• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה לגבי שינוי ציפיות שכר

vigaror

משתמש רגיל
דירוג
366
היי,
אני עובד בהיי-טק,
כבר תקופה שאני מחפש עבודה בגלל שכנראה עומדים לפטר אותי בקרוב(אני מאמין שזה יקרה בטווח של הימים הקרובים).
באחד הראיונות עבודה שעשיתי שאלו אותי לציפיות שכר וביקשתי שכר די נמוך, הראיון עצמו היה די טוב ולא נראה לי שהבקשה לשכר נמוך פגעה בראיון.

לאחרונה הבקשת שכר הזאת התחילה להציק לי ואני חושב אולי לבקש שכר יותר גבוהה במידה והם יהיו מעוניינים להמשיך איתי.

מבחינה אחת אני חושש לחפש עבודה כמפוטר(פחות מהבחינה הכלכלית ויותר מהבחינה של איך אני מציג את זה למעסיק עתידי) ומצד שאני ברור שהייתי מעדיף לעבוד בשכר יותר גבוהה.

השאלה הם זה סביר? כמה זה יפגע בסיכוי שלי להתקבל למקום עבודה הזה? ומה ההפרש המקסימלי שלא יראה מוזר לבקש בין הבקשה המקורית לזאת(בהנחה שההפרש לתפקיד הזה הוא גבוהה)?

לבקש שכר יותר גבוהה במידה והם יהיו מעוניינים להמשיך איתי
לדעתי ייראה ממש לא טוב. בטח אם ההבדל מהותי ולא יכול להסגר ב-"שווה כסף", כגון ימי חופש, נסיעות, אופציות וכו'.
תראה את ההרצאה Let's talk about your salary (מאוד מומלץ!!!), ותבקש מראש סכום הוגן בראיונות האחרים שלך.

מבחינה אחת אני חושש לחפש עבודה כמפוטר(פחות מהבחינה הכלכלית ויותר מהבחינה של איך אני מציג את זה למעסיק עתידי) ומצד שאני ברור שהייתי מעדיף לעבוד בשכר יותר גבוהה.
תציג את עצמך בתור האדם הראשון עלי אדמות שפוטר מעבודתו D:

ברצינות, אני לא מצליח להבין את הקטע הזה. אתה יכול לטעון שזה פוגע בכושר המיקוח שלך אבל מגוחך לטעון שקשה להציג את זה.
השאלה האמיתית היא מה יותר גדול: השכר שתצליח להשיג אם תחפש עבודה כמפוטר (עם כושר מיקוח נמוך) או השכר הנמוך (לדעתך) שביקשת מהחברה הזו ?

לדעתי זה יראה מוזר אם תחזור עם בקשה גבוהה יותר אחרי כמה ימים, זה לא אומר שזה לא יצליח, אבל זה די מוזר.
עדיף תמיד לבקש יותר ממה שרוצים/מקווים ואז אפשר "להתפשר" על פחות.

אם אמרת שכר נמוך ממה שאתה יכול לקבל שם, הייתי הולך על לשנות את זה, עם איזשהו תירוץ שקבלת הצעות נוספות, או שלא עשית מספיק חקר שוק קודם

מצד שני, לחזור לאותו מקום ולבקש שכר גבוה יותר יציג אותו כאדם מוזר ולא יציב וגם גרידי, אני כמעסיק לא הייתי לוקח מועמד כזה שפתאום מבקש יותר ממה שביקש קודם. במיוחד בהייטק הרי כולם עובדים בשביל הסיפוק האתגרים והתרומה לחברה לא בשביל כסף, זה הרי רוח הדברים שתמיד אוהבים לשדר בחברות הייטק

במיוחד בהייטק הרי כולם עובדים בשביל הסיפוק האתגרים והתרומה לחברה לא בשביל כסף, זה הרי רוח הדברים שתמיד אוהבים לשדר בחברות הייטק
על מה אתה מדבר ? הסדר הפוך, כסף ראוי+ ואז סיפוק אתגרים וכו ...

אם ההצעה שתקבל נמוכה מדי לטעמך אפילו שהיא עונה על הסכום שביקשת, אז תאמר שכוונתך בסכום היתה לבסיס, ושבעבודות קודמות קיבלת כל מני תוספות בעלות ערך כספי, ושאם בעבודה החדשה אין את אותן הטבות, אז אתה מצפה לסכום גבוה יותר.

לדוגמה, ביקשת 10K, אך בעצם כוונתך היתה ל 10K + ארוחת צהרים מסובסדת + דמי נסיעה של 1000 + קרן השתלמות. אז אם אין להם את ההטבות הללו, אז שיתנו 13K.

במיוחד בהייטק הרי כולם עובדים בשביל הסיפוק האתגרים והתרומה לחברה לא בשביל כסף, זה הרי רוח הדברים שתמיד אוהבים לשדר בחברות הייטק

אני נמצא רק בשביל המשכורת.
סיפוק ואתגרים יש לי מספיק בבית.

