• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שינוי תיק 70-30 לפרישה

אזרחים אמריקאים, לא זרים, כל בר דעת מבין שלאכוף גביה של מס ירושה (רטרו, על רכישות שכבר נעשו גם לפני שנים) במליארדי דולרים מאזרחים זרים מאינסוף מדינות זרות (וברור שצריך לעשות את זה גורף, לא יגבו ממדינה אחת וממדינה אחרת לא) בטח ובטח להתחיל לעקל פה נכסים של אנשים שמשכו כבר את הכספים מהברוקר - זה דבר לא פשוט ולא ישים, יש סיכוי יותר גבוה שבישראל יחילו מס ירושה מאשר שזה יקרה, אנשים פה נבהלים יותר מידי מהעניין, יש כאלה שמכרו ופירקו תיקי השקעות ני״ע אמריקאים של שנים בגלל שהרעילו להם את המוח על החארטה הזאת בגלל כמה ״כתבות״ מלחיצות של בעלי אינטרסים

״אזרחים אמריקאים״ - אני מקווה שברור לך שמדובר תכלס באזרחים זרים מאינסוף מדינות זרות, שבמקרה יש להם דרכון (לפעמים ישן ולא בתוקף). גם כאלו שכף רגלם לא דרכה בארצות הברית חוץ אולי מלהיוולד שם.

מה שעשו פה בארץ עם ה״אזרחים האמריקאים״ האלו היה מאוד פשוט. הם הכריחו את הבנקים (והברוקרים) לקחת אחריות על זה ולדווח. לא צריך לרדוף אחרי אף אחד.
זה קרה כבר. אין סיבה שהם לא יוכלו (אם ירצו) לעשות את זה לכל השאר.

״אזרחים אמריקאים״ - אני מקווה שברור לך שמדובר תכלס באזרחים זרים מאינסוף מדינות זרות, שבמקרה יש להם דרכון (לפעמים ישן ולא בתוקף). גם כאלו שכף רגלם לא דרכה בארצות הברית חוץ אולי מלהיוולד שם.

מה שעשו פה בארץ עם ה״אזרחים האמריקאים״ האלו היה מאוד פשוט. הם הכריחו את הבנקים (והברוקרים) לקחת אחריות על זה ולדווח. לא צריך לרדוף אחרי אף אחד.
זה קרה כבר. אין סיבה שהם לא יוכלו (אם ירצו) לעשות את זה לכל השאר.
אזרחים אמריקאים זה אזרחים אמריקאים, לא ברור לי נסיון הטשטוש של הטייטל, מי שאזרח יודע שהוא אזרח, ויודע גם איך מוותרים על אזרחות, ומי שלא ויתר על האזרחות שלא יבוא בתלונות, כל עניין גביית המס והסכם FACTA שנחתם בין ישראל לארה״ב נועד לסייע לממשל האמריקאי לדוג את אותם אמריקאים שמתחמקים מתשלום מס דרך מקלט במדינות זרות, ואם על הדרך נדפקים גם אזרחים אמריקאים עם דרכון לא בתוקף ש ״שכחו״ שהם אזרחים - so be it
ההסכם מדבר על דיווח בנוגע לאזרחים אמריקאים בלבד, מכאן ולדיווח על זרים המרחק עצום , יהיו כל כל הרבה נורות אזהרה בדרך לפני שיגבו בפועל את המס הזה שאני לא מבין מה כל הטררם, אבל כנראה שלא נגיע להסכמה בעניין…

אזרחים אמריקאים זה אזרחים אמריקאים, לא ברור לי נסיון הטשטוש של הטייטל, מי שאזרח יודע שהוא אזרח, ויודע גם איך מוותרים על אזרחות, ומי שלא ויתר על האזרחות שלא יבוא בתלונות, כל עניין גביית המס והסכם FACTA שנחתם בין ישראל לארה״ב נועד לסייע לממשל האמריקאי לדוג את אותם אמריקאים שמתחמקים מתשלום מס דרך מקלט במדינות זרות, ואם על הדרך נדפקים גם אזרחים אמריקאים עם דרכון לא בתוקף ש ״שכחו״ שהם אזרחים - so be it
ההסכם מדבר על דיווח בנוגע לאזרחים אמריקאים בלבד, מכאן ולדיווח על זרים המרחק עצום , יהיו כל כל הרבה נורות אזהרה בדרך לפני שיגבו בפועל את המס הזה שאני לא מבין מה כל הטררם, אבל כנראה שלא נגיע להסכמה בעניין…

מה הקשר אם אתה *יודע* שאתה אזרח אמריקאי או לא?
הנה - אתה עכשיו *יודע* שקנית נכס אמריקאי שיש עליו חבות מס לשלם מס ירושה גם אם אתה לא אזרח אמריקאי.
לכן, אם יחתם הסכם שיסייע לדוג את אותם משקיעים בנכסים אמריקאים שמתחמקים מתשלום מס, אל תתלונן אם ״על הדרך״ ימסו גם אותך (או את היורשים שלך) למרות ״ששכחת״ שאתה משקיע בנכס עם חבות מס ירושה (או סתם ״לא מאמין״ שידפקו גם אותך).

ארצות הברית ידעה לרדוף יפה מאוד את אותם אזרחים אמריקאים שחיפשו מקלט מס. בדיוק כמו שגם בארץ רודפים אחרי ישראלים שחושבים שהם מחפשים מקלט מס. בסופו של יום, במשך כל עשרות השנים (שקדמו להסכם) אף אחד לא דמיין (בעולם! לא רק בארץ) שיתחילו לרדוף גם אזרחים שברור שהם לא תושבים, לא היו תושבים ולא יהיו תושבים. אבל כשהדוד סאם (שישב על האוצר הנסתר הזה) היה זקוק להכנסה נוספת, הבין שהוא מספיק חזק לדרוש את זה, אז הוא דרש. ועובדה - זה קרה, ובקלות יחסית.

תראה, אתה התחלת בשאלה של מה ישים ומה לא.
אני רק הראיתי לך איך אפשר לעשות את זה וכמה זה *ישים* וגם נתתי דוגמא לכך שזה בוצע בעבר.

אגב לגבי זה:
ומי שלא ויתר על האזרחות שלא יבוא בתלונות

לסמוך על כך שכשתתחיל לשמוע שמועות שגובים את המס הזה תוכל לצאת…
אני מבטיחה לך שההחלטה הזו לא תהיה פשוטה. במיוחד כאשר ׳על הדרך׳ תצטרך בכל מקרה לשלם 25% מס מיידי על כל הרווח שצברת. וכאשר בסוף בסוף בכל זאת תחליט לצאת… זה יכול להיות מאוחר מדי.
אתה מוזמן לעשות גוגל על המושג covered expatriate.

מה הקשר אם אתה *יודע* שאתה אזרח אמריקאי או לא?
הנה - אתה עכשיו *יודע* שקנית נכס אמריקאי שיש עליו חבות מס לשלם מס ירושה גם אם אתה לא אזרח אמריקאי.
לכן, אם יחתם הסכם שיסייע לדוג את אותם משקיעים בנכסים אמריקאים שמתחמקים מתשלום מס, אל תתלונן אם ״על הדרך״ ימסו גם אותך (או את היורשים שלך) למרות ״ששכחת״ שאתה משקיע בנכס עם חבות מס ירושה (או סתם ״לא מאמין״ שידפקו גם אותך).

ארצות הברית ידעה לרדוף יפה מאוד את אותם אזרחים אמריקאים שחיפשו מקלט מס. בדיוק כמו שגם בארץ רודפים אחרי ישראלים שחושבים שהם מחפשים מקלט מס. בסופו של יום, במשך כל עשרות השנים (שקדמו להסכם) אף אחד לא דמיין (בעולם! לא רק בארץ) שיתחילו לרדוף גם אזרחים שברור שהם לא תושבים, לא היו תושבים ולא יהיו תושבים. אבל כשהדוד סאם (שישב על האוצר הנסתר הזה) היה זקוק להכנסה נוספת, הבין שהוא מספיק חזק לדרוש את זה, אז הוא דרש. ועובדה - זה קרה, ובקלות יחסית.

תראה, אתה התחלת בשאלה של מה ישים ומה לא.
אני רק הראיתי לך איך אפשר לעשות את זה וכמה זה *ישים* וגם נתתי דוגמא לכך שזה בוצע בעבר.

אגב לגבי זה:

לסמוך על כך שכשתתחיל לשמוע שמועות שגובים את המס הזה תוכל לצאת…
אני מבטיחה לך שההחלטה הזו לא תהיה פשוטה. במיוחד כאשר ׳על הדרך׳ תצטרך בכל מקרה לשלם 25% מס מיידי על כל הרווח שצברת. וכאשר בסוף בסוף בכל זאת תחליט לצאת… זה יכול להיות מאוחר מדי.
אתה מוזמן לעשות גוגל על המושג covered expatriate.
אין סוף להפחדות ולדאגה , כל אחד שיעשה מה שנותן לו לישון בשקט בלילה, בסוף מבחן התוצאה הוא הקובע , יש כאן חוק שקיים כבר 30 שנה ולא נאכף מעולם, תחילת אכיפה של חוק כזה יש לה משמעות גרנדיוזית מבחינה גיאו פוליטית (כשדיברתי על ישים לא ישים, לא דיברתי רק על הפן התפעולי, יש כאן משמעויות לא קטנות בהקשר ליחסים הפוליטיים בין מדינות העולם לארה״ב החלטה כזו פשוטה כמשמעה שאיבת מאסה של כספים ממדינות זרות לארה״ב באופן שיטתי ולאורך זמן, זה לא משהו שיעבור, יש מליארדי אזרחים בעולם שאינם אזרחי ארה״ב, חלק גדול מאוד של הכספים שלהם מושקע בארה״ב, מציע לך לבדוק כמה שילמו את המס הזה מיוזמתם לאורך השנים, הנתונים מגוחכים , וגם אלה ששילמו עשו זאת בגלל נכסי נדלן (מקרה בו יש חובת דיווח שנתית לרשויות המס גם לאזרח זר בשונה ממניות)

לגבי ״אבל כשהדוד סאם (שישב על האוצר הנסתר הזה) היה זקוק להכנסה נוספת, הבין שהוא מספיק חזק לדרוש את זה, אז הוא דרש. ועובדה - זה קרה, ובקלות יחסית״ -

עצם זה שאת עושה השוואה בין נכסים של פקקטע אזרחים אמריקאים (גם כאלה ש״שכחו״ דרכון) שלא מתגוררים בארה״ב , שהם אולי עשירית פרומיל למול מליארדי אזרחים שהם לא תושבי ארה״ב, ומציגה את זה כאילו בהינף יד הם יכולים גם להחיל את זה על כל שאר אזרחי העולם מראה שאת לא מבינה בכלל את ההבדלים בסדרי הגודל.

אגב, נניח ואני זורם איתך, תחשבי כשיגיע המקרה הראשון / ההסכם / ההודעה שמתחילים לגבות את המס הזה בפועל מה המשמעויות, מה את חושבת שיעשה אדם בעולם עם נגיד מיליון דולר מושקע במניות ארה״ב כשהוא יודע שכשהוא בר מינן הם ינגסו 35-50 אחוז מזה? אני אתן לך רמז, ימכור תוך שניה (ולא נראה לי שיעניין אותו מס רווח הון שגם ככה הוא יצטרך לשלם, אז יפסיד תשואה פוטנציאלית על הרווח זה בטל ב60)
עכשיו תחשבי מה יקרה לכלכלה האמריקאית באותו זמן, מה יקרה למחירי המניות, תהיה נהירה של מליארדי דולרים החוצה, המס הפוטנציאלי שאולי יגבו יהיה פינטס למול הכסף הגדול שיפסידו אם יעשו מהלך כזה, זאת אגב אחת הסיבות העיקריות לכך שאני ישן בשקט

