• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אשמח לאינפוטים על תיק ההשקעות שלי

@nick חבר, אתה שוכח שמאחורי הצד השני של המקלדת נמצאת מישהי שמבקשת עזרה בנושא שמאוד מדאיג אותה- תגובות כמו ״השם ישמור״ או תגובתך זו האחרונה, רק מכניסות אותי ליותר לחץ ומגבירות אצלי תחושה של חוסר הבנה.
קבלי את התנצלותי, בכלל לא היה נשמע שאת לא מבינה פה משהו.
אז גם התגובה שלי, וגם שלי @Benjamin Willard למעלה, רק באות להדגיש את הסיכון שלקחת כשהלחצת את היועץ להרוויח יותר מממוצע השוק.
כדי לעשות זאת, אין לו ברירה אלא להשקיע את כספך בניירות ערך מסוכנים במיוחד, ובכך לסטות אולי מרמת הסיכון הרצויה לך.

לא משנה בכלל מה זה XIV ו - "אופציות מכר על הסנופי ועל FANGs, רחוק מחוץ לכסף", זה לא הענין פה.

אבל איך אני יודעת למצוא אחד כזה? זה בדיוק מה שחיפשתי לפני שהגעתי לנוכחי. איך לא אחזור על הטעות?
אין הרבה יועצים עצמאיים, הנה אחד שהיה מסתובב בפורומים:
https://www.guyhazan.com/התהליך/

אציין שאני לא מכיר אותו ולא ממליץ עליו (לא לחיוב ולא לשלילה).

על כן מצאתי לנכון להפסיד מעט תשואה ולשלם דמי ניהול גבוהים יותר, עבור הבטחת פיזור יותר טוב.
אם המטרה שלך היא פיזור - אין צורך ביועץ לשם כך. ניתן להשיג ב-2-3 ניירות (קרנות סל) פיזור על פני מניות ואגח שיתאים ליעדים שלך (אם אכן יצא לך לעבור על הפוסטים בבלוג - יש לא מעט מהם שמסבירים על כך בפירוט רב יותר). אין צורך לרכוש עשרות ניירות פרטניים כמו שמוצג בתיק ששיתפת. אם המטרה היא להביס את תשואה השוק - זו מטרה שונה לגמרי, ואכן מורכבת.

אין ביכולתי לשבת אחת לרבעון ולאזן את הפלח המנייתי עם האג״ח ופלח הנדל״ן שברשותי.
עבור תיק פסיבי פשוט, כאמור, אין שום הכרח לאזן או אפילו להסתכל עליו פעם ברבעון. פעם בשנה זה יותר ממספיק ואפשר אף בתדירות נמוכה יותר (כל עוד זה משהו מוגדר מראש). האיזון עוזר לשמור על רמת סיכון קבועה שהגדרת לעצמך, אבל יש פה תועלת שולית פוחתת - לעשות את האיזון תדיר יותר ויותר כמעט ולא תורם כלום ובשלב מסוים כבר מתחיל לפגוע (יותר התעסקות, יותר עלויות על פעולות קניה/מכירה, וכו').
הרי אם יש לך פלח השקעות שהוא בנדלן - אני מעריך שאת לא בודקת את מחיר השוק של הנכס כל חודש, או כל רבעון? הרבה אנשים לא "מתמחרים מחדש" את העלות הדירה שבבעלותם גם כל שנה. אז למה שתהיי חייבת להתייחס למחיר הניירות בשוק ההון בתדירות גבוהה, רק בכלל שמישהו דואג לפרסם מחיר מעודכן כל שנייה?

@nick חבר, אתה שוכח שמאחורי הצד השני של המקלדת נמצאת מישהי שמבקשת עזרה בנושא שמאוד מדאיג אותה- תגובות כמו ״השם ישמור״ או תגובתך זו האחרונה, רק מכניסות אותי ליותר לחץ ומגבירות אצלי תחושה של חוסר הבנה.
אם יש לך אינפוט קונסטרוקטיבי, אשמח לשמוע. אבל אין צורך להלחיץ אותי יותר ממה שכבר. תודה.
אין צורך להיכנס ללחץ (זה סתם לא בריא)
בסופו של דבר זה בסה"כ כסף, ויש הרבה דברים (כמו בריאות) שיותר חשובים.
בנוסף, גם במקרה הגרוע ביותר מאוד לא סביר שתאבדי חלק משמעותי מהכסף. מקסימום תפסידי כמה אחוזים (וסביר שאפילו זה לא)

במצב כזה חשוב לא לפעול מתוך לחץ. עדיף שהכסף ישב אפילו עוד חודש-חודשיים בתיק לא הכי יעיל מאשר למהר ולעשות דברים מתוך לחץ בלי שמבינים אותם עד הסוף.

@Yevgeny תודה רבה, מחזק לשמוע את האינפו. העברתי גם את מה שכתבת קודם ליועץ ההשקעות, מעניין אותי מה יהיה לו לומר על זה. המון תודה

היי @Benjamin Willard , תודה על התשובה- לצערי לא ממש הבנתי את תשובתך, אודה לך אם תוכל לפשט אותה עבורי:
מהן אופציות מכר על הסנופי ועל Fangs- תחת איזה שם הן מופיעות אצלי בתיק, ומדוע הן מסוכנות?
המון המון תודה
אני בסה"כ אומר שבמקום היועץ שלך, הייתי לוקח סיכון משמעותי על התיק שלך מתוך תקווה להרוויח.

אני מניח שלטווח הארוך האינטרסים שלכם דיי זהים. אם את אומרת לו: "יש לך X זמן להוכיח לי...", אבל בתכלס כל הסיכון עלייך, את נותנת לו תמריץ לקחת סיכון מאוד משמעותי על התיק שלך, ולהראות לך תשואות יתר בטווח הקצר.

הרי את הסיכון את לא באמת מבינה, ורוב הסיכויים שלא יתממש. את התשואה תראי. אז מה אכפת לי כמנהל שלך לקחת סיכון על חשבונך?

@Benjamin Willard תודה רבה. העליתי את הקונפליקט הזה מולו, במייל מפורט שנשלח אליו הבוקר- יחד עם עוד שאלות ותהיות מחכימות שעלו בדיון. לכשישיב לי, אעדכן כאן. הרבה תודה!

• אהבתי
Reactions: Roi
ובכן! עדכון שאלות- תשובות ביני ובין יועץ ההשקעות. אז אם עדיין מעניין אתכם : :)
  • מהן העמלות שאני משלמת על דמי הניהול של התיק, והאם אני ממשיכה לשלם גם כשהתיק מופסד?
    דמי הניהול שלך עומדים על 1.2% בשנה. העמלות בבנק הם 0.1% לקניה/מכירה ואין דמי משמרת בגלל ההסכם שלנו עם הבנק. אין עמלת מינימום פר פעולה.
את משלמת דמי ניהול גם אם התיק מרוויח וגם אם הוא מפסיד. לא ניתן להתנות את דמי הניהול בהצלחת התיק בגלל חוקי הרשות לני"ע.

• מה קורה לדבידנדים וריביות אם יש? לאן הולכים? להשקעה חוזרת בתיק או לחשבון הנאמנות שלך? או שבית ההשקעות לוקח חלק מזה?
כל הריביות/פדיונות/דיבידנדים בתיק נכנסים ישירות בחזרה לחשבון העו"ש של החשבון המנוהל שלך בבנק אגוד. אני לא מרוויח כלום מעמלות הקניה/מכירה או מהדיבידנדים ( מי ששאל אותך לגבי זה ממש לא מבין בשוק ומי שלוקח חלק מהריביות של הלקוח עובר על החוק)

• מה הרציונל העומד מאחורי השקעה באג״ח קונצרניות?
    התיק שלך הוא תיק "גמיש" ,כלומר אין לי מגבלה על הרכב התיק ,אך עם עדיפות למניות. אג"ח קונצרניות יכולות להיות מאוד אטרקטיביות אם יודעים באיזה חברה להשקיע וניתן להרוויח ריביות יחסית גבוהות לאורך זמן ברמת סיכון נמוכה יחסית בניגוד למניה.
  • לגבי ההערות כי קביעת דד ליין לעוד מספר חודשים יוצרת תמריץ שלילי עבורו ואינטרסים שאינם חופפים לשלי, ענה:
    ״מבחינתי מדד להצלחה הוא פשוט להיות טוב יותר מהבנצמארק עם דגש על להיות טוב יותר מהמתחרים שלי. אין מדד אבסולטי וכל שנה היא לגופו של עניין״.

מה תגידו?

דמי הניהול שלך עומדים על 1.2% בשנה.
וואו, זה המון!!!
תחשבי על זה שאת מתחילה את השנה מתשואה של מינוס 1.2%.
בואי נניח שתיק פסיבי של מניות ייתן לך 7% שנתי בממוצע.
ונניח שהוא יצליח להשוות לתשואת המדד בממוצע, למרות שזה לא סביר.
בעוד 25 שנה תיק של מדדים יניב ל442.7% תשואה.
לעומת זאת, התיק שיניב 1.2% מתחת למדד - כלומר 5.8% בממוצע, יניב תוך 25 שנה 309.4% תשואה.
שווה לך?

