• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק השקעות ראשון- כמה שאלות

analogclock

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכולם,
לאחרונה החלטתי שהגיע הזמן לעשות את הקפיצה למים ולהתחיל להשקיע. התחלתי ללמוד את התחום, והתחלתי לקבל מושג של כיצד אני רוצה שהתיק שלי יראה.
קצת על עצמי אני בן 27, האופק שאני רואה לעצמי הוא 30 שנה.
אני כנראה אתחתן בשנים הקרובות, וגם שוקל לקנות דירה ב5-6 שנים הקרובות.
אני רוצה להשקיע בתיק פאסיבי שמושקע בקרן או שתיים, ויש כמה דברים שלא יושבים לי לגמרי.
אני רוצה,בשלב הזה להיות במסלול של 100% מניות. אני כן רוצה תיק שלא דורש התעסקות רבה, וחשבתי ללכת על בית השקעות מקומי.
אני מתלבט על תיק השקעות שיתבסס על קרנות של VTI וVXUS, אל מול SSAC של בלאקרוק.
לאחר ההקדמה כמה שאלות שעדיין לא יושבות לי לגמרי:
* קראתי רבות על קרנות סל אחריות אל מול אמריקאיות, וכן הצלחתי להבין את היתרונות בקרנות האיריות (עבור המשקיע הישראלי). עם זאת, לא הצלחתי לגמרי להבין את היתרונות של קרנות אמריקאיות מול האיריות.
* האם יש יתרון להצמדות למדד ספציפי (כמו S&P500) אל מול השקעה אשר מפוזרת יותר (כמו שמאפשרת השקעה בVTI ו-VXUS).
*האם אפשר לקחת משכנתא כנגד תיק השקעות (או שזה נחשב כחלק מההון שצריך להביא לקבלת משכנתא).
תודה רבה לכולם!

נערך לאחרונה ב:
אני כנראה אתחתן בשנים הקרובות, וגם שוקל לקנות דירה ב5-6 שנים הקרובות

אני רוצה,בשלב הזה להיות במסלול של 100% מניות
זה זמן קצר מידי להשקעה במניות, יכול להיות שבדיוק שתצטרך את הכסף לחתונה, דירה תהיה בהפסד משמעותי.
ככל שהזמן ההשקעה יותר ארוך, כך הסיכוי שזה יקרה, פוחת. לפי ההיסטוריה, בטווח השקעה של 20 שנה, הסיכוי להפסד מתאפס.
לא ייעוץ ולא המלצה

אני אישית בניתי תיק מVTI ו VXUS (עם קצת VGT), בתכלס עד כמה שאני מבין אין הבדל גדול בן VTI לSNP (תשואות דומות, VTI יותר מפוזר על השוק עם בערך 3200 חברות כאשר ה SNP רק 500. אבל האחוז המרבי של שניהם זה אותם חברות).

עם זאת, לא הצלחתי לגמרי להבין את היתרונות של קרנות אמריקאיות מול האיריות.
תקרא את הפוסט על מייק השמקיע המתחיל
למיטב הבנתי, אם אתה משקיע דרך בית השקעות ישראלי אז אין יתרון לקנית קרנות אמריקאיות.

אני רוצה,בשלב הזה להיות במסלול של 100% מניות.
100% מתוך איזו עוגה? רשמת מצד אחד שאתה חוסך ל30 שנה ומצד שני שאתה חוסך לדירה בעוד 5 שנים, יש פה סתירה.
החסכונות שאתה מייעד לדירה ולחתונה מאוד לא כדאי להשקיע במניות. את אלו תצטרך להשקיע באפיקים בסיכון נמוך מאוד (אג"ח ממשלתי/מזומן/פק"ם).
* האם יש יתרון להצמדות למדד ספציפי (כמו S&P500) אל מול השקעה אשר מפוזרת יותר (כמו שמאפשרת השקעה בVTI ו-VXUS).
לא ממש.
כמובן שאי אפשר לדעת מי יתן תשואה גבוהה יותר sp500 או VTI,
יש אנשים שמהמרים על sp500 (כלומר שההשוק האמריקאי יצמח מהר יותר משאר העולם) אבל זה ספקולציות.

עם זאת, לא הצלחתי לגמרי להבין את היתרונות של קרנות אמריקאיות מול האיריות.
להבנתי, עכשיו אין כאלה.

האם יש יתרון להצמדות למדד ספציפי (כמו S&P500) אל מול השקעה אשר מפוזרת יותר (כמו שמאפשרת השקעה בVTI ו-VXUS).
זה הימור שהשוק האמריקאי יעלה יותר. אף אחד לא יודע.
אני כן מחזיק הטייה לארה"ב כי יש להם בסיס היסטורי של צמיחה טובה.

תודה רבה על התגובות שלכם!
הייתי שמח לחדד את הכוונה שלי. אני תוהה לעצמי האם זה כיוון נכון... רציתי לפתוח תיק השקעות פסיבי לטווח הרחוק, ולהמשיך לחזק אותו. לאחר מכן, כאשר אני ארצה לקנות דירה, חשבתי לקחת הלוואה כנגד התיק השקעות שלי,ואז באמצעות הכסף הזה לקנות את הבית. בראיה שלי יהיה לי תיק שימשיך להניב (אני מניח שנכס שכזה יהיה אופציה טובה לקחת כנגדו הלוואה). ככה אני אקבל תנאים טובים, ובסוף החזר ההלוואה אני אשאר עם נכס נוסף מלבד הדירה - תיק ההשקעות.

לקחת הלוואה כנגד התיק השקעות שלי
אני מניח שאם תיק ההשקעות גדול מאוד, בנק יאפשר דבר כזה. ואולי גם בית השקעות. ברוקר זר כמו IB מאפשר לקחת מארג'ין (וראיתי פוסט של מישהו שמשך 400א דולר כדי לקנות נכס - אבל זה היה בכוונה להחזיר את הכסף תוך חודשים בודדים). הסיכון הוא שערך התיק ירד והברוקר ימכור לך ניירות כדי לכסות את החוב.
אני חושב שהמקסימום שאפשר בכלל למשוך ככה זה 50% מערך התיק. אבל אז כל גיהוק קטן יגרום להנזלה שלו? @אורי ג. בטח יודע
מצאתי את הקישור שחשבתי עליו

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
littleSeal חוות דעתכם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 0
א תיק השקעות ראשון שוק ההון 3
ג חווד תיק השקעות ראשון שוק ההון 13
S תיק השקעות ראשון- עוד הייטקיסטית יומני מסע אישיים 15
9 ביקורת על תיק השקעות ראשון - 9gag שוק ההון 17
ב תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 16
פ תיק השקעות ראשון - מוגן מט"ח או בלאקרוק? שוק ההון 17
R תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 4
B תיק השקעות ראשון - חוות דעת שוק ההון 4
T חוות דעת - תיק השקעות ראשון שלי שוק ההון 6
S פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 1
stamEhad חוות דעת על תיק השקעות ראשון לבת זוגי שוק ההון 14
I תהיות של תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 12
L תיק השקעות ראשון - כמה שאלות שוק ההון 3
M תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 9
ד תיק השקעות ראשון -כמה שאלות שוק ההון 11
deussex חוות דעתכם בבקשה - תיק השקעות ראשון שוק ההון 9
R תיק השקעות קטן ראשון שוק ההון 4
Tim_Duncan סטודנט בן 25 עם תיק השקעות ראשון יומני מסע אישיים 52
ח תיק השקעות ראשון - דעות? שוק ההון 18
A חוות דעת תיק השקעות ראשון שוק ההון 1
G פיזור בתיק השקעות פרטי (תיק ראשון שלי) שוק ההון 14
N בן 21, תיק השקעות ראשון שוק ההון 3
T אשמח לחוות דעת וביקורת על תיק השקעות ראשון 70/30 שוק ההון 9
R תיק השקעות ראשון שוק ההון 16
י חייל לקראת תיק השקעות ראשון שוק ההון 17
S תיק השקעות ראשון וכמה שאלות שוק ההון 14
D תיק השקעות ראשון 2.0 שוק ההון 17
D תיק השקעות ראשון שוק ההון 7
ב כמה שאלות תם על פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 11
S תיק השקעות ראשון - חוות דעתכם בבקשה שוק ההון 6
ע חוות דעתכן/ם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 72
O דעתכם על תיק השקעות ראשון + שאלות לגבי חלקו הסולידי + שיקולי ברוקר,IRA שוק ההון 2
E תיק השקעות ראשון שוק ההון 4
N תיק ראשון ובחירת מנהל השקעות שוק ההון 18
S פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 3
R תיק השקעות ראשון עבור אזרח אמריקאי שוק ההון 41
A בניית תיק השקעות ראשון שוק ההון 9
W תיק השקעות פאסיבי ראשון ועשיית סדר בבלאגן שוק ההון 14
JTAC תיק השקעות ראשון שוק ההון 8
S תיק השקעות ראשון שוק ההון 4
romrom שאלות בסיסיות על תיק השקעות ראשון שוק ההון 15
מ תיק השקעות ראשון שוק ההון 18
O תיק השקעות ראשון - 150k and counting שוק ההון 9
ר פתיחה של תיק השקעות ראשון שוק ההון 72