• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אחוז חשיפה למניות בתיק שמשמש למחיה

בקשר לפיזור מחוץ לארה"ב

תרשה לי לתקן את דבריך (לפחות כשאתה מציג את טענותיי): הטענה המקורית שלי היא שהמחקרים המקוריים שהציגו תשואה לאורך זמן של 10% משוק ההון מתבססים על הבורסה האמריקאית בלבד.
אם זו הטענה, אין לנו על מה להתווכח. אבל אני חושב שאתה מבליע טענה רחבה יותר.
אני טוען:
  1. השקעה בשוק האמריקאי לטווח הארוך השיאה יותר משחיקת הכסף מאינפלציה, ויותר מנכסים נזילים אחרים (אג"ח, נדל"ן, סחורות, אספנות).
  2. גיוון ההשקעה עם פיזור על שווקים אחרים שכוללים את רוב העולם היום (בקפיטל), שיפרה את ההשקעה (בהקטנה של התנודתיות מבלי לפגוע בתשואה עד כדי אי הוודאות הסטטיסטית).
  3. השקעה בכל העולם היום הינה פשוטה והגיונית יותר מאשר בחירה רק בשווקים עליהם היה מידע, ואיננה כוללת סיכון משמעותי נוסף, מכיוון ששווקים אלו מהויים חלק קטן מהתיק היום.
  4. טענות עלו עקביות עם נתונים מלאים ממדדים עולמיים מתקופה שארכה כמעט יובל.
  5. אני לא יודע אם שוק המניות העולמי ימשיך לתפקד כפי שהיה עד היום, אבל אני לא רואה סיבה לשינוי חד (שלא היה קיים בכל המשברים הקודמים).
לכן אני מפזר על כל מניות העולם באופן שווה. יש לי מודל, הנתונים מתאימים אליו, והנתונים הינם מקיפים ומספקים.

אני לא יכול לומר את אותו הדבר על תיק דיבידנדים בשיטה אותה אתה מציג בבלוג שלך, משום שאין נתונים זמינים לי על תוצאות השקעה בשיטה זו מלפני דצמבר 2007.
למיטב הבנתי המחקר שאתה קישרת אליו בשרשור השני מדבר על יחס התנודות של השווקים השונים אחד מול השני.
והוא מביא מדד ליעילות הפיזור על שווקים אלו.
לעניות דעתי החוסר בנתונים מהווה מכשול רציני בפני עצמו גם בלי הבעייתיות הכללית בגין חוסר יכולת ניבוי העתיד.
אתה הסתפקת בנתונים מ2008 כדי להשתכנע שהשיטה שלך מתאימה לך. גם אם אתה לא מקבל את היכולת להסיק מהנתונים הרבים מלפני שנות השבעים, תסכים איתי שמאז ישנם נתונים מבוססים ומספקים על השקעות כלל עולמיות?

מעניין שהבלוגר האמריקאי שהזכרת ממליץ על השוק האמריקאי בלבד בעוד שהפוסט אורחשל הבלוגרית האירופאית (ברוח הסולידית )ממליץ על וונגרד עולמית האירית או VT.
הוא מסביר בדיוק למה, וזו הסיבה שהבאתי אותו כדוגמא לטענה שלי.
הוא כותב שלאמריקאים אין צורך לסבך את ההשקעה ולהשקיע מחוץ לארה"ב מכיוון שהמדד האמריקאי מפוזר מספיק, הם מגבירים את הסיכון שלהם בחשיפה למטבע זר, הם מגבירים את הסיכון לשינוי רגולטורי במדינה אחרת, והם משלמים עמלות גבוהות יותר.
לעומת זאת, הוא כותב שאותה הלוגיקה לא נכונה לזרים.

אמנם לא באמת מחקר אבל כן עבודה מעניינת בנושא.
http://advisoranalyst.com/glablog/2...e-optimal-allocation-to-foreign-equities.html
במפתיע, VG הגיעו לאותה המסקנה.

ובחזרה לנושא השרשור:
מעניין גם שהוא כבר פרש והוא עדיין משקיע 75% מניות ו 25% אגח , מה שנחשב לאלוקציית נכסים עם סיכון גדול בזמן הפרישה.
אלוקציה זו איננה כל כך קיצונית. המחקר המקורי שהראה את הכלל של ארבעת האחוזים, דן בתיק הסטנדרטי של 60% מניות ו40% אג"ח. מחקר הטרינטי המפורסם קבע שכדאי לפורש להחזיק בין 50% ל75% מניות, כפי ש @אורי ג. כתב לך:
מחקר ששמעתי עליו פה בפורום, לא זוכר למי לתת את הקרדיט:
http://retirementresearcher.com/william-bengens-safemax/
https://www.bogleheads.org/wiki/Trinity_study_update

אולי הוא פורש צעיר ואז הוא מעדיף מודל מנייתי בהתאם לתוחלת חיים
גם הסולידית היא פורשת צעירה והיא חשופה ל 25% מניות בלבד
אני חושב שJ L הוא בערך בן 55. הבת שלו סיימה לימודי תואר ראשון (אחרי תיכון).
כנראה שהוא לא כל כך חושש מהסיכון של להקטין את המשיכה בשנים קשות / לאכול מהקרן.

אישית, לי יש תיק עם אופק יותר קצר מאשר לסולידית, ואני מחזיק פחות מניות ואג"ח ממנה, אבל המח"ם של האג"ח דומה (מקסימלי).

נערך לאחרונה ב:
ובחזרה לנושא השרשור:

אלוקציה זו איננה כל כך קיצונית. המחקר המקורי שהראה את הכלל של ארבעת האחוזים, דן בתיק הסטנדרטי של 60% מניות ו40% אג"ח. מחקר הטרינטי המפורסם קבע שכדאי לפורש להחזיק בין 50% ל75% מניות, כפי ש @אורי ג. כתב לך:

אני חושב שJ L הוא בערך בן 55. הבת שלו סיימה לימודי תואר ראשון (אחרי תיכון).
כנראה שהוא לא כל כך חושש מהסיכון של להקטין את המשיכה בשנים קשות / לאכול מהקרן.

אישית, לי יש תיק עם אופק יותר קצר מאשר לסולידית, ואני מחזיק פחות מניות ואג"ח ממנה, אבל המח"ם של האג"ח דומה (מקסימלי).

היה משהוא במחקר שנראה לי בעייתי (אני צריך להיזכר ) ובגלל זה המסקנה נראתה לי קיצונית
(נדמה לי שהיתה דרישה מוקצנת לשמירת
100% מהערך הראלי של ההשקעה המקורית, וזו דרישה מוקצנת לטעמי, אני אקרא שוב )

בנוגע להארי בראון ,הבעיה שלי זה שהוא נועד לגדר בצורה מאוד טובה מפני ארועים שקרו בשנות ה 70 בארהב
ואני (בבטחון רב) ממחזר את עצמי בציטוט מתוך אנה קרנינה:
"כל המשפחות המאושרות דומות זו לזו. אך המשפחות האומללות - אומללות הן כל אחת על פי דרכה".

כנראה שאי אפשר להתכונן להפתעות המלחמה הבאה רק על ידי מימוש הפקת הלקחים מהמלחמה הקודמת (וזה לא אומר לא ללמוד מהעבר חוח)

נערך לאחרונה ב:
אם זו הטענה, אין לנו על מה להתווכח.
זו הטענה.

השקעה בכל העולם היום הינה פשוטה והגיונית יותר מאשר בחירה רק בשווקים עליהם היה מידע
אם זה אני אישית מסכים אבל אני לא מכיר מחקר שמבוסס על מידע מלא שמוכיח זאת.
אתה יכול לטעון שיש לך מידע מספק אבל זה לא סותר את העובדה שאין לנו מידע מלא.
אני דוגל בשקיפות מלאה ואי הסתרת מידע ולכן למרות שאני חושב שמשהו הוא הגיוני זה לא אומר שאני צריך להסתיר את העובדה שאני לא מבסס את דעתי על מחקרים מלאים אלא על מחקרים חלקיים.
עקב כך אני מדגיש שאין מחקר שמבוסס על מידע מלא ושכל אחד שרוצה להשקיע בצורה הזו צריך להבין מה בדיוק המחקר אומר ועל מה הוא מתבסס בלי להשקיע בצורה עיוורת.

אני לא יכול לומר את אותו הדבר על תיק דיבידנדים בשיטה אותה אתה מציג בבלוג שלך, משום שאין נתונים זמינים לי על תוצאות השקעה בשיטה זו מלפני דצמבר 2007.
העובדה בפועל היא שיש נתונים מלאים זמינים לכולם על כל חברה שנסחרה בבורסה האמריקאית מהיום שבו היא התחילה להיסחר (שמעת על אתר אדגר?).
העובדה שאף אחד לא ערך מחקר מקיף על השקעה במניות דיבידנד לא סותרת את הימצאות המידע ולא מונעת ממך להשיג אותו עצמאית ולבצע מחקר שמבוסס על מידע מלא לבד.
המחקרים על הבורסה העולמית כפי שגם אתה הסכמת לא מבוססים על מידע מלא (גם אם אתה חושב שהוא מספק - אתה הסכמת שהוא לא מלא) ואין יכולים להתבוסס על מידע מלא כי המידע הזה פשוט לא קיים (כפי שאמר החוקר במחקר שהצגת).

יש הבדל גדול בין "אין מחקר" לבין "אין מידע מלא שעליו ניתן לבצע מחקר".
על מניות דיבידנד יש מידע מלא אבל אין מחקר.
על השקעה בבורסה הבינלאומית אין מידע מלא אבל יש מחקר.

בכל אופן הדיון כאן הוא בין השקעה במדד מניות עולמי (כמו VT) לבין השקעה בשוק האמריקאי בלבד (כמו VTI או SPY) ואני לא זוכר שהזכרתי השקעה במניות דיבידנד אז אנא בוא ולא נסיט את הנושא.

והוא מביא מדד ליעילות הפיזור על שווקים אלו.
מבחינתי מדד שלא מבוסס על מידע מלא ומלא חורים (כפי שהחוקר באותו המחקר העיד בעצמו על המידע שהיה חסר לו) אינו מספק הוכחה לנכונות הדברים וזה ממש לא משנה אם אני חושב כמוהו.

אתה הסתפקת בנתונים מ2008 כדי להשתכנע שהשיטה שלך מתאימה לך.
אני גם הסתפקתי במידע החלקי שהוצג במחקרים על הבורסה בשביל להחליט שהפנסיה שלי צריכה להיות מושקעת במדד מניות בינלאומי.
העובדה הזו לא פוסלת את העובדה שהמחקרים לא מבוססים על מידע מלא.
ההחלטות שאני מחליט מבוססים על המידע שזמין לי, על הרגשות שלי, האמונות שלי והמחשבות שלי כלפי העתיד והעבר.
העובדה שאני החלטתי להשקיע בדרך מסויימת לא הופכת אותה לדרך הנכונה עבור כולם ואם אני לא אייצג את החסרונות (או החורים) של ההחלטות שקיבלתי אז אני אהפוך להיות מיסיונר שמציג רק את הדברים הטובים ומסתיר את הדברים הרעים.

כפי שאמרתי ועשיתי יותר מפעם אחת בעבר: אני דוגל בהצגת מידע מלא עובדתי ושקוף - כולל דברים שאני לא מסכים אתם!
העובדה שאני החלטתי שהמידע מספק אותי לא אומרת שכולם צריכים לחשוב כמוני ולכן הם צריכים לדעת שהמידע חלקי לפני שהם מקבלים החלטה אם הוא מספק או לא.

תסכים איתי שמאז ישנם נתונים מבוססים ומספקים על השקעות כלל עולמיות?
אני מסכים שמאז ישנם נתונים מבוססים.
לגבי אם הם מספקים או לא, זו כבר החלטה אישית של כל אחד ואחת.

אני באופן אישי חושב שמידע מלפני שנת 1980 אינו רלוונטי כי לפני כן רק לגופים הגדולים ולעשירים הייתה גישה זמינה לבורסה.
היום כל ילד יכול להוריד אפליקציה לטלפון ולבצע מסחר יומי במניות ללא עלויות מסחר (ראה ברוקר בשם "רובין הוד" לדוגמה) ולכן התנהגות הבורסה בתקופה שרק המוסדיים השקיעו בה (לקח 3 ימי מסחר לביצוע הוראה כך שלא היה ניתן לבצע מסחר יומי כמעט בכלל) אינה רלוונטית לתקופה שבה ילד יכול להזרים פקודות מסחר בלי הפסקה.

לזכרוני, הגישה שלך היא לחפש את המקרה הגרוע ביותר הקיים בכל הנתונים ההסטוריים, ולהניח שהעתיד עשוי להיות אפילו גרוע יותר. גישה זו הינה בעייתית מאד, מכיוון שבזמן אין סופי, כל תרחיש שעשוי להתרחש - יתרחש. לכן, עצם התלות שלך במקרה החמור ביותר, גורמת לOver fitting. מסיבה זו, הנתונים שאתה מחפש, לא מעניינים את החוקרים.
גדלים מעניינים יותר הינם המומנטים המשוערכים של ההתפלגות: הממוצע, סטיית התקן, הצידוד והגבנוניות; או האחוזונים של ההתפלגות האמפירית.

אם זה אני אישית מסכים אבל אני לא מכיר מחקר שמבוסס על מידע מלא שמוכיח זאת.
המחקרים על הבורסה העולמית כפי שגם אתה הסכמת לא מבוססים על מידע מלא (גם אם אתה חושב שהוא מספק - אתה הסכמת שהוא לא מלא)
למה אתה קורא מידע מלא? האם אתה כולל ציטוטים תוך יומיים? ומה לגבי המרווח וכמות המעוניינים הרגעיים?
כפי שהסברתי, המחקרים שמצדיקים את הפיזור העולמי המלא כיום, מבוססים על מידע מלא במובן שישנם כל הנתונים הנדרשים כדי לדעת איך היה מתנהג תיק כזה, לעומת תיק שמורכב מהשוק האמריקאי בלבד, במהלך המאה העשרים. מידע זה זמין ובשימוש, ואיננו טחון וזרוי על פני אדגר.
מבחינתי מדד שלא מבוסס על מידע מלא ומלא חורים (כפי שהחוקר באותו המחקר העיד בעצמו על המידע שהיה חסר לו) אינו מספק הוכחה לנכונות הדברים וזה ממש לא משנה אם אני חושב כמוהו.
המחקר שלו משתמש בנתונים מלאים. המחקר לא התיימר לשחזר את VT, ומבחינתי, אני לא מעוניין לשחזר את VT, כך שהוא עושה את עבודתו נאמנה, בלי חורים בכלל.
המחקר מִיַּדֵּעַ על תוצאות הפיזור ההסטוריות על שווקים שהיום מהווים את רוב העולם. אם אתה לא מבין מדוע הוא מצדיק פיזור עולמי (על בסיס המידע המלא שהוא הביא), אחזור ואסביר.

אני דוגל בהצגת מידע מלא עובדתי ושקוף - כולל דברים שאני לא מסכים אתם
הנה מידע מלא, עובדתי ושקוף:
אני טוען:
  1. השקעה בשוק האמריקאי לטווח הארוך השיאה יותר משחיקת הכסף מאינפלציה, ויותר מנכסים נזילים אחרים (אג"ח, נדל"ן, סחורות, אספנות).
  2. גיוון ההשקעה עם פיזור על שווקים אחרים שכוללים את רוב העולם היום (בקפיטל), שיפרה את ההשקעה (בהקטנה של התנודתיות מבלי לפגוע בתשואה עד כדי אי הוודאות הסטטיסטית).
  3. השקעה בכל העולם היום הינה פשוטה והגיונית יותר מאשר בחירה רק בשווקים עליהם היה מידע, ואיננה כוללת סיכון משמעותי נוסף, מכיוון ששווקים אלו מהויים חלק קטן מהתיק היום.
  4. טענות עלו עקביות עם נתונים מלאים ממדדים עולמיים מתקופה שארכה כמעט יובל.
  5. אני לא יודע אם שוק המניות העולמי ימשיך לתפקד כפי שהיה עד היום, אבל אני לא רואה סיבה לשינוי חד (שלא היה קיים בכל המשברים הקודמים).
לכן אני מפזר על כל מניות העולם באופן שווה. יש לי מודל, הנתונים מתאימים אליו, והנתונים הינם מקיפים ומספקים.

אני באופן אישי חושב שמידע מלפני שנת 1980 אינו רלוונטי כי לפני כן רק לגופים הגדולים ולעשירים הייתה גישה זמינה לבורסה.
תופעה זו לכל היותר השפיעה מעט על המסחר. התכונות העקריות של השוק (ספקולציות על שותפות מלאה/חלקית בחברות מצליחות/כושלות והלוואות) לא השתנו עוד מתקופה שקדמה למיסוד כל בורסה.
העובדה שהשוק עלה בצורה מעריכית ~מונוטונית (וזה לא משנה אם אנחנו מדברים על 6.78% ראליים או כל מעריך בין 4% ל12%), הינה מרשימה.

לזכרוני, הגישה שלך היא לחפש את המקרה הגרוע ביותר הקיים בכל הנתונים ההסטוריים, ולהניח שהעתיד עשוי להיות אפילו גרוע יותר.
זו הגישה שאני נוקט בה עבור עצמי כי כשהדברים נוגעים להשקעות אני רוצה להיות בטוח (עד כמה שאפשר להיות בטוח בעולם הזה) שהחסכונות שלי לא ייעלמו מחר גם במקרים "קיצוניים".
הגישה שלי כשזה נוגע לאחרים היא להציג את כל המידע הזמין לי - כולל המידע הגרוע ביותר והמידע הטוב ביותר במידה שווה - ולתת להם להחליט לבד.

למה אתה קורא מידע מלא?
מידע מלא הוא מבחינתי מידע שאני יכול לבדוק עצמאית שמכיל את כל התקופה הנמדדת.
אם מדובר על תקופה ארוכה אז מבחינתי מספיק OHLC חודשי אם כי אני מצפה שה-OHLC היומי של כל הניירות הנמדדים עבור כל התקופה הנבדקת יהיה זמין (וכמובן צריך לזכור גם דיבידנדים, פיצולים, מיזוגים והתפצלויות!).

כפי שהסברתי, המחקרים שמצדיקים את הפיזור העולמי המלא כיום, מבוססים על מידע מלא במובן שישנם כל הנתונים הנדרשים כדי לדעת איך היה מתנהג תיק כזה, לעומת תיק שמורכב מהשוק האמריקאי בלבד, במהלך המאה העשרים. מידע זה זמין ובשימוש, ואיננו טחון וזרוי על פני אדגר.
כפי שהעיד החוקר אין באמצעותו מידע מלא כולל חוסרים של יותר ממאה שנה כך שלא כל כך ברור לי מאיפה אתה השגת מידע מלא שאפילו החוקרים לא השיגו.

בלי חורים בכלל.
מבחינתי חוסר של 100 שנים במדד הרוסי, בלי המדד הסיני וכו' אלו חורים גדולים במיוחד.

אם אתה לא מבין מדוע הוא מצדיק פיזור עולמי (על בסיס המידע המלא שהוא הביא)
אני מבין למה החוקר מסיק שיש הצדקה לפיזור עולמי ואת זה לא צריך להסביר.
אני לא מסכים עם הקביעה שהמחקר מבוסס על מידע מלא כאשר החוקר בעצמו רושם שאין לו מידע מלא.

תופעה זו לכל היותר השפיעה מעט על המסחר. התכונות העקריות של השוק (ספקולציות על שותפות מלאה/חלקית בחברות מצליחות/כושלות והלוואות) לא השתנו עוד מתקופה שקדמה למיסוד כל בורסה.
לעניות דעתי התרבות האנשים עם זמינות למסחר והאפשרות של אנשים פרטיים להמר על מניות בטווח הרחוק והגדלת היצע המניות בבורסה שכוללת מניות של חברות גרועות מלכתחילה (ראה לדוגמה הנפקת מנקיינד ב"בושת תל אביב") מהווה פוטנציאל לפגיעה בתשואה העתידית משוק ההון ומהמדד הכללי.
כמו כן נוכחות ה-HFT והסוחרים היומיים שרוכשים ומוכרים על סמך "ציור גרף המחיר" גם משפיעים על תנודתיות השוק שהיא בתורה משפיעה על היכולת של האנשים מהשורה להחזיק את המניות (ובכך חלק גדול מהם ימכרו מניות במהלך משברים ויקבעו הפסדים כבדים לנצח).

תופעות אלו היו הרבה פחות נפוצות בעבר (זה לא שלא היו משברים... רובם פשוט היו יותר קשורים לכלכלה מאשר לפחדים של האנשים).

העובדה שהשוק עלה בצורה מעריכית ~מונוטונית (וזה לא משנה אם אנחנו מדברים על 6.78% ראליים או כל מעריך בין 4% ל12%), הינה מרשימה.
אכן!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B אחוז חשיפה למניות בתקופת ריבית גבוהה שוק ההון 13
E אחוז חשיפה למניות שוק ההון 15
Y איך נכון לחשב אחוז חשיפה לנדלן כשיש דירה עם משכנתא? שוק ההון 1
D כמה אחוז מההון שלכם מושקע בביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 179
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
ס אחוז לשכר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
P אחוז המניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
O האם בשלב הצבירה 100 אחוז מניות מבחינה רציונלית טהורה דעתכם? פוסטים מאיכות נמוכה 5
J IRA - אכיפת אחוז השקעה בנכס מסויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A השקעה 100 אחוז מניות שוק ההון 8
צ פטור ממדד תשומות הבנייה+ תשלום 20 אחוז היום והיתרה לאחר טופס 4 נדל"ן 26
A איך זה שבפיקדון דולרי מציעים באיזור ה6 אחוז והתשואה על האג״ח הקצר טווח נושק רק ל5 ? שוק ההון 13
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
F מכירה של RSU מס עשירים 62 אחוז מיסים 14
O מהו אחוז המס אותו משלמים על אג"ח של ממשלת ארה"ב? שוק ההון 1
P משמעות אחוז משרה בעבודה חלקית? מיסים 4
deussex מסתבר שעדיין מתקשה להגדיר אחוז סולידי בחלק הנזיל, מלבד נדל"ן שוק ההון 29
deussex אחוז הפקדה 7% לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
W מבטיח תשואה- האם זו קופת גמל להשקעה ? ואם כן נראה על פניו משתלם 5 אחוז שנתי אחרי דמי ניהול שוק ההון 1
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
X אחוז בקרן ואחוז במדד שוק ההון 5
S אתר לגילוי אחוז חפיפה בין הרכב קרנות סל שוק ההון 2
deussex אחוז נכס נדל"ן בבעלות, בחישוב מאזן מניות - חלק סולידי שוק ההון 2
ע הכללת ערך בית בחישוב אחוז משיכה נדל"ן 5
M פורטפוליו לתנודתיות מקסימלית של 20 אחוז שוק ההון 30
GoldenFace אחוז נתח הקריפטו בתיק השקעות אלטרנטיביות 93
ע אחוז מס רווחי הון בפרישה מוקדמת - איפה אני טועה מיסים 0
N אחוז השכירות מההכנסות שלכם אוף טופיק 21
S 25 אחוז מס על רווחיי הון מיסים 18
M 100 אחוז קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ט שאלה בדבר אחוז המימון המתאים לנסיבות הספציפיות נדל"ן 20
A פטור ממס שבח דירה שניה 50 אחוז וערעור נדל"ן 10
ש משיכה סיסטמטית מתיק השקעות לפי חוק 4-7 אחוז. שוק ההון 177
H שינוי אחוז הפרשת מעסיק לתגמולים - האם מקובל (ורלוונטי)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Harvey אחוז מימון בדירה שניה נדל"ן 8
Y אחוז או כמות מזומן בתיק השקעות בברוקרז׳ שוק ההון 6
N אחוז הפקדה שוק ההון 6
Shekel Shtaim כמה אחוז מהתיק שלכם זה "הימור" ? שוק ההון 34
M שאלה לגבי אחוז משיכה קבוע בתיק ממונף פי 2 שעוקב מצויין שוק ההון 25
י קרנות עם תשואה של מעל 30 אחוז, בחירה מושכלת? שוק ההון 23
I חישוב משיכה מקסימאלית ללא פגיעה בקרן בהינתן אחוז ריבית שוק ההון 0
S אחוז מהתיק כמזומן שוק ההון 11
A מחשבות על כלל ה4 אחוז ורמת הסיכון שלו פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 45
M מהו אחוז המניות שלי בתיק? שוק ההון 30
O אחוז החזר הלוואות (מינוף, לא צריכה) מסך ההכנסות שוק ההון 4
Y מס על קבלת דירה ללא תמורה שנמכרת לאחר מכן + קניית אחוז חלקי מנכס מבן משפחה נדל"ן 14
A כלל ה3/4 אחוז מתעדכן עם הזמן אחרי פרישה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 84
מ איזה אחוז תשואה יספק אתכם מנדל"ן להשקעה? נדל"ן 12
ג כמה אחוז מההון שלכם (ללא דירת מגורים) מושקע במניות שוק ההון 20

נושאים דומים

Back
למעלה