אין סוף להפחדות ולדאגה , כל אחד שיעשה מה שנותן לו לישון בשקט בלילה, בסוף מבחן התוצאה הוא הקובע , יש כאן חוק שקיים כבר 30 שנה ולא נאכף מעולם, תחילת אכיפה של חוק כזה יש לה משמעות גרנדיוזית מבחינה גיאו פוליטית (כשדיברתי על ישים לא ישים, לא דיברתי רק על הפן התפעולי, יש כאן משמעויות לא קטנות בהקשר ליחסים הפוליטיים בין מדינות העולם לארה״ב החלטה כזו פשוטה כמשמעה שאיבת מאסה של כספים ממדינות זרות לארה״ב באופן שיטתי ולאורך זמן, זה לא משהו שיעבור, יש מליארדי אזרחים בעולם שאינם אזרחי ארה״ב, חלק גדול מאוד של הכספים שלהם מושקע בארה״ב, מציע לך לבדוק כמה שילמו את המס הזה מיוזמתם לאורך השנים, הנתונים מגוחכים , וגם אלה ששילמו עשו זאת בגלל נכסי נדלן (מקרה בו יש חובת דיווח שנתית לרשויות המס גם לאזרח זר בשונה ממניות)

לגבי ״אבל כשהדוד סאם (שישב על האוצר הנסתר הזה) היה זקוק להכנסה נוספת, הבין שהוא מספיק חזק לדרוש את זה, אז הוא דרש. ועובדה - זה קרה, ובקלות יחסית״ -

עצם זה שאת עושה השוואה בין נכסים של פקקטע אזרחים אמריקאים (גם כאלה ש״שכחו״ דרכון) שלא מתגוררים בארה״ב , שהם אולי עשירית פרומיל למול מליארדי אזרחים שהם לא תושבי ארה״ב, ומציגה את זה כאילו בהינף יד הם יכולים גם להחיל את זה על כל שאר אזרחי העולם מראה שאת לא מבינה בכלל את ההבדלים בסדרי הגודל.

אגב, נניח ואני זורם איתך, תחשבי כשיגיע המקרה הראשון / ההסכם / ההודעה שמתחילים לגבות את המס הזה בפועל מה המשמעויות, מה את חושבת שיעשה אדם בעולם עם נגיד מיליון דולר מושקע במניות ארה״ב כשהוא יודע שכשהוא בר מינן הם ינגסו 35-50 אחוז מזה? אני אתן לך רמז, ימכור תוך שניה (ולא נראה לי שיעניין אותו מס רווח הון שגם ככה הוא יצטרך לשלם, אז יפסיד תשואה פוטנציאלית על הרווח זה בטל ב60)
עכשיו תחשבי מה יקרה לכלכלה האמריקאית באותו זמן, מה יקרה למחירי המניות, תהיה נהירה של מליארדי דולרים החוצה, המס הפוטנציאלי שאולי יגבו יהיה פינטס למול הכסף הגדול שיפסידו אם יעשו מהלך כזה, זאת אגב אחת הסיבות העיקריות לכך שאני ישן בשקט
אז למה המס הזה קיים בכלל? למה לא מבטלים אותו? מה האינטרס להשאיר מס שסתם מפחיד אנשים מלהשקיע בארצות הברית?

וגם אם אזרום איתך בהנחה שהסיכוי שזה יקרה קטן מאוד, למה זה כל כך נורא להציע כאן בשרשורים, לאזרחים ישראלים (שאינם אזרחי ארה"ב) להימנע מהסיכון המזערי הזה באמצעות השקעה באלטרנטיבות מצוינות כגון הקרנות האיריות של בלאק רוק למשל?

אז למה המס הזה קיים בכלל? למה לא מבטלים אותו? מה האינטרס להשאיר מס שסתם מפחיד אנשים מלהשקיע בארצות הברית?

וגם אם אזרום איתך בהנחה שהסיכוי שזה יקרה קטן מאוד, למה זה כל כך נורא להציע כאן בשרשורים, לאזרחים ישראלים (שאינם אזרחי ארה"ב) להימנע מהסיכון המזערי הזה באמצעות השקעה באלטרנטיבות מצוינות כגון הקרנות האיריות של בלאק רוק למשל?
מניח שזה בכלל לא במודעות שלהם, לעניות דעתי אין הבדל בין חוק שלא נאכף כל כך הרבה שנים לבין חוק שלא נחקק כלל..

לגבי להציע - מסכים שטוב שמציעים איריות, במיוחד לאלו שמחפשים השקעה פשוטה עולמית / ארהב צוברת בשקלים ואם אפשר להעלים סיכון מס ירושה גם אם הסיכוי שיתממש נמוך במיוחד על הדרך - ברכה

אני חושב פשוט שהעניין קיבל משקל לא פרופרציונלי כאן בפורום, וזה עלול לגרום לאנשים שמחפשים השקעות מסוימות ומגוונות שלא קיימות להן חלופה אירית לוותר , או חלילה לגרום לאנשים עם תיק של מספר שנים , גם אם זה רק עם VT/VTI וכו - לעשות טעויות ולמכור את כל התיק בפאניקה מהמידע שמפמפמים כאן…

מניח שזה בכלל לא במודעות שלהם, לעניות דעתי אין הבדל בין חוק שלא נאכף כל כך הרבה שנים לבין חוק שלא נחקק כלל.
החוק אולי ותיק, אבל המחשבה שאפשר לחייב בדיווח מוסדות פיננסיים שלא קשורים בדרך כלשהי לארה"ב היא די חדשה (וחצופה - פחות מעשור).
אני מסכים שכרגע הסיכון דה פקטו לא גדול, אבל הכיוון הכללי מדאיג.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
O תיק ההשקעות גדל ואיתו מחשבה על שינוי שוק ההון 11
T תיק ההשקעות הראשון שלי- שינוי קטן לשנה החדשה :) שוק ההון 11
ט שינוי תיק השקעות שוק ההון 14
אצטרובל שינוי מבנה תיק בזמן משבר שוק ההון 12
ITS שינוי אסטרטגי בניהול תיק ההשקעות ההוליסטי - החלפת ברוקרים שוק ההון 0
Liron2035 שינוי אחוז ההפרשה לפנסיה למי שבונה תיק השקעות למטרות מחיה ממנו שוק ההון 11
O שינוי מבנה תיק השקעות שוק ההון 1
R התייעצות לגבי תיק השקעות ראשון - לאחר שינוי שוק ההון 2
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
E יש שינוי מבחינה מיסויית כעת במעבר מAmeritrade לSchwab? מיסים 3
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 354
נ שינוי תב"ע נדל"ן 12
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
D איך לחולל שינוי במדינה? אוף טופיק 95
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
L שינוי רישום מניה שוק ההון 2
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
W חבריי העצמאיים! האם יש שינוי בחובת הדיווח לרשויות? מיסים 24
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
נ הודעה מהבורסה הישראלית על שינוי במדיניות הקרן שוק ההון 4
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
חתול לילה שינוי מסלול לא מבוקש בקרן השתלמות שוק ההון 24
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
ר שינוי ושיפור משכנתא לאחר שנקלחה. נדל"ן 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שינוי מודל הפנסיה? הכיוון החדש של האוצר מדאיג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
amit שינוי מגדר בכיתה ב' פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1003
flower חוק ההסדרים - שינוי מדיניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
A שינוי במשכנתא עקב עליות המדד נדל"ן 2
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1

נושאים דומים

Back
למעלה