה בהקדמת הפרישה.

דמיין את עצמך בגיל 50 אחרי פרישה לעומת לפני פרישה. לא נשמע שיהיה חסר לך כלום, באף מובן. תחשוב אם זה באמת יהיה שווה את זה לך, לעבוד לתוך גיל גריאטרי בשביל להשיג את כל המטרות היתרות האלה. יש לזה הרבה משמעויות. בגיל 48-50 זה יהיה שונה לגמרי להיות בפרישה מעבודה לעומת איזה גיל 67 שכבר יתחילו לך מחלות של אנשים זקנים ולא תהיה לך את אותה רמת אנרגיה... ופה גם נכנס עוד שיקול שאנשים ממש לא חושבים עליו - לא כולנו נחיה עד גילאי 80! הרבה אנשים מתים בשנות השישים ואפילו החמישים, שלהם. פרישה מוקדמת זה פריווילגיה גדולה להיות מחוץ לאזורי הסיכון האלה.

משהו שמצאתי מאוד מעניין זה העניין שאתם גם רוצים ״לצייד״ כל ילד לחיים טוב. מבלי לשפוט אם זה טוב או רע, אני חושב שיש ערך בנתינה לילדים להתמודד גם עם בעיות כלכליות של עולם ראשון. המחיר גבוה מאוד, יכול להגיע עד לעוד 10-15 שנה של עבודה - בעיקר שלך. יש כל מיני רמות, לתמיכה כמו שאתה מתאר. יש הורים שמשלמים על הכל גם בזמן התואר ויש כאלה שמרחיקים עד כדי תשלום על החתונה ואפילו את ההון הראשוני לדירה. זה יתן לכל ילד יתרון בחיים בלי ספק, אבל נשאלת השאלה כמה הערכה תהיה להם לכל זה אם פשוט ״אבא ישלם״ וזהו.

סתם טיעוני ״כנגד״ אפשריים לתמיכה בהקדמת הפרישה.

תודה רבה על התגובה. אני בהחלט מסכים עם הגישה של לפרוש באופן מלא או חלקי בגיל מוקדם, מהסיבות שציינת. יחד עם זאת, דווקא תקופת הקורונה גרמה לי להבין כמה אני ״צריך״ את האינטנסיביות של משרד, אנשים וכו׳, וגם אם אפרוש אצטרך לדאוג שיהיה שתהיה לי שגרה מספיק מלאה. לגבי ״לצייד״ ילדים - זה בעיני עניין סוביקטיבי. אני אישית קיבלתי למשל תמיכה מלאה במהלך הלימודים (כולל מגורים), ומרגיש שזה נתן לי המון יתרון תחרותי בלהתרכז בללמוד, מה שהכין אותי לעבודה מוצלחת בחברות גדולות. יחד עם זאת - לא קיבלתי סכום משמעותי מאוד לדירה ראשונה, כי זו היתה היכולת של הוריי. למדו איתי אנשים שכן קיבלו - ואני מרגיש שלרובם זה היה עוד יתרון בחיים שדחף אותם קדימה, ממש לא ״פינק״ (אבל אולי אני bias כי אלו סוג האנשים שלמדו ועבדו איתי באותן מסגרות). בכל מקרה - אני נוטה אישית להשקיע בילדיי, גם זמן (הדרכה בלימודים, העשרה, זמן איכות וכו׳) ומבחינתי זה פשוט חלק ממה שאני שואף לעשות. מעניין אותי לעשות את זה באופן שקול ויעיל, ועדיין לנסות להגיע לעצמאות כלכלית.

אפשר לקבל את זה בגיל 60?
https://pensuni.com/?p=5735

יש סכום שצריך להפקיד אם אני לא עובד ע״מ שהקרנות יהיה פעילות?
לא מומחה, אבל נראה לי שכן, השאלה היא האם אתה בכלל רוצה להשאיר את הקרנות שלך פעילות, זה תלוי אם אתה רוצה לשמור על הביטוחים.
האם אתה צריך ביטוח אכ"ע (נכות) אחרי הפרישה?
האם אתה צריך ביטוח שאירים לאחר הפרישה?

