• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פנסיה מקיפה + כללית במיטב ד"ש - מסלול S&P 500

אלעד.ג

משתמש רשום
דירוג
1
היי,

רוצה להתייעץ לגבי הפנסיה מקיפה והביטוח מנהלים שלי והאם כדאי לעבור לפנסיה המקיפה והכללית של מיטב ד"ש.
נוסח ההודעה ממיטב ד"ש (בנינג'ה פיננסית):

"נינג'ות יקרות
עקב הביקוש הגבוה , מחקה מדד s&p עכשיו גם בקרן הפנסיה שלנו במיטב דש
המסלול קיים בקרן המקיפה וגם בקרן הכללית (ניתן לבטח עד שכר של 40k) - פיתרון מעולה ואיכותי לביטוחי מנהלים בדמי ניהול מוגזמים
לרגל ההשקה דמי ניהול מיוחדים של 0.05% מהצבירה + 1.49% מההפקדה
*דמי הניהול למצטרפים חדשים בלבד עד תאריך 25/02/21
בקרוב הפתעות נוספות "

אני גם הבנתי מחבר הוא הצליח להשיג 1% על ההפקדה במקום 1.5%.

טוב אז ככה, אני בשנות ה30 המוקדמות ואני עובר את הסכום שאפשר להפקיד לפנסיה המקיפה ויש לי פנסיה וביטוח מנהלים:
1. פנסיה בהפניקס (מופקד עד המקסימום) במסלול מניות חו"ל שהיום זה מושקע ב-S&P500 להבנתי.
דמי ניהול: 1.5% להפקדה ו-0.15% על החיסכון.
2. ביטוח מנהלים במגדל במסלול מניות, דמי ניהול 1.5-1.8% הפקדה (יש סכום מסוים שלא לוקחים יותר ממנו, אני חושב 30 ש"ח) ומהחיסכון 0.5% ועוד 0.16% ניהול השקעות (אין לי מושג מה זה ככה מופיע במגדל), רכשתי גם ביטוח חיים על סך 300,000 (האמת שלא יודע אם צריך) ועוד איזה שקר למחלות מסוכנות (לא עובר את ה100 שקל הביטוח חיים והמחלות מסוכנות אם אני זוכר נכון).

עכשיו כמה שאלות:
1. האם כדאי להעביר את הפנסיה המקיפה ואת הביטוח מנהלים למיטב ד"ש (נשמע שהדמי ניהול טובים יותר והמסלול מתאים לי)? האם יש איזה קאטצ'?
2. האם הם יכולים להעלות כעבור זמן מסוים את הדמי ניהול?
3. נראה שיש אפשרות לבטח גם את הסכום שהולך לפנסיה הכללית שלא ראיתי במקום אחר (אני מניח שקשור לאכ"ע), מה דעתכם?
4. בלי קשר למעבר לפנסיה, הבנתי שכדאי שהתגמולים יעברו לקרן פנסיה המקיפה עד התקרה ואת הפיצויים כדאי להעביר לפנסיה הכללית / ב.מנהלים זה נכון? כדי שיבוטח כל השכר...

תודה מראש.

דבר ראשון, בפורום פה אין ייעוץ או המלצות.
1. כאמור, לא המקום לייעוץ. אציין פיצ׳ר נוסף שיש בקרן הפנסיה של מיטב דש (וקיים גם במסלול של הלמן, שהתחילו איתו): המסלול ממונף ל-100 אחוז מניות (בקרנות אחרות יש חלק באג"ח מיועדות וחלק אחר במסלול המנייתי, פה באג"ח המיועדות משמשות לביטחונות כך ש100 אחוז מהכסף חשוף לsp500). אתה מוזמן לקרוא על זה בשרשור(ים) הקיים בפורום.
2. בכל מעבר מתחייבים לכמה שנות דמי ניהול קבועים (נראה לי 4). אם מדובר בתנאי ברירת מחדל (אאל"ט זה התנאים שמיטב מציעים בקרן ברירת מחדל) הזמן ארוך יותר (נראה לי 7). יש לציין שהמצב שמעלים לך, כעת השוק תחרותי אז ניתן לעבור למקום אחר.
3. בעיקרון זה קיים בכל מקום, ואפשר ברמות שונות. שים לב שהביטוח טיפה שונה מביטוח מנהלים (עיסוקי/לא עיסוקי וכדומה, אם זה מפריע לך יש גם השלמה לעיסוקי על ידי מטרייה ביטוחית). הייתרון של מיטב שבקרן הכללית קיים מסלול sp500 שלא קיים במקומות אחרים (כמו הלמן)
4. יש אפשרות כזו. שים לב שיש לה גם משמעות של שחרור מכספי פיצויים שאתה לא מקבל, אבל זה ממקסם את ביטוח אובדן כושר עבודה. האפשרות גם מוגבלת ביטוחית ב3 פעמים השכר הממוצע במשק (כ-31 אלף), הפקדה לקרן פנסיה מקיפה גם מוגבלת בסכום (אם מפרישים 6.5 אחוזים מעסיק ו6 אחוזים עובד זה בערך 34)

נערך לאחרונה ב:
תודה על התגובה,
לא מצליח לערוך את ההודעה המקורית - עדי להעיף את המילה התייעצות, רוצה להבין יותר אם הביטוח מנהלים הזה שווה משהו.
יותר מבקש להבין אם הדמי ניהול בביטוח מנהלים שיש לי הם גרועים לעומת הקרן פנסיה הכללית של המיטב ד"ש?

לגבי נקודה 4: מה זה אומר "שים לב שיש לה גם משמעות של שחרור מכספי פיצויים שאתה לא מקבל"?

מישהו יכול לתת דעה על זה שביטוח מנהלים (אחרי 2013) לא משתתף באיזון אקטוארי?
זה משהו שצריך לקחת בחשבון? או בטל בשישים?

1. אני הייתי מעביר מביטוח המנהלים לפנסיה + מטריה. לא ממליץ ולא מייעץ.

2. באחת מהקרנות ברירת מחדל 10 שנים גם ללא הפקדות, בקרנות אחרות 5 שנים כל עוד אתה ממשיך להפקיד ולא משנה מסלול.

3. ברור, בפנסיה הכללית אפשר לבחור את אותם הביטוחים כמו במקיפה.

4. לא מבין מה אתה מרוויח בזה, אתה יכול להשאיר את החלוקה הרגילה ולבחור מסלול ביטוחי + מטריה גם במקיפה וגם בכללית.

@nirr
לפי מה שהבנתי התקרה של 3 פעמים שמ"ב היא נפרדת לקרן המקיפה ולקרן המשלימה, נכון?

אני מצטער, משום מה חשבתי שב4 אלעד מתלבט על קופת גמל לפיצויים (ולהשאיר את הביטוח של הקרן המקיפה) - איכשהו כשהוא אמר פיצול תגמולים ופיצויים זה קפץ לי לראש ולא שמתי לב למה שהוא בת׳כלס כותב :) . אין לי מושג לגבי פיצול תגמולים ופיצויים והפקדת פיצויים בקרן פנסיה כללית - סליחה על הבלבול מקודם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D קרן פנסיה מקיפה + קרן פנסיה כללית שוק ההון 41
ס פנסיה כללית או פנסיה מקיפה? צרכנות פיננסית 16
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S העברת כספי פיצויים לקופת גמל והמשך הפקדות תגמולים לקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
AbuNafha פנסיה מקיפה VS פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
אוהד יהודה דמי ניהול בקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
V מספר הצעות שקיבלתי לקרן פנסיה מקיפה ומשלימה - אשמח לדעתכם לפני שאני בוחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Trevor ניוד קופות גמל לקרן פנסיה מקיפה - חישוב תקרה/מקום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D דמי ניהול עדיפים לטווח הארוך עבור פנסיה מקיפה ומשלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M קופת גמל ותיקה - ג'וקר שמאפשר לעקוף את תקרת ההפקדה לקרן פנסיה מקיפה ולהצטייד במלא אגח מיועדות ופנסיה פטורה ממס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
tomer111 מסלול עוקב מדד מניות עולמי פאסיבי קרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
F פנסיה מקיפה או ביטוח מנהלים? מבולבל לגמרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
D פנסיה מקיפה מיטב דש מסלול s&p500 - חשיפה למדד עודכנה ל 100% [והופחתה שוב ביולי 2021] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 291
מ קרן פנסיה מקיפה מחקה מדד Sַ&P500 - בשורה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 680
1 הלמן אלדובי | פנסיה מקיפה מחקה מדד צרכנות פיננסית 11
avi90 עלות ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 15
נ קרן פנסיה מקיפה- התאמת מסלול לצרכים צרכנות פיננסית 20
ק חלוקה אופטימלית בין פנסיה מקיפה ומשלימה צרכנות פיננסית 3
R ייקור עלויות נכות ושאירים בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 0
A דמי ניהול vs קרנות מחקות מדדי חו"ל בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 11
דור דורים [סקר] מיטב דש פנסיה מקיפה מסלול מנייתי פאסיבי חו"ל צרכנות פיננסית 35
D פנסיה מקיפה מיטב דש מסלול פאסיבי ומסלול מניות צרכנות פיננסית 6
י חלוקת הפקדות בין קרן פנסיה מקיפה למשלימה צרכנות פיננסית 7
D מתלבט בין מסלולי פנסיה מקיפה וכללית, גמל והשתלמות‎ צרכנות פיננסית 24
itamaratz קרן פנסיה מקיפה למול ביטוח מנהלים (לפני 2103) צרכנות פיננסית 6
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U צפייה בשוטף חלק הפיצויים בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
L תושבי חוץ, פנסיה, IRA ופטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T ניוד פנסיה ועמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O משיכת פנסיה מחו"ל לקופה בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M תשואות נמוכות במסלול מחקה S&P בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A איך הקרן פנסיה ממוסה בפרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A פנסיה ממבטחים הישנה: פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A אני מקבל פנסיה ממגדל החל ממרץ 2023 והפנסיה לא עודכנה מאז למרות שהמדד עלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ מה קורה לתשואות קיימות כשמחליפים מסלול פנסיה/קה"ש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה