• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם?

לא עדיף כבר את העוקבת של איישרס בארץ?
1. הקרנות של sp500 הן כבר מישמש של קרנות אמריקאיות וחוזים עתידיים.
2. היות ואני מעדכן את הצבירה פעם בחודש, הסטייה שאני צובר לא כל כך גדולה בגלל זה (אולי רק בחודש של דיבידנדים).
3. אין לי כוח לשנות.
4. אם כבר עדיף קרן ישראלית למהדרין על טהרת החוזים.

לא אם אתה אמריקאי (כי PFIC)
הדיון פה לא מבחינת השקעה :) אלא איך אני משערך את ערך קרן הפנסיה שלי ביום נתון בהינתן שידעתי שבתאריך Y בעבר הוא היה בעל ערך X.

בבקשה לא לחטוף את השרשור.
הנושא הוא איך עוקבים אחר תיק השקעות..

הנושא הוא איך עוקבים אחר תיק השקעות..
השרשור אמנם זלג לאמריקאית מול אירית, אבל עדיין בהקשר של השרשור - איך נכון לעקוב אחר תיק ההשקעות.
ספציפית למי שיש קרן פנסיה מחקה SP500 עלתה השאלה עם איזה נייר כדאי לשערך את הערך הנוכחי של הקרן בגליון גוגל.

אני חושב שהשאלה "איך" צריכה להיות מחוברת לשאלה "לאיזו מטרה".

אני מבצע באופן עקרוני איזון אחד ברבעון בתאריך קבוע ולא משנה אם בין לבין העולם התמוטט ולכן עדכון אוטומטי של שערים עדכניים לא ממש חשוב לי. פעם ברבעון אני נכנס לשלושה חשבונות שלי ומעתיק את המידע לספרדשיט, לי זה מספיק.

בנוסף אני מבצע עדכונים של מכירה באחזקה בודדת (ויש לי בסך הכל שש כאלו) רק אם הפוציזיה חרגה ביותר מחמישה אחוז מתכנית ההשקעה (ביחס לערך התיק הכולל!). גם בתחום הזה הניסיון שלי מלמד שעדכון רבעוני בטבלה פשוטה בהחלט מספק.

אחזקה אחת בתיק (קופת גמל) היא כזאת שאין לי שום כוונה למכור אותה והיא כזאת שגם עליה מטאורית או נפילה מטאורית לא תשנה את חלקה בתיק ביותר מאחוז אחד ועל כן בה ויתרתי אפילו על העדכון הרבעוני ואני מעדכן את ערכה. באקסל אולי פעם בשנה.

חישוב ערך כללי תמידי הוא דבר נחמד ומלטף לאגו כשהשוק עולה. בנפילות, ובהנחה שאתה משקיע פאסיבי לטווח ארוך הוא מיותר ולפעמים אפילו מסוכן.

בקיצור רוצה לומר-ספרדשיט הוא כלי נחמד שאפשר לעשות בו המון דברים מגניבים, אבל צריך לזכור שהמטרה העליונה שלך היא מטרת תיק ההשקעות, ולא היכולות של גוגל. אני עם השנים הלכתי וצמצמתי את הספרדשיט שלי עם ההבנה שכוחו של תיק ההשקעות שלי הוא בפשטותו, והכלים צריכים להתאים עצמם לכך.

אני אחת לחודש נכנס לראות אם התעדכן הצבירה, ואת תאריך העדכון ומזין את הסכומים לגליון.
לפי תאריך העדכון אני מחשב את הערך של spy ושער הדולר, ומחלק את הצבירה העדכנית בשניהם.
=Index(googlefinance("SPY","Price",F35),2,2) =Index(googlefinance("USDILS","Price",F35),2,2)

כאשר F35 זה תאריך עדכון הנתונים האחרון מהאתר של קרן הפנסיה.

אחרי זה זה פשוט להכפיל את התוצאה הזו בערך העדכני של spy ושער הדולר.

בנוסף את האחוז העדכני של חשיפה למניות ולאגח אני מושך מפנסיה נט (זה עוד לא אוטומטי עם importhtml, אבל בדרך...), מחשב 4.86% שנתי לפי מספר הימים שעברו בין תאריך העדכון ליום הנוכחי, ומוסיף את זה כפול אחוז האגח המיועדות כפול ערך הקרן ביום העדכון.
=F55*4.86%*datedif(F35,today(),"D")/365.2422*C47
F55 זה אחוז האגח המיועדות שמשכתי מפנסיה נט, ו-C47 זה צבירת קרן הפנסיה מהאזור האישי בתאריך עדכון הנתונים החודשי שלהם.
היי, החישוב הזה כבר לא רלוונטי להיום אם אני לא טועה, נכון? זה היה רלוונטי בימים העליזים בהם לתקופה קצרה קרן הפנסיה SP500 הייתה חשופה 100 אחוז לסנופי עקב הטריק עם האגח המיועדות והמינוף. התאמת את החישוב מאז? אשמח אם תוכל לחלוק

היי, החישוב הזה כבר לא רלוונטי להיום אם אני לא טועה, נכון? זה היה רלוונטי בימים העליזים בהם לתקופה קצרה קרן הפנסיה SP500 הייתה חשופה 100 אחוז לסנופי עקב הטריק עם האגח המיועדות והמינוף. התאמת את החישוב מאז? אשמח אם תוכל לחלוק
הוא עדיין רלוונטי, לא הייתה התייחסות שם למשקלי חשיפה.
אם אז היה 100% סנופי ו-30% מיועדות, אז עכשיו זה 70 ו-30.

אחרי זה זה פשוט להכפיל את התוצאה הזו בערך העדכני של spy ושער הדולר.
ואת התוצאה הזו לכפול בחלק הלא אגחי של הפנסיה כלומר בערך 0.7 ולזה צריך להוסיף את החלק האגחי כלומר 0.3* ערך הקרן ביום העדכון, ועל זה להוסיף את:
=F55*4.86%*datedif(F35,today(),"D")/365.2422*C47

אגב, אני מניח שהזנחת את האינפלציה כי בזמן שכתבת את ההודעה היא הייתה אפס בערך אבל ה4.86% זה צמוד מדד אז צריך להוסיף את המדד אם אני מבין נכון.
בנוסף את האחוז העדכני של חשיפה למניות ולאגח אני מושך מפנסיה נט
איפה זה מופיע בפנסיה נט? אם אני נכנס למיטב מסלול SP500 אני רואה בחלוקת הנכסים 22.73% אגח מיועדות. מדובר על זה? אם כן מעניין שזה ירד יחסית הרבה, רוב השנה זה היה סביב 27 אחוז. אגב הנתון האחרון שאני רואה זה על נובמבר 2023.

תודה!

נערך לאחרונה ב:
אני משתמש ב- https://www.portfolioslicer.com/
טמפלט אקסל, עם תוכנה פשוטה שמושכת היסטוריית מניות (מתאים רק לווינדוס) ואפשר לחבר את זה ל powerBI לצפיה בטלפון
מהתוכנות/אתרים/טמפלטים שראיתי זה מאוד עמוק
אבל לא הכי אוטומטי שיש

חברנו מהפורום @snatan פיתח כלי מעקב לתיק ההשקעות בשם דונטלו.
אני משתמש בו מהיום הראשון שעלה לאוויר. לאורך הזמן תוקנו באגים ונוספו פיצ'רים.

אגב, אני מניח שהזנחת את האינפלציה כי בזמן שכתבת את ההודעה היא הייתה אפס בערך אבל ה4.86% זה צמוד מדד אז צריך להוסיף את המדד אם אני מבין נכון.
נכון...
מאז ומצטער שלא זוכר מי בדיוק, פורסם פה בפורום נוסחא למשיכת שינויי מדד בין תאריכים:
=importxml("https://api.cbs.gov.il/index/data/calculator/120010?value=100&date="&MONTH(L75)&"-"&DAY(L75)&"-"&YEAR(L75)&"&toDate="&MONTH(L76)&"-"&DAY(L76)&"-"&YEAR(L76)&"&format=xml&download=false", "//CalculateIndex/answer/change_percent", "he_IL")/100
כאשר L75 ו-L76 הם התאריכים. אז תצטרך לעשות בין תאריך עדכון הנתונים, לבין היום שזה פשוט פונקציית today בגוגל שיטס.

איפה זה מופיע בפנסיה נט? אם אני נכנס למיטב מסלול SP500 אני רואה בחלוקת הנכסים 22.73% אגח מיועדות. מדובר על זה? אם כן מעניין שזה ירד יחסית הרבה, רוב השנה זה היה סביב 27 אחוז. אגב הנתון האחרון שאני רואה זה על נובמבר 2023.
אכן זה. הם מורידים לאט לאט אגח מיועדות בקרנות ונכנס מנגנון של תשואה מובטחת שבודקים אותה אחת ל5 שנים.

את המניות אגב אי אפשר לקחת מהטבלה ההיא, אלא מהטבלה של חשיפת דלתא שמתחתיה.

מורידים לאט לאט אגח מיועדות
מעניין אני רואה שהחלק היחסי של האגח המיועדות יורד אך המניות לא עולות. יש פער של כ-7 אחוז. לא ברור לי מה יש שם - קרנות כספיות?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
R אז מה אתם אומרים על וורן באפט ב-2016? שוק ההון 121
זאב אז איזה סוג של סולידי\ת אתם באמת ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 27
Y אז....איך אתם עם מבצעים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
L אז מה אתם אומרים על שרה וביבי החסכנים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ד אז למה לא לעבור עכשיו מהסנופי לזמן מה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
E האם המשפט “אקנה דירה , מקסימום לא אוכל לעמוד בהחזרים ,אז אמכור אותה”-הוא מטעה מאוד נדל"ן 18
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
Sp0 אם אני מחזיק מק"מ עד תאריך הפירעון אז אני יכול להתעלם מעליות\ירידות? שוק ההון 3
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
א האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה? שוק ההון 19
T אז.. ממה מתחילים? שוק ההון 7
N קרן מחקה אג"ח ממשלתי כללי - אז מה קורה עכשיו? שוק ההון 16
ת בבואי לשלם היום ארנונה באתר-שגיאה. אז לחצתי שוב - האם תשלום ירד פעמיים? מיסים 9
S אז מה עוד אפשר לעשות עם הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
Y אז מה בעצם העלות של משכנתא כמינוף לשם מינוף? נדל"ן 13
1337justme אז למה לא קצבה לכל החיים? שוק ההון 45
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
Y אז מה עושים עם פנסיה משלימה? צרכנות פיננסית 6
ת "אל תמהר להפעיל ביטוח רכב, כי..." אז -האם אני צודק במסקנה שלי אוף טופיק 15
א אז השנה היא 2020 - אג״ח עוד רלוונטיות? שוק ההון 59
K נו... אז הבטיחו תשואה ללא סיכון נדל"ן 1
L אז איפה ככי זול? שוק ההון 8
Wannabe אז מה לעזאזל בעצם קורה פה?! שוק ההון 22
S אז....הצטרפתי לפרוייקט של "דרך ערך" אוף טופיק 31
Cleo אז מה ערך התיק בנקודת הסיום? (אזהרה - פוסט מורבידי) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
Wonko פתחתי חשבון בבית השקעות! אבל אז התחלתי לקרוא.. שוק ההון 46
מ אז להעביר את הקרן המחקה שלי לקרן סל? בעקבות הרפורמה שוק ההון 0
N אז לכל מי שרצה כרטיס אשראי ישראלי עם 1% עמלת המרה צרכנות פיננסית 178
M אז למה כן להחזיק אג"ח ממשלתי? שוק ההון 87
tpr אז מה לא בסדר בתיק שוקולד מריר שוק ההון 13
P אז אקסלנס החליטו להעלות לי את דמי הטיפול שוק ההון 45
N משקיע חדש - אז... מה קורה עם אג״ח? שוק ההון 2
R אז מה דעתכם לגבי אג"ח בימים אלו? שוק ההון 24
M אז... מתי בעצם למכור? שוק ההון 13
Frenchman אז בעצם, כל הכסף בעולם הוא דיגיטלי? אוף טופיק 40
Y אם אני מאמין שטסלה הולכת להתרסק אז איפה ואיך כדאי לקנות שוק ההון 29
P אז מה דעתכם על מניית GE? שוק ההון 26
D הבנק שינה את התנאים אז החלטתי לעזוב, האם זו עילה לשיחרור פיקדון? צרכנות פיננסית 5
חסכונית אז כמה אאוטפיטים יש לכם לעבודה משרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
גרהם אז מה נקבע בקשר לקיזוז הפסד שנובע מירידת שעח ? שוק ההון 0
מ אז איפה מכירים סולידיות? אוף טופיק 65
BRK אז מה עושים כשהשוק יורד? שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה