• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם לשמור על ביטוח החיים, למרות העלות הגבוהה, בשביל לשמור על אפשרות לקחת משכנתא?

McMurphy

משתמש רגיל
דירוג
275
יש לי ביטוח חיים, על סך 1.5 מיליון ש"ח (1 מ' מוות ממחלה או תאונה ו-0.5 מ' מוות מתאונה). את הביטוח רכשתי שכבר היו לי בעיות רפואיות, אבל עוד לא אקוטיות ולכן מצד אחד העלות של הביטוח גבוהה (כ-400 ש"ח בחודש), אבל מצד שני הסכימו לבטח אותי (אם היום יסכימו לבטח אותי בכלל, העלויות יהיו מן הסתם יותר קרובות).

אנחנו היום במצב כלכלי כזה, שגם אם אמות מחר, כנראה שהמשפחה שלי עדיין תסתדר לא רע בכלל, גם בלי המיליון וחצי הזה.

הסיבה היחידה לשמר את הביטוח, הוא אם נרצה למנף את עצמנו ואני אצטרך ביטוח חיים ואז אוכל לשעבד את הפוליסה הקיימת. החקיקה הקיימת של משכנתא לנכים לא רלבנטית לי, כי יש לנו כבר נכסי נדל"ן אחרים.

אשתי נגד מינוף (רתיעה עמוקה מ"להיכנס לחובות" .....), יתכן והבנק יוותר לי על ביטוח חיים, לא ברור לי איזה משכנתא נוכל לקבל ובאיזה תנאים (הרבה כסף נזיל ומשכורת מכובדת של אישתי, מצד שני אני לא יודע אם הבנק יכיר בהכנסות שלי, שמורכבות מביטוח אובדן כושר עבודה פרטי, שמבחינת הבנק זו בטח לא הכנסה קבועה, כי צריך לקבל אישור כל שנה מחדש וקצבת נכות של ב"ל), מצד שני אני לא רוצה לוותר על האפשרות הזו ונראה לי שהעדר ביטוח יכול לסרבל מאד את העניינים.

אעיר שעל הפרק תכנון לרכוש נדל"ן בסכום של בין 4 ל-8 מיליון שקל. אני מניח שמינוף יצדיק את ההוצאה של 400 ש"ח בחודש, או שאולי יש דרכים נוספים שלא חשבתי עליהן? הבנתי שלפעמים הבנק מוותר על ביטוח לאחד מבני הזוג תמורת ערבים או אם מדובר בלקוח אטרקטיבי במיוחד, אבל קשה לי לבנות על זה ולא הייתי רוצה לחפש ערבים.

אשמח לתובנות.

הבנק מוותר על ביטוח חיים למשכנתא אם מדובר בסכום נמוך - 100 אלף ומטה.
אתה יכול לעשות ניסיון, לבקש מהבנק אישור עקרוני (על נכס אמיתי שאתה לא מתכוון לקנות, אבל באותו שווי ואותו סכום משכנתא שאתה מתכנן) ואישור שהוא מוותר על ביטוח החיים, ולראות אם הוא מסכים.

לגבי מינוף, אם יש לך ביטוח חיים על 1 מליון שח למקרה מוות, כנראה שזה סכום המשכנתא שהבנק יאשר לך, אז אם אתה רוכש נכס ב 4-8 מליון שח עם הון עצמי של 3-7 מליון שח, מינוף גדול אין כאן.

אתה יכול להרשם לקפטן קרדיט ולראות מה דירוג האשראי שלך.

הערה לגבי ביטוח מוות מתאונה, בדרך כלל אין חיתום לביטוח הזה כי הסיכוי למוות מתאונה לחולה סרטן סופני זהה למוות מתאונה של גבר בריא וצעיר.

הבנק מוותר על ביטוח חיים למשכנתא אם מדובר בסכום נמוך - 100 אלף ומטה.
אתה יכול לעשות ניסיון, לבקש מהבנק אישור עקרוני (על נכס אמיתי שאתה לא מתכוון לקנות, אבל באותו שווי ואותו סכום משכנתא שאתה מתכנן) ואישור שהוא מוותר על ביטוח החיים, ולראות אם הוא מסכים.

לגבי מינוף, אם יש לך ביטוח חיים על 1 מליון שח למקרה מוות, כנראה שזה סכום המשכנתא שהבנק יאשר לך, אז אם אתה רוכש נכס ב 4-8 מליון שח עם הון עצמי של 3-7 מליון שח, מינוף גדול אין כאן.

אתה יכול להרשם לקפטן קרדיט ולראות מה דירוג האשראי שלך.

הערה לגבי ביטוח מוות מתאונה, בדרך כלל אין חיתום לביטוח הזה כי הסיכוי למוות מתאונה לחולה סרטן סופני זהה למוות מתאונה של גבר בריא וצעיר.
כל זה בהנחה שבכלל יתחשבו בהכנסות שיש לי היום , שהן לכאורה לא קבועות (של אישתי כן).

ועוד הערה, קשה מאוד להאמין שהבנק יסתפק בביטוח מתאונה ויוותר על ביטוח הכולל פטירה ממצב רפואי.
אז תכלס ייתכן שאין בכלל ערך בלשמר את הביטוח הזה.

ועוד הערה, קשה מאוד להאמין שהבנק יסתפק בביטוח מתאונה ויוותר על ביטוח הכולל פטירה ממצב רפואי.
אז תכלס ייתכן שאין בכלל ערך בלשמר את הביטוח הזה.
כן, אבל ביטוח התאונה יחסית זול מאד, אם כבר אני משמר את ביטוח החיים אז כנראה אשמר גם אותו.

כל זה בהנחה שבכלל יתחשבו בהכנסות שיש לי היום , שהן לכאורה לא קבועות (של אישתי כן).
הבנק מוותר על ביטוח חיים למשכנתה בכל סכום אם הוא חושב שהנותרים יוכלו לשלם סכום זה. אולי יש כאן בלבול עם הכלל הקובע שהבנק חייב לאפשר ביטול ביטוח כשהמשכנתה מתחת ל- 30,000 שקלים. הבנק לא רוצה להוציא מהבית אלמנה ויתומים. אם הוא חושב שדבר כזה אינו סביר גם במקרה מוות בגלל שיש נכסים נוספים או שכאמור ההכנסה של האלמנה מספיקה, אז אין כל גבול למשכנתה שאפשר לקבל עם פטור מביטוח. חשוב לזכור שהבנק רשאי להסכים או לא להסכים לפטור.

ללגבי השאלה, בהחלט מצבך יהיה טוב יותר אם תגיע עם ביטוח ולכן עד שתגבש דעתך לגבי המשכנתה עדיף לך לשלם 400 שקלים לחודש. כאשר תרצה משכנתה תוכל לבקש פטור. אם תקבל, מעולה, תוכל לבטל הביטוח. לא תקבל? תוכל לשעבד הביטוח הקיים.
ביטוח תאונות אישיות הוא לדעתי בזבוז כסף עבור כולם ובמיוחד עבור מי שסובל מתחלואים שונים.
וכדאי לבטלו לאלתר ללא קשר למשכנתה.
בהצלחה ובריאות טובה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
J ניוד מלא/חלקי מביטוח מנהלים - האם אפשר לשמור ביטוח א.כ.ע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ התלבטות לסגור פוזיציה או לשמור בתור "ביטוח" שוק ההון 7
הירהורים הרהורי נדל"ן - למכור או לשמור? נדל"ן 37
c881 "הנחה את הרמטכ"ל "לשמור על כשירות ומוכנות צה״ל בשגרה ובחירום לכל אתגר" פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 24
S איך נכון לשמור על כסף לשעת חירום? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
N יש לי קצת הפסד לא ממומש בEURO והעברתי את הEURO מפועלים לIB, מה עליי לעשות כדי לשמור על מגן המס ? מיסים 6
I איך לשמור על ההון העצמי בחיפוש ארוך אחר דירה נדל"ן 15
ה כיצד לשמור שקי אורז? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
Henchman34 האם קיימת דרך לשמור על ערך הקרן בלי להתחייב לפרקי זמן ארוכים? שוק ההון 12
ס להשתמש או לשמור ימי חופש? אוף טופיק 17
I לשמור על הערך של הכסף שוק ההון 15
פשפש היכן כדאי לשמור מזומן שוק ההון 24
amikal לשמור כסף מחוץ לישראל שוק ההון 30
י מכרנו בית, רוצים לשמור על הכסף לטווח קצר-בינוני שוק ההון 29
A משיכת כספי פיצויים ללא מס בעזיבת מקום העבודה- האם ניתן לשמור על הזכאות? צרכנות פיננסית 56
Y כספי ביטוח מנהלים לאחר פטירה - תיקון 8 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I ביטוח לתרחישי קיצון במדינת ישראל שוק ההון 2
M שאלה על ביטוח לאומי מיסים 10
ראובן7 ביטוח דירה פוסטים מאיכות נמוכה 0
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 31
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 8
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24

נושאים דומים

Back