• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עזרה בבניית תיק לזוג המתחיל

alon84

משתמש רשום
דירוג
2
רקע עלינו: זוג + 2 (אמצע שנות השלושים)

פתחנו חשבון בפסגות עבור החלק הממוסה וגם העברנו את הקרן השתלמות והקופת גמל ל-IRA בהלמן אלדובי.
ברצוננו ללכת כמה שיותר לפי חוכמת ההמונים שלדעתנו זאת הדרך הבטוחה והטובה ביותר וזאת לאחר שקראנו את פוסטים באתר של הסולידית ופוסטים בפורום כאן כמובן.
בחלק הלא ממוסה (אני לא מתייחס כרגע לקרן הפנסיה מכיוון שזה כרגע באלטשולר שחם במסלול מנייתי ואנחנו עדיין לא בשלים להעביר חלק מהכספים שם לקופת הגמל).

אנחנו סה״כ חושבים לעשות את אותה החלוקה בחלק הממוסה והלא ממוסה, עם אולי נטייה להיות יותר שמרניים בחלק הממוסה.

ולכן רצינו לשאול מספר שאלות:
א. חושבים להשקיע בעיקר באחת מ-4 האופציות הבאות, אבל לא לגמרי בטוחים לגבי ההבדלים למרות שקראנו את ״מייק, המשקיע המתחיל שמבולבל מכמות האפשרויות״ (אנחנו מדברים כרגע על ברוקר ישראלי - פסגות).
  1. VHVE + VFEA של וונגארד עם דמי ניהול 0.13% (ביחס של 1:9 לטובת VHVE)
  2. VWRA של וונגארד עם דמי ניהול 0.22%
  3. EIMI + IWDA של בלאקרוק עם דמי ניהול של 0.2% (ביחס של 1:9 לטובת IWDA)
  4. לבין השקעה בקרנות הישראליות השקליות של בלאקרוק בצורה הבאה:
    • ~ 60% - S&P500, מס’ נייר 1159250 (דמי ניהול: 0.07%)
    • ~25% -MSCI Europe, מספר נייר: 1159094 (דמי ניהול: 0.12%)
    • ~15% -MSCI Emerging, מס’ נייר: 1159169 (דמי ניהול: 0.18%)
ב. לפי הבנתנו אחד החסרונות הגדולים של סעיפים 1-3 בסעיף א׳ זה שכאן צריך לעשות גם המרת מט״ח וזאת פעולה שהיא יחסית יקרה בברוקר ישראלי.
ג. האם יש עוד אפשרויות פופולריות של ETF-ים שכדאי לנו לחשוב עליהן?
ד. האם אולי כדאי לעשות חלוקה שונה בין החלק הממוסה לחלק הלא ממוסה?
ה. אולי כדאי חלק מהכסף להשקיע באג״ח? במידה וכן:
  1. באיזה אג״חים כדאי? (נראה לי שכדאי לפחות 2)
  2. באיזה יחס בחלק הממוסה ובאיזה יחס בחלק הלא ממוסה?

נשמח לכל פיסת עזרה, רגע לפני שאנחנו משקיעים.

בתודה מראש :)

חושבים להשקיע בעיקר באחת מ-4 האופציות הבאות, אבל לא לגמרי בטוחים לגבי ההבדלים למרות שקראנו את ״מייק, המשקיע המתחיל שמבולבל מכמות האפשרויות״ (אנחנו מדברים כרגע על ברוקר ישראלי - פסגות).
  1. VHVE + VFEA של וונגארד עם דמי ניהול 0.13% (ביחס של 1:9 לטובת VHVE)
  2. VWRA של וונגארד עם דמי ניהול 0.22%
  3. EIMI + IWDA של בלאקרוק עם דמי ניהול של 0.2% (ביחס של 1:9 לטובת IWDA)
  4. לבין השקעה בקרנות הישראליות השקליות של בלאקרוק בצורה הבאה:
    • ~ 60% - S&P500, מס’ נייר 1159250 (דמי ניהול: 0.07%)
    • ~25% -MSCI Europe, מספר נייר: 1159094 (דמי ניהול: 0.12%)
    • ~15% -MSCI Emerging, מס’ נייר: 1159169 (דמי ניהול: 0.18%)
האופציה החמישית והחמה מהתנור

האם יש עוד אפשרויות פופולריות של ETF-ים שכדאי לנו לחשוב עליהן?

מייק ניעור מתרדמת וגילה רק לפני כמה ימים קרן שקלית עולמית שדמי הניהול שלה ירדו בחדות. היא מסתמנת כאופציה הטובה ביותר לרוב המשקיעים.

כמובן, לא ממליץ ולא מייעץ.

1. למה האופציה הזאת יותר טובה מהאחרות שהעלתי שם?
2. האופציה הזאת מכסה את כל השוק כמו אופציה 1,3,4?
הנייר המדובר היה בדמי ניהול 0.6 מה שהיה ממש לא משתלם וגרם להעדיף את השילוב של 3 קרנות.
תקרא את כל השרשור המדובר זה יענה לך על כל השאלות.
בגדול, כן זה עוקב אחרי כל העולם.

למה האופציה הזאת יותר טובה מהאחרות שהעלתי שם?
התכוונתי שזו אופציה נוספת שנהיינה רלוונטית לאחרונה למי שמעוניין לרכוש קרן מחקה מדד עולמי (די דומה ל VWRA) אך נסחרת בשקלים. ממליץ לקרוא את השרשור אליו הפנתי. מניח שהיא תתווסף לפוסט המעולה של @OnTheVerge על מייק המשקיע התחיל. האופציות שהעלתם + האופציה החדשה SSAC שנסחרת בשקלים, כולן נותנות בגדול כיסוי עולמי.
לי באופן אישי יש העדפה לקרן אחת לכן מחזיק VWRA וגם לא אכפת לי מעמלות מט"ח (חשבון בIB). אבל האופציה השקלית החדשה של בלאקרוק היא אלטרנטיבה מצויינת אם לא הייתי רוצה להתעסק בהמרות.
כל זה לא המלצה כמובן.

התכוונתי שזו אופציה נוספת שנהיינה רלוונטית לאחרונה למי שמעוניין לרכוש קרן מחקה מדד עולמי (די דומה ל VWRA) אך נסחרת בשקלים. ממליץ לקרוא את השרשור אליו הפנתי. מניח שהיא תתווסף לפוסט המעולה של @OnTheVerge על מייק המשקיע התחיל. האופציות שהעלתם + האופציה החדשה SSAC שנסחרת בשקלים, כולן נותנות בגדול כיסוי עולמי.
לי באופן אישי יש העדפה לקרן אחת לכן מחזיק VWRA וגם לא אכפת לי מעמלות מט"ח (חשבון בIB). אבל האופציה השקלית החדשה של בלאקרוק היא אלטרנטיבה מצויינת אם לא הייתי רוצה להתעסק בהמרות.
כל זה לא המלצה כמובן.

תודה על התגובה.
רציתי להרחיב ולשאול:
1. מה ההבדל בין VWRA לבין ACWI? כלומר למה יש המעדיפים האחד על פני השני? מה היתרונות של ונגארד לעומת בלאקרוק?
2. האם יש המלצות כלשהן על אג״חים שיש לגביהם הסכמה רחבה/פופולריים?

מה ההבדל בין VWRA לבין ACWI? כלומר למה יש המעדיפים האחד על פני השני? מה היתרונות של ונגארד לעומת בלאקרוק?
אין ממש סיבה טובה להעדיף VWRA על האופציה השניה (שרק לאחרונה נהייתה רלוונטית עם הורדת דמי הניהול ל0.2) שוב, זה מדובר בשרשור.
האם יש המלצות כלשהן על אג״חים שיש לגביהם הסכמה רחבה/פופולריים?
התשובה היא לא. משקיעים שונים מחזיקים אג"חים שונים מאוד למטרות שונות מאוד. יש המון סוגים של אג"חים, בשלל מטבעות, בשלל מח"מים, בשלל דירוגים. קונצרנים או ממשלתיים או שילוב של השניים, צמודים או לא צמודים, אמריקאים, גלובליים, ישראליים וכו'. הגיוני להגדיר מטרה לאג"ח לפני שקונים ממנו (אם בכלל).

קראתי את כל ההתכתבויות של השרשור החדש (האופציה החמישית), ובאמת נראה שהדבר הכי נכון מבחינתי יהיה בחלק הלא ממוסה יהיה לעבור לנייר מספר 1159235 (SSAC).

אני עדיין מנסה להבין:
1. למה אנשים מעדיפים את וונגארד (VWRA) על פני בלאקרוק (SSAC)?
2. האם כדאי לפתוח חשבון ב-IB להשקיע ב-VWRA או שעדיף להשאר כבר עם החשבון שפתחתי בפסגות (ריק כרגע) ולהשקיע בקרן השקלית של בלאקרוק SSAC?
3. מה ההבדל בין חשבון IB הישראלי לבין חשבון IB העולמי? למה שתהיה העדפה לחשבון כזה או אחר?

למה אנשים מעדיפים את וונגארד (VWRA) על פני בלאקרוק (SSAC)?
עד כה VWRA (דמי ניהול 0.22%) ניצחה את SSAC בדמי הניהול (שירדו מ0.6% ל0.2%). עכשיו כשהמצב התהפך, אין יתרונות ברורים ל VWRA . בשרשור, בכל זאת הועלו כמה נקודות מעניינות על הקרב הצמוד בין הקרנות ע"י @roneng (בעיקר היתרונות של חברת וואנגרד).
האם כדאי לפתוח חשבון ב-IB להשקיע ב-VWRA או שעדיף להשאר כבר עם החשבון שפתחתי בפסגות (ריק כרגע) ולהשקיע בקרן השקלית של בלאקרוק SSAC?
היתרון היחידי שאמי רואה זה כאן זה מכירה בשכבות ועלויות המרה נמוכות יותר (שלא רלוונטיות אם בחרת קרן בשקלים).
מה ההבדל בין חשבון IB הישראלי לבין חשבון IB העולמי?
חפש בפורום, היו על זה מלא דיונים

למה אנשים מעדיפים את וונגארד (VWRA) על פני בלאקרוק (SSAC)?

בדכ מדובר באנשים עם אזרחות אמריקאית ואם הבנתי נכון, עפ החוק האמריקאי אסור להם להחזיק קרן שהיא לא מתוצרת אמריקה ולכן אין להם ברירה

עריכה- גם וונגראד קרן אירית אז לא רלוונטי מה שרשמתי.

האם כדאי לפתוח חשבון ב-IB להשקיע ב-VWRA או שעדיף להשאר כבר עם החשבון שפתחתי בפסגות (ריק כרגע) ולהשקיע בקרן השקלית של בלאקרוק SSAC?

זה תלוי בגודל התיק
תחשב כמה עמלות יצאו לך בכל אחד מהאפשרויות(כולל המרת מטח באיבי) ותבין אם ההפרש שווה לך את ההתעסקות עם ברוקר אמריקאי(הגשות דוחות מס)

נערך לאחרונה ב:
1. למה אנשים מעדיפים את וונגארד (VWRA) על פני בלאקרוק (SSAC)?
כי SSAC הייתה עולה 0.6% וVWRA עולה 0.2%.
אם ניתן לקנות את SSAC בארץ בIRA ויש לה מספיק נזילות אז הייתי הולך על SSAC. לא ידעתי שהם הורידו דמי ניהול. יש מצב שאתחיל לקנות אותה בIRA שלי במקום CSPX.

2. האם כדאי לפתוח חשבון ב-IB להשקיע ב-VWRA או שעדיף להשאר כבר עם החשבון שפתחתי בפסגות (ריק כרגע) ולהשקיע בקרן השקלית של בלאקרוק SSAC?
המעבר לIB איננו קשור ליכולת של קנייה של נייר מסויים כזה או אחר או אפילו עמלות נמוכות (למרות שזה מאוד חשוב) אלה ליכולת של אופטימיזציית מס שהיא סופר קריטית למשקיע פאסיבי לטווח ארוך

הייתה פה אבולוציה מסויימת. אני משקיע בקרנות איריות כ6 שנים והיו הרבה שינויי בדמי ניהול, השוק התפתח בזמן הזה, ואנגראד התחילו להכנס לנישה הזאת באירופה.
הבעיה הכי גדולה זה ההתלבטות שלכם. כנסו לשוק. אז מקסימום תקנו ETFים טיפה יותר יקרים, תקנו זולים יותר בדרך. אגב, אני על פשטות מוכל לשלם עד 0.15% ולכן הייתי הולך על נייר אחד שעוקב אחרי כל השוק

נערך לאחרונה ב:
בדכ מדובר באנשים עם אזרחות אמריקאית ואם הבנתי נכון, עפ החוק האמריקאי אסור להם להחזיק קרן שהיא לא מתוצרת אמריקה ולכן אין להם ברירה
VWRA הינה קרן אירית צוברת...

כי SSAC הייתה עולה 0.6% וVWRA עולה 0.2%.
אם ניתן לקנות את SSAC בארץ בIRA ויש לה מספיק נזילות אז הייתי הולך על SSAC. לא ידעתי שהם הורידו דמי ניהול. יש מצב שאתחיל לקנות אותה בIRA שלי במקום CSPX.

המעבר לIB איננו קשור ליכולת של קנייה של נייר מסויים כזה או אחר או אפילו עמלות נמוכות (למרות שזה מאוד חשוב) אלה ליכולת של אופטימיזציית מס שהיא סופר קריטית למשקיע פאסיבי לטווח ארוך

הייתה פה אבולוציה מסויימת. אני משקיע בקרנות איריות כ6 שנים והיו הרבה שינויי בדמי ניהול, השוק התפתח בזמן הזה, ואנגראד התחילו להכנס לנישה הזאת באירופה.
הבעיה הכי גדולה זה ההתלבטות שלכם. כנסו לשוק. אז מקסימום תקנו ETFים טיפה יותר יקרים, תקנו זולים יותר בדרך. אגב, אני על פשטות מוכל לשלם עד 0.15% ולכן הייתי הולך על נייר אחד שעוקב אחרי כל השוק

תודה רבה על העזרה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N עזרה בבניית תיק השקעות שוק ההון 0
ר עזרה בבניית תיק השקעות שוק ההון 9
A עזרה בבניית תיק השקעות שוק ההון 10
ג עזרה בבניית תיק השקעות שוק ההון 3
ל עזרה מול המנהל אוף טופיק 5
מ עזרה בדו"ח שנתי מיסים 15
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
D עזרה בתביעת אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M עזרה בטופס 5329 מיסים 3
E צריך עזרה חברים, מי מקבל מאקסלנס טרייד שליח עם שוקולד יוקרתי ממקס ברנר לחג הפסח ? אוף טופיק 10
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
S עזרה למשפחה - סמים אוף טופיק 38
tomchoook עזרה לחבר במינוס צרכנות פיננסית 4
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
A עזרה בהבנת עסקה מתמשכת נדל"ן 14
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
S Apple ID מכשירי אפל - עזרה פוסטים מאיכות נמוכה 2
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13