• העמלות בבנק הם 0.1% לקניה/מכירה ואין דמי משמרת בגלל ההסכם שלנו עם הבנק. אין עמלת מינימום פר פעולה.
תנאים דיי טובים יחסית לבנק.

מי שלוקח חלק מהריביות של הלקוח עובר על החוק
ספרי את זה לתעודות סל...

אג"ח קונצרניות יכולות להיות מאוד אטרקטיביות אם יודעים באיזה חברה להשקיע
אם יודעים באיזו חברה להשקיע זה נקודת מפתח כאן.
לו רק הייתה לי מכונת זמן....

״מבחינתי מדד להצלחה הוא פשוט להיות טוב יותר מהבנצמארק + 1.2% עם דגש על להיות טוב יותר מהמתחרים שלי. אין מדד אבסולטי וכל שנה היא לגופו של עניין״.
תיקנתי לו...

דמי הניהול שלך עומדים על 1.2% בשנה
נשמע המון, אולי זה הסטנדרט, אבל את יכולה לעשות את זה לבד בשליש מהעמלות לפחות.
את נשמעת כמו בחורה אינטליגנטית שיכולה להקדיש לכך רבע שעה פעם ברבעון.

אג"ח קונצרניות יכולות להיות מאוד אטרקטיביות אם יודעים באיזה חברה להשקיע וניתן להרוויח ריביות יחסית גבוהות לאורך זמן ברמת סיכון נמוכה יחסית בניגוד למניה
איך זה עבד לו עד היום ?

מבחינתי מדד להצלחה הוא פשוט להיות טוב יותר מהבנצמארק עם דגש על להיות טוב יותר מהמתחרים שלי
מי הבנצקמארק שלו, את יודעת ? מי אילו המתחרים שלו?

( מי ששאל אותך לגבי זה ממש לא מבין בשוק ומי שלוקח חלק מהריביות של הלקוח עובר על החוק)
זה כמו שיפוצניק אחד שזורק רפש על השיפוצניק הקודם...
אני שאלתי את השאלה הזו מנסיון חיים וראיתי דברים מחליאים בחיי. היועץ יכול היה להגיד שהוא לא עושה זאת.

וואו, זה המון!!!
תחשבי על זה שאת מתחילה את השנה מתשואה של מינוס 1.2%.
בואי נניח שתיק פסיבי של מניות ייתן לך 7% שנתי בממוצע.
ונניח שהוא יצליח להשוות לתשואת המדד בממוצע, למרות שזה לא סביר.
בעוד 25 שנה תיק של מדדים יניב ל442.7% תשואה.
לעומת זאת, התיק שיניב 1.2% מתחת למדד - כלומר 5.8% בממוצע, יניב תוך 25 שנה 309.4% תשואה.
שווה לך?
החישוב שלך שגוי.
בתיק מנוהל מתבצעות פעולות רבות באופן יחסי אשר שוחקות את התיק בעמלות ק/מ ומס רווחי הון מיותרים.

• מהן העמלות שאני משלמת על דמי הניהול של התיק, והאם אני ממשיכה לשלם גם כשהתיק מופסד?
    דמי הניהול שלך עומדים על 1.2% בשנה. העמלות בבנק הם 0.1% לקניה/מכירה ואין דמי משמרת בגלל ההסכם שלנו עם הבנק. אין עמלת מינימום פר פעולה.
בתיק מנוהל מתבצעות פעולות רבות באופן יחסי אשר שוחקות את התיק בעמלות ק/מ ומס רווחי הון מיותרים.
אחת מהשאלות שלי והתשובה של היועץ להבנתי - גם דמי ניהול וגם עמלות ק/מ ואם זה תיק אקטיבי אז הצפי שלי הוא עוד 5% לשנה עבור עמלות ק/מ... אלא אם מנהל התיק כולל את עמלות ק/מ בעלות ניהול התיק.
כתבתי על תופעה כזאת זה לפני למעלה משנה בפוסט שפתחתי ונמחק ע״י הסולידית כי הזכרתי בפוסט את שם החברה.

נערך לאחרונה ב:
ההנחה הייתה שהוא יצליח להגיע לתשואת השוק אחרי זה.
אתה צודק שזה עוד פחות סביר.....

זה כמו שיפוצניק אחד שזורק רפש על השיפוצניק הקודם...
אני שאלתי את השאלה הזו מנסיון חיים וראיתי דברים מחליאים בחיי. היועץ יכול היה להגיד שהוא לא עושה זאת.
כן, אני גם לא אהבתי את האמירה הזו. מניחה שהוא היה צריך ״להוציא קיטור״.

אני חושב שאני אישית הייתי סוגר את הפוזיציות במניות ואגחים של חברות נדלן ששם נראה שחלק גדול מהתיק נמצא. עליית ריביות ומינוף ממוצע של 3:1 בזמן שתשע החודשים האחרונים נמדדה על פי הלמס ירידה במדד מחירי הדיור של 2.7%... אותי הייתה מרתיעה מהשקעה בסקטור הזה. במקום זה הייתי חושב על מניות אנרגיה אולי יותר.
לא ממליץ, לא מייעץ, זה מה שאני הייתי עושה.

מה קורה? יש חדש?
הי @Roi , תודה על ההתעניינות!
מה שקרה הוא ששלחתי לו מייל שמודיע לו על הפסקת ההתקשרות.
לא הרבה זמן אחר כך הוא התקשר אלי וניהלנו שיחה פתוחה בה הצפתי מולו את החששות שלי (לגבי מורכבות התיק, חלק מאפיקי ההשקעה, העובדה שהוא כרגע נמצא בפוזיציה שעלולה לגרום לו לקחת סיכונים בתיק שלי).
לבסוף הוא הצליח לשכנע אותי להישאר (אין מה לומר, לאיש יש כח שכנוע), אבל כרגע זה מתאים לי כי:
1. קודם כל קיבלתי הוזלה משמעותית בדמי הניהול (0.9% במקום 1.2%)
2. ביקשתי ממנו להפטר מהאג״ח הקונצרניות, כך שכרגע התיק הוא יותר לרוחי- גם אם עדיין איני מבינה אותו עד הסוף (גם את vti ו vxus אני לא, מאידך).

העניין הוא שבחודשים הקרובים אני בתקופת עבודה עמוסה מאוד ולא יהיה לי פנאי לחזור ולצלול לעולם ההשקעות כפי שעשיתי לפני כשלוש שנים, כשבניתי את התיק הסולידי (שהוא מאוד מוטה מניות)- כך שעד סוף הקיץ אקווה שיתקן את ההפסדים, ואחר כך אעשה את שיעורי הבית שלי כמו שצריך ואשקיע את כל התיק עצמאית.

@DavidA תודה רבה על ההערות- לקחתי לתשומת ליבי (ואעביר אותן הלאה)

יום טוב לכם!

הי @Roi , תודה על ההתעניינות!
מה שקרה הוא ששלחתי לו מייל שמודיע לו על הפסקת ההתקשרות.
לא הרבה זמן אחר כך הוא התקשר אלי וניהלנו שיחה פתוחה בה הצפתי מולו את החששות שלי (לגבי מורכבות התיק, חלק מאפיקי ההשקעה, העובדה שהוא כרגע נמצא בפוזיציה שעלולה לגרום לו לקחת סיכונים בתיק שלי).
לבסוף הוא הצליח לשכנע אותי להישאר (אין מה לומר, לאיש יש כח שכנוע), אבל כרגע זה מתאים לי כי:
1. קודם כל קיבלתי הוזלה משמעותית בדמי הניהול (0.9% במקום 1.2%)
2. ביקשתי ממנו להפטר מהאג״ח הקונצרניות, כך שכרגע התיק הוא יותר לרוחי- גם אם עדיין איני מבינה אותו עד הסוף (גם את vti ו vxus אני לא, מאידך).

העניין הוא שבחודשים הקרובים אני בתקופת עבודה עמוסה מאוד ולא יהיה לי פנאי לחזור ולצלול לעולם ההשקעות כפי שעשיתי לפני כשלוש שנים, כשבניתי את התיק הסולידי (שהוא מאוד מוטה מניות)- כך שעד סוף הקיץ אקווה שיתקן את ההפסדים, ואחר כך אעשה את שיעורי הבית שלי כמו שצריך ואשקיע את כל התיק עצמאית.

@DavidA תודה רבה על ההערות- לקחתי לתשומת ליבי (ואעביר אותן הלאה)

יום טוב לכם!
ברור ששכנע, הוא איש מכירות, אפילו אם כל מה שהוא מוכר זה את עצמו. וברור שהוא יוריד את דמי הניהול, 0.9 > 0.0.

זה הcatch עם לתת למישהו אחר לנהל לך את התיק. או שאין לך מושג מה הוא עושה, ואתה בסדר עם זה (וגם עם ההפסדים כאשר השוק עולה) או שיש לך מושג ואז אתה לא צריך אותו.
זה באמת לא מסובך להבין מה זה קרן מניות כלל עולמית, וקרן אגח.

• אהבתי
Reactions: Roi
@פשפש תודה על העדכון, דבר ראשון, כל הכבוד על ההחלטה לנתק את ההתקשרות, אני חושב שזה צעד בכיוון הנכון, למרות שהוא שכנע אותך להשאר, אני בטוח שעכשיו את יותר מודעת לגבי מצב התיק ממקודם.
אני בכל זאת הייתי שוקל להתעמק בנושא עוד, זה לא כזה מסובך כמו שזה נשמע, קחי את הזמן שלך ותלמדי לעומק, אח"כ לא תיהיה לך בעיה להתנתק מהסוכן ולנהל את התיק שלך, זה באמת לא גוזל יותר מדי זמן.
אני מסכים עם @adamshalev שדמי הניהול שלו עדיין גבוהים לעומת מה שאת יכולה לעשות לבד.
בהצלחה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
לב מישקין קושי בעבודה עם קולגה - אשמח לתובנות אוף טופיק 32
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
R אשמח לחוות דעת על התיק שאני בונה שוק ההון 23
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
א החלטות חשובות, אשמח לעזרה שוק ההון 20
Homer תיק סולידי חו"ל - אשמח להערות והארות שוק ההון 3
stamEhad קיבלתי הצעה למשכנתא - אשמח לדעתכם נדל"ן 34
S ניהול סיכונים ככל שמתקרבים לגיל הפרשיה - אשמח לשמוע עצות פרקטיות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
F אשמח להתייעצויות בנושא עוסק אוף טופיק 9
deussex סוגיית צביעת דירה לפני יציאה/כניסת דייר - אשמח לתובנות נדל"ן 29
M אשמח לתגובות בנוגע לאפשרות ועיתוי הכניסה ל : Bloomberg US Corporate 1-5 Years PTF שוק ההון 0
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
M אשמח לקישור או אפליקציה למערכת גרפים השוואתיים לקרנות וני"ע בארץ ובעולם שוק ההון 0
M 2 הצעות שקיבלתי לקרן הפנסיה, אשמח לדעתכם. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S קרנות מחלקות/צוברות אשמח לעזרה בבקשה שוק ההון 28
ו הי, אשמח להפניה לפוסט של הסולידית עם הסבר על השקעות דרך בתי השקעות בחו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 0
O כדאיות ביטוחים, אשמח לשמוע את דעתכם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C אשמח לעזרה התפתחות אישית 8
V התיק שלי - אשמח להערות שוק ההון 15
B אני אזרח אמריקאי והשקעתי בני״ע במיטב טרייד PFIC. אשמח לעזרה שוק ההון 8
O השקעה בנדלן מניב בישראל - אשמח לדעתכם נדל"ן 32
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
D אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים... נדל"ן 78
G לא יודע לאן מכאן - אשמח לדעתכם התפתחות אישית 21
לב מישקין קשיים בעבודה חדשה אשמח לתובנות אוף טופיק 14
Tsachi01 מתמודד עם חרדת טיסות - אשמח לטיפים מועילים אוף טופיק 52
V מספר הצעות שקיבלתי לקרן פנסיה מקיפה ומשלימה - אשמח לדעתכם לפני שאני בוחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
סול אשמח לדעתכם על הביטוח שלי (ניתן לשינויים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
S סכום להשקעה- אשמח לחוות דעתכם שוק ההון 1
T אלוקציה בתיק השקעות פאסיבי --- אשמח לעזרה !! שוק ההון 4
R קרן IJR ו-VOO. אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 7
R התיק שלי לטווח הארוך (עשורים קדימה), אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 53
א אשמח לחוות דעתכם נדל"ן 5
D אשמח לביקורת על הצעת משכנתא שקיבלתי נדל"ן 7
H אשמח לעזרה מאיפה להתחיל לקרוא התפתחות אישית 1
Adrian אשמח אם מישהו יכול להסביר לי יותר לעומק שוק ההון 13
A מבולבל מכל החומר התיאורתי, אשמח לדעתכם בנושא. שוק ההון 24
S צומת דרכים עם תיק ההשקעות - אשמח לעזרה שוק ההון 0
מ אשמח להסבר - דוח על שינוי בשם קרן ובמדיניות ההשקעות ת"א בנקים 5 שוק ההון 2
Y התיק שלי(2.5 מיליון ש''ח)- אשמח להערות שוק ההון 15
O בדיקת כדאיות - מתלבט ברכישת דירה להשקעה לעומת המשך השקעה בשוק ההון - אשמח לפידבק על החישוב נדל"ן 6
R כמה דילמות לפני בנייה - אשמח לתובנות נדל"ן 7
R משכנתא או הון עצמי - אשמח לתובנות המקצוענים שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה