• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה עושים כשכבר לא משתלם לחסוך?

נולי

משתמש בכיר
דירוג
2,797
בשנתיים - שלוש האחרונות ההכנסות שלנו עלו בצורה ניכרת.
הקלישאה שאומרת שכשההכנסות עולות גם ההוצאות עולות כמובן שתקפה גם כלפינו.
אז באחוזים, אנחנו עדיין חוסכים את אותו הנתח (15% מההכנסות), וכמובן שאבסולוטית הסכום עצמו גדול יותר (פי שתיים).
מצד שני נולי של 2015 הייתה מתפלצת לראות את כמויות הטייקאווי והמוניות ושאר מותרות שנולי 2020 צורכת.

אבל אז אני שואלת את עצמי.. הרי למה אני מרוויחה כל כך הרבה כסף אם לא כדי לאפשר לעצמי להימנע מפעולות בלתי נעימות בעליל כמו בישול ושטיפת כלים, ומגע עם אנשים בתחבורה הציבורית וטיסות עם קונקשן? שלא לדבר על זה ששעות עבודה שלי שווה משמעותית יותר מעלות הזמן שלוקח לבשל ועלות המשלוח, ובטח ובטח מהזמן הנוסף בדרכים עם תחבורה ציבורית.

מסקרן אותי איך אתם מתמודדים עם הסיטואציה הזו.

*לא מעוניינת בפרישה מוקדמת.

מצד שני נולי של 2015 הייתה מתפלצת לראות את כמויות הטייקאווי והמוניות ושאר מותרות שנולי 2020 צורכת.
אם יהיה מיתון, גם נולי 2025 תסתכל על נולי 2020 ותקבל חום... :)
הרי למה אני מרוויחה כל כך הרבה כסף אם לא כדי לאפשר לעצמי להימנע מפעולות בלתי נעימות בעליל כמו בישול ושטיפת כלים,
תכלס, אם את חושבת על זה מבחוץ. הרי אין לזה סוף.
ואחר יגיד לך שהמסקנה שלו זה לא טייק-אוואי אלא עובדת זרה שתגור לידו וגם תפנה את הכלים. (מכיר מקרה כזה).
חושב שכל אחד צריך לדעת מה הגבולות שלו ולנסות לשמור אותם.
כל אחד וסף ה"פינוק" שלו ודברים שהוא מוכן לשלם עליהם, רק תיזהרי לא להתעורר יום אחד ולגלות שהפכת למעושרת :)

לדעתי מדובר כמובן בהחלטה אישית וכל אחד יעשה מה שהוא רוצה עם כספו. לא כל אחד חייב לחקות את הסולידית, מותר לצאת למסעדות, לקחת מוניות ולנסוע לחו״ל (אפילו בלי קונקשן). מה שלדעתי חשוב לקחת מהסולידית זה את המודעות והכוונה - אם את מחליטה לקחת מונית כי החלטת באופן מודע שזה חשוב לך יותר מאשר לחסוך את ה-50 שקלים האלה ואת מבינה את ההשלכות, אז הכל בסדר. הבעיה היא לדעתי עם אנשים שאפילו לא שואלים את עצמם את השאלה הזאת.

מסקרן אותי איך אתם מתמודדים עם הסיטואציה הזו.
אני במצב דומה, בהחלט דורש שינוי מחשבתי ונראה שאת מתמודדת עם זה היטב, בדיוק כמוני הבנת שזמן זה מצרך יקר שלך וששווה לשלם לאחרים על הזמן שלהם מאשר לבזבז יותר משלך. אין לי פתרונות קסם בשבילך ואני מניח שהזמן יעשה את שלו.
הדבר היחיד שאני יכול לעשות זה לזכור: זמן=כסף, כסף תמיד אפשר להשיג עוד ממנו, זמן אי אפשר.
ושטיפת כלים
מדיח?

מדיח יש לי עוד מאז שהייתי מובטלת.
ועדיין, לרוקן לפח שאריות, להכניס למדיח, להוציא, לפזר... לוקח זמן.
אה וואו זה דרגות פינוק גבוהות.
תשמעי החלום שלי זה עובדת משק בית במשרה מלאה, אז יאללה לעבודה!

אין לך ילדים עדיין, הא?
שניים.
ירשו את הכשרון הנדיר שלי להוציא בגד אחד מהארון ע"י ריקון של כל כולו על המיטה, ולהשאיר את כל המגירות של המטבח פתוחות כשמחפשים מזלג.

אני מאוד מאוד מתחברת לשאלה שלך.
והמסקנה שלי דומה...
בהינתן שעושה רושם שהחסכונות שנצברו (פנסיה כולל חסכונות) עונים על מה שצריך בשביל לפרוש במועד שבו רוצים לפרוש עם הסכום אותו רוצים בפרישה, אני לא רואה הגיון בלהמשיך לחסוך על חשבון הזמן או הרצון העכשוויים.

אחד הפוסטים הטובים פה.
את מצליחה לחסוך 15% שזה יפה מאוד. אנחנו רק עכשיו מסיימים לשלם על השיפוץ שעשינו בחלקים במשך שנתיים.
מקווה שעכשיו נצליח לחסוך יותר מ-1000-2000 ש"ח בחודש.

המטרה שלנו היא גם לא פרישה מוקדמת בגיל צעיר, אבל כן להרשות לעצמנו להוריד הילוך בשלב מסויים בחיים.

הגישה שלי היא שאני מכוון להגיע למצב של איזון (כלומר, שאם הייתי פורש הייתי יכול להמשיך לחיות על בסיס תיק ההשקעות) ואז לשמור על מצב של איזון (כלומר, ככל שהתיק ממשיך לגדול, להמשיך להגדיל את ההוצאות בהתאם להעדפות שלי).
זה לא אומר שאני מתכלב כיום כשאני עוד לא במצב של איזון, אבל לא מרשה לעצמי את כל מה שאולי אדם במצבי היה מרשה לעצמו.

הבהרה: אני לא מכוון לפרישה מוקדמת.

הגישה שלי היא שאני מכוון להגיע למצב של איזון
השאלה תוך כמה זמן אתה רוצה להגיע למצב הזה.
אחוז החיסכון שתצטרך הוא שונה אם תרצה להגיע לשם תוך 5 שנים או תוך 30 שנה

אבל אז אני שואלת את עצמי.. הרי למה אני מרוויחה כל כך הרבה כסף אם לא כדי לאפשר לעצמי להימנע מפעולות בלתי נעימות בעליל כמו בישול ושטיפת כלים, ומגע עם אנשים בתחבורה הציבורית וטיסות עם קונקשן? שלא לדבר על זה ששעות עבודה שלי שווה משמעותית יותר מעלות הזמן שלוקח לבשל ועלות המשלוח, ובטח ובטח מהזמן הנוסף בדרכים עם תחבורה ציבורית.
אני בגדול באותה גישה כמוך (רק שאני דוקא נהנה לסוע בתחבצ).
כל עוד את עומדת ביעדים שלך, אין סיבה לא להנות מהכסף שאת מרוויחה?

אז באחוזים, אנחנו עדיין חוסכים את אותו הנתח (