• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אז מה אתם אומרים על וורן באפט ב-2016?

Ron B

משתמש בכיר
דירוג
1,324
כחסיד אדוק של תאוריית השוק היעיל, אני מתחיל להתייאש.
הוא ממשיך להכות את השווקים (S&P500, NASDAQ ,מה שאתם רוצים) ללא רחמים.
מה הולך שם? אנחנו ב-2016... איך זה שזה עדיין עובד?

כשיהיו לי הידע, הניסיון, והמשאבים של וורן באפט - אחשוב על לנסות להכות את השוק.
בינתיים אני סבבה עם להיות ממוצע.

כשיהיו לי הידע, הניסיון, והמשאבים של וורן באפט - אחשוב על לנסות להכות את השוק.
זהו שאתה לא צריך שום ידע ומשאבים. אתה יכול פשוט לקנות את המנייה שלו. אתה צריך בעיקר אמונה.

עכשיו, זה נכון שהוא הימר על הסקטור הפיננסי, ואם היית משקיע ב-XLF (קרן סל על פיננסים) היית עושה רק 3% פחות ממנו. אבל איך הוא תמיד יודע על מה להמר?

אבל איך הוא תמיד יודע על מה להמר?
הוא לא איזה משקיע פסיבי.
הוא מנהל עסק. זה שונה לגמרי.
העסק שלו זה לרכוש חברות אחרות. הוא גם קונה חברות שלא מסחרות בבורסה.

אם היית רוכש חברה כנראה שהיית עושה מחקר מאוד מעמיק לפני.

משקיעים אקטיביים מסוגו של וורן באפט הם אלה שגורמים לשוק להיות יעיל. הם אלה שמנתחים נתוני מאקרו ומיקרו, מחשבים סיכונים ומביאים מחירי מניות לנקודה בה הם מתמחרים את הגורמים החשובים. בלי אקטיביות, השוק לא היה יכול להיות יעיל. אפשר לומר בהכללה מסוימת שכל דולר שוורן באפט הרוויח הוא דולר שאני לא יכול להרוויח בשיטות שלו.

אז במקום לנסות, אני תופס טרמפ על המאמצים האקטיביים שלו :)

לבנאדם אין אפילו מחשב במשרד שלו.. המשאבים היחידים הם המוח שלו ושל מאנגר.

שכחת את מחלקת המחקר עם מאות אנליסטים שברקשייר-התווי מחזיקים?

כחסיד אדוק של תאוריית השוק היעיל, אני מתחיל להתייאש.
הוא ממשיך להכות את השווקים (S&P500, NASDAQ ,מה שאתם רוצים) ללא רחמים.

בגלל שהוא קונה בכמויות, ויש לו את המותג שהוא באפט, אזה הוא יכול לקנות בהנחה בהנפקות פרטיות מכשירים שאתה לא יכול לקנות.

ולא, השוק לא יעיל.
תראה מה קרה בתחילת המסחר של מניית מירלנד לפני כמה ימים.

אממ, טוב לדעת. בסרט הדוקומנטרי שראיתי ובו צילמו את עבודת המשרד, לא הזכירו אותם.

אם אני לא טועה, משרדי BH עצמה הם כולה סדר גודל של 20-30 איש שרובם עוסקים בעבודות הדוחות וחשבונאות הנדרשת מהחברה. שאר העובדים הם של חברות הבת ולא עוסקים בניתוח שוק עבור באפט.

גלל שהוא קונה בכמויות, ויש לו את המותג שהוא באפט, אזה הוא יכול לקנות בהנחה בהנפקות פרטיות מכשירים שאתה לא יכול לקנות.
בשוק ההון, דווקא מי שקונה בכמויות מקבל מחיר פחות טוב ממי שקונה מעט (זה בניגוד לרוב העולם העסקי).
אז במקום לנסות, אני תופס טרמפ על המאמצים האקטיביים שלו :)
גם אני חשבתי על זה. הבעייה היא שהוא ב-10 שנים הקרובות ימות (בכל זאת, לא צעיר, ושותה הרבה קולה): ואז מה יקרה למנייה שלו? לא ברור.

הבעייה היא שהוא ב-10 שנים הקרובות ימות (בכל זאת, לא צעיר, ושותה הרבה קולה): ואז מה יקרה למנייה שלו? לא ברור.
הבנת אותי לא נכון. אני לא קונה מניות של קרן סקויה או משהו כזה, אני משקיע במדדים רחבים ומרוויח מכך שהוא ואחרים ייעלו את השוק. לא פעם זה תואר כ"תפיסת טרמפ", כי פיתוח כלכלי הוא קשה עד בלתי אפשרי בלי המאמץ האקטיבי, ואני לא משתתף בו אבל כן נהנה מהפירות. אחרי שהוא ימות, יבואו אחרים.

עכשיו, זה נכון שהוא הימר על הסקטור הפיננסי, ואם היית משקיע ב-XLF (קרן סל על פיננסים) היית עושה רק 3% פחות ממנו. אבל איך הוא תמיד יודע על מה להמר?

אני מתנגד לשימוש בפועל "הימר" לגבי וורן באפט.
גם תורת הסטאטיסטיקה, לטעמי, הייתה מתנגדת לשימוש בתואר הזה.

לפי המאמר הזה הוא פשוט גאון בעל אינטואיציה שהבין בלי אנליזה מתמטית מה סוג המניות שכדאי לרכוש+מינוף זול+התנהגות נכונה בזמן משברים.

לא יודע מה התשואה של האסטרטגיה הזו (מניות ערך גדולות ורווחיות) השנה לעומת התיק של באפט אבל לכאורה זה ההסבר.

http://www.etf.com/sections/index-i...acking-warren-buffetts-genius.html?nopaging=1

לא יודע מה התשואה של האסטרטגיה הזו (מניות ערך גדולות ורווחיות) השנה לעומת התיק של באפט אבל לכאורה זה ההסבר.
הDOW 30 זה מניות בדיוק כאלה וגם אותו הוא ניצח בקלות.

בכתבה מדובר על אלו שעושים הדוחות הרבעוניים ומנהלים את ברקשייר עצמה אחרי הקניה. השאלה היא, מי עושה האנליזה ומחפש הזדמנויות ברחבי עולם (לפני הקניה)? האם אלו אותה קבוצה? קשה לי להאמין. אין לי חשק וזמן לחפש, אבל באפט הוא אדם חכם ורציונלי, קשה לי להאמין שהוא סומך על עצמו וצ'רלי מונגר בלבד כדי לעבור על דוחות של אלפי חברות ברחבי העולם ולחפש הזדמנויות (וגם זכור לי שקראתי אחרת במקום כלשהו).

בשוק ההון, דווקא מי שקונה בכמויות מקבל מחיר פחות טוב ממי שקונה מעט (זה בניגוד לרוב העולם העסקי).

אם אתה קונה בשוק החפשי, אתה צודק. אלא שהוא לא קונה בשוק החופשי אלא בהקצאות פרטיות.

http://www.wsj.com/articles/SB122220798359168765

הבעייה היא שהוא ב-10 שנים הקרובות ימות (בכל זאת, לא צעיר, ושותה הרבה קולה): ואז מה יקרה למנייה שלו? לא ברור.
מה הייתה המסקנה בשרשור על מס ירושה בארה"ב?

מה הולך שם? אנחנו ב-2016... איך זה שזה עדיין עובד?
מה זאת אומרת? מה 2016 שונה מ1980? או אפילו 1930?

השוק יותר גדול, והרבה יותר מהיר, שום דבר ביעילות השוק לא השתנה.

הלו!! בוקר טוב!! לא ברור לך שאסטרטגיית ההשקעות הפאסיבית איננה האופטימלית?! לא ברור לך שבהכרח יהיו אקטיביים שיכו את השוק, ואותך, ולאורך זמן?!

זאת שאלה של ROI. אם אתה חושב, שמבחינת זמן, יכולות, וכישורים, אתה מסוגל להתחרות עם מיליוני משקיעים, רבבות מהם לא פחות מוכשרים מבאפט, ולקבל תמורה הולמת למאמץ שתשקיע, ולאורך זמן.......

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L אז מה אתם אומרים על שרה וביבי החסכנים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 32
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
זאב אז איזה סוג של סולידי\ת אתם באמת ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 27
Y אז....איך אתם עם מבצעים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
E האם המשפט “אקנה דירה , מקסימום לא אוכל לעמוד בהחזרים ,אז אמכור אותה”-הוא מטעה מאוד נדל"ן 18
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
Sp0 אם אני מחזיק מק"מ עד תאריך הפירעון אז אני יכול להתעלם מעליות\ירידות? שוק ההון 3
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
א האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה? שוק ההון 19
T אז.. ממה מתחילים? שוק ההון 7
N קרן מחקה אג"ח ממשלתי כללי - אז מה קורה עכשיו? שוק ההון 16
ת בבואי לשלם היום ארנונה באתר-שגיאה. אז לחצתי שוב - האם תשלום ירד פעמיים? מיסים 9
S אז מה עוד אפשר לעשות עם הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
Y אז מה בעצם העלות של משכנתא כמינוף לשם מינוף? נדל"ן 13
1337justme אז למה לא קצבה לכל החיים? שוק ההון 45
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
Y אז מה עושים עם פנסיה משלימה? צרכנות פיננסית 6
ת "אל תמהר להפעיל ביטוח רכב, כי..." אז -האם אני צודק במסקנה שלי אוף טופיק 15
א אז השנה היא 2020 - אג״ח עוד רלוונטיות? שוק ההון 59
K נו... אז הבטיחו תשואה ללא סיכון נדל"ן 1
L אז איפה ככי זול? שוק ההון 8
Wannabe אז מה לעזאזל בעצם קורה פה?! שוק ההון 22
S אז....הצטרפתי לפרוייקט של "דרך ערך" אוף טופיק 31
Cleo אז מה ערך התיק בנקודת הסיום? (אזהרה - פוסט מורבידי) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
Wonko פתחתי חשבון בבית השקעות! אבל אז התחלתי לקרוא.. שוק ההון 46
מ אז להעביר את הקרן המחקה שלי לקרן סל? בעקבות הרפורמה שוק ההון 0
N אז לכל מי שרצה כרטיס אשראי ישראלי עם 1% עמלת המרה צרכנות פיננסית 178
M אז למה כן להחזיק אג"ח ממשלתי? שוק ההון 87
tpr אז מה לא בסדר בתיק שוקולד מריר שוק ההון 13
P אז אקסלנס החליטו להעלות לי את דמי הטיפול שוק ההון 45
N משקיע חדש - אז... מה קורה עם אג״ח? שוק ההון 2
R אז מה דעתכם לגבי אג"ח בימים אלו? שוק ההון 24
M אז... מתי בעצם למכור? שוק ההון 13
Frenchman אז בעצם, כל הכסף בעולם הוא דיגיטלי? אוף טופיק 40
Y אם אני מאמין שטסלה הולכת להתרסק אז איפה ואיך כדאי לקנות שוק ההון 29
P אז מה דעתכם על מניית GE? שוק ההון 26
D הבנק שינה את התנאים אז החלטתי לעזוב, האם זו עילה לשיחרור פיקדון? צרכנות פיננסית 5
חסכונית אז כמה אאוטפיטים יש לכם לעבודה משרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
גרהם אז מה נקבע בקשר לקיזוז הפסד שנובע מירידת שעח ? שוק ההון 0
מ אז איפה מכירים סולידיות? אוף טופיק 65
BRK אז מה עושים כשהשוק יורד? שוק ההון 13
c881 אז הגעתי לנקודת הפקדה חודשית לפנסיה שיש לחלק את הסכום שוק ההון 40

נושאים דומים

Back
למעלה