• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אחוז השכירות מההכנסות שלכם

notsolidi

משתמש רשום
דירוג
2
היי,
לאחרונה מצאתי את עצמי בחיפושי דירה והבנתי שהמחירים בשמיים ושזה הנורמה
בסוף חתמתי על דירה שעולה בסביבות ה5.6K כולל חשבונות, שזה אחוז לא קטן מהמשכורת שלי,
כמה אחוז נראה לכם שהגיוני לשים על 4 קירות שאפשר לישון בהם?

25-35%

מאוד תלוי. יש אנשים שמוכנים להתפשר על דירה קטנה או ישנה יותר במיקום פחות אטרקטיבי כדי להפחית עלויות, ויש כאלו שמוכנים להוציא יותר כדי לקבל מיקום מושלם או דירה מתוקתקת לטעמם.
וזה גם לא ביחס ישיר לשכר - אם הייתי משתכר פי 2 לא חושב שהייתי בוחר לגור בדירה שעולה לי פי 2.

מה זה משנה האחוזים מהמשכורת?
אתה צריך דירה שמתאימה לצריכך במינימום עלות.

זה לא משנה אם אתה מרוויח 4K בחודש או 40K.

מאוד תלוי. יש אנשים שמוכנים להתפשר על דירה קטנה או ישנה יותר במיקום פחות אטרקטיבי כדי להפחית עלויות, ויש כאלו שמוכנים להוציא יותר כדי לקבל מיקום מושלם או דירה מתוקתקת לטעמם.
יכול להיות שהמיקום האטרקטיבי יחסוך לך הוצאות אחרות (תחבורה או בייביסיטר למשל).
יש מגוון שיקולים.
וזה גם לא ביחס ישיר לשכר - אם הייתי משתכר פי 2 לא חושב שהייתי בוחר לגור בדירה שעולה לי פי 2.
+1

מאוד תלוי.
תאכלס מה זה משנה אם אתה משלם 3000 ש"ח על דירה + 3000 ש"ח על אוטו או שאתה משלם 6000 ש"ח על דירה ויכול להסתדר בלי אוטו (בגלל מיקום הדירה).

לא הייתי מוציא יותר מ50% מהשכר נטו על שילוב של מגורים + תחבורה.

היי,
לאחרונה מצאתי את עצמי בחיפושי דירה והבנתי שהמחירים בשמיים ושזה הנורמה
בסוף חתמתי על דירה שעולה בסביבות ה5.6K כולל חשבונות, שזה אחוז לא קטן מהמשכורת שלי,

מאוד תלוי מקרה , אבל אני טוען שברוב המקרים של שכירת הדירה , השוכר (לרוב הצעיר) לא מבין את ההשלכות הכבדות שיש לשכירות על העתיד שלו.
מקרה שראיתי יותר מפעם אחת , הם משפטים כמו ״השכר שלי עלה , אז עכשיו אני יכולה להרשות לעצמי לגור במקום יקר יותר״ ( הווי אומר שהשכירות ׳מוצמדת שכר׳ ולכן היא באחוזים), ״החיים מחוץ לתל אביב לא שווים לחיות,אז אני גר רק בתל אביב״ .(הווי אומר שיש רף תחתון של שכירות , ולא משנה אם בכלל הוא 70 אחוז מהשכר שלי).
שתי הגישות מראות מחשבה עכשווית על פני מחשבה עתידית.
לטעמי, בחיים צריכים להתקדם. כלומר ככל שתחסוך יותר, תצבור לעצמך כלים רבים יותר להתקדמות עתידית.
לכן הכלל הידוע של השליש הכנסות נטו לא תקף.
מה שכן תקף הוא האיזון בין איכות החיים העכשווית למחיר העתידי שתשלם.

^^ זה הצד המינימלי, ועכשיו לצד המקסימלי :
מחקרים מראים שכושר ההתשכרות עולה במקומות מסויימים (קרי תל אביב והמרכז) ולכן לטעמי שכירות יקרה שם יכולה גם להשפיע על עלייה בהכנסות (כמו לקנות בגד לראיון, וכד׳) והיא רצויה. את האיזון במחיר אפשר לבצע על דירה קטנה/ישנה , שכאמור אין לה השלכות על הכנסות עתידיות.

בקיצור, זה מאוד תלוי מקרה. ואם המקרה שלך הוא שאתה בידיוק למדת לתכנת,וכיום עובד כמלצר עם שכר מינימום - ההעדפה האישית שלי הייתה לשרוף אפילו 90% מהשכר על שכירות בתל אביב, כאשר ה10% הנותרים הולכים על בילויים במקומות הנכונים , ולו רק בכדי להתברג במקרה עם חבר חדש שבמקרה פגשת בבית קפה ברוטשילד שייתן לך הזדמנות תעסוקתית שלא תקבל במצב אחר.
מזכיר מאוד את אנשי העולם הישן ששרפו את כל חסכונותיהם בכדי להגיע לארץ המוזהבת.(מהלך שהשתלם מאוד לכמה מהם)

אצלי זה קצת מתחת ל-25%, אבל זה עדיין מרגיש לי יקר מאוד, בייחוד בהתחשב בכך ששילמתי הרבה פחות על הדירה הקודמת.
אני מניח שבסוף זה תלוי גם בעדיפויות שלך, אצלי זה שמדובר בדירה חדשה שכיף לארח בה, ושהיא נמצאת במיקום כזה שאין לי צורך ברכב כדי להגיע לעבודה, או לפארק כדי לצאת לריצה.

כושר ההתשכרות עולה במקומות מסויימים (קרי תל אביב והמרכז) ולכן לטעמי שכירות יקרה שם יכולה גם להשפיע על עלייה בהכנסות (כמו לקנות בגד לראיון, וכד׳) והיא רצויה
גם בתוך תל אביב אפשר למצוא רמות מחירים שונות לשכירות. יש כאלו שיתעקשו לגור ברדיוס של 50 מטר ממקומות הבילוי שלהם ויש כאלו שיהיו מוכנים לגור ברמת גן ולסוע רבע שעה כשהם יוצאים לבלות.
לא חושב שיש לרמת גני קושי להשתכר כמו תל אביבי, למעט טרחה מסויימת שנוצרת לו בהגעה לעבודה.

לא כולל חשבונות יוצא לי ולזוגתי 16% וזה מכיוון שמקום העבודה שלי הוא בחיפה קרוב לרכבת בעוד שאנחנו גרים בחדרה.
לשים 25% מהשכר שלנו בחדרה זה כבר לא הגיוני ביחס לתמורה (קרבה למקום העבודה ולמרכז הארץ) ולמחירים באזור.

אנחנו על קצת פחות מ-25%, למרות שלדעתי זה לא הנתון החשוב. התשובה מבחינתי תהיה-כל אחוז שעדיין יאפשר לך לעמוד ביעדים הכלכליים שלך.

לכן הכלל הידוע של השליש הכנסות נטו לא תקף.
לשים 25% מהשכר שלנו בחדרה זה כבר לא הגיוני ביחס לתמורה
ברור שאף אחד לא אומר שחייבים להוציא 25-30% מהמשכורת. אלא אומרים שמומלץ לא לחרוג מהתקציב הזה.

תמיד יכולים להיות יוצאים מן הכלל כמו שציינו כאן, ובהחלט מומלץ להתחשב בעוד פרמטרים כגון הוצאות נסיעה/בזבוז זמן וכו׳. אבל זה ״כלל אצבע״ בהחלט הגיוני.

איך אין עדין כללי אצבע לגבי עלות גן פרטי?
זה שקול לעוד שכר דירה למשך עשור למי שיש מספר ילדים
יש, אבל בכיוון ההפוך.
מאחר שהאפשרות לחסוך בעלויות לא משמעותית כמו בדיור, אז הכלל הוא שאל תביא יותר ילדים ממה שאתה מסוגל לפרנס.
חבל שזה לא מובן מאליו בארץ (סליחה על ההקשר הפוליטי, זה מתבקש כאן).

לי יש ממש מזל שאני לא צריך לשלם שכירות מזדהה איתך שהמחירים פסיכים במרכז בעיקר

איך אין עדין כללי אצבע לגבי עלות גן פרטי?
זה שקול לעוד שכר דירה למשך עשור למי שיש מספר ילדים
אמן הקטן מבין השלושה עולה לגן עיריה שנה הבאה, נגמר עושק הגנים הפרטיים שנמשך כבר 7 שנים על פני 3 ילדים (זה משהו כמו 300 אשח מהכיס רק על הגנים, לא כולל תשואה חלופית).

גם בתוך תל אביב אפשר למצוא רמות מחירים שונות לשכירות. יש כאלו שיתעקשו לגור ברדיוס של 50 מטר ממקומות הבילוי שלהם ויש כאלו שיהיו מוכנים לגור ברמת גן ולסוע רבע שעה כשהם יוצאים לבלות.
לא חושב שיש לרמת גני קושי להשתכר כמו תל אביבי, למעט טרחה מסויימת שנוצרת לו בהגעה לעבודה.
הנקודה שלי הייתה שדווקא במקרים ספיציפים , יכול להיות שעדיף לגור באיזור רלוונטי. לצורך העניין , אני מדבר על עבודה וקריירה עם השכן שלי מלמעלה. ובטוח שיוכל להיעזר בו אם אחפש עבודה.
אותו דבר גם בהליכה למכולת,לירקנייה וכד׳.

לי יש ממש מזל שאני לא צריך לשלם שכירות מזדהה איתך שהמחירים פסיכים במרכז בעיקר
דווקא אני חושב שהם ממש זולים ביחס למחירי הדירות

הנקודה שלי הייתה שדווקא במקרים ספיציפים , יכול להיות שעדיף לגור באיזור רלוונטי. לצורך העניין , אני מדבר על עבודה וקריירה עם השכן שלי מלמעלה. ובטוח שיוכל להיעזר בו אם אחפש עבודה.
אותו דבר גם בהליכה למכולת,לירקנייה וכד
לדעתי זה הימור עם תוחלת שלילית לבחור מיקום מאוד ספציפי מתוך ציפייה שזה יקדם אותך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
ס אחוז לשכר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
Y איך נכון לחשב אחוז חשיפה לנדלן כשיש דירה עם משכנתא? שוק ההון 1
P אחוז המניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
O האם בשלב הצבירה 100 אחוז מניות מבחינה רציונלית טהורה דעתכם? פוסטים מאיכות נמוכה 5
J IRA - אכיפת אחוז השקעה בנכס מסויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B אחוז חשיפה למניות בתקופת ריבית גבוהה שוק ההון 13
A השקעה 100 אחוז מניות שוק ההון 8
צ פטור ממדד תשומות הבנייה+ תשלום 20 אחוז היום והיתרה לאחר טופס 4 נדל"ן 26
A איך זה שבפיקדון דולרי מציעים באיזור ה6 אחוז והתשואה על האג״ח הקצר טווח נושק רק ל5 ? שוק ההון 13
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
F מכירה של RSU מס עשירים 62 אחוז מיסים 14
O מהו אחוז המס אותו משלמים על אג"ח של ממשלת ארה"ב? שוק ההון 1
P משמעות אחוז משרה בעבודה חלקית? מיסים 4
deussex מסתבר שעדיין מתקשה להגדיר אחוז סולידי בחלק הנזיל, מלבד נדל"ן שוק ההון 29
deussex אחוז הפקדה 7% לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
W מבטיח תשואה- האם זו קופת גמל להשקעה ? ואם כן נראה על פניו משתלם 5 אחוז שנתי אחרי דמי ניהול שוק ההון 1
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
X אחוז בקרן ואחוז במדד שוק ההון 5
S אתר לגילוי אחוז חפיפה בין הרכב קרנות סל שוק ההון 2
deussex אחוז נכס נדל"ן בבעלות, בחישוב מאזן מניות - חלק סולידי שוק ההון 2
ע הכללת ערך בית בחישוב אחוז משיכה נדל"ן 5
M פורטפוליו לתנודתיות מקסימלית של 20 אחוז שוק ההון 30
GoldenFace אחוז נתח הקריפטו בתיק השקעות אלטרנטיביות 93
ע אחוז מס רווחי הון בפרישה מוקדמת - איפה אני טועה מיסים 0
S 25 אחוז מס על רווחיי הון מיסים 18
M 100 אחוז קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ט שאלה בדבר אחוז המימון המתאים לנסיבות הספציפיות נדל"ן 20
A פטור ממס שבח דירה שניה 50 אחוז וערעור נדל"ן 10
ש משיכה סיסטמטית מתיק השקעות לפי חוק 4-7 אחוז. שוק ההון 177
H שינוי אחוז הפרשת מעסיק לתגמולים - האם מקובל (ורלוונטי)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Harvey אחוז מימון בדירה שניה נדל"ן 8
Y אחוז או כמות מזומן בתיק השקעות בברוקרז׳ שוק ההון 6
E אחוז חשיפה למניות שוק ההון 15
N אחוז הפקדה שוק ההון 6
Shekel Shtaim כמה אחוז מהתיק שלכם זה "הימור" ? שוק ההון 34
M שאלה לגבי אחוז משיכה קבוע בתיק ממונף פי 2 שעוקב מצויין שוק ההון 25
י קרנות עם תשואה של מעל 30 אחוז, בחירה מושכלת? שוק ההון 23
I חישוב משיכה מקסימאלית ללא פגיעה בקרן בהינתן אחוז ריבית שוק ההון 0
S אחוז מהתיק כמזומן שוק ההון 11
A מחשבות על כלל ה4 אחוז ורמת הסיכון שלו פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 45
M מהו אחוז המניות שלי בתיק? שוק ההון 30
O אחוז החזר הלוואות (מינוף, לא צריכה) מסך ההכנסות שוק ההון 4
Y מס על קבלת דירה ללא תמורה שנמכרת לאחר מכן + קניית אחוז חלקי מנכס מבן משפחה נדל"ן 14
A כלל ה3/4 אחוז מתעדכן עם הזמן אחרי פרישה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 84
מ איזה אחוז תשואה יספק אתכם מנדל"ן להשקעה? נדל"ן 12
ג כמה אחוז מההון שלכם (ללא דירת מגורים) מושקע במניות שוק ההון 20
P אחוז מימון כשהערכת שמאי שונה מערך עסקה נדל"ן 16
P אחוז מס אפקטיבי שונה בין משיכות מאותה פוליסה? צרכנות פיננסית 0

נושאים דומים

Back
למעלה