• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרנות עם תשואה של מעל 30 אחוז, בחירה מושכלת?

יוני חלומות

משתמש סולידי
דירוג
5
פתחתי קרן התשלמות IRA, פעם ראשונה שאני משקיע בבורסה..
בהשראת הסולידית התוכנית המקורית הייתה לקנות מספר קרנות של בלאקרוק שמתפרסות על תחומים שונים לשגר ולשכוח.
נכנסתי לפאנדר, וראיתי שיש קרנות ישראליות שעשו בשנה האחרונה תשואה של 60-40 % עם דמי ניהול לא ככ נוראים. רובן די צעירות.
השאלה שלי, אם אני נעזר בסטופלוס הפוטנציאל סיכון מול רווח נשמע לי הוגן. יש משהו שאני מפספס?

אז קראת הסולידית, החלטת לפתוח חשבון ira, הרכבת תיק (מניח שבפיזור כמעט גלובלי מלא), באת לרכוש ו... פתאום ראית בפאנדר קרן אחרת והחלטת לבטל כל מה שתכננת.

תעשה סטופלוס למחשבה הזו ותמשיך בתכנית המקורית

אז קראת הסולידית, החלטת לפתוח חשבון ira, הרכבת תיק (מניח שבפיזור כמעט גלובלי מלא), באת לרכוש ו... פתאום ראית בפאנדר קרן אחרת והחלטת לבטל כל מה שתכננת.

תעשה סטופלוס למחשבה הזו ותמשיך בתכנית המקורית
למה לא?
באמת אשמח להסבר. ברור שזו בחירה ספקולטיבית, אבל פוטנציאל התשואה לעומת רמת ההפסד נשמע לי באמת סביר.

כמו שנאמר מעלי, יש כל כך הרבה למה לא.
אני אפנה אותך למשהו שאתה כתבת ותגיד לי למה אתה חושב שזה ככה:

אני מסכים לגבי החשש שהן צעירות , אתה יודע מה ההסבר לכך?
לדעתך, אין אפשרות לנצח את המדד?

כמו שנאמר מעלי, יש כל כך הרבה למה לא.
אני אפנה אותך למשהו שאתה כתבת ותגיד לי למה אתה חושב שזה ככה:

https://www.funder.co.il/fund/5127592 למשל הקרן הזו, מראה תשואה יפה לאורך קיומה, המניות שהיא מחזיקה מוכרות ודמי ניהול לא ככ גבוהים.
למה לא לקחת את הסיכון? אם אני יוצא הרבה לפני שהיא מתרסקת.

אם אני נעזר בסטופלוס הפוטנציאל סיכון מול רווח נשמע לי הוגן. יש משהו שאני מפספס?
רבים לפניך ניסו ובוצעו על זה מחקרים גדולים מאד. האסטרטגיות האלה רובן נמצאות במיקום מאד קיצוני בעקום התשואה והן משתלמות פחות מלהשקיע במדד רגיל לטווח ארוך. מה שזה אומר בגדול זה שהתשואה שלהן אומנם גבוהה, אבל הסיכון גבוה הרבה יותר - מה שהופך אותן לפחות משתלמות ביחס התשואה-סיכון.

היו מספר דיונים בפורום על UPRO ותעודות דומות (300% מאז שיא משבר הקרונה) - אומנם באמת אפשר לעשות איתן המון כסף, אך הן גם יכולות להתרסק באופן משמעותי (או אפילו להסגר בהפתעה).

מחקרים מראים שמעטות מאד הן האסטרטגיות שמאפשרות לנצח את המדד לטווח ארוך. תהיה בטוח שאסטרטגיה כזאת לא תוצע כקרן פתוחה לציבור והמפתחים שלה ישמרו אותה לעצמם (כמו לדוגמא Medallion fund).

רבים לפניך ניסו ובוצעו על זה מחקרים גדולים מאד. האסטרטגיות האלה רובן נמצאות במיקום מאד קיצוני בעקום התשואה והן משתלמות פחות מלהשקיע במדד רגיל לטווח ארוך. מה שזה אומר בגדול זה שהתשואה שלהן אומנם גבוהה, אבל הסיכון גבוה הרבה יותר - מה שהופך אותן לפחות משתלמות ביחס התשואה-סיכון.

היו מספר דיונים בפורום על UPRO ותעודות דומות (300% מאז שיא משבר הקרונה) - אומנם באמת אפשר לעשות איתן המון כסף, אך הן גם יכולות להתרסק באופן משמעותי (או אפילו להסגר בהפתעה).

מחקרים מראים שמעטות מאד הן האסטרטגיות שמאפשרות לנצח את המדד לטווח ארוך. תהיה בטוח שאסטרטגיה כזאת לא תוצע כקרן פתוחה לציבור והמפתחים שלה ישמרו אותה לעצמם (כמו לדוגמא Medallion fund).

מה הכוונה של להסגר בהפתעה?
הכסף לא מוחזר למשקיעים?
לא מבין את עיניין הסיכון, אני יכול לצאת ביעד שהגדרתי מראש. אני לא מתחתן עם הקרן. יכול להיות שאני לא אקבל תשואה מדהימה אבל להפסיד זו בחירה שלי.
תקן אותי אם אני טועה, אין לי באמת נסיון בתחום.

מה הכוונה של להסגר בהפתעה?
תקרא את התקנון של הקרנות. הן בגדול יכולות להסגר מתי שהן מחליטות, לפעמים ללא התראה כלל. כן, אתה תקבל את הכסף, אבל היו קרנות שהתרסקו משמעותית ונסגרו מיד.
לא מבין את עיניין הסיכון, אני יכול לצאת ביעד שהגדרתי מראש. אני לא מתחתן עם הקרן. יכול להיות שאני לא אקבל תשואה מדהימה אבל להפסיד זו בחירה שלי.
תקן אותי אם אני טועה, אין לי באמת נסיון בתחום.
להפסיד זאת לא בחירה שלך, אלא הרבה פעמים שלהם. אני לא יודע ספציפית על איזו קרן מדובר, אבל אם היא נסחרת ברצף אתה בהחלט יכול לעשות stop-loss, רק שאסטרטגיה כזאת ברוב המקרים תביא לך פחות תשואה מהשקעה במדד.
דוגמא מהחיים ממכר מהעבודה: הם קנה 3 מניות כמעט בתחתית המשבר בסכומים די גדולים עם מחשבה דומה לשלך: אחת ברווח היום של כ- 10-15%, והשאר נמכרו בדיוק במחיר שהוא הגדיר להן (במחיר הקניה). מה קרה בפועל? המדדים עלו מאז משמעותית - באזור ה- 50-60%, ואילו האסטרטגיה שלו הרוויחה לו כ- 5% במקרה הטוב לפני עמלות. אז כן, הוא מורווח נכון לעכשיו, אבל מופסד ביחס לאלטרנטיבה הפאסיבית. כמובן שזאת רק דוגמא והיא לא מצייגת כלום, אבל סנריו כזה בהחלט יכול לקרות לך.

ותחשוב על זה בצורה אחרת - אם השיטה שלך (הפשוטה מאד אני חייב לציין) הייתה עובדת, אתה לא חושב שכל בתי ההשקעות והבנקים היו משתמשים בה?

תמיד יהיו קרנות צעירות עם רווחים מדהימים, כמו שתמיד יהיו מהמרים חדשים בקזינו עם רווחים מדהימים. כשתמצא את המהמרים הותיקים עם רווחים בגלגל הרולטה אז נדבר.

מכיוון שאין קרנות ותיקות עם רווחים מדהימים כאלה זה מעיד שכנראה ביצועים קצרי טווח מעולים נובעים ממזל - ועל מזל קשה לבנות לעתיד.

אשמח להסבר
אם אני קונה מנייה עם ווליום גבוהה, וקבעתי לעצמי סטופלוס .
איך אני מפסיד מעבר לסטופלוס

הכוונה שבתוחלת, אתה תפסיד
גם כשאתה נכנס לקזינו ומגדיר לעצמך סטופ לוס, אתה לא יכול להפסיד מעבר אליו אבל הסיכויים לרעתך.

לא המלצה

אשמח להסבר
איך אני מפסיד מעבר לסטופלוס?
אף אחד לא מבטיח שהסטופלוס יתפוס...

בנפילה חדה, במיוחד בקרן ממונפת, אפשר להגיע ל0 גם עם סטופלוס.

הכוונה שבתוחלת, אתה תפסיד
גם כשאתה נכנס לקזינו ומגדיר לעצמך סטופ לוס, אתה לא יכול להפסיד מעבר אליו אבל הסיכויים לרעתך.
לא מתמצא מספיק בקזינו ואיך מגדירים שם סטופלוס, אבל במניות אתה בהחלט יכול להפסיד את כל הכסף שהשקעת גם אם שמת סטופלוס. במיוחד בקרן ממונפת

אף אחד לא מבטיח שהסטופלוס יתפוס...
כל עוד לא הוקפא המסחר בנייר זה יתפוס, בהגדרה. stoploss הופך ל mkt...
השער יכול להיות משהו שבכלל לא ציפית, אבל כל עוד יש מסחר בנייר mkt יבוצע

אשמח להסבר
איך אני מפסיד מעבר לסטופלוס?
פשוט מאוד - נניח וקבעת סטופלוס של 10% מתחת למחיר הקנייה, סולידי כן? ואתה גם משקיע מבין ומשכיל ולכן מודע לכך שבקרנות מהסוג הנ"ל ככל שהרווחים יותר גבוהים כך גם התנודתיות יותר גבוהה, כן? ועל כן תסכים איתי שבהחזקה לטווח ארוך הסיכוי שבאיזשהו שלב הקרן תגיע להפסד (אפילו רגעי) של עשרה אחוז ממחיר הקנייה שלך הוא בהחלט לא קטן והולך וגדל כמעט עד לוודאות אבסולוטית באסטרטגיית החזק. בקיצור - הדבר היחיד שהאסטרטגיה שלך עושה הוא לקבע הפסדים. אתה לא יכול להפסיד יותר מ10% (בהתעלמות מעמלות), אבל מינוס 10% הוא גם די בדיוק הרווח המקסימלי שלך.

כל עוד לא הוקפא המסחר בנייר זה יתפוס, בהגדרה. stoploss הופך ל mkt...
השער יכול להיות משהו שבכלל לא ציפית, אבל כל עוד יש מסחר בנייר mkt יבוצע

אם אני עושה סטופלוס לקרן ישראלית על מניות ארה"ב והן צונחות בשעה שבה המסחר הישראלי לא פעיל, נדפקתי, לא?

אם אני עושה סטופלוס לקרן ישראלית על מניות ארה"ב והן צונחות בשעה שבה המסחר הישראלי לא פעיל, נדפקתי, לא?
אהה, לא חשבתי על משהו בינלאומי בכלל, עניתי על בסיס היכרות עם ארה"ב בנושא של book order ודרישות מ dmm וכאלה.
אני לא יודע לענות על מה שאתה מציג.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש שאלה על תשואה של קרנות מגודרות שוק ההון 9
adamshalev מדידת תשואה יחסית של קרנות איריות מול אמריקאיות שוק ההון 94
adamshalev מדידת תשואה יחסית של קרנות ישראליות מול אמריקאיות שוק ההון 37
י רשות ני"ע מקדמת הקמת קרנות כספיות שיבטיחו תשואה מראש שוק ההון 2
M החזקת מספר קרנות פנסיה למקסום תשואה דמוגרפית צרכנות פיננסית 28
מ קרנות מחקות מביאות תשואה שונה מהשוק שוק ההון 4
A הבדלי תשואה בין קרנות מחקות שוק ההון 6
Yevgeny גליון השוואת תשואה - קרנות צוברות מול מחלקות שוק ההון 21
JaywalkerPenguin קרנות מחקות ישראלית למדדי חו"ל שוק ההון 5
D מעקב אחרי קרנות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
I נזילות קרנות ישראליות שוק ההון 1
M מקורות לחיפוש קרנות/ני"ע והשוואה שוק ההון 2
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
J קרנות ממונפות שוק ההון 100
H קרנות בלאקרוק - נוהל קניה חודשית שוק ההון 1
ס מס עיזבון על קרנות של בלאקרוק מיסים 4
tomchoook איך משווים בין קרנות כספיות? שוק ההון 3
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 89
U קרנות סל/קרנות מחקות אחרי מדדי הבנקים פוסטים מאיכות נמוכה 1
א קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב קרנות ריט ב IRA שוק ההון 6
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש קרנות השתלמות של מורים פדיה והעברה למדדי מניות מובילים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
א קרנות סל לבעל אזרחות כפולה אוף טופיק 3
כ הקלות מס רווחי הון מעל גיל 60 - כולל קרנות נאמנות? מיסים 35
א קרנות כספיות דולריות ? שוק ההון 3
N IRA - איחוד קרנות השתלמות וקופות גמל - קושי במעקב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
N שיקולים במעבר בין קרנות סל שוק ההון 2
F האם קרנות הפנסיה כרגע בירידה בשל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
stamEhad קרנות פנסיה וקה"ש - האם הן "מנוטרלות מטח"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
M מדוע קיים אצלי פער גדול בין קרנות פנסיה והשתלמות בעלות מסלול זהה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A האם ניתן לקנות קרנות נאמנות של וואנגראד דרך ברוקר ישראלי? שוק ההון 4
D קרנות סל שקליות להשקעה בחו״ל שוק ההון 4
Ido42 קרנות אגח שוק ההון 11
Y קרנות איריות שקליות - מיסוי ריאלי או ע״פ מט״ח שוק ההון 3
Y קרנות איריות שקליות - המיסוי הוא ריאלי או צמוד מטח? שוק ההון 0
K להמיר קרנות בלי לייצר אירוע מס שוק ההון 6
Y השפעת מט״ח על קרנות הנסחרות בשקלים שוק ההון 265
מ קרנות מחקות מדד - לקנות בזול או ביקר? שוק ההון 10
N אתר לחיפוש קרנות נאמנות להשקעה מחקות מדדים שוק ההון 3
R שאלות לגבי קרנות מחקות זרות ו IRA שוק ההון 0
S החלפת קרנות אמריקאיות לקרנות אחרות שוק ההון 3
O קרנות כספיות עבור אזרח אמריקאי - pfic בעייתי? מיסים 21