לגבי פנסיה - שווי כולל של התיק הפנסיוני 1.1 מיליון - כמחצית בקרן פנסיה וכמחצית בביטוח מנהלים. איך מומלץ להתייחס לזה בחישוב הפרישה?
מה זאת אומרת? זה כסף שאתה תוכל לקבל כקצבה החל מגיל 60.
תעשה את החישוב שרשמתי לך בהודעה הקודמת ותדע להעריך בערך כמה יהיה לך.

למדו איתי אנשים שכן קיבלו - ואני מרגיש שלרובם זה היה עוד יתרון בחיים שדחף אותם קדימה, ממש לא ״פינק״
אני חושב שזה מאוד תלוי בילדים, לאן הם יקחו את זה. אני רוצה לחשוב שאני הייתי לוקח את זה לכיוון הכי טוב שאפשר - אם הייתי מקבל זאת מהורי - ולא רואה בזה מובן מאליו או עושה שטויות. עדיין, זה מחיר גדול מההורים ומי שרוצה לשלם אותו, יצטרך כמעט בוודאות לעבוד גם לתוך שנות ה-50.
יחד עם זאת, דווקא תקופת הקורונה גרמה לי להבין כמה אני ״צריך״ את האינטנסיביות של משרד, אנשים וכו׳, וגם אם אפרוש אצטרך לדאוג שיהיה שתהיה לי שגרה מספיק מלאה.
זה משהו מעניין. אם אתה לא מצליח למלא את הזמן בדברים ומרגיש שאין לך חיוניות בלי עבודה, אז אולי זה באמת לא נכון עבורך, לפרוש כה מוקדם.
אני חושב שבפרישה מוקדמת, צריך גם לחשוב על חזון. משהו שבשבילו אתה תתגלח בבוקר ותצא מהבית כדי לחתור לקראתו אבל שעבודה היתה מפריעה להגשים. (אחרת, למה לא לעשות במקביל?)
אני חושב שזה לא בא באופן טבעי, אלא צריך לחפש את המטרה הזו באיזשהו מקום. אפילו למי שלא מעוניין בפרישה מוקדמת.
בכל מקרה - אני נוטה אישית להשקיע בילדיי, גם זמן (הדרכה בלימודים, העשרה, זמן איכות וכו׳) ומבחינתי זה פשוט חלק ממה שאני שואף לעשות. מעניין אותי לעשות את זה באופן שקול ויעיל
נשמע כמו מטרה ראויה להמשיך לעבוד בשבילה, אם אתה באמת שלם עם הבחירה בעבודה מרצון ב-100%. זה גם אינדיווידואלי.

