• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שינוי תיק 70-30 לפרישה

אופיר

משתמש רשום
דירוג
2
שלום חברים, כל האמור למטה כמובן בגדר דיון תיאורטי

ברשותי תיק שמורכב מ 70% מניות, 30% אגח כדלהלן:

VOO - Vanguard 500 Index Fund ETF
אג"ח שקלי ארוך מס' 1140193

התחלתי אותו ב 2014 כשהמחשבה בבסיסו היו:
1. לקנות ישירות תעודת סל אמריקאית בשל דמי הניהול הזולים (ולא תעודת סל ישראלית מחקה S&P)
2. לאזן באג"ח שקלי ארוך (היחיד שהביא תשואה חיובית סבירה בזמנו) לא יודע אם נכון אבל בתיאוריה שלי הוא גם אמור להגן מהחשיפה לדולר בשל החשיפה הגבוהה לשקל

אני יודע שיש סיכון באג"ח שקלי ארוך ברמת הריבית הנוכחית, אך מכיוון שאני משקיע כל שנה סכום X והתחלתי את התיק מ-0, אני מאמין שהסיכון יתמצע במשך השנים
הבעיה שלי עם התיק הנוכחי היא בעיקר המיסוי, האג"ח נותן ריבית כל שנה וה VOO מחלק בערך 2% דיבידנד בשנה, אני משקיע מחדש את התזרים הזה אבל משלם מס לא קטן.

הייתי שמח לשמוע את דעתכם על התיק וכמו כן לשאול האם יש אלטרנטיבות חסכוניות יותר שיכולות לספק לי את אותה חשיפה עם דחיית מיסוי?

הקרן השקלית של בלקרוק שנסחרת בארץ על הסנופי.
קרן אגח ממשלתי.

תודה!
מה היתרון בלקנות את הקרן השקלית של בלקרוק? אני מבין שהיא צוברת את הדיבידנד, אבל לפי הבלוג של הסולידית הבנתי שעדיין נלקח מס על הדיבידנד של 15%. כמו כן הדמי ניהול 0.07% גבוהים יותר משל VOO 0.03%

האם קרן אגח ממשלתי צוברת את הריביות ודוחה את אירוע המס?

@חתול לילה , סליחה אבל לא הבנתי את התגובה שלך. אני מנסה לקבל חוות דעת על ההיגיון של התיק + בהנחה וכן, האם האחזקות הנוכחיות יעילות מבחינת דחיית מיסוי

שלום חברים, כל האמור למטה כמובן בגדר דיון תיאורטי

ברשותי תיק שמורכב מ 70% מניות, 30% אגח כדלהלן:

VOO - Vanguard 500 Index Fund ETF
אג"ח שקלי ארוך מס' 1140193

התחלתי אותו ב 2014 כשהמחשבה בבסיסו היו:
1. לקנות ישירות תעודת סל אמריקאית בשל דמי הניהול הזולים (ולא תעודת סל ישראלית מחקה S&P)
2. לאזן באג"ח שקלי ארוך (היחיד שהביא תשואה חיובית סבירה בזמנו) לא יודע אם נכון אבל בתיאוריה שלי הוא גם אמור להגן מהחשיפה לדולר בשל החשיפה הגבוהה לשקל

אני יודע שיש סיכון באג"ח שקלי ארוך ברמת הריבית הנוכחית, אך מכיוון שאני משקיע כל שנה סכום X והתחלתי את התיק מ-0, אני מאמין שהסיכון יתמצע במשך השנים
הבעיה שלי עם התיק הנוכחי היא בעיקר המיסוי, האג"ח נותן ריבית כל שנה וה VOO מחלק בערך 2% דיבידנד בשנה, אני משקיע מחדש את התזרים הזה אבל משלם מס לא קטן.

הייתי שמח לשמוע את דעתכם על התיק וכמו כן לשאול האם יש אלטרנטיבות חסכוניות יותר שיכולות לספק לי את אותה חשיפה עם דחיית מיסוי?
לא לגעת ב VOO , היתרון של השקלית רלוונטי בטווחים ארוכים של מעל 25-30 שנה וגם זה פינטס עשו פה סימולציות על העניין אתה תפסיד הרבה יותר אם תמכור עכשיו (בשקלית של בלקרוק אתה משלם כפל מס על דיבידנד , 15 אחוז בצבירה, ועוד 25 בפדיון)

תודה @Aslan,

מה דעתך לגבי האג"ח השקלי הארוך? הוא מסוכן ואני יכול לקצר את המח"מ אבל קצת מבאס שהחלק הסולידי בתיק עושה קרוב ל 0% תשואה.

היתרון של השקלית רלוונטי בטווחים ארוכים של מעל 25-30 שנה וגם זה פינטס עשו פה סימולציות על העניין אתה תפסיד הרבה יותר אם תמכור עכשיו
אם אין שום יתרון לשקלית של בלקרוק אז מה כל הרעש שעשו ממנה? האם אתם מכירים אלטרנטיבה זולה כמו VOO שצוברת את הדיבידנד ולא מחלקת?

תודה @Aslan,

מה דעתך לגבי האג"ח השקלי הארוך? הוא מסוכן ואני יכול לקצר את המח"מ אבל קצת מבאס שהחלק הסולידי בתיק עושה קרוב ל 0% תשואה.

אם אין שום יתרון לשקלית של בלקרוק אז מה כל הרעש שעשו ממנה? האם אתם מכירים אלטרנטיבה זולה כמו VOO שצוברת את הדיבידנד ולא מחלקת?
הקרן הסינטתית השקלית של אינבסקו שעוקבת אחרי s&p 500.
דמי ניהול של 0.05%, בעלת תשואה שדומה ל gross total return (צבירת דיבידנדים ללא הורדת מס).
*הקרן סינטתית.

אני מאלה שלא ממש מבינים באגח, אחרי קריאה כאן בנושא השכבתי 20 אחוז מהתיק בקרן מחקה אגח ממשלתי כללי (מהתעודות שמכילות את כל האגחים הממשלתיים הקיימים קצרים ארוכים שקלי/צמוד/משתנה וצוברות את הקופונים חזרה לקרן ככה שאין התעסקות) אני עושה את זה בלי צפייה לתשואה כלשהי יותר בשביל שיהיה לי כסף זמין לדחוף למניות בזול כשהשוק בנפילה ובשביל לא להחזיק במקום כל כך הרבה מזומן (פסיכולוגי איפשהו)

לגבי הרעש שעשו על בלקרוק שקלי לטעמי הוא בעיקר בגלל התפעול הנוח , לא צריך להמיר מט״ח, לא צריך להתעסק עם דיבידנדים והשקעה חוזרת
לגבי ביצועים ברור שזה זניח, המרת מטח בבית השקעות מוביל אתה עושה פעם אחת בקניה פעם אחת במכירה, כלומר בערך 0.2 אחוז יעלה לך בטווח של 20 שנה אתה מבין שזה כלום, ולאחד שגם ככה מוסיף כסף חדש כל חודש בקיזוז עם דמי שימוש , השקעה מחודשת לדיוידנדים נכנסת יחד עם הכסף החדש בעמלת מינומום החודשית שמתקזזת וכוויכול לא עולה לך כסף..
והיתרונות של האמריקאית, דמי ניהול נמוכים יותר, ספרייד מסחר מצומצם בהרבה כלומר סחירות הרבה יותר גבוהה.. בקיצור הכל זניח (יש שיגידו שהברוקר יכול להיות יטעה וימסה את השקלית של בלקרוק cspx לפי מדד מחירים ולא לפי שער הדולר כלומר בשונה מבתשקיף וזה אולי יכול להוות יתרון מסויים בביצועים לשקלית אבל זו ספקולציה..)

חוץ אולי ממס ירושה על האמריקאיות שיכול להיות לא זניח בכלל.
הכנתי לאשתי פק״ל סיסמאות ומדריכים למכירת ני״ע ומשיכת כספים לחשבון הבנק במקרה ויום אחד אני בר מינן בנוסף גם אם נניח היא תשכח יש לי שיחות מוקלטות מאקסלנס שאין דבר כזה אצלם בחשבון ישראלי ברגע שיש צו ירושה הם מעבירים את כל הנכסים כולל זרים ליורשים, ברור לי שאולי אותו נציג שירות שהקלטתי לא מבין יותר מידי מהחיים אבל כן הוא אמר שהם מעבירים כל הזמן תיקים עם ני״ע ארה״ב כשיש צווי ירושה בלי תשלום מס, כל עוד גביית המס לא מיושמת היום בפועל לטעמי אין לאף אחד מה לדאוג, ברגע שאשמע על מקרה ראשון שגבו את המס מישראלי ברור שאמכור ישר הכל ואקנה אירי , אבל זה לא המצב כרגע (ולהיות הראשון בארץ שדווקא אצלו דרשו את המס במותו - סיכון אפסי שאני מוכן לקחת צריך מנחוס של החיים בשביל שזה יקרה)

ברגע שאשמע על מקרה ראשון שגבו את המס מישראלי ברור שאמכור ישר הכל ואקנה אירי
ואז תשלם על הכל מס רווח הון מיותר.

ולהיות הראשון בארץ שדווקא אצלו דרשו את המס במותו - סיכון אפסי שאני מוכן לקחת צריך מנחוס של החיים בשביל שזה יקרה
אומנם לא במותם אלא בחייהם… אבל לאזרחים אמריקאים ברחבי העולם (ובישראל) זה קרה.
לא כיף בכלל.

רק מעל סכום של כ 12 מליון דולר, נכון?
לא דיברתי רק על מס ירושה. דווקא מס הירושה לאזרחים אמריקאים זה לא הבעיה (אלא אם כן אתה מאוד מאוד עשיר)...
התכוונתי לעובדה שביום בהיר אחד ארה"ב התחילה לאכוף את חוקי המס שלה (שבתכלס היו קיימים קודם) על כל אזרחיה ברחבי העולם.

אני מודע לעניין של המס ירושה, אחת האופציות היא לעשות ביטוח חיים על הסכום שמושקע בניירות ערך זרים. לא ממש מכיר מחירים אבל כדאי לבדוק

אני מודע לעניין של המס ירושה, אחת האופציות היא לעשות ביטוח חיים על הסכום שמושקע בניירות ערך זרים. לא ממש מכיר מחירים אבל כדאי לבדוק
זה לא באמת פותר את הבעיה, אלא במקום שתממן את ממשלת ארה"ב ישירות, הכסף שלך יעשה סיבוב דרך חברת הביטוח באמצעות תשלום הפרמיות.

זה לא באמת פותר את הבעיה, אלא במקום שתממן את ממשלת ארה"ב ישירות, הכסף שלך יעשה סיבוב דרך חברת הביטוח באמצעות תשלום הפרמיות.
יש מצב, לא בדקתי את הפרמיות.

ואז תשלם על הכל מס רווח הון מיותר.

אומנם לא במותם אלא בחייהם… אבל לאזרחים אמריקאים ברחבי העולם (ובישראל) זה קרה.
לא כיף בכלל.
אזרחים אמריקאים, לא זרים, כל בר דעת מבין שלאכוף גביה של מס ירושה (רטרו, על רכישות שכבר נעשו גם לפני שנים) במליארדי דולרים מאזרחים זרים מאינסוף מדינות זרות (וברור שצריך לעשות את זה גורף, לא יגבו ממדינה אחת וממדינה אחרת לא) בטח ובטח להתחיל לעקל פה נכסים של אנשים שמשכו כבר את הכספים מהברוקר - זה דבר לא פשוט ולא ישים, יש סיכוי יותר גבוה שבישראל יחילו מס ירושה מאשר שזה יקרה, אנשים פה נבהלים יותר מידי מהעניין, יש כאלה שמכרו ופירקו תיקי השקעות ני״ע אמריקאים של שנים בגלל שהרעילו להם את המוח על החארטה הזאת בגלל כמה ״כתבות״ מלחיצות של בעלי אינטרסים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
O תיק ההשקעות גדל ואיתו מחשבה על שינוי שוק ההון 11
T תיק ההשקעות הראשון שלי- שינוי קטן לשנה החדשה :) שוק ההון 11
ט שינוי תיק השקעות שוק ההון 14
אצטרובל שינוי מבנה תיק בזמן משבר שוק ההון 12
ITS שינוי אסטרטגי בניהול תיק ההשקעות ההוליסטי - החלפת ברוקרים שוק ההון 0
Liron2035 שינוי אחוז ההפרשה לפנסיה למי שבונה תיק השקעות למטרות מחיה ממנו שוק ההון 11
O שינוי מבנה תיק השקעות שוק ההון 1
R התייעצות לגבי תיק השקעות ראשון - לאחר שינוי שוק ההון 2
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
E יש שינוי מבחינה מיסויית כעת במעבר מAmeritrade לSchwab? מיסים 3
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 335
נ שינוי תב"ע נדל"ן 12
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
D איך לחולל שינוי במדינה? אוף טופיק 95
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
L שינוי רישום מניה שוק ההון 2
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
W חבריי העצמאיים! האם יש שינוי בחובת הדיווח לרשויות? מיסים 24
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
נ הודעה מהבורסה הישראלית על שינוי במדיניות הקרן שוק ההון 4
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
חתול לילה שינוי מסלול לא מבוקש בקרן השתלמות שוק ההון 24
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
ר שינוי ושיפור משכנתא לאחר שנקלחה. נדל"ן 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שינוי מודל הפנסיה? הכיוון החדש של האוצר מדאיג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
amit שינוי מגדר בכיתה ב' פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1003
flower חוק ההסדרים - שינוי מדיניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
A שינוי במשכנתא עקב עליות המדד נדל"ן 2
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1

נושאים דומים

Back
למעלה