בכל אופן, אם אתה סגור שמפטרים וזו ההצעה היחידה- הייתי מתחיל שם וממשיך לחפש תוך כדי עד שתגיע הצעה שתהיה שלם איתה.

אגב, כרגע יש ביקוש די רחב בשוק, לא הייתי חושש בכלל ממה המעסיק הבא יחשוב.

לא בטוח שיהיה כל כך גרוע לומר את האמת, שקודם לא עשית סקר שוק כמו שצריך ואמרת סכום מוטעה, ואתה מבקש למסור את הדרישות שכר שלך מחדש.

במיוחד בהייטק הרי כולם עובדים בשביל הסיפוק האתגרים והתרומה לחברה לא בשביל כסף
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח :lol:

גילוי נאות: עובד בהייטק

מצד שני, לחזור לאותו מקום ולבקש שכר גבוה יותר יציג אותו כאדם מוזר ולא יציב וגם גרידי, אני כמעסיק לא הייתי לוקח מועמד כזה שפתאום מבקש יותר ממה שביקש קודם. במיוחד בהייטק הרי כולם עובדים בשביל הסיפוק האתגרים והתרומה לחברה לא בשביל כסף, זה הרי רוח הדברים שתמיד אוהבים לשדר בחברות הייטק
אם היית מציע לי היום עבודה שמשלמים בה עוד 5k והעבודה משמעותית פחות מעניינת לא הייתי לוקח. אז כן, אני שם גם בגלל העניין.

גילוי נאות, עובד בהייטק.

אם היית מציע לי היום עבודה שמשלמים בה עוד 5k והעבודה משמעותית פחות מעניינת לא הייתי לוקח. אז כן, אני שם גם בגלל העניין.

גילוי נאות, עובד בהייטק.

תפוקה שולית פוחתת?

תפוקה שולית פוחתת?
ברור שאם הייתי מרוויח כרגע 5k אז הייתי לוקח את המשרה החדשה בשתי ידיים אבל עדיין, גם בסיטואציה הנוכחית, אני בהחלט נמצא בעבודה שלי גם בגלל העניין.
כשאני מדבר עם אנשים מחוץ להייטק על מה שהם עושים זה נשמע לי הרבה פחות מעניין לרוב, בלי קשר לכסף.

הבעיה היחידה שלי עם ההייטק היא האופק התעסוקתי הלא ברור לאחר גיל 50 ולכן אנחנו חוסכים באופן אגרסיבי...

הבעיה היחידה שלי עם ההייטק היא האופק התעסוקתי הלא ברור לאחר גיל 50 ולכן אנחנו חוסכים באופן אגרסיבי...
זה בעיקר מיתוס, שנובע מהעובדה שהשוק עצמו מאוד צעיר.
אם תסתכל על כמה אנשים התחילו לעבוד בתחום לפני 25 שנה לעומת כמה מתחילים היום, אתה תבין למה יש יחסית מעט בני 50+ בתחום.
מהכרות אישית עם מספר בני 50+, הם לא נתקלו ביותר מידי בעיה למצוא עובודה חדשה כאשר היו צריכים.
מה שכן, התחום כוחו מאוד דינמי ובהחלט יכול להיות שבמשבר הבא 80% מהעובדים יפוטרו וישבו בבית שנתיים בלי עבודה (בלי קשר לגיל)

זה בעיקר מיתוס, שנובע מהעובדה שהשוק עצמו מאוד צעיר.
אם תסתכל על כמה אנשים התחילו לעבוד בתחום לפני 25 שנה לעומת כמה מתחילים היום, אתה תבין למה יש יחסית מעט בני 50+ בתחום.
מהכרות אישית עם מספר בני 50+, הם לא נתקלו ביותר מידי בעיה למצוא עובודה חדשה כאשר היו צריכים.
מה שכן, התחום כוחו מאוד דינמי ובהחלט יכול להיות שבמשבר הבא 80% מהעובדים יפוטרו וישבו בבית שנתיים בלי עבודה (בלי קשר לגיל)
מקווה שאתה צודק לגבי העדר אייג'יזם, לא מכיר מחקרים ראויים בתחום.
אישית, אם יתאפשר לי אשמח לעבוד עד גיל 60 (אולי באחוזי משרה פחותים בהמשך).

האמת כנראה איפשהו באמצע.

כמו לכולם גם לי אין סטטיסטיקה מקיפה אני רק מכיר מקרים לכאן ולכאן.
אבל מהתצפיות שלי על הייטקיסטים, כבר בגיל 45+ אלו שלא עם טייטל ניהול או מוקדי ידע בדרך כלל צריכים להתחיל לעשות פשרות בסוג העבודה שהם עושים ולהסכים לתפקידים עם יותר עבודה שחורה.
בגיל 50+ בדרך כלל צריכים גם להתחיל להתפשר על השכר במעבר בין עבודות, לכל הפחות לא לצפות ללשפר אותו. גם ללא מעבר, לקבל שאיריות כשיש תוספות שכר אם בכלל. גם אחוז ההצלחה בראיונות עבודה והזימון לראיונות בעקבות קוח צונחים.
כמו כן הרבה יותר סביר למצוא את עצמך ברשימת המקוצצים כשמתבצע מהלך כזה.

לעובדי הייטק עם כישורים מעל הממוצע שמוכנים לספוג יותר עבודה שחורה וירידה בשכר כנראה יש סיכוי טוב לעבוד גם עד גיל 60. אבל זה ממש לא טרוויאלי לשמור על מוטיווציה במשך שנים כשאתה רואה את ההידרדרות באיכות העבודות שנותנים לך ובשכר ובמקביל לראות דרדקים כמעט חצי מהגיל שלך עושים עבודה הרבה יותר מעניינת בתנאים טובים יותר ובמקרים רבים אחד מהם גם מנהל אותך.

וכל זה כשהמצב בשוק עוד טוב.

מקווה שאתה צודק לגבי העדר אייג'יזם, לא מכיר מחקרים ראויים בתחום.
זה בעיקר כי אין מספיק מידע כדי לבצע מחקר.
אישית, אם יתאפשר לי אשמח לעבוד עד גיל 60 (אולי באחוזי משרה פחותים בהמשך).
אם אתה טוב, אני מאמין שלא תיהיה לך בעיה.
אבל מהתצפיות שלי על הייטקיסטים, כבר בגיל 45+ אלו שלא עם טייטל ניהול או מוקדי ידע בדרך כלל צריכים להתחיל לעשות פשרות בסוג העבודה שהם עושים ולהסכים לתפקידים עם יותר עבודה שחורה.
מוזר, לא נתקלתי במקרים כאלה.
אולי למעט כמה אנשים שהם משמעותית מתחת לממוצע. אבל מראש לדעתי אנשים כאלה לא ישרדו עד גיל 45.
כמו שאמרתי, אני מכיר לא מעט אנשים שעברו את גיל 45 (חלקם עברו אותו ממש ממזמן) שהם בלי טייטל ניהולי (חלקם עם רקע ניהולי בעברם, אבל היום עובדים כמפתחים רגילים) שמוצאים בלי שום בעיה עבודה חדשה ומעניינת.
בגיל 50+ בדרך כלל צריכים גם להתחיל להתפשר על השכר במעבר בין עבודות, לכל הפחות לא לצפות ללשפר אותו.
להתפשר על השכר אני לא מכיר, אבל לא לשפר אותו זה הגיוני. באיזשהו שלב אתה מגיע ל"תקרה" שכבר קשה לעבור אותה. זה לא קשור לגיל אלא לשכר עצמו.
גם ללא מעבר, לקבל שאיריות כשיש תוספות שכר אם בכלל.
זה מאותה סיבה - השכר אסימפטוטי. למי שמתחיל ומרוויח 15-20 אפשר בקלות להעלות שכר. מי שנמצא ברמות השכר הגבוהות כבר אין כלכך לאן להעלות.

כמו כן הרבה יותר סביר למצוא את עצמך ברשימת המקוצצים כשמתבצע מהלך כזה.
באמת?
נשמע לי מוזר. דוקא כשמקצצים הרבה פעמים מפטרים צעירים/אנשים פחות "חזקים".
חברה שבמתקופת משבר מפטרת את העובדים החזקים כנראה שלא תשרוד את המשבר.

לעובדי הייטק עם כישורים מעל הממוצע שמוכנים לספוג יותר עבודה שחורה וירידה בשכר כנראה יש סיכוי טוב לעבוד גם עד גיל 60
עובד עם כישורים קצת מעל הממוצע יכול לעבוד גם הרבה מעבר לגיל 60, בלי לספוג עבודה שחורה וירידה בשכר. (מהכרות אישית עם אנשים).
אבל זה ממש לא טרוויאלי לשמור על מוטיווציה במשך שנים
אם אתה עוסק במשהו שמעניין אותך אין בעיה לשמור על מוטיוציה. נכון שאם אין מוטיבציה יהיה הרבה יותר קשה למצוא עבודה ולהצליח בה.
כשאתה רואה את ההידרדרות באיכות העבודות שנותנים לך ובשכר
לא מסכים בכלל שיש התדרדרות באיכות העבודה שתקבל או בשכר.
ובמקביל לראות דרדקים כמעט חצי מהגיל שלך עושים עבודה הרבה יותר מעניינת בתנאים טובים יותר
מהנסיון שלי, דוקא העובדים עם הנסיון הרב יותר הם אלו שמקבלים את הדברים המעניינים יותר ואת התנאים הטובים יותר.
ובמקרים רבים אחד מהם גם מנהל אותך.
את התלונה הזאת באמת שאני לא מבין.
לא רואה שום בעיה שאדם צעיר ממך ינהל אותך. ניהול ופיתוח זאת עבודה שונה לגמרי.
מכיר לא מעט "מבוגרים" שהיו מנהלים בעברם ואח"כ פשוט נמאס להם מלנהל והם חזרו לתפקידי פיתוח רגילים, או לחלופין "מבוגרים" שמעולם לא ניהלו כי זה לא עניין אותם.

את התלונה הזאת באמת שאני לא מבין.
לא רואה שום בעיה שאדם צעיר ממך ינהל אותך. ניהול ופיתוח זאת עבודה שונה לגמרי.
מכיר לא מעט "מבוגרים" שהיו מנהלים בעברם ואח"כ פשוט נמאס להם מלנהל והם חזרו לתפקידי פיתוח רגילים, או לחלופין "מבוגרים" שמעולם לא ניהלו כי זה לא עניין אותם.
+1
גם אותי ממש לא מעניין אם המנהל שלי צעיר ממני.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
edangz שאלה לגבי ההעברה הבנקאית בIB שוק ההון 7
D שאלה לגבי הכנסה מדיבידנדים שוק ההון 79
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M שאלה תיאורטית לגבי סחר חליפין מיסים 3
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
T שאלה לגבי מיסוי על רבע מדירה מיסים 3
חצי פנסיון שאלה לגבי הזנת רווחים מהבורסה בטופס 135 מיסים 5
N שאלה לגבי קרנות סל - השקעה ראשונה שוק ההון 2
D שאלה לגבי טופס 101 אוף טופיק 3
Shekel Hadash שאלה לגבי מיסוי מיסים 8
R שאלה לגבי משיכת כספים מקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
עצמאית שאלה לגבי החלק הסולידי בתיק קרן כספית או אגח ממשלתי כללי? שוק ההון 10
פ שאלה טכנית לגבי לאומי טרייד שוק ההון 1
Shekel Hadash שאלה לגבי הבדלי מיסוי מיסים 39
I שאלה לגבי דוח שנתי 1301 מיסים 2
O שאלה לגבי הרכב נכסי קרן כספית שוק ההון 6
R שאלה לגבי קיזוזי רווח דיבידנדים והפסד ממסחר במניות מיסים 8
C העברת ני"ע מבנק בארץ ל IB שאלה לגבי השכבות שוק ההון 7
Z שאלה לגבי מיסוי עסקים בחו"ל שמקורם בארץ מיסים 16
A שאלה תיאורטית לגבי קרנות נאמנות שוק ההון 8
A שאלה לגבי אג"ח צמוד מדד שוק ההון 64
A שאלה לגבי מיסוי בעקבות מכירת RSU מיסים 2
M שאלה לגבי מס בתיק מניות מיסים 7
H שאלה לגבי איפה לשים פיקדון לשנה שנתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E שאלה לגבי סכום דולרי גדול ומה לעשות איתו שוק ההון 52
Aslan שאלה לגבי שערי מט״ח ומיסוי מכירת ניירות ערך זרים שוק ההון 6
A שאלה לגבי הגשת דוחות ובקשה להמלצה מיסים 23
O שאלה לגבי חישוב הרווח מאג"ח treasury bill שוק ההון 1
N שאלה לגבי דוח פעילות שנתי בInteractive - לטובת דוח שנתי למס הכנסה מיסים 5
K שאלה לגבי מסלול השקעות עוקב מדדים ← קרנות חוץ לעומת קרנות שקליות שוק ההון 18
A שאלה לגבי קרן נאמנות (או קרן סל) סנטטית שוק ההון 12
O שאלה לגבי מס מחושב בנייר ערך בארה"ב שוק ההון 2
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
A שאלה לגבי תמהיל משכנתא -- אוקטובר 2022 נדל"ן 11
Shnizelia יש בעלי Google Pixel בקהל? יש לי שאלה לגבי ה-Voice Recorder פוסטים מאיכות נמוכה 5
ל שאלה לגבי קרן מחכה S&P שוק ההון 2
D שאלה לגבי קניית דירה ללא חנייה נדל"ן 14
W שאלה לגבי wecheck נדל"ן 10
A שאלה לגבי דוחות כספיים שוק ההון 2
S שאלה לגבי גוגל פיננס אוף טופיק 6
H שאלה לגבי תנאי קבלה למחיר למשתכן עקב מצב מסורבל. נדל"ן 17
ד שאלה של מתחיל לגבי איזון בין אג"ח למניות שוק ההון 3
ש שאלה לגבי פקדונות שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה