• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פנסיה מקיפה מיטב דש מסלול s&p500 - חשיפה למדד עודכנה ל 100% [והופחתה שוב ביולי 2021]

לא הבנתי איך חישבת בדיוק אבל אתה טועה
החישוב עצמו נכון. הכל שאלה מה מנסים לחשב :)
@A42 חישב את עלות המס על הפרש התשואה שבין הסנופי (בהנחה של 6.5% שנתי) לבין הערד.
הפרש התשואה הוא כ1.8% והמס הוא רבע מזה כלומר כ0.45%, וכל זה מתייחס רק לחלק של הערד כלומר צריך לכפול את זה ב30%.

הם מה שמעניין הוא רק הפסד הטבת המס? האם בכלל יש באמת הטבת מס כזאת או לא (הרי גם על הפנסיה משלמים בסוף מס במשיכה, ולפעמים יותר ממס רווחי הון)?
כל אלו (ועוד) הן שאלות טובות ש @A42 לא ניסה לענות עליהן בכלל. הוא בסה"כ הציג חישוב (נכון) של העלות בהנחה שההנחות שלו מתקיימות.
ההפסד לפי המספרים בדוגמה שלך הוא 2% בשנה. עם ריבית דה ריבית במשך 30 שנה זה הפסד של כמעט חצי מהכסף שהיית יכול לעשות.
עכשיו את זה למשל בכלל לא הצלחתי להבין. איך הגעת ל2% הפרש בשנה?
כמובן בהנחה שסה"כ החשיפה הכוללת שלך למניות/סנופי נשארת זהה כי:
בסוף אם מסתכלים על כל הכספים שיש כתיק אחד גדול
אז פשוט אפשר לאזן את זה שעכשיו בפנסיה תהיה 70-30 עם יותר חשיפה למניות בקרן השתלמות ובתיק הממוסה

עכשיו את זה למשל בכלל לא הצלחתי להבין. איך הגעת ל2% הפרש בשנה?
טעות שלי. חשבתי שהכוונה שלו היתה להפרש התשואה בין שתי האלטרנטיבות ולא להפרש המיסוי בין תיק רגיל ממוסה לבין פנסיה.

מובן בהנחה שסה"כ החשיפה הכוללת שלך למניות/סנופי נשארת זהה כי:
בעייתי בעיני להסתכל על זה ככה. במקרה של מעבר לתיק ממוסה אגרסיבי יותר, כיצד תבצע איזון במקרה של נפילה גדולה בשוק? הרי לא תוכל למשוך מקרן הפנסיה או לעבור למסלול אגרסיבי יותר.

בעייתי בעיני להסתכל על זה ככה
מסכים איתך שההנחה היא בעייתית, ואישית אני לא ממש מסכים איתה.
אבל זאת ההנחה שלו ולפיה הוא עשה את החישוב.
במקרה של מעבר לתיק ממוסה אגרסיבי יותר, כיצד תבצע איזון במקרה של נפילה גדולה בשוק? הרי לא תוכל למשוך מקרן הפנסיה או לעבור למסלול אגרסיבי יותר.
זאת בעיה אחת.
בעיה אחרת זה מה תעשה אם אתה בתיק של 100% מניות או יותר?
זה גודם לך בעצם לקחת הלוואה כדי להחזיק אג"ח, מה שלא בדיוק יעיל מבחינה כלכלית. שלא לדבר על מצב שבו ניצלת כבר לגמרי את היכולת שלך לקחת הלואות והדבר הזה בעצם מחייב אותך לרדת באחוז הקצאת המניות אל מתחת למה שרצית.

• אהבתי
Reactions: A42
בכל מקרה, אני מרגיש מרומה...

בכל מקרה, אני מרגיש מרומה...
אין ממש על מה. אפילו רשות שוק ההון לא ידעו לקרוא את התקנות של עצמם כמו שצריך ואישרו את המסלולים.

רק משחברות אחרות התלוננו (הם התלוננו שזה מסוכן לא שזה אסור), אז רשות שוק ההון הלכה וחיברה את התקנות מ2016 עם התקנות מ2018 ביחד עם התקנות הכלליות על קופות גמל ושם באמת הסתבר שמה שמפורט זה תקף רק לחלק בלי המיועדות.

אוי לנו אם תקום עכשיו זעקת מחאה או חס וחלילה תביעה כנגד הלמן, מיטב ומגדל. אף חברה בחיים לא תסכים בעתיד לעשות מוצרים לטובת הלקוחות עם דרישות שהגיעו מהלקוחות.

הם מה שמעניין הוא רק הפסד הטבת המס? האם בכלל יש באמת הטבת מס כזאת או לא (הרי גם על הפנסיה משלמים בסוף מס במשיכה, ולפעמים יותר ממס רווחי הון)?
הפרש התשואה בין שתי האלטרנטיבות ולא להפרש המיסוי בין תיק רגיל ממוסה לבין פנסיה.
אני אוסיף ואחדד משהו קטן
צריך לראות מה טווח השנים
בסוף אם אני היום בן 30 ומסתכל 30 שנה קדימה אז אין לי 1 מיליון שקל בצבריה
ואם יש לי אז האופק חיסכון שלי הוא הרבה יותר קצר

כמה הנחות וכיוונים שנכונים לי לפחות (וכנראה לעוד כמה פורשים מוקדמים בפורם הזה, או לפחות לכאלה שבאמת מבינים את השינוי הזה וזה חשוב להם)

1. אני מתכוון לפרוש מוקדם (תחילת/אמצע שנות ה40 שלנו כזוג)
2. תקופת החיסכון העיקרית (מרגע שיש צבירה משמעותית/ מרגע שמסלול הזה יכנס לתוקף) הוא מספר שנים בודדות - אפילו לא 10 שנים
3. מרגע היציאה לפרישה מוקדמת, נניח גיל 42 אז אני מתחיל למשוך מהתיק הפנסיוני, בגיל 60 לדעתי הוא כבר לא יתקיים לפי רוב המודלים או יהיה לו צבירה קטנה מאוד
4. אני לא מושך את הכסף עם מס הכנסה, או עם קצבה מזכה או עם איזה שהוא מנגנון של קנס, אני כן מושך את הכסף עם הרוווחים ונהנה מפתור מלא של מס רווחי הון
5. כל מה שאמורים לשלם על הכסף כמיסוי בקבלת קצבה - לא רלוונטי לי כי לא צופה שאשתמש בזה
6. התיק שלי הוא לא 100 אחוז מניות בשאיפה תמיד ל50-50 (רוב ה50 הוא נדלן ולא אג"ח אבל זה משתנה, הערב הוא כמובן חלק מה50 סולידי), לי פשוט לאזן מבחוץ
7. הבדלי תשואות פחות רלוונטים בהסתכלות שלי, כי אם ארצה יותר תשואה אני יכול לתמיד למנף את התיק הממוסה שלי X2 על סנופי, לא חושב שזה נכון וכו וגם כמובן העלויות הנוספות
8. פנסיה וקרן השתלמות זה כמעט הכלים היחידים שלנו לא לשלם מס רווחי הון מנסה לנצל אותם על תום
בחישוב פרישה שלי שני הכלים האלה מספקים לי כמעט 30 שנה תזרים כספים במשיכה ללא מיסוי כלל, כלומר שאני מחשב את ה4 אחוז זה גם הברוטו וגם הנטו (בגיל 70 זה משתנה אבל אז המיסוי משמעותית יותר נמוך + ניצול נקודות)

אוי לנו אם תקום עכשיו זעקת מחאה או חס וחלילה תביעה כנגד הלמן, מיטב ומגדל.
תנוח דעתך. בהתחשב בתקופות בהן המסלולים האלו היו בחיים, התביעה תיעלם ברגע שהנתבעת תציע לקבל את התביעה ולרשום בחשבון של התובעים את הסכום שהיה בו אם היו משקיעים לפי ההוראות, ולשלשל את ההפרש לכיסן...

נכון להיום יש אופציה טובה יותר למסלול פנסיה SP500 מזה של מיטב דש לאחר השינויים שהם ביצעו?

נכון להיום יש אופציה טובה יותר למסלול פנסיה SP500 מזה של מיטב דש לאחר השינויים שהם ביצעו?
נכון להיום כנראה שאין הבדלים משמעותיים בין מסלולי סנופי בחברות השונות.
יכול להיות שחלקן עוקבות עם קרנות זרות וחלקן עם ישראליות (או אפילו ישירות עם חוזים), אבל אלו לא הבדלים משמעותיים כמו ההבדל שהיה בחשיפה של 100%

יכול להיות שחלקן עוקבות עם קרנות זרות וחלקן עם ישראליות (או אפילו ישירות עם חוזים), אבל אלו לא הבדלים משמעותיים כמו ההבדל שהיה בחשיפה של 100%

תודה, בדיוק צריך לסדר את הנושא בעבודה. עשית לי את החיים קלים :)

הייתי באותה דילמה כמוך עד לא מזמן, של איזה מסלול מחקה מדד עדיף, ובמצב הנוכחי אני פשוט הולך לאיפה שדמי הניהול הכי נמוכים.

אני במסלול עוקב סנופי בהלמן בדמי ניהול של 1.49 ו- 0.05 כרגע עבר למיטב דש.
קיבלתי הצעה ממגדל למסלול עוקב סנופי בדמי ניהול קצת יותר טובים- האם כדאי לעבור ? האם באמת אין הבדל בין החברות?
האם יש סכנה במעבר בין חברה לחברת ביטוח אחרת.? והאם אין שינוי מהותי במסלולי עוקבי סנופי בין חברה לחברה? ולמעשה כולן עכשיו לא ממונפות ביותר מ- 100% על האגח המיועדות כפי שהיה פעם ? @FIYaacov @roneng

במנורה מבטחים מסלול עוקב מדדי חו"ל בתמהיל שכולל לא רק סנופי. החיסרון הוא שלהבנתי יש שיקול דעת מסויים למנהלי הקרן לגבי התמהיל בין המדדים. היתרון הוא שיש חשיפה רחבה יותר.
יתרון בעיני הוא שבמיטב דש נתקלתי עד היום בשירות די רע, לאו דווקא בפנסיה.

האם כדאי לעבור ?
File->Make a copy
אם אתה רוצה לערוך

האם באמת אין הבדל בין החברות? והאם אין שינוי מהותי במסלולי עוקבי סנופי בין חברה לחברה? ולמעשה כולן עכשיו לא ממונפות ביותר מ- 100% על האגח המיועדות כפי שהיה פעם ?
כיום כבר לא אחרי שרשות שוק ההון דרסו ביד גסה את המסלול עם חשיפה של 100% למדד

האם יש סכנה במעבר בין חברה לחברת ביטוח אחרת.?
הותק הביטוחי עובר איתך, אז אין סיכון בהיבט הזה.

אני במסלול עוקב סנופי בהלמן בדמי ניהול של 1.49 ו- 0.05 כרגע עבר למיטב דש.
קיבלתי הצעה ממגדל למסלול עוקב סנופי בדמי ניהול קצת יותר טובים- האם כדאי לעבור ?
מה ההצעה? פתוחה לכולם?

שים לב אליו לאורך תקופת ההתחייבות לתנאים. אני חושב שבקרנות ברירת המחדל ההתחייבות היא ל-10 שנים. אם ההצעה שקיבלת היא לתקופה קצרה יותר, לא בטוח שאחריה תמצא תנאים טובים. במכרז הקרוב (נובמבר?) יש שינויים לרעה ולטובה: לא פחות מ-0.15% מהצבירה, אבל מקסימום 1.00% מההפקדה.

הייתי שמח ונינוח ומרוצה בקופת פנסיה s&p500 של הלמן - וכשהעבירו את כולם למיטב דש החלטתי להישאר.

סוף סוף מצאתי דרך להיכנס למערכת של מיטב דש ( זאת לא מערכת הרגילה שלהם, יש לינק מיוחד למתניידי הלמן)
אבל אני רואה משהו לא ברור כאן : בשיערוך לתאריך 30.5.21 בהלמן הקופה שלי הייתה xxx.yz שקלים
ובנתונים של המערכת החדשה במיטב רשום נכון ליום השיערוך 30.6.21 הסכום כולל הרווחים הוא : xxx.yz שקלים

זה נראה שהם עידכנו את תאריך השיערוך אבל לא עידכנו את תשואת סנופי שבחודש הזה עשה 2.2% ???

נערך לאחרונה ב:
התשואה והצבירה אצלם במערכת נכונה, יכול לברר בטלפון אם אין לך סבלנות אבל זה סיוט של המתנה.
באתר יש בעיה מניח שיתוקן מתישהו אבל כרגע זה לא מעודכן למרות שכתוב

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
דור דורים [סקר] מיטב דש פנסיה מקיפה מסלול מנייתי פאסיבי חו"ל צרכנות פיננסית 35
D פנסיה מקיפה מיטב דש מסלול פאסיבי ומסלול מניות צרכנות פיננסית 6
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S העברת כספי פיצויים לקופת גמל והמשך הפקדות תגמולים לקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
AbuNafha פנסיה מקיפה VS פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
אוהד יהודה דמי ניהול בקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
V מספר הצעות שקיבלתי לקרן פנסיה מקיפה ומשלימה - אשמח לדעתכם לפני שאני בוחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Trevor ניוד קופות גמל לקרן פנסיה מקיפה - חישוב תקרה/מקום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D דמי ניהול עדיפים לטווח הארוך עבור פנסיה מקיפה ומשלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M קופת גמל ותיקה - ג'וקר שמאפשר לעקוף את תקרת ההפקדה לקרן פנסיה מקיפה ולהצטייד במלא אגח מיועדות ופנסיה פטורה ממס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
tomer111 מסלול עוקב מדד מניות עולמי פאסיבי קרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
F פנסיה מקיפה או ביטוח מנהלים? מבולבל לגמרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
א פנסיה מקיפה + כללית במיטב ד"ש - מסלול S&P 500 צרכנות פיננסית 5
מ קרן פנסיה מקיפה מחקה מדד Sַ&P500 - בשורה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 680
1 הלמן אלדובי | פנסיה מקיפה מחקה מדד צרכנות פיננסית 11
avi90 עלות ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 15
נ קרן פנסיה מקיפה- התאמת מסלול לצרכים צרכנות פיננסית 20
ק חלוקה אופטימלית בין פנסיה מקיפה ומשלימה צרכנות פיננסית 3
R ייקור עלויות נכות ושאירים בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 0
A דמי ניהול vs קרנות מחקות מדדי חו"ל בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 11
י חלוקת הפקדות בין קרן פנסיה מקיפה למשלימה צרכנות פיננסית 7
D מתלבט בין מסלולי פנסיה מקיפה וכללית, גמל והשתלמות‎ צרכנות פיננסית 24
D קרן פנסיה מקיפה + קרן פנסיה כללית שוק ההון 41
itamaratz קרן פנסיה מקיפה למול ביטוח מנהלים (לפני 2103) צרכנות פיננסית 6
ס פנסיה כללית או פנסיה מקיפה? צרכנות פיננסית 16
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U צפייה בשוטף חלק הפיצויים בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
L תושבי חוץ, פנסיה, IRA ופטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T ניוד פנסיה ועמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O משיכת פנסיה מחו"ל לקופה בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M תשואות נמוכות במסלול מחקה S&P בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A איך הקרן פנסיה ממוסה בפרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A פנסיה ממבטחים הישנה: פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A אני מקבל פנסיה ממגדל החל ממרץ 2023 והפנסיה לא עודכנה מאז למרות שהמדד עלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ מה קורה לתשואות קיימות כשמחליפים מסלול פנסיה/קה"ש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה