• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק השקעות - מדדים מובילים

שם בדוי

משתמש רגיל
דירוג
36
שלום

רוצה לפתוח תיק השקעות פסיבי באמצעות הוראת קבע קבועה של 30% מהשכר שלי בחלוקה כזאת:

מדד sp500 - כ 30%
מדד עולמי (vt) - כ 30%
מדד ארהב (VTI) - כ 20%
קופת גמל להשקעה 20% (לצורך פטור ממס בפנסיה).

אשמח לשמוע את דעתכם.
בנוסף האם יש אפיק/קרן/קופה נוספת שלדעתכם כדאי להוסיף.

שלום

רוצה לפתוח תיק השקעות פסיבי באמצעות הוראת קבע קבועה של 30% מהשכר שלי בחלוקה כזאת:

מדד sp500 - כ 30%
מדד עולמי (vt) - כ 30%
מדד ארהב (VTI) - כ 20%
קופת גמל להשקעה 20% (לצורך פטור ממס בפנסיה).

אשמח לשמוע את דעתכם.
בנוסף האם יש אפיק/קרן/קופה נוספת שלדעתכם כדאי להוסיף.
תקרא לו תיק בבושקה.
הסנופי שבתוך vti שבתוך vt (גם אם לא בחפיפה מלאה).
מורכב מדי ולא נחוץ. מספיק תעודה עולמית אחת ואם משעמם ורוצים קמת ריגוש אז להוסיף כמה אחוזים לתעודה על סקטור או מדינה שהם חמים בעיניך.

תקרא לו תיק בבושקה.
מורכב מדי ולא נחוץ. מספיק תעודה עולמית אחת ואם משעמם ורוצים קמת ריגוש אז להוסיף כמה אחוזים לתעודה על סקטור או מדינה שהם חמים בעיניך.

כלומר 100% VT?

תקרא לו תיק בבושקה.
העניין הוא ההקצאות והאחוזים.
אבל אני גם חושב שמיותר VT וVTI - מי שמשתמש בVTI בד"כ משתמש בVXUS, וכך אין חפיפה (לחילופין, VT בלבד)

העניין הוא ההקצאות והאחוזים.
אבל אני גם חושב שמיותר VT וVTI - מי שמשתמש בVTI בד"כ משתמש בVXUS, וכך אין חפיפה (לחילופין, VT בלבד)

אז מה ההבדל בין vt בלבד שזה הכל לבין vti + Vxus?

קרנות שונות שנועדו בדיוק למטרת פיצול הקצאות. למשל, אמריקאי שרוצה להשקיע "בינלאומית", קונה VXUS, כי את ארה"ב הוא כבר מכסה די והותר עם סנופי+נאסדק+XYZ.
אם אנשים לא היו מעוניינים לפצל הקצאות, כולם היו יכולים להשקיע בVT וזהו (מלבד מי שסובר משום מה שרק מניה\סקטור\קרן אחת תעלה, והשוק כולו יצנח).
VT כשלעצמו מבוזר מספיק כי הוא כולל הכל, אבל אם יש לך סיבה לחשוב שטכנולוגיה תצליח יותר מתשתיות, מקצים יותר לטכנולוגיה. לא ממליץ.

יש הבדל קטן בכל מה שקשור לכמות החברות הכלולות בחלק החוץ-ארה"ב אם אני זוכר נכון
יש גם הבדל בדמי הניהול (VT יקר יותר משני הנפרדים)

וכמו שהסבירו --- אלה כלים להרכבת פורטפוליו-ים.
יש אנשים, ארגונים או קרנות שמשתמשים נניח בקרנות האלה כבסיס של פורטפוליו מגוון יותר (שכולל אולי נניח השקעה בחברות ספציפיות, מדינות ספציפיות, וכיו"ב).
אז לארגונים שמנפיקים את הקרנות האלה אין בעיה לשווק כלים פיננסיים שיש להם ביקוש, כמו קרן שהיא רק למדינה ספציפית, קרן שמאגדת מקבץ של מדינות, קרן שמתמקדת בסקטור כלשהו, וכו'.

להדיוט המצוי והמשקיע הפאסיבי שלא רוצה לעבוד בהשקעות ומוכן לוותר על נסיונות אקטיביים להכות את המדד (נסיונות שע"פ רוב נידונו לכישלון ממילא) או לגדר את עצמו מפני תנודתיות בשוק --- די בקרנות הסל האלה כדי להרכיב מהן פורטפוליו שלם.

לא ממליץ/מייעץ.

יש הבדל קטן בכל מה שקשור לכמות החברות הכלולות בחלק החוץ-ארה"ב אם אני זוכר נכון
יש גם הבדל בדמי הניהול (VT יקר יותר משני הנפרדים)

וכמו שהסבירו --- אלה כלים להרכבת פורטפוליו-ים.
יש אנשים, ארגונים או קרנות שמשתמשים נניח בקרנות האלה כבסיס של פורטפוליו מגוון יותר (שכולל אולי נניח השקעה בחברות ספציפיות, מדינות ספציפיות, וכיו"ב).
אז לארגונים שמנפיקים את הקרנות האלה אין בעיה לשווק כלים פיננסיים שיש להם ביקוש, כמו קרן שהיא רק למדינה ספציפית, קרן שמאגדת מקבץ של מדינות, קרן שמתמקדת בסקטור כלשהו, וכו'.

להדיוט המצוי והמשקיע הפאסיבי שלא רוצה לעבוד בהשקעות ומוכן לוותר על נסיונות אקטיביים להכות את המדד (נסיונות שע"פ רוב נידונו לכישלון ממילא) או לגדר את עצמו מפני תנודתיות בשוק --- די בקרנות הסל האלה כדי להרכיב מהן פורטפוליו שלם.

לא ממליץ/מייעץ.

אז עדיף לי xvus + vti מאשר vt בגלל דמי ניהול.

בנוסף איפה אפשר להשקיע באופן הכי מוזל?
בנק? בית השקעות?

בנק? בית השקעות?
קודם כל לקרוא את הבלוג של הסולידית בצורה מסודרת.
אחר כך תפנה לשרשור בנושא מייק, הוא נעוץ בראש הרשימה.

אז עדיף לי xvus + vti מאשר vt בגלל דמי ניהול.

בנק? בית השקעות?

כנראה שהדרך הזולה ביותר לישראלי שרוצה להשקיע בני״ע בארה״ב היא דרך ברוקר אמריקאי, אישית אני עובד עם IB והעלויות די זניחות. יש לזה גם חסרונות בהשוואה לבתי השקעות בארץ שנידונו בשירשורים אחרים.

בחישוב מפית ההבדל בדמי ניהול הוא כ$24 לשנה על כל $100k לטובת הצמד. מצד שני, כתלות במועדי וגובה ההפקדות, אם תבחר בכל חודש לרכוש את שתיהן כדי לשמור על איזון אז אתה חוסך $12 בהחזקת תעודה אחת (ללא קשר לגודל התיק).

גילוי נאות, בזמנו בחרתי בצמד על פני VT אבל ההבדל זניח בעיני ולא בהכרח שווה את ההפרש בדמי ניהול. תחליט על התמהיל הסופי ורק אז על הניירות שיעזרו לך לממש אותו (אם תבחר לתת משקל עודף לארה״ב VT לא אופציה).

כנראה שהדרך הזולה ביותר לישראלי שרוצה להשקיע בני״ע בארה״ב היא דרך ברוקר אמריקאי, אישית אני עובד עם IB והעלויות די זניחות. יש לזה גם חסרונות בהשוואה לבתי השקעות בארץ שנידונו בשירשורים אחרים.

בחישוב מפית ההבדל בדמי ניהול הוא כ$24 לשנה על כל $100k לטובת הצמד. מצד שני, כתלות במועדי וגובה ההפקדות, אם תבחר בכל חודש לרכוש את שתיהן כדי לשמור על איזון אז אתה חוסך $12 בהחזקת תעודה אחת (ללא קשר לגודל התיק).

גילוי נאות, בזמנו בחרתי בצמד על פני VT אבל ההבדל זניח בעיני ולא בהכרח שווה את ההפרש בדמי ניהול. תחליט על התמהיל הסופי ורק אז על הניירות שיעזרו לך לממש אותו (אם תבחר לתת משקל עודף לארה״ב VT לא אופציה).

אני מעוניין לבצע הפקדה אחת לחודש, לקרן אירית מחכה מדד עולמי/ארהב, במטבע השקל.

קיבלתי מבית השקעות הצעה יחסית זולה.
האם יש לך רשימה של קרנות איריות?

אני מעוניין לבצע הפקדה אחת לחודש, לקרן אירית מחכה מדד עולמי/ארהב, במטבע השקל.

לא. אבל יש די הרבה שרשורים בנושא

כדאי לשים לב שיש תועלת בכמה קרנות מבחינת תכנון מס, בתחילת הפרישה אפשר למכור את הקרן הפחות ריווחית.

כדאי לשים לב שיש תועלת בכמה קרנות מבחינת תכנון מס, בתחילת הפרישה אפשר למכור את הקרן הפחות ריווחית.
או לחלופין לעבוד עם ברוקר שתומך בשינוי סדר מכירה, ואז לא צריך להסתבך עם מספר קרנות.

מה שחשוב זו העלות של הקרן מבחינת דמי ניהול, ולא מה אתה מקבל מבית השקעות.
קרא את ההודעה הקודמת שלי כאן, חבל שאתה מבזב זמן.

מדד sp500 - כ 30%
מדד עולמי (vt) - כ 30%
מדד ארהב (VTI) - כ 20%
1. הם בקורלציה מאוד גבוהה בינהם .. הראשון והשלישי זה פרקטיקלי אותו דבר. והשני יועיל רק אם ארה"ב תתפגר וסין או רוסיה ישלטו על העולם.
לאור הקורלציה, האם אתה בסדר עם לראות את התיק שלך במינוס 30% ולחיות עם זה בשלום ? זה יקרה מתישהו בתקופה.

2. אתה יכול לקחת נכסים בסיכון נמוך יותר ולגוון איתם (אגחים)

או לחלופין לעבוד עם ברוקר שתומך בשינוי סדר מכירה, ואז לא צריך להסתבך עם מספר קרנות.
זה לא לחלופין.
נניח שהממוצע של VT הוא 6% שנתי, אבל הוא מורכב מרכיב אחד שנותן אחוז ורכיב שנותן 5% (סתם דוגמה גסה), תוכל לבחור מהLIFO את הקרן בה התשואה היתה נמוכה יותר, ובשונה ממצב שבו אתה מחזיק את כל הרכיבים בקרן אחת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה בנית תיק השקעות מחקה מדדים וסחורות - מניות בלבד שוק ההון 6
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1
ה העברת תיק השקעות בין אחים מיסים 9
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S בניית תיק השקעות - חשיפה לנדלן, אבטחת מידע וחשיפה למט"ח שוק ההון 0
littleSeal חוות דעתכם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 0
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
U שאלה גסה - חברה מומלצת לניהול תיק השקעות שוק ההון 7
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
G תיק השקעות לפנסיונרים (67+) שוק ההון 17
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
ס מכירת תיק השקעות בשביל החזר מס מיסים 9
י תיק השקעות לאזרח אמריקאי אוף טופיק 12
S חלוקת תיק השקעות - כולל נכס למגורים, מזומן, אג״ח ומשכנתא שוק ההון 4
E העברת תיק השקעות לחול שוק ההון 23
S החל מאיזה גודל תיק השקעות בנק הפועלים נותן תנאים דומים לבתי השקעות ? צרכנות פיננסית 36
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
A פתיחת תיק השקעות גדול בבנק שוק ההון 4
ptom נזילות תיק השקעות בבנק לעומת בית השקעות צרכנות פיננסית 8
R העברת תיק השקעות מפידליטי לבנק בארץ שוק ההון 2
N סיוע בבניית תיק השקעות מאפס למטרת generational wealth שוק ההון 36
T ניוד תיק השקעות ל-IB ומעבר לקרנות איריות שוק ההון 1
י תיק השקעות וזכאות לקצבת נכות כללית אוף טופיק 1
ס בניית תיק השקעות-גיל 20 שוק ההון 19
N תיק השקעות מגוון שוק ההון 5
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
T פתחתי תיק השקעות אך מתקשה בבחירת קרנות הסל שוק ההון 10