• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שוקל להחליף מקצוע מצלם לנדל"ן, אבל ההתלבטות קשה. מה אומרים?

• פותח הנושא EMP
  • פורסם בתאריך

EMP

משתמש רגיל
דירוג
70
אהלן חברים,
יש לי עסק לצילום כבר 10 שנים. (היה תמיד במקביל לעבודה אחרת או לימודים והיום רק בזה כבר שנתיים)
אני לא עושה בו משכורת גבוהה (כמה אלפים בחודש) ודי רודף אחרי לקוחות.
יש לי כישרון רב אבל לצערי מרגיש תקוע ולא עושה הרבה פעולות בשביל להתקדם.

הציע לי חבר מתחום הנדל"ן ושאל אם אני רוצה לעבוד איתו בתור מתווך.
העבודה הזו היא מאתגרת עם הרבה שעות ביום וכולל ימי שישי. זה מחיר שאצטרך לשלם
בתקווה שהשכר יהיה משתלם.

מה דעתכם ? ללכת על זה?

כן.
לא טוב לך וקיבלת הזדמנות בדיוק בזמן, אתה לא מסכן כלום.

אם תצליח לשפר את התדמית של המתווכים, ובאמת להביא ערך ללקוחות ולהיות הוגן - יש לך פה את מלוא התמיכה מחברי הפורום (ראה דיון סוער בנוגע להאם ניתן להתחמק מתשלום דמי תיווך)

אהלן חברים,
יש לי עסק לצילום כבר 10 שנים. (היה תמיד במקביל לעבודה אחרת או לימודים והיום רק בזה כבר שנתיים)

הציע לי חבר מתחום הנדל"ן ושאל אם אני רוצה לעבוד איתו בתור מתווך.
העבודה הזו היא מאתגרת עם הרבה שעות ביום וכולל ימי שישי. זה מחיר שאצטרך לשלם
בתקווה שהשכר יהיה משתלם.

מה דעתכם ? ללכת על זה?
סליחה על הסגנון, אבל אם היה מציע לך לקפוץ מהגג היית קופץ?
כנראה שכן אם אתה פרקוריסט.

אתה יודע מה עושה מתווך? נראה לך שאתה מתאים? כמה עבודה יש לחבר להציע לך?
וכו' וכו'.

לא אומר שזו הצעה רעה, אבל ממה שכתבת בכלל לא ברור מה טוב בה לך, חוץ מזה שאתה מחפש שינוי שזה לגיטימי, אבל אל תחליף רע ברע אחר.

גם כצלם וגם כמתווך - תמיד תידרש לרוץ אחרי לקוחות, לשווק את עצמך למכור להם, לשכנע אותם, לטפל בהם לשביעות רצונם.
אם אתה טוב בזה, תוכל לשפר את הכנסתך כצלם. אם אתה גרוע בזה ואינך רוצה להשתפר - תהיה גרוע גם כמתווך.
תנסה להבין מה החוזקות שלך ומה החולשות (שאינך יכול או רוצה לחזק), ולפי זה תבחר את פרנסתך.

לא טוב לך וקיבלת הזדמנות בדיוק בזמן,
לא יודע עד כמה הייתי קןרה לזה הזדמנות. רף הכניסה לתחום מאוד נמוך(מבחן מאוד קל), בגדול כל מה שצריך זה דופק. זה לא שצריך למהר לפני שיגמר.

פותח האשכול צריך לשאול את עצמו האם הכניסה לתום עם רף כניסה נמוך(שכמובן רווי בגלל זה) הוא התשובה לבעיית "רדיפה אחרי לקוחות".

לא יודע עד כמה הייתי קןרה לזה הזדמנות. רף הכניסה לתחום מאוד נמוך(מבחן מאוד קל), בגדול כל מה שצריך זה דופק. זה לא שצריך למהר לפני שיגמר.

פותח האשכול צריך לשאול את עצמו האם הכניסה לתום עם רף כניסה נמוך(שכמובן רווי בגלל זה) הוא התשובה לבעיית "רדיפה אחרי לקוחות".
במצב רגיל הוא היה צריך קורס שעולה כסף ולוקח זמן, גם 3 חודשים זה זמן. ואז למצוא מקום עבודה שזה עוד זמן, ולקוות למצוא מעסיק שמלמד אותו באמת ולא משתמש בו לעבודות שחורות בלבד.

כאן הוא מדלג על כל זה והולך לעבוד עם חבר שילמד אותו ,הוא קופץ בזמן שנה קדימה .

מעבר לזה יש לו יתרון כי הוא יכול לצלם לעצמו, חוסך את עלות הצילומים. יש לו חוש אסתטי והוא יודע להוציא את המיטב מהמקום בתמונות.

רף כניסה נמוך -כן ברור , אבל יש ביקוש למתווכים אמינים עם חזות אמינה שנוח לאנשים לעבוד איתם.
הוא צלם ואני מניח שהוא טוב עם אנשים , אם היית מוכר דירה וצריך מתווך כדי להוריד ממך את ההתעסקות, היית בוחר בו או באחד העילגים והגסים שתפגוש?

נערך לאחרונה ב:
כן.
לא טוב לך וקיבלת הזדמנות בדיוק בזמן, אתה לא מסכן כלום.
במצב רגיל הוא היה צריך קורס שעולה כסף ולוקח זמן, גם 3 חודשים זה זמן. ואז למצוא מקום עבודה שזה עוד זמן, ולקוות למצוא מעסיק שמלמד אותו באמת ולא משתמש בו לעבודות שחורות בלבד.

כאן הוא מדלג על כל זה והולך לעבוד עם חבר שילמד אותו ,הוא קופץ בזמן שנה קדימה .

מעבר לזה יש לו יתרון כי הוא יכול לצלם לעצמו, חוסך את עלות הצילומים. יש לו חוש אסתטי והוא יודע להוציא את המיטב מהמקום בתמונות.

רף כניסה נמוך -כן ברור , אבל יש ביקוש למתווכים אמינים עם חזות אמינה שנוח לאנשים לעבוד איתם.
הוא צלם ואני מניח שהוא טוב עם אנשים , אם היית מוכר דירה וצריך מתווך כדי להוריד ממך את ההתעסקות, היית בוחר בו או באחד העילגים והגסים שתפגוש?
זה חבר שהיום אני מצלם לו נכסים. יש הרבה עבודה אצלו. הם עושים משכורות יפות ויש להם שם טוב בעיר.
אני גם בן אדם שאוהב אנשים ויודע לעבוד עם אנשים
איפשהו זה מתפספס בלשווק את עצמי בצילום. נאבד מזה שאני צריך למצוא נישה לפרסם וזה מה שתוקע אותי. בטח עוד כמה... אבל זה אחד מהם.
הקטע שעמלה מלקוח שאני מוכר לו ועובד בשבילו יכול להרוויח 10K לדירה. עמלה על צילום אני עובד,עורך,בלאי ציוד של עשרות אלפי שקלים,נסיעות וכו'
ומרוויח 1000-1500 ש"ח מלקוחות. וככל שהזמן עובר יש יותר צלמים שמוכנים לעבוד במחיר מינימום שמפילים את השוק.
קשה לי לחשוב לעזוב את הצילום בכלל כי זה חלק בלתי נפרד ממי שאני. שומעים את השם שלי יודעים צלם
זה יהיה חתיכת שינוי בחיים. אבל אם כל הכבוד לתדמית והכל אני לא יכול להתקיים מ5 אלף בחודש. ויש חודשים שיותר ויש חודשים שפחות
אני עסוק (בראש) בעסק 24 שעות.

הייתי שוקל להשאיר את עסק הצילום על אש קטנה במקביל לעבודה כמתווך ולהתייעץ עם אנשי מקצוע איך תוכל ליעל אותו
הקטע שאני סגור עם לקוחות ופתאום יש לי תקופה של כמה פעמים בשבוע. והתיווך זה משרה מלאה כל השבוע מהבוקר עד הערב. אז יהיה לי מאוד מאוד מאתגר לשלב אם בכלל.

אם תצליח לשפר את התדמית של המתווכים, ובאמת להביא ערך ללקוחות ולהיות הוגן - יש לך פה את מלוא התמיכה מחברי הפורום (ראה דיון סוער בנוגע להאם ניתן להתחמק מתשלום דמי תיווך)
לצערי בכל תחום יש תדמית לא טובה לחלק ויש כאלה שכן אפשר לסמוך עליהם. המשרד שאני רוצה לעבוד איתו הוא משרד אמין שמוביל בשוק המכירות באזור שהם עובדים. אני גם בן אדם שאוהב אנשים ותמיד יראה את טובת הלקוח ולקוחות מרגישים את זה. גם בצילום כיום.
אשמח לקישור למה לפוסט שאמרת..

סליחה על הסגנון, אבל אם היה מציע לך לקפוץ מהגג היית קופץ?
כנראה שכן אם אתה פרקוריסט.

אתה יודע מה עושה מתווך? נראה לך שאתה מתאים? כמה עבודה יש לחבר להציע לך?
וכו' וכו'.

לא אומר שזו הצעה רעה, אבל ממה שכתבת בכלל לא ברור מה טוב בה לך, חוץ מזה שאתה מחפש שינוי שזה לגיטימי, אבל אל תחליף רע ברע אחר.
כמובן שלא הייתי קופץ מהגב.
אם היה לי יציב בעסק גם לא הייתי מתייחס להצעה הזו.

מתווך עובד קשה. אבל ואבל גדול מתוגמל על הישגים בצורה יפה.
מה טוב לי בהצעה?
תחום חדש. שינוי מרענן אחרי תקופה שאני לא מצליח להרים את העסק שלי.
עמלות יפות,עבודה עם אנשים,גורם לי לעבוד איתו שהוא כריש נדל"ן. אז רק ממנו אני לומד ביום יום

גם כצלם וגם כמתווך - תמיד תידרש לרוץ אחרי לקוחות, לשווק את עצמך למכור להם, לשכנע אותם, לטפל בהם לשביעות רצונם.
אם אתה טוב בזה, תוכל לשפר את הכנסתך כצלם. אם אתה גרוע בזה ואינך רוצה להשתפר - תהיה גרוע גם כמתווך.
תנסה להבין מה החוזקות שלך ומה החולשות (שאינך יכול או רוצה לחזק), ולפי זה תבחר את פרנסתך.
נכון. הקטע שבצילום אני "רץ" אחרי ה-1000 ש"ח הבאים. בנדל"ן זה יהיה פי 10 אם לא יותר.
אז שווה את המאמץ. שווה את התהליך.
אני טוב במכירות, אבל איכשהו לשווק את עצמי משהו מתפספס לי. לא יודע מה
עבדתי בעבר במכירות והייתי ממש טוב. אני פשוט למדתי שיטה במכירות שעובדת לי ממש טוב
לראות מה "כואב" ללקוח ולמצוא לו פתרון ובאמת להקשיב לו ולעזור לו. ולא כאילו להקשיב לו
אני עובד עם רגישות ואמפטיה שלרוב הלקוחות מרגישים וסומכים עלי.

מסכים איתך שהרף נמוך. הקטע שאני נכנס למשרד שעובד חזק בשוק
ולא עושה מבחן ומתחיל לחפש את עצמי
גם אני שאני רואה ערסים מסיימים קורס ופתאום פותחים עמוד תווך אני סולד מזה. אבל בכל תחום יש את זה
אתה יודע מה הולך בצילום? כל אחד שמחזיק מצלמה קורא לעצמו צלם ומתחיל לקחת גם כסף על זה

אני מאוד-מאוד-מאוד אוהב צילום והאמת הכואבת שזה תחום שאם אתה לא כוכב על או תופס איזה נישה מעניינת קשה מאוד להתפרנס מזה.

לדעתי תלך לעבוד בתיווך, תתמקצע ותשמור את הצילום בתור הכנסה נוספת/עיסוק לנשמה.

אגב, בתור צלם יש לך יתרון כי תוכל לעשות יופי של תמונות אדריכלות/פנים.

כמובן שלא הייתי קופץ מהגב.
אם היה לי יציב בעסק גם לא הייתי מתייחס להצעה הזו.

מתווך עובד קשה. אבל ואבל גדול מתוגמל על הישגים בצורה יפה.
מה טוב לי בהצעה?
תחום חדש. שינוי מרענן אחרי תקופה שאני לא מצליח להרים את העסק שלי.
עמלות יפות,עבודה עם אנשים,גורם לי לעבוד איתו שהוא כריש נדל"ן. אז רק ממנו אני לומד ביום יום
כל היום לרדוף / לנדנד / לשכנע. סתם לדבר עם אנשים כדי לקבל מידע.
לדעת איך להציג כל נכס.
לנווט את מומ בין הצדדים.
לא למתאים לכל אחד.
כשמצליחים מרוויחים המון לעסקה אחת.
יש סיפוק שעזרת לאנשים לסגור את העסקה הגדולה בחייהם.
בהצלחה.

נערך לאחרונה ב:
אני מאוד-מאוד-מאוד אוהב צילום והאמת הכואבת שזה תחום שאם אתה לא כוכב על או תופס איזה נישה מעניינת קשה מאוד להתפרנס מזה.

לדעתי תלך לעבוד בתיווך, תתמקצע ותשמור את הצילום בתור הכנסה נוספת/עיסוק לנשמה.

אגב, בתור צלם יש לך יתרון כי תוכל לעשות יופי של תמונות אדריכלות/פנים.
הקטע שאני כוכב בתחום. אבל מאוד מפוזר וזה מה שגורם לי להרהר בזה
אני מצלם הרבה נישות במקום להתמקד באחת. ולא רוצה לפספס אף נישה
ובסוף יכול להיות שאני אפספס את כל התחום.

כן. אני גם עכשיו עושה לו צילומים ואני גם יודע איך לגשת ללקוחות וכו'
אצטרך ללמוד ולעבוד חזק

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
M בן 24 שוקל לקנות דירה נדל"ן 9
M מתמחה בראיית חשבון - שוקל הסבה התפתחות אישית 65
T שוקל לממש סנופי לסגור פריים במשכנתא / להכניס לפקדון שוק ההון 10
deussex שוקל למכור את החלק האג"חי לקניית המדד עכשיו שוק ההון 31
M קיימת קופת גמל להשקעה, שוקל לעבור לברוקר? שוק ההון 146
M שוקל להשקיע חלק משמעותי מהכסף של אמא שלי בחשיפה ל100% מניות שוק ההון 26
T בעל קופ"ג להשקעה, שוקל לעבור לאופי השקעה אחר וחייב יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
1337justme שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
Roi מוח כוורת - שוקל עבודה עצמאית בתור מלווה לקניית נכסים בספרד נדל"ן 43
E שוקל לחזור להורים ולחסוך לבית או שעדיף להשכיר דירה יותר זולה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 31
ה פחד גבהים, שוקל למכור חלק שוק ההון 40
twister התלבטות - שוקל לעבור מואנגרד ל black rock שוק ההון 21
A בן 30 בצומת דרכים - שוקל הסבה התפתחות אישית 20
N קרן חרום/ מזומנים בעו"ש בימים אלה - שוקל להמיר חלק לדולרים צרכנות פיננסית 10
M אג"ח ממשלתי כללי - שוקל למכור. שוק ההון 6
T דיווח: הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים שישקיעו בשוק ההון שוק ההון 2
T "הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים ישקיעו בשוק ההון" אוף טופיק 5
F שוקל לקיחת הלוואה לקניית נכס בחול נדל"ן 6
ה שוקל לקנות מניה שוק ההון 11
S שוקל ברצינות לשנות את התיק שלי לתיק בהשראת חבר הפורום מורכב מ-50% sso 50% ,tlt בחלק האמריקאי שוק ההון 44
B שוקל מספר אופציות לפני קנייה נדל"ן 12
Y שוקל להעביר את הכספים מקרן הפנסיה לקופת גמל IRA שוק ההון 51
C שוקל שינוי מסלול מהנדסה לתוכנה התפתחות אישית 27
ט שוקל לקחת מתכנן פיננסי שוק ההון 4
ק שוקל הסבה מקצועית אוף טופיק 20
M תושב ארה"ב שוקל למשוך כספי פנסיה להשקעה נזילה יותר צרכנות פיננסית 1
א האם להחליף ת״א 125 בת״א 35 בגלל עדכון המדדים הקרוב? שוק ההון 4
T מהי הדרך האופטימלית להחליף קרן אחת באחרת? שוק ההון 9
L האם להחליף סמארטפון ולאיזה? אוף טופיק 19
ל להחליף עבודה? התפתחות אישית 16
1337justme האם להחליף את החלק המנייתי לסנופי בלבד במקום חשיפה עולמית? שוק ההון 34
K האם להחליף מוסד לימודים התפתחות אישית 6
ר כל כמה זמן נהוג להחליף מקום עבודה בהייטק? התפתחות אישית 37
Y האם עכשיו הזמן להחליף רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
שניפ האם דירה באמת לא יכולה להחליף פנסיה? שוק ההון 14
A האם כדאי להחליף הלוואה בהלוואה? שוק ההון 1
M למה לא להחליף את השכירות במשכנתה? שוק ההון 39
A דרוש ברוקר נורמלי (או: מתי להחליף ברוקר?) צרכנות פיננסית 3
ס סטודנט עם 100אלף בקופת גמל פטורה ממס- רוצה להחליף השקעה. אשמח לדעות שוק ההון 31
liranviper IRA - כל כמה זמן להחליף אירית בישראלית שוק ההון 186
Fitch BLV Long-Term Bond ETF - האם מכשיר ארוך טווח שיכול להחליף אג"ח ממשלתי ארוך? שוק ההון 14
F קה"ש IRA - מתי להחליף קרן ישראלית בקרן אירית? שוק ההון 9
D האם להחליף רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 64
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
B האם לעשות הסבת מקצוע? התפתחות אישית 11
T איך מוצאים מקצוע לחיים התפתחות אישית 19
מ לפתוח עסק? או ללמוד מקצוע ולפתוח עסק? התפתחות אישית 10

נושאים דומים

Back
למעלה