האם לשמור על ביטוח החיים, למרות העלות הגבוהה, בשביל לשמור על אפשרות לקחת משכנתא?

McMurphy

משתמש ותיק
דירוג
101
יש לי ביטוח חיים, על סך 1.5 מיליון ש"ח (1 מ' מוות ממחלה או תאונה ו-0.5 מ' מוות מתאונה). את הביטוח רכשתי שכבר היו לי בעיות רפואיות, אבל עוד לא אקוטיות ולכן מצד אחד העלות של הביטוח גבוהה (כ-400 ש"ח בחודש), אבל מצד שני הסכימו לבטח אותי (אם היום יסכימו לבטח אותי בכלל, העלויות יהיו מן הסתם יותר קרובות).

אנחנו היום במצב כלכלי כזה, שגם אם אמות מחר, כנראה שהמשפחה שלי עדיין תסתדר לא רע בכלל, גם בלי המיליון וחצי הזה.

הסיבה היחידה לשמר את הביטוח, הוא אם נרצה למנף את עצמנו ואני אצטרך ביטוח חיים ואז אוכל לשעבד את הפוליסה הקיימת. החקיקה הקיימת של משכנתא לנכים לא רלבנטית לי, כי יש לנו כבר נכסי נדל"ן אחרים.

אשתי נגד מינוף (רתיעה עמוקה מ"להיכנס לחובות" .....), יתכן והבנק יוותר לי על ביטוח חיים, לא ברור לי איזה משכנתא נוכל לקבל ובאיזה תנאים (הרבה כסף נזיל ומשכורת מכובדת של אישתי, מצד שני אני לא יודע אם הבנק יכיר בהכנסות שלי, שמורכבות מביטוח אובדן כושר עבודה פרטי, שמבחינת הבנק זו בטח לא הכנסה קבועה, כי צריך לקבל אישור כל שנה מחדש וקצבת נכות של ב"ל), מצד שני אני לא רוצה לוותר על האפשרות הזו ונראה לי שהעדר ביטוח יכול לסרבל מאד את העניינים.

אעיר שעל הפרק תכנון לרכוש נדל"ן בסכום של בין 4 ל-8 מיליון שקל. אני מניח שמינוף יצדיק את ההוצאה של 400 ש"ח בחודש, או שאולי יש דרכים נוספים שלא חשבתי עליהן? הבנתי שלפעמים הבנק מוותר על ביטוח לאחד מבני הזוג תמורת ערבים או אם מדובר בלקוח אטרקטיבי במיוחד, אבל קשה לי לבנות על זה ולא הייתי רוצה לחפש ערבים.

אשמח לתובנות.

מאיר_

משתמש ותיק
דירוג
227
הבנק מוותר על ביטוח חיים למשכנתא אם מדובר בסכום נמוך - 100 אלף ומטה.
אתה יכול לעשות ניסיון, לבקש מהבנק אישור עקרוני (על נכס אמיתי שאתה לא מתכוון לקנות, אבל באותו שווי ואותו סכום משכנתא שאתה מתכנן) ואישור שהוא מוותר על ביטוח החיים, ולראות אם הוא מסכים.

לגבי מינוף, אם יש לך ביטוח חיים על 1 מליון שח למקרה מוות, כנראה שזה סכום המשכנתא שהבנק יאשר לך, אז אם אתה רוכש נכס ב 4-8 מליון שח עם הון עצמי של 3-7 מליון שח, מינוף גדול אין כאן.

אתה יכול להרשם לקפטן קרדיט ולראות מה דירוג האשראי שלך.

הערה לגבי ביטוח מוות מתאונה, בדרך כלל אין חיתום לביטוח הזה כי הסיכוי למוות מתאונה לחולה סרטן סופני זהה למוות מתאונה של גבר בריא וצעיר.

McMurphy

משתמש ותיק
דירוג
101
הבנק מוותר על ביטוח חיים למשכנתא אם מדובר בסכום נמוך - 100 אלף ומטה.
אתה יכול לעשות ניסיון, לבקש מהבנק אישור עקרוני (על נכס אמיתי שאתה לא מתכוון לקנות, אבל באותו שווי ואותו סכום משכנתא שאתה מתכנן) ואישור שהוא מוותר על ביטוח החיים, ולראות אם הוא מסכים.

לגבי מינוף, אם יש לך ביטוח חיים על 1 מליון שח למקרה מוות, כנראה שזה סכום המשכנתא שהבנק יאשר לך, אז אם אתה רוכש נכס ב 4-8 מליון שח עם הון עצמי של 3-7 מליון שח, מינוף גדול אין כאן.

אתה יכול להרשם לקפטן קרדיט ולראות מה דירוג האשראי שלך.

הערה לגבי ביטוח מוות מתאונה, בדרך כלל אין חיתום לביטוח הזה כי הסיכוי למוות מתאונה לחולה סרטן סופני זהה למוות מתאונה של גבר בריא וצעיר.
כל זה בהנחה שבכלל יתחשבו בהכנסות שיש לי היום , שהן לכאורה לא קבועות (של אישתי כן).

מתכנת

מודרטור
דירוג
7,988
ועוד הערה, קשה מאוד להאמין שהבנק יסתפק בביטוח מתאונה ויוותר על ביטוח הכולל פטירה ממצב רפואי.
אז תכלס ייתכן שאין בכלל ערך בלשמר את הביטוח הזה.

McMurphy

משתמש ותיק
דירוג
101
ועוד הערה, קשה מאוד להאמין שהבנק יסתפק בביטוח מתאונה ויוותר על ביטוח הכולל פטירה ממצב רפואי.
אז תכלס ייתכן שאין בכלל ערך בלשמר את הביטוח הזה.
כן, אבל ביטוח התאונה יחסית זול מאד, אם כבר אני משמר את ביטוח החיים אז כנראה אשמר גם אותו.

רימון

משתמש ותיק
דירוג
135
כל זה בהנחה שבכלל יתחשבו בהכנסות שיש לי היום , שהן לכאורה לא קבועות (של אישתי כן).
הבנק מוותר על ביטוח חיים למשכנתה בכל סכום אם הוא חושב שהנותרים יוכלו לשלם סכום זה. אולי יש כאן בלבול עם הכלל הקובע שהבנק חייב לאפשר ביטול ביטוח כשהמשכנתה מתחת ל- 30,000 שקלים. הבנק לא רוצה להוציא מהבית אלמנה ויתומים. אם הוא חושב שדבר כזה אינו סביר גם במקרה מוות בגלל שיש נכסים נוספים או שכאמור ההכנסה של האלמנה מספיקה, אז אין כל גבול למשכנתה שאפשר לקבל עם פטור מביטוח. חשוב לזכור שהבנק רשאי להסכים או לא להסכים לפטור.

ללגבי השאלה, בהחלט מצבך יהיה טוב יותר אם תגיע עם ביטוח ולכן עד שתגבש דעתך לגבי המשכנתה עדיף לך לשלם 400 שקלים לחודש. כאשר תרצה משכנתה תוכל לבקש פטור. אם תקבל, מעולה, תוכל לבטל הביטוח. לא תקבל? תוכל לשעבד הביטוח הקיים.
ביטוח תאונות אישיות הוא לדעתי בזבוז כסף עבור כולם ובמיוחד עבור מי שסובל מתחלואים שונים.
וכדאי לבטלו לאלתר ללא קשר למשכנתה.
בהצלחה ובריאות טובה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
J ניוד מלא/חלקי מביטוח מנהלים - האם אפשר לשמור ביטוח א.כ.ע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ התלבטות לסגור פוזיציה או לשמור בתור "ביטוח" שוק ההון 7
Henchman34 האם קיימת דרך לשמור על ערך הקרן בלי להתחייב לפרקי זמן ארוכים? שוק ההון 12
ס להשתמש או לשמור ימי חופש? אוף טופיק 17
I לשמור על הערך של הכסף שוק ההון 15
פשפש היכן כדאי לשמור מזומן שוק ההון 24
amikal לשמור כסף מחוץ לישראל שוק ההון 30
י מכרנו בית, רוצים לשמור על הכסף לטווח קצר-בינוני שוק ההון 29
A משיכת כספי פיצויים ללא מס בעזיבת מקום העבודה- האם ניתן לשמור על הזכאות? צרכנות פיננסית 56
M ביטוח חיים בחברה אמריקאית לישראלים צרכנות פיננסית 2
S ביטוח צד ג' במקרה נזילה נדל"ן 2
ב 'ערבים'- האם זה לא ביטוח יקר? צרכנות פיננסית 11
D הוצאה מוכרת בגין רכישת ביטוח מפני אובדן כושר עבודה (אכע) לשכירה מיסים 6
ת ביטוח מבנה - שאלה לגבי אמירה ששמעתי צרכנות פיננסית 1
O פוליסת ביטוח חיים שהופסקה אחרי מעברת חברות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
J ביטוח מנהלים ללא מקדם מובטח - איך לחשב כדאיות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
RumpSteak החזר מס (עקב ביטוח חיים פרטי) לזוג נשוי - הגשה ביחד או בנפרד? מיסים 1
סול ביטוח - אני עושה את זה נכון? צרכנות פיננסית 28
I עלות ביטוח נכות בפנסייה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
R כפל ביטוח בריאות - בדיקת פוליסות לפני קבלת החלטה על ביטול צרכנות פיננסית 5
C קופת גמל במקום ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
F פנסיה מקיפה או ביטוח מנהלים? מבולבל לגמרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
I ניוד החלק ההוני של ביטוח המנהלים לק. גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
נגב קטע מעצבן - כפל ביטוח בגלל איחור בהסרת שיעבוד צרכנות פיננסית 16
י ביטוח משכנתא צרכנות פיננסית 5
H ביטוח בריאות - מה עושים כשמתגלה בעיה? אוף טופיק 0
א האם ביטוח מנהלים באמת לא כדאי ומה האינטרס של חברות הביטוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
S מתי נקבע ערך פדיון של ביטוח חיים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
D סיום ביטוח סיעודי קולקטיבי צרכנות פיננסית 7
כנשר האם צריך רישיון בכדי למכור (לשווק?) פוליסת ביטוח? צרכנות פיננסית 1
O כלל - ביטוח מנהלים מיטב הוני ישנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
deussex פלונטר עם א.כ.ע מהעבודה, בעקבות מעבר של ביטוח מנהלים לקרן פנסיה משלימה, ממגדל למיטב דש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
W למה קיים הבדל במחיר של ביטוח חובה לרכב בין החברות ביטוח השונות פוסטים מאיכות נמוכה 1
Z ביטוח פקדונות שיקליים ib פוסטים מאיכות נמוכה 0
W החזר דמי ביטוח שארים ליחיד ללא שארים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
deussex החלפת סוכן ביטוח בביטוח מבנה נדל"ן 6
flower ביטוח על העו"ש הבנקאי ותיק השקעות בבנק פוסטים מאיכות נמוכה 1
I ביטוח חיים פרטי וביטוח שאירים בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 12
deussex איך לבצע סימולציה נכונה של ביטוח מנהלים מול קרן פנסיה משלימה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ג לא ניתן לנייד חלקית ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Z החזר תשלומי ביטוח כפולים עקב אי ניוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ת ביטוח רכב - כיצד מחשבים עליית הפרמיה בהפעלת הפוליסה? והאם כדאי (כלכלית) להתעקש תמיד על ה.עצמית גבוה? צרכנות פיננסית 0
Y ערעור על תביעת ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 3
deussex ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח מול הצעה אטרקטיבית לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 47
ע ביטוח לאומי טופס 627 גרסא של עורך דין מיסים 0
O החזר דמי ביטוח לאומי בעקבות זקיפת שכר של הפרשות פנסיוניות מיסים 3
S מסלול ביטוח ללא נכות בקרן פנסיה במידה וישנו אכ"ע פרטי על כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה שימור ביטוח אבדן כושר עבודה בין עבודות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ה ביטוח נסיעות לחול לטיול הגדול בתקופת הקורונה צרכנות פיננסית 9
סול ביטול ביטוח שארים פוסטים מאיכות נמוכה 11

נושאים דומים

למעלה