אפשר לפתור את זה בקלות ..
פשוט אל תקנו בית חלומות ב6 מליון שקל .
תשכרו אחד ...
באזור בו אני גרה לקנות את בית החלומות ( חצר יפה , חדר לכל ילד , חינוך טוב ...נוף .. קרבה למרכז ..) יעלה 5 מליון שקל.. עם קצת מאמץ וקצת יצירתיות אפשר לשכור כזה בכ 9000 .
עוד פתרון - מכירה זוג שמצא וילה מרווחת ,מקסימה ,באזור מעולה ,עם נוף וחצר ,והכל ..וסגרו עם הבעלים שהם שוכרים אותה ב7000 שקל תמורת חוזה ארוך טווח ( 10 שנים ) ושיפוץ על חשבונם ב150000 שקל. ( החליפו מטבח אמבטיות עיצבו את הבית לטעמם ..)
היה להם כשלושה מליון שקל נזיל.. ובית בבעלותם שהושכר והם פשוט החליטו לא לשרוף את הכסף הנזיל על קניית הנכס ( ולקחת משכנתא על היתרה ) אלא להשקיע אותו בשנים הקרובות ולשמור על גמישות ...
10 שנים מהיום הילדים יהיו מספיק גדולים .. לקראת צבא או אחרי.. והם יוכלו להחליט מה מתאים להם הלאה ...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
P הייטקיסט מהפריפריה יומני מסע אישיים 32
G הייטקיסט מס' 2367, ההתחלה.. יומני מסע אישיים 22
S רו"ח ישראלי מומלץ עבור הייטקיסט אזרח ארה"ב מיסים 30
I הייטקיסט צעיר - צבירת הון התפתחות אישית 70
ע הייטקיסט +3 יומני מסע אישיים 18
stamEhad חוות דעת תיק קיים של הייטקיסט בן 32 - מחפש את השינויים הנכונים שוק ההון 14
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
ר הארכת חיי המדף של הייטקיסט - פרישה מאוחרת התפתחות אישית 10
ה תיק של הייטקיסט בשבתון - איך מתאזנים עכשיו שוק ההון 45
I עוד הייטקיסט בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 60
KickR עוד הייטקיסט - יומנו של פתית שלג יומני מסע אישיים 595
S ייעוץ לגבי הפרשות סוציאליות ואפיקי השקעות | הייטקיסט צרכנות פיננסית 30
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
מ Cost Basis עבור מתנת מניות בתוך משפחה מיסים 7
G הכנה לפני פגישה עם סוכן פנסיה עבור קרוב משפחה צרכנות פיננסית 1
מ בן משפחה שמשחק משחק מסוכן אוף טופיק 15
M העברת כסף מישראל לארה"ב לקרוב משפחה מדרגה ראשונה צרכנות פיננסית 5
Finfree עושים סדר...משפחה באמצע החיים יומני מסע אישיים 25
A איך צעירים יכולים להקים משפחה עם משכורת ממוצעת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 216
S בניית תיק פשוט מאפס לבן משפחה מבוגר שוק ההון 3
ס פתיחת חשבון השקעות "סודי" לבן משפחה מקרבה ראשונה שוק ההון 4
M העסקת קרוב משפחה מיסים 6
barad5 קבלת כסף במזומן מקרוב משפחה צרכנות פיננסית 42
P העברת זכויות לאחר זכיה של בן משפחה נדל"ן 0
S משיכת תגמולים מקרן פנסיה + קרוב משפחה מדרגה ראשונה עם נכות קבועה של 100% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
Know one משפחה הייטקיסטית בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 24
mudale222 מה דעתכם על קנייה ורישום דירה על שמי על מנת לחמוק ממיסים על דירה שנייה (לטובת קרוב משפחה) נדל"ן 30
H התעשרתי ומנסה להבין איך להתנהל מול בני משפחה וחברים אוף טופיק 104
T פתיחת חשבון בנק אמריקאי ע״י קרוב משפחה צרכנות פיננסית 7
R משפחה באמצע החיים וטעות אחת... יומני מסע אישיים 13
ס המרת דולרים לקרוב משפחה צרכנות פיננסית 8
c881 מידי פעם עולה שאלה לגבי לרכוש דירה עם בני משפחה פוסטים מאיכות נמוכה 22
A טיפים לחיסכון בהוצאות משפחה 2021, 2022, 2023 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 155
S האם ניתן להעביר תיק מניות לבן משפחה. שוק ההון 1
D חסכון עבור בן משפחה (שאינו ילד) צרכנות פיננסית 6
ה סכום כסף לבן משפחה שוק ההון 10
R משפחה בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 19
A יומן של משפחה צעירה יומני מסע אישיים 8
ג המלצה לקרוב משפחה - גמל ותיק השקעות שוק ההון 5
P תלוש משכורת לקרוב משפחה - באיזה מקרים? צרכנות פיננסית 7
Y מס על קבלת דירה ללא תמורה שנמכרת לאחר מכן + קניית אחוז חלקי מנכס מבן משפחה נדל"ן 14
ה רוצה לפתוח עוסק פטור- ולהיעזר באיש משפחה.מותר? צרכנות פיננסית 2
א תיק השקעות של משפחה ברוכת ילדים - פתוח להערות והצעות שוק ההון 3
4 איך אנשים עם משפחה משקיעים? שוק ההון 13
D האם יש מגבלה על העברת כסף בין בני משפחה צרכנות פיננסית 29
I הלוואה עבור סיוע לקרוב משפחה - האופציה הכי זולה צרכנות פיננסית 11
D משפחה צעירה - שאלת רכישת שתי דירות נדל"ן 25
דוג להפקיד לקופת גמל להשקעה של קרוב משפחה שעומד לפרוש שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה