• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בניית תיק פסיבי לאופטימזציה של מס

מה שכן, לא אני ואני חושב שגם לא @אנון נימוס לקחנו בחשבון אפשרות של שימוש במגן מס, כאשר יש נכס מפסיד.
צריך לכתוב סימולציה שגם מבצעת את זה. זה אולי יוסיף קצת אחוזים לטובת החזקת כמה ETF. אבדוק את זה מתישהו.
כל העניין של מגן מס לפי חבות מס מקסימלית אמור להטות כאן את הכף בתוצאה הסופית, לפחות ככה המחשבון הפנימי שלי אומר לי

כל העניין של מגן מס לפי חבות מס מקסימלית אמור להטות כאן את הכף בתוצאה הסופית, לפחות ככה המחשבון הפנימי שלי אומר לי
באופן עקרוני וגם פרקטי מגן המס לא משנה באמת את תוחלת הרווח, הרי פונקציית הבסיס (אמורה להיות מעריכית עם מקדם › 1 ) נכון שבlifo יש יותר סבירות לארוע של הפסד בשנים הראשונות למשיכה אבל בfifo עם הסטוריה של 40 שנה ? אולי למי שפרש בסןף שנות ה 60 , גם בlifo מי שפרש ב 29 ולא מימש את התיק זכה לאחר עשור לצמצם את חבות המס שלו
אבל ארוע כזה אינו אסטרטגיה , התוחלת של הרווח לא מתהפכת ממגן מס.

בכל מקרה lifo מול fifo טהור עם או בלי מגן מס כש מדובר בהשקעה בסכום קבוע (ולא רכישת מס יח etf קבועות) הlifo מנצח את הfifo , מגן המס לא שינה מהותית את המצב, לא שלא כדאי לנצל את מגן המס
אבל זה לא שובר השוויון

עוד לא מתוקן סופית אבל מסתמן
שאם הפורש מתכנן על תוחלת חיים קצרה בפרישה (עד 10 שנים)
אז lifo מאוד יעיל לעומת fifo
אבל מי שמתכנן חיים שמעל 20 שנה לפרישה יגלה שגם הlifo מתכנס לfifo , הקרוב של הlifo בצורת fifo מדורג מייצר לטווח ארוך שיפור בחבות המס למי שיחיה לטווח ארוך ... לא

המחיר הוא בהורשה, מי שמשקיע ב LIFO לטווח קצר צרוויח הורשה מקסימלית ועלות נטו אידאלית, כמובן שזה גם מניח תוחלת חיים קצרה בפרישה
מי שמניח תוחלת חיים ארוכה יגלה ש LIFO עדיף ליורשיו מאשר FIFO ושאפשר לשפר את גודל הירושה ב FIFO שמסמלץ LIFO

אני באופן אישי מעדיף את ה FIFO שמסמלץ LIFO כי זה נותן חופש החלטה על צורת המשיכה, ובסיבוכיות ניהול קטנה וגם מנטרל בעיות רגולטוריות (סיכון מס הכנסה) ומקטין סיכון העלאת דמי ניהול

נערך לאחרונה ב:
@אנון נימוס לא הסתכלתי על האקסל שלך כי הוא נעול בססמא.
אבל אני לא בטוח איך אפשר לבדוק את זה באקסל, הרי יש אפקט רנדומיות, ולכן צריך הרבה חזרות (מונטה קרלו). לכן, צריך לכתוב סימולציה ״אמיתית״. עדיין לא הגעתי לזה.
יש חסרון בהרבה ETF , לטעמי כי אני באופן אישי רוצה לדבוק בקרנות גדולות של גופי ענק כמו Vanguard , וזה די מצמצם את הרשימה. צריך, לדעתי הצדקה טובה, לפיצול למספר קרנות.

שאלה לרואי החשבון שבכם: אם אני פותח כמה חשבונות בכמה בנקים בנפרד וקונה אותו ETF, אפשר בעצם לעקוף את FIFO כי אמכור איפה שבא לי, לא? למשל, אם יש לי הפסד בבנק 1 אני יכול למכור שם ולקבל מגן מס. זה כשר?

@אנון נימוס לא הסתכלתי על האקסל שלך כי הוא נעול בססמא.
אבל אני לא בטוח איך אפשר לבדוק את זה באקסל, הרי יש אפקט רנדומיות, ולכן צריך הרבה חזרות (מונטה קרלו). לכן, צריך לכתוב סימולציה ״אמיתית״. עדיין לא הגעתי לזה.
יש חסרון בהרבה ETF , לטעמי כי אני באופן אישי רוצה לדבוק בקרנות גדולות של גופי ענק כמו Vanguard , וזה די מצמצם את הרשימה. צריך, לדעתי הצדקה טובה, לפיצול למספר קרנות.

שאלה לרואי החשבון שבכם: אם אני פותח כמה חשבונות בכמה בנקים בנפרד וקונה אותו ETF, אפשר בעצם לעקוף את FIFO כי אמכור איפה שבא לי, לא? למשל, אם יש לי הפסד בבנק 1 אני יכול למכור שם ולקבל מגן מס. זה כשר?
אני אפרסם עוד מעט את הסימולציות שלי (R) שממשות lifo fifo i maxloss כולל הרעשות
באופן אישי אומנם vanguard עדיפה אבל משיקולי מיסוי קרנות איריות של ishares וסתם קרנות ( schwab) יכולים גם להרחיב את הבחירה,
להחזעק כמה חשבונות זה קצת מעיק, כבר פשוט יותר לנצל קרהש שבה יש פטור ממס , ואם דמי הניהול
זולים אז זו דחיית מס לא רעה

אני מתכוון להוסיף סימולציית אקסל שימוש בקרהש עם דמי ניהול לצבירה ומשיכה

****הערה התרחישים של האקסל הם כמובן תרחישי מממוצע
כדי לבחון את היציבות שלהם צריך מונטה-קרלו
(קוד תכנות)

האקסל מעודכן עם קרן השתלמות
https://drive.google.com/open?id=0BzYHVAilSD8LdlY0dnBjNDh6Q00
דמי ניהול 0.35% , משיכה קבועה בפרישה לפי הצבירה של החשבון הממוסה
ההפרש בצבירות זניח ובסיום המשיכה (אחרי 20 שנה) קרה"ש מנצחת עדיין
כל אחד יזין את דמי הניהול תקופת המשיכה והפרישה הנוחה לו ויוכל לשים את האסטרטגיות
להשוואה לפי התאמתם אליו

נערך לאחרונה ב:
@Ron B לשאלתך אני לא רואה חשבון אבל זה בדיוק מה שאחד כזה מציע כאן:
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001168084#fromelement=hp_daily_news

קטע. בשרשור אחר על נושא ה -FIFO, מישהו העלה איזשהו מסמך של רשות המיסים שבו צויינה לכאורה סיטאוציה לפיה ניתן לבצע חישוב שאינו פיפו. אם אני זוכר נכון (אני מתעצל לחפש), ה"דוברת" באותו מסמך (בהקשר הזה) היא היא אותה רו"ח מהכתבה שצירפת.

• אהבתי
Reactions: ogi
קטע. בשרשור אחר על נושא ה -FIFO, מישהו העלה איזשהו מסמך של רשות המיסים שבו צויינה לכאורה סיטאוציה לפיה ניתן לבצע חישוב שאינו פיפו. אם אני זוכר נכון (אני מתעצל לחפש), ה"דוברת" באותו מסמך (בהקשר הזה) היא היא אותה רו"ח מהכתבה שצירפת.
היא נציבת מס הכנסה לשעבר :)

לינק לסימולציות שלי (R)
https://drive.google.com/file/d/0BzYHVAilSD8Lc0FWa21zM1RTTGs/view?usp=sharing

ואת האקסל עידכנתי - יש איזו אי התאמה שאני צריך לברר (בין האקסל לסימולציות)
אבל זו ההתחלה
מצאתי באגים ב R - בתהליך תיקון

*** ניפיתי את הבאגים, מריץ כרגע במוד ללא הרעשה (שונות אפס)
יש פער קטן בין האקסל לקוד אבל לא משמעותי

נערך לאחרונה ב:
@Ron B לשאלתך אני לא רואה חשבון אבל זה בדיוק מה שאחד כזה מציע כאן:
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001168084#fromelement=hp_daily_news

מעבר לסיבוך הנוסף, ההצעה של הרו"ח בכתבה להשתמש באותו ני"ע בכמה חשבונות עלולה להתברר כבעייתית אם יחליטו בעתיד לסגור בחוק את הפרצה הזו (יחסית פשוט).

לעומת זאת, קניה של ני"ע מקבילים (אך שונים), אפילו בחשבון יחיד, חסינה יותר לדעתי לשינויים בתקנות המס מכיוון שקשה לתת הגדרה ברורה וחד-משמעית.

כמובן שאני לא מייעץ ולא ממליץ על דבר.

נערך לאחרונה ב:
אם יחליטו בעתיד לסגור בחוק את הפרצה הזו
ניסוח מעניין ל"אם יחליטו לשנות מהותית את חישוב רווחי הון תוך סטייה מהעקרון הבסיסי של מחיר מכירה פחות מחיר קנייה".

ניסוח מעניין ל"אם יחליטו לשנות מהותית את חישוב רווחי הון תוך סטייה מהעקרון הבסיסי של מחיר מכירה פחות מחיר קנייה".

לא חושב שהשינוי כל כך מהותי.
פשוט יקבעו שיש לראות ני"ע זהה המוחזק במספר חשבונות, כני"ע אחד המוחזק בחשבון יחיד. מכאן, שיש לשמור על עיקרון ה-FIFO ולמכרו מהראשון לאחרון (מחשבון הבנק/בית ההשקעות הראשון לאחרון).

זה נשמע לי די פשוט לביצוע.

ומאוד קשה למעקב.

אוקיי, מסכים.
אבל מה לדעתך טומן בחובו פחות סיכון לשינויי חקיקה עתידיים - ני"ע זהה במספר חשבונות או ני"ע מקבילים בחשבון יחיד? מה נראה פחות כמו תכנון מס אגרסיבי?

ניטפוק: בכתבה שאני קישרתי מי שהמליץ על מספר חשבונות הוא רו"ח אחר לא מי שמופיעה בתמונה (הנציבה לשעבר).

אוקיי, מסכים.
אבל מה לדעתך טומן בחובו פחות סיכון לשינויי חקיקה עתידיים - ני"ע זהה במספר חשבונות או ני"ע מקבילים בחשבון יחיד? מה נראה פחות כמו תכנון מס אגרסיבי?
אף אחד לא נראה אגרסיבי לטעמי. אתה מניח שמבקר ממס הכנסה ידע את ההבדל בין spy ל-voo וכן הלאה. וגם אם כן... זה לא נראה תכנון אגרסיבי

מה לגבי מלאי עסקי? אם קניתי חומר גלם (נאמר ברזל) במחירים שונים ומכרתי מוצרים שייצרתי ברווח, האם חייבים לחשב את הרווח ב FIFO?

שיש לשמור על עיקרון ה-FIFO
זה לא עיקרון בפני עצמו אלא ברירת מחדל. החוק אומר שרווח הון במקרים שבהם לא נעשה מעקב אחרי tax יבוצע לפי FIFO. להפוך ברירת מחדל לאפשרות היחידה זה חתיכת שינוי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S בניית תיק השקעות - חשיפה לנדלן, אבטחת מידע וחשיפה למט"ח שוק ההון 0
ס בניית תיק השקעות-גיל 20 שוק ההון 19
S בניית תיק השקעות שוק ההון 9
K בניית תיק השקעות לפנסיונרית בגיל 65 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
E בניית תיק השקעות לטווח של 10-15 שנים שוק ההון 5
S בניית תיק פשוט מאפס לבן משפחה מבוגר שוק ההון 3
stamEhad בניית תמהיל תיק השקעות שכולל הלוואה (שאלה טכנית) שוק ההון 3
M כלי שמאפשר בניית תיק השקעות וירטואלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
L בניית תיק לטווח ארוך שוק ההון 0
bobby בניית תיק סולידי 30-70 או 40-60 עם גידור מט"ח שוק ההון 6
Y התייעצות בעת בניית תיק השקעות שוק ההון 13
O בניית תיק השקעות עצמאי משולב IRA שוק ההון 6
חורש חוות דעת על בניית תיק עם שילוב שוק מקומי שוק ההון 6
S בניית תיק השקעות ראשוני שוק ההון 5
M בניית תיק השקעות לפנסיונרים שוק ההון 6
T בניית תיק השקעות- אג"ח וקרנות שוק ההון 5
ה בניית תיק השקעות שוק ההון 1
M כמו כולם..בניית תיק חדש. סבבה? שוק ההון 26
W בניית תיק השקעות - אג"ח וקרנות כספיות שוק ההון 13
L בניית תיק השקעות פאסיבי שוק ההון 4
A בניית תיק השקעות ראשון שוק ההון 9
M בניית תיק השקעות בבלוג התמונה הגדולה שוק ההון 1
צ בניית תיק השקעות שוק ההון 2
M בניית תיק השקעות ע"פ JL Collins שוק ההון 80
1337justme מספר שאלות לגביי בניית תיק ההשקעות שוק ההון 19
H בניית תיק מ-0 שוק ההון 25
A בניית תיק וכישת אגח שוק ההון 10
ג התמונה הגדולה - בניית תיק השקעות - האם יש גרסה באנגלית? התפתחות אישית 4
י בניית תיק השקעות שוק ההון 14
D בניית תיק השקעות שוק ההון 5
מ בניית תיק אחרי יציאה לפנסיה שוק ההון 28
מ בניית תיק וגידור אגח שוק ההון 10
O מספר שאלות לקראת בניית תיק שוק ההון 28
ע בניית תיק השקעות(חדש בתחום) שוק ההון 16
ד בניית תיק השקעות + כמה שאלות מהותיות שוק ההון 39
אורי ג. בניית תיק אג"חים בלבד שוק ההון 41
רוני בניית תיק השקעות ופורטפוליו נכסים מניבים בתנאי דפלציה וריבית שלילית שוק ההון 38
קפה שחור בניית תיק השקעות בצמוד לבעלות על חברה בע"מ שוק ההון 39
F בניית תיק - שולחן השרטוטים שוק ההון 21
ש התלבטויות ובקשה לתובנות לגבי בניית תיק השקעה שוק ההון 21
ido15 בניית תיק השקעות שוק ההון 43
roniba בניית אקסל/speadsheet למעקב אחר תיק השקעות אוף טופיק 3
א בניית תיק השקעות שוק ההון 41
Izik בניית תיק השקעות שוק ההון 3
ש בניית תיק השקעות שוק ההון 11
ק בניית תיק השקעות - כניסה לשוק בשלבים או בהקדם האפשרי שוק ההון 2
GentleGiant בניית תיק השקעות שוק ההון 17
נ בניית קוטג על קרקע נדל"ן 4
ב להתחיל בניית בית פרטי עכשיו או לחכות כשנה נדל"ן 2