• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עזרה מבעלי הניסיון

Nobody23

משתמש רשום
דירוג
0
שלום, בן 25, אשמח לשמוע עצות על איך אני יכול להיות קבלן בנייה. הנושא מעניין אותי, אבל מצד שני אני מפחד לקחת הלוואה מוגזמת בגיל הזה כדי להרים את הפרוייקט הראשון. כמו כן, אני מתוסבך על איזה מקצוע ללכת ללמוד. עשיתי מכינה להנדסה כדי ללמוד הנדסת בניין אך לצערי לא התקבלתי. אני צריך להחליט אם לחזור על המכינה או שאני בכלל מבזבז את הזמן שלי. הבנתי שבהייטק הכסף מעולה- אז לאחרונה אמרתי לעצמי אולי כדאי בכלל ללמוד מדמח במכללה ולחסוך כסף טוב כמה שנים, ואז בעזרת השם להגשים את החלום של חברת בנייה משגשגת. מה דעתכם? אני מבולבל ואין לי זמן להיות מבולבל, אז אודה מראש למייעצים. אם יש כאן אנשים מתחום הבנייה יעזור מאוד. הבנתי שבארץ מאוד קשה להתעשר כביכול מהתחום, אשמח לשמוע את דעתכם. תודה.

מבין השורות ניתן להבין שמעניין אותך להתעשר, לא משנה באיזה מקצוע...
אתה מוכן להתעשר אבל לעבוד בתחום שלא מעניין אותך?
לדעתי צעד ראשון זה להבין מה מעניין אותך לעשות כל יום? במה אתה טוב?

חשוב לי להתעשר, כן. אני כן נמשך לתחום הנדלן, עם זאת חושב שכדאי שיהיה לי תואר שיניב כסף טוב כדי להגשים את שאיפותיי בתחום הנדלן. אם אלמד מדעי המחשב במכללה, זה יהיה רעיון טוב? או שכדאי לי לעשות שוב מכינה להנדסה כדי להיות מהנדס בניין? אשמח לעצות כי נמאס לי להתלבט כול הזמן, כבר לא ילד וזה פתטי

בקרב הציבור יש לפעמים בלבול של המושגים בתחום הנדל"ן - קבלן ביצוע, יזם, חברת ניהול וכו'.
תוכל להסביר למה אתה מתכוון כשאתה אומר שאתה רוצה להיות קבלן? איך אתה מדמיין את סדר היום שלך?

ואז בעזרת השם להגשים את החלום של חברת בנייה משגשגת.
צריך הרבה אורך רוח, עבודה קשה, ניסיון, מזל ולפעמים גם הרבה הפסדים עד שהופכים חברה למשגשגת. מעט מאוד חברות מצליחות לשגשג מתחילת דרכן, חלקן הגדול לא ישגשגו לעולם וחלקן יסיימו את דרכן בהפסדים כבדים.

אולי אתה מכיר קבלן שתוכל לדבר איתו ולהתייעץ? או מכיר מישהו שמכיר קבלן ויוכל לסדר לך פגישה?

בקרב הציבור יש לפעמים בלבול של המושגים בתחום הנדל"ן - קבלן ביצוע, יזם, חברת ניהול וכו'.
תוכל להסביר למה אתה מתכוון כשאתה אומר שאתה רוצה להיות קבלן? איך אתה מדמיין את סדר היום שלך?

צריך הרבה אורך רוח, עבודה קשה, ניסיון, מזל ולפעמים גם הרבה הפסדים עד שהופכים חברה למשגשגת. מעט מאוד חברות מצליחות לשגשג מתחילת דרכן, חלקן הגדול לא ישגשגו לעולם וחלקן יסיימו את דרכן בהפסדים כבדים.
מקים צוות, מרים פרוייקטים, מוכר, חוזר חלילה.וזה ככה רק בישראל? או שבכול מקום קשה להתעשר מהתחום?

מקים צוות, מרים פרוייקטים, מוכר, חוזר חלילה.וזה ככה רק בישראל? או שבכול מקום קשה להתעשר מהתחום?
אם אתה קונה ומוכר , אתה יזם.
פיספסת את השלב בו אתה קונה את הקרקע. בבניין קטן יש 10 יחידות לפחות , ומחיר קרקע ליחידה בישראל מתחיל בכמה מאות אלפי שקלים בפריפריה הרחוקה.
אז כדי ליזום פרוייקט כזה אתה צריך הון של כמה מיליונים . ואם יש לך הון כזה ואתה רוצה ליזום, למה ללמוד הנדסה ? תביא קבלן שמתמחה בזה ותרים את הפרוייקט.

אם מחר בבוקר תסיים לימודי הנדסה , זה לא יקרב אותך לאותו יעד של הקמת חברה יזמית. כן , זה יתן רקע שעוזר אבל לא מעבר לזה.

מקים צוות, מרים פרוייקטים, מוכר, חוזר חלילה.
תיארת ברבע משפט תהליך של שנים שכולל בתוכו הרבה מאוד פעילות.
החל באיתור קרקע, התמודדות במכרז, גיוס המימון, קבלת היתרי בנייה, עבודה עם קבלני ביצוע, שיווק הפרויקט - אלו רק חלק ממכלול הדברים שיזם צריך לעשות כדי להשלים פרויקט אחד.
היזם לוקח על עצמו לא מעט סיכון, כי אם טעה בתמחור שבו יצליח למכור את הנכסים ולפיו התמודד במכרז, הוא ייכנס לבעיות תזרימיות. אם הוא לא יודע לדחוף את ועדות הבניה, הוא יגלה שגילחו לו רבע מיחידות הדיור, או שהוא מחוייב בעלות פיתוח של פארקים ושטחים ציבוריים כתנאי לבניה. אם הוא לא יודע להתנהל עם קבלני ביצוע הוא ימצא את עצמו עם פרויקט שמתארך בשנים לעומת התכנון, עם עלויות בנייה גבוהות יותר ועם תלונות מדיירים על ליקויי בנייה.
ואני בטוח שיש עוד אלף ואחד סיכונים וקשיים שאני לא מכיר.

וזה ככה רק בישראל? או שבכול מקום קשה להתעשר מהתחום?
לא יודע. אני מכיר את הסטטיסטיקות לגבי ישראל, שהרוב הגדול של העסקים שמוקמים לא מצליחים להיות רווחיים, ונסגרים בסופו של דבר. אולי במדינות שונות זה קל יותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
דניאל פינקלברג ממש רוצה להתחיל להשקיע באמצעות IB, אעריך עזרה מבעלי חשבון שם שוק ההון 20
ל עזרה מול המנהל אוף טופיק 5
מ עזרה בדו"ח שנתי מיסים 15
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
D עזרה בתביעת אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M עזרה בטופס 5329 מיסים 3
E צריך עזרה חברים, מי מקבל מאקסלנס טרייד שליח עם שוקולד יוקרתי ממקס ברנר לחג הפסח ? אוף טופיק 10
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
S עזרה למשפחה - סמים אוף טופיק 38
tomchoook עזרה לחבר במינוס צרכנות פיננסית 4
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
A עזרה בהבנת עסקה מתמשכת נדל"ן 14
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
S Apple ID מכשירי אפל - עזרה פוסטים מאיכות נמוכה 2
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
D1Ohadi עזרה למשקיע פסיבי במצוקה מיסים 14
S עזרה בבחירת ברוקר במעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G עזרה בנושא פינוי בינוי ותוכנית מתאר נדל"ן 0
כ עזרה במשמעות הנסח טאבו תאור דירה: אולם נדל"ן 5
א עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
S עזרה בהשקעה לטווח ארוך? שוק ההון 4
Marcus Aurelius עזרה בפיענוח אג"ח מסויים שוק ההון 9
י עזרה בנוגע לפתיחת חשבון מסחר אמריקאי למשקיע פסיבי שוק ההון 12
R טופס 1322 עזרה בהשלמת חישוב הפסדים להעברה מיסים 2
Y עזרה בהבנת גרף portfolio performance בIB שוק ההון 0
O עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
M טריפל סיבים - עזרה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
tomchoook עזרה במילוי טופס 1322 מיסים 16
tomchoook עזרה בחישוב מס על הכנסה משכ״ד נדל"ן 7
I עזרה במילוי 1322 מיסים 2
Michel מחפש עזרה בענייני רישום בטאבו ובטבלת איחוד וחלוקה. נדל"ן 0
I עזרה באסטרטגיה נדל"ן 17
H עזרה במציאת קרן השתלמות פאסיבית מדדי חו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L עזרה - מציאת שער קניה בפלטפורמות פוסטים מאיכות נמוכה 5
E עזרה במציאת תבע באלפי מנשה נדל"ן 4
V עזרה עם מוצר בקניה מאמזון צרכנות פיננסית 8
B עזרה בהלוואה צרכנות פיננסית 16
ב עזרה בהשוואת תשואות שוק ההון 1
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
A עזרה בקשר לדירה להשקעה נדל"ן 54
N טופס 134 עזרה במילוי חלק של ק"ה מיסים 32
יבגני_ל עזרה עם טופס 161א פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עזרה בנושא תיאום מס מיסים 2
Level מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג שוק ההון 2
A צריך קצת עזרה בלהבין את אופציות ההשקעה בבלנדר צרכנות פיננסית 2

נושאים דומים

Back
למעלה