• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אחוז חשיפה למניות בתיק שמשמש למחיה

מטרת השאלה שלי למצוא את המספר הנכון - או שכל המספרים יכולים להיות נכונים באותה מידה?
לעניות דעתי שני המספרים נכונים באותה המידה וההבדל ביניהם הוא האופי של המשקיע והדברים שחשוב לו להתגונן מפניהם.

משקיע שרוצה הגנה מאינפלציה מטורפת (כדוגמת האינפלציה בארץ משנות ה-80) ככל הנראה יעדיף את תיק הארי בראון.
משקיע שיותר מעניין אותו לראות את הסכום הכולל של התיק גדל בהדרגה אבל בלי הגנה מאינפלציה קיצונית כנראה יסתפק בתיק 50/50.
כמובן שכל חלוקה אחרת גם יכולה להתאים - הכל תלוי באופי המשקיע ובדברים שהוא רוצה להתגונן מפניהם.

האופי שלי אישית הכתיב שלא מעניין אותי להגן על הקרן בכל רגע נתון ומספיק לי להגן על תזרים המזומנים היציב והגדל שהתיק מספק לי.
עקב כך אני מסוגל להחזיק תיק של 100% מניות דיבידנד ולישון בסדר גמור בלילות.

מעניין מה שאתה מעלה כאן - שבעצם כש"מורידים סיכון" (ע"י אחוז קטן יותר של מניות) עלולים להגדיל סיכון בגלל שאין לתיק מספיק מנוע צמיחה והוא עלול שלא לשרוד.
צריך גם לבדוק אם מחפשים רק את שימור התיק כדי שיספיק לממן את צרכינו לפי כלל 3% עד יומנו האחרון או אם רוצים את צמיחתו לצורך הורשתו לצאצאים למשל. ..

צריך גם לבדוק אם מחפשים רק את שימור התיק כדי שיספיק לממן את צרכינו לפי כלל 3% עד יומנו האחרון או אם רוצים את צמיחתו לצורך הורשתו לצאצאים למשל. ..
אני בהחלט בעד הורשה בין דורית אבל היעד מספר אחד שלי זה שרידות כלכלית בפרישה, כל דבר נוסף זה "בונוס" ולכן אני תמיד מגדיל את הסכומים של התיק בפקטור + קבוע כדי לשמר רשת בטחון לשגיאה במודל הפרישה (לא למשיכה אלא לעצם מודל אופטימי מידי) וסכום הורשה מסויים לילדים (מעבר לנדל"ן שבבעלותנו) , אם הסכום להורשה יגדל באופן יחסי יתכן שהתיק יעבור דווקא למצב יותר מנייתי מהמתוכנן.

אולי יש פה מישהו שכבר נמצא בשלב המשיכה/פרישה נשמח אם יוכל לשתף אותנו ולומר מהו % החשיפה שלו למניות בפרישה ומה הוביל אותו להחלטה הזאת, גילו , אחוז המשיכה מהתיק וכו

לדוגמא הסולידית כתבה ש 25% חשיפה למניות מספיקה לה מפני שאין לה צורך בחשיפה נוספת לסיכון , הרציונל שלה הוא שימור התיק ולא הגדלתו.

נערך לאחרונה ב:
נערך לאחרונה ב:
אני לא יודע מתי אגיע לשלב הפרישה (כי סיכוי סביר שאמשיך לעבוד גם מתוך עניין בלבד גם כשאגיע ל״עצמאות כלכלית״) אבל בשלב מסוים החלק האג״חי בתיק מעניין אותי רק בגודל האבסולוטי שלו במונחי שנות מחייה ולא אחוז מהתיק (פירטתי יותר באותו השרשור שקישרתי).
חוץ מזה חשוב להיות מודע לכך שתכנון התיק לא חייב להניח שרידות מושלמת, אלא בתור גישור עד לגיל בו אפשר למשוך קצבה פנסיונית.

נערך לאחרונה ב:
סיכוי סביר שאמשיך לעבוד גם מתוך עניין בלבד גם כשאגיע ל״עצמאות כלכלית״)
במצב כזה התיק לא באמת משמש למחיה, גם אם הוא נותן את האפשרות הזו בתיאוריה, ואז פחות קריטי (ופחות מלחיץ) אם הוא לא היה שורד אילו היה משמש למחיה. אם באמת מתכוונים כמו הסולידית או MMM לפרוש ולא בהכרח להכניס עוד כסף (אני יודעת שבפועל הם בסוף כן מכניסים כסף פה ושם), זה הרבה יותר גורלי שהתיק יחזיק מים. רציתי שנחשוב על זה בגישה של: כל הכנסה שהיא מעבר לכך היא בגדר בונוס.

גישור עד לגיל בו אפשר למשוך קצבה פנסיונית
לא יודעת כמה פנסיה יקבל מי שפרש בגיל 40. בוא נניח שלא בונים על זה (וגם לא על ירושה), למרות שאתה צודק שזה גם כסף. כל זאת ברוח מרווחי בטחון שמנים ויפים.

@לומדת מההתחלה
* פנסיה אפשר לקבל מגיל 60, כלומר מגיל זה והלאה התלות בתיק ההשקעות למחייה יורדת משמעותית.

באופן כללי, יש מספר שכבות של "מקדמי בטחון" שהן חשובות בעיני:
* עבודה כלשהי מעבר לרגע של "עצמאות כלכלית" פירושה צבירה של כרית בטחון נוספת
* גם אם מפסיקים לעבוד, עצם היכולת לעבוד/לקבל הכנסה במידת הצורך היא גם כן כרית בטחון
* היכולת והמוכנות להצטמצם במידת הצורך מתקציב ההוצאות ממנו אני סופר את ה"עצמאות הכלכלית" (כמעט שליש ממנו זה הוצאות "מפנקות" כמו טיולים לחו"ל) - אם תשימי לב, אז הגישה שדורין מעדיפה בבלוג היא דווקא גמישות ברמת ההוצאות ולא רמת הוצאות קבועה.

לא יודעת כמה פנסיה יקבל מי שפרש בגיל 40.
+1. בהנחה שמגיל 40 מפסיקים להפקיד לפנסיה, לא בטוח שהקיצבה שתתקבל בגיל 60 תהיה גבוהה מספיק כדי לחיות אך ורק ממנה. זה אולי מקל על הדרישות מגובה המשיכה הנדרשת מהחיסכון העצמאי אבל לא בהכרח מבטל את הצורך בחיסכון כזה מרגע שמקבלים פנסיה.

+1. בהנחה שמגיל 40 מפסיקים להפקיד לפנסיה, לא בטוח שהקיצבה שתתקבל בגיל 60 תהיה גבוהה מספיק כדי לחיות אך ורק ממנה. זה אולי מקל על הדרישות מגובה המשיכה הנדרשת מהחיסכון העצמאי אבל לא בהכרח מבטל את הצורך בחיסכון כזה מרגע שמקבלים פנסיה.
אפשר לחשב
אם המקדם הוא 200 ןהמשיכה החודשית היא M
אז החסכון בפרישה צל 200
נניח ריבית של 3% לשנה אז בגיל 40 החסכון לפרישה יהיה חלקי 27^1.03.
אם זה מספיק אז מה שנשאר זה לסגור 27 שנים מחסכון ממוסה רגיל

• אהבתי
Reactions: fdr
אם המקדם הוא 200 ןהמשיכה החודשית היא M
אז החסכון בפרישה צל 200
אם אני לא טועה אחת הרפורמות האחרונות שינתה את זה כך שהקיצבה שמקבלים בפרישה יכולה להשתנות לפי הריבית התחשיבית כך שגם בחישוב הזה כדאי לקחת מקדמי ביטחון כלשהם.

אם אני לא טועה אחת הרפורמות האחרונות שינתה את זה כך שהקיצבה שמקבלים בפרישה יכולה להשתנות לפי הריבית התחשיבית כך שגם בחישוב הזה כדאי לקחת מקדמי ביטחון כלשהם.
להיפך, תמיד היה אלמנט של איזון אקטוארי
האפור ה האחרונה שבה כ 60% מהקרן היא אגח מיועד מקטינה את התנודתיות.
ובל נשכח שגם מי שחוסך לבד יתקשה להשיג 3% לשנה באפס תנודתיות או באפס סיכון ולא משנה באיזה אפיק (גם אגח מדינה מיועדות אינן נמצאות באפס סיכון)

אוקי. אני חשבתי שעד התיקון קיצבת הפנסיה היתה נקבעת לפי המקדם ביום הפרישה ולא משתנה (למעט אולי איזון אקטוארי) ואילו אחרי התיקון נותק הקשר בין חוסכים לפני פרישה לחוסכים שכבר פרשו כך שהקיצבה תלויה בביצועי הקופה ולא מוגנת ע"י איזון אקטוארי מכספי חוסכים לפני פרישה.

אוקי. אני חשבתי שעד התיקון קיצבת הפנסיה היתה נקבעת לפי המקדם ביום הפרישה ולא משתנה (למעט אולי איזון אקטוארי) ואילו אחרי התיקון נותק הקשר בין חוסכים לפני פרישה לחוסכים שכבר פרשו כך שהקיצבה תלויה בביצועי הקופה ולא מוגנת ע"י איזון אקטוארי מכספי חוסכים לפני פרישה.
הבנת נכון אבל הטוויסט הוא שהאוצר שינה את צורת החלוקה של האגח המיועדות כך שלפורשים יש60% ולחוסכין צעירים אפס ובני 50+ 35%
(בערך אל תתפוס אותי באי דיוק כי גם המימוד הזה הוא בתהליך של מעבר, לא במכה אחת יבצעו את זה נדמה לי שזה מהלך של 10 שנים)

אני בזמנו חשבתי על תיק בין 70%-60% מניות כאשר 30 אחוז reit ו 30 אחוז מניות דיוודנדים ו 40 אגח ארוך מחלק קופון TLT כזה.

יש בלוג בשם the power of thrift שכותבת בחורה אמריקאית צעירה שפרשה מעבודה כשהגיעה לעצמאות כלכלית תוך חמש שנות עבודה כעורכת דין באחד המשרדים הגדולים בארה"ב. היא מספרת איך תוך חמש שנים הצליחה לשלם את מלא ההלוואה שלקחה לצורך הלימודים וגם להגיע לעצמאות כלכלית.
מעניין שכל התיק שלה ממנו היא חיה מורכב מקרן אחת בלבד העוקבת אחר שוק ארה"ב של וואנגרד ( דומה ל VTI).
שווה לקרא.

@ע.מדי נשמע כמו תיקון הגיוני. תודה על ההסבר (:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B אחוז חשיפה למניות בתקופת ריבית גבוהה שוק ההון 13
E אחוז חשיפה למניות שוק ההון 15
Y איך נכון לחשב אחוז חשיפה לנדלן כשיש דירה עם משכנתא? שוק ההון 1
D כמה אחוז מההון שלכם מושקע בביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 182
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
ס אחוז לשכר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
P אחוז המניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
O האם בשלב הצבירה 100 אחוז מניות מבחינה רציונלית טהורה דעתכם? פוסטים מאיכות נמוכה 5
J IRA - אכיפת אחוז השקעה בנכס מסויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A השקעה 100 אחוז מניות שוק ההון 8
צ פטור ממדד תשומות הבנייה+ תשלום 20 אחוז היום והיתרה לאחר טופס 4 נדל"ן 26
A איך זה שבפיקדון דולרי מציעים באיזור ה6 אחוז והתשואה על האג״ח הקצר טווח נושק רק ל5 ? שוק ההון 13
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
F מכירה של RSU מס עשירים 62 אחוז מיסים 14
O מהו אחוז המס אותו משלמים על אג"ח של ממשלת ארה"ב? שוק ההון 1
P משמעות אחוז משרה בעבודה חלקית? מיסים 4
deussex מסתבר שעדיין מתקשה להגדיר אחוז סולידי בחלק הנזיל, מלבד נדל"ן שוק ההון 29
deussex אחוז הפקדה 7% לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
W מבטיח תשואה- האם זו קופת גמל להשקעה ? ואם כן נראה על פניו משתלם 5 אחוז שנתי אחרי דמי ניהול שוק ההון 1
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
X אחוז בקרן ואחוז במדד שוק ההון 5
S אתר לגילוי אחוז חפיפה בין הרכב קרנות סל שוק ההון 2
deussex אחוז נכס נדל"ן בבעלות, בחישוב מאזן מניות - חלק סולידי שוק ההון 2
ע הכללת ערך בית בחישוב אחוז משיכה נדל"ן 5
M פורטפוליו לתנודתיות מקסימלית של 20 אחוז שוק ההון 30
GoldenFace אחוז נתח הקריפטו בתיק השקעות אלטרנטיביות 93
ע אחוז מס רווחי הון בפרישה מוקדמת - איפה אני טועה מיסים 0
N אחוז השכירות מההכנסות שלכם אוף טופיק 21
S 25 אחוז מס על רווחיי הון מיסים 18
M 100 אחוז קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ט שאלה בדבר אחוז המימון המתאים לנסיבות הספציפיות נדל"ן 20
A פטור ממס שבח דירה שניה 50 אחוז וערעור נדל"ן 10
ש משיכה סיסטמטית מתיק השקעות לפי חוק 4-7 אחוז. שוק ההון 177
H שינוי אחוז הפרשת מעסיק לתגמולים - האם מקובל (ורלוונטי)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Harvey אחוז מימון בדירה שניה נדל"ן 8
Y אחוז או כמות מזומן בתיק השקעות בברוקרז׳ שוק ההון 6
N אחוז הפקדה שוק ההון 6
Shekel Shtaim כמה אחוז מהתיק שלכם זה "הימור" ? שוק ההון 34
M שאלה לגבי אחוז משיכה קבוע בתיק ממונף פי 2 שעוקב מצויין שוק ההון 25
י קרנות עם תשואה של מעל 30 אחוז, בחירה מושכלת? שוק ההון 23
I חישוב משיכה מקסימאלית ללא פגיעה בקרן בהינתן אחוז ריבית שוק ההון 0
S אחוז מהתיק כמזומן שוק ההון 11
A מחשבות על כלל ה4 אחוז ורמת הסיכון שלו פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 45
M מהו אחוז המניות שלי בתיק? שוק ההון 30
O אחוז החזר הלוואות (מינוף, לא צריכה) מסך ההכנסות שוק ההון 4
Y מס על קבלת דירה ללא תמורה שנמכרת לאחר מכן + קניית אחוז חלקי מנכס מבן משפחה נדל"ן 14
A כלל ה3/4 אחוז מתעדכן עם הזמן אחרי פרישה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 84
מ איזה אחוז תשואה יספק אתכם מנדל"ן להשקעה? נדל"ן 12
ג כמה אחוז מההון שלכם (ללא דירת מגורים) מושקע במניות שוק ההון 20

נושאים דומים

Back
למעלה