• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שוקל לקחת מתכנן פיננסי

טלפר

משתמש רגיל
דירוג
29
היי חברים,
אתחיל ואומר שאני מסכים עם הלך הרוח הקיים כאן -> שאפשר ללמוד הכל לבד, ויותר מזה, בהחלט מאמין שהטיפים של הסולידית, טובים יותר ולא מוכרים להרבה מאוד יועצים פיננסים. לגבי חיסכון בעמלות, השקעות סולידיות, פיזור וכו.

העניין הוא שיש לי כמה החלטות חשובות מאוד לטווח הקצר והבינוני ואשמח לבנות את זה בצורה נכונה בדמות תוכנית שמגובה במספרים וכמובן לפעול על פיה.
חוץ מהעניין עם הדירה, יש לי חובות של אמא שלי לסגור(לא מקבלים נכס ממוריש ללא החובות שלו למיטב ידיעתי) וכמו כן יש לי צורך עז לבנות בצורה נכונה את העזרה שלי לאבא שלי בשכר דירה.
הוא בעל חובות ענקיים, ללא חשבון בנק וכמובן ללא יכולת לתת צ'קים לדירה ואני רוצה להגן על עצמי בדרך היעילה ביותר במציאת דירה בשבילו. אני מאוד מאוד נמנע מלקחת עוד הלוואות, אבל יש מצב שיש לי צורך בהלוואה אחרונה(עזרה גבולית למגורים של אבא שלי וכו) ולא רוצה לעשות שום דבר בחופזה.

כמו כן- אני מעוניין ליצור תוכנית ברורה של פיזור הנכסים וההשקעות, יצירת אפיק התרחבות וכו.
אני מתכוון בהחלט להעזר בקהילה המדהימה הזאת, אבל הייתי שמח לקבל בוסט לתוכניות שלי בדמות של תכנות שנתי/5 שנים/10 שנים.
אני לא בהכרח טוען שיועץ אחד יפתור את כל הלבטים בצורה אופטימאלית אבל מתחילים ממשהו.
אולי אפילו יש יועץ כאן (:

אשמח לדיעות.
טל

נפגשת כבר עם עורך דין?
במצב שלך זה הבסיס לכל פעולה בטווח זמן קצר ובינוני שתעשה.

אחרי שתעשה את זה, אני לא רואה שום בעיה בהכנסת מישהו עם המון המלצות שידע לבנות לך תוכנית חומש ועשור. ד.א. לא הייתח מגביל את עצמי רק למי שמגדיר את עצמו מתכנן פיננסי, הרבה פעמים לרו"ח יש את הנסיון הדרוש לניתוח מצב מורכב.

וכמובן כמובן ליווי צמוד של עורך דין לפני כל פעולה, עד שעניין הנושים מתבהר.

שאפשר ללמוד הכל לבד
אי אפשר להתמקצע בהכל. וככל שלומדים ומעמיקים, מבינים שזו תהיה טעות להתנהל בהכל לבד, ללא יועצים. שימוש נכון ביועצים ימנע ממך לעשות טעויות ומצד שני יקדם אותך ואת הפעילות שלך, הן מבחינה עסקית/מקצועית והן מבחינה כספית.

אנשים חושבים שפונים ליועץ כדי שיגיד לך מה לעשות. זו טעות.

יועץ מנהלים, בדומה לעובד. רק כשאתה יודע ומבין מה אתה רוצה להשיג, אתה פונה ליועץ. יועץ יכול לעזור לך בהתלבטות, הוא יכול לשתף אותך בניסיון שלו בנושא ספציפי, הוא יכול לעשות עבורך משהו שאין לך זמן/הבנה טכנית בו.

וכדי לעבוד נכון עם יועצים, צריך תחילה ללמוד לבד ולהבין את הנושא/ים, לקרוא הרבה. ככל שתלמד יותר ותבין יותר, כך גם תבין יותר מה אתה בעצם רוצה, מה האפשרויות שעומדות בפניך, מה יועץ בתחום יכול וגם לא יכול לתרום לך, והדבר הכי חשוב, תוכל לזהות יועץ שהוא מקצוען, להבדיל ממישהו שעושה "רוח וצלצולים" (ותפגוש רבים כאלה).

נקודה נוספת, יועץ מקצועי וטוב גובה גם שכר ייעוץ גבוה, לעתים גבוה מאוד. זה מרתיע הרבה אנשים.

חשוב להבין, כשאתה מגיע ליועץ עם 0 הבנה וידע בנושא, הוא נאלץ להשקיע זמן רב בלהסביר לך מושגים בסיסיים מצד אחד ובניסיון להבין את הצרכים שלך מצד שני - אתה לא יודע להציג בצורה ברורה את הסוגיה ולכן הוא צריך לדלות ממך פיסות מידע בניסיון להבין את הצרכים האמיתיים שלך.

כשאתה מגיע ליועץ לאחר שכבר עשית שיעורי בית (והרבה), אתה הרבה יותר ממוקד ובעל יכולת טובה יותר לעזור ליועץ לעזור לך. כך אתה מקבל את התמורה הכי טובה לכסף שלך. וזה גם הופך את עבודת היועץ לטובה, מהנה ואפקטיבית יותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
M בן 24 שוקל לקנות דירה נדל"ן 9
M מתמחה בראיית חשבון - שוקל הסבה התפתחות אישית 65
T שוקל לממש סנופי לסגור פריים במשכנתא / להכניס לפקדון שוק ההון 10
deussex שוקל למכור את החלק האג"חי לקניית המדד עכשיו שוק ההון 31
M קיימת קופת גמל להשקעה, שוקל לעבור לברוקר? שוק ההון 146
M שוקל להשקיע חלק משמעותי מהכסף של אמא שלי בחשיפה ל100% מניות שוק ההון 26
E שוקל להחליף מקצוע מצלם לנדל"ן, אבל ההתלבטות קשה. מה אומרים? אוף טופיק 34
T בעל קופ"ג להשקעה, שוקל לעבור לאופי השקעה אחר וחייב יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
1337justme שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
Roi מוח כוורת - שוקל עבודה עצמאית בתור מלווה לקניית נכסים בספרד נדל"ן 43
E שוקל לחזור להורים ולחסוך לבית או שעדיף להשכיר דירה יותר זולה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 31
ה פחד גבהים, שוקל למכור חלק שוק ההון 40
twister התלבטות - שוקל לעבור מואנגרד ל black rock שוק ההון 21
A בן 30 בצומת דרכים - שוקל הסבה התפתחות אישית 20
N קרן חרום/ מזומנים בעו"ש בימים אלה - שוקל להמיר חלק לדולרים צרכנות פיננסית 10
M אג"ח ממשלתי כללי - שוקל למכור. שוק ההון 6
T דיווח: הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים שישקיעו בשוק ההון שוק ההון 2
T "הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים ישקיעו בשוק ההון" אוף טופיק 5
F שוקל לקיחת הלוואה לקניית נכס בחול נדל"ן 6
ה שוקל לקנות מניה שוק ההון 11
S שוקל ברצינות לשנות את התיק שלי לתיק בהשראת חבר הפורום מורכב מ-50% sso 50% ,tlt בחלק האמריקאי שוק ההון 44
B שוקל מספר אופציות לפני קנייה נדל"ן 12
Y שוקל להעביר את הכספים מקרן הפנסיה לקופת גמל IRA שוק ההון 51
C שוקל שינוי מסלול מהנדסה לתוכנה התפתחות אישית 27
ק שוקל הסבה מקצועית אוף טופיק 20
M תושב ארה"ב שוקל למשוך כספי פנסיה להשקעה נזילה יותר צרכנות פיננסית 1
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
C מלווה משקיעים - האם לקחת, איך לבחור ואת מי נדל"ן 9
C כמה משכנתא לקחת אם רוצים לפרוש מוקדם נדל"ן 19
M האם יש טעם לקחת עורך דין ברכישת דירה מקבלן נדל"ן 18
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
T מחשבות על הפנסיה ואיזה סיכון כדי לקחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
א לקחת משכנתא יותר גדולה כדי לחסוך לנכס נוסף נדל"ן 5
Shnizelia יש סיבה למה לא לקחת משכנתא 100% קל"צ? נדל"ן 15
לב מישקין מה עדיף לקנות רכב יד שנייה או לקחת מהעבודה תמורת תשלום? צרכנות פיננסית 12
C איפה הכי משתלם וכדאי לקחת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מאפשרים לי הלואה עד 170 K בקל"צ 3.75. לקחת ולהשקיע? שוק ההון 48
S האם כדאי לקחת משכנתא מקסימלית? נדל"ן 4
J האם לקחת פחות משכנתא? נדל"ן 30
ס יש בתי השקעות שמאפשרים לקחת הלוואה בתנאים טובים? שוק ההון 13
B שיוך הפקדות חודשיות מהמעסיק - כמה זמן זה אמור לקחת ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ת לקחת הלוואה לדחות את ההחזר בחצי שנה ואז להחזיר צרכנות פיננסית 3
R מתלבט האם שווה לקחת פקדון "נטול סיכון" בבנק שוק ההון 30
S האם לקחת שמאי? נדל"ן 3
T לקחת משכנתא או לקנות במזומן? נדל"ן 18
T לקחת RSU או אופציות ? מיסים 7
McMurphy האם לשמור על ביטוח החיים, למרות העלות הגבוהה, בשביל לשמור על אפשרות לקחת משכנתא? צרכנות פיננסית 5
Y האם אפשר היום לקחת הלוואה בריבית קבועה ולהתחיל לשלם אותה רק עוד כמה שנים? צרכנות פיננסית 5

נושאים דומים

Back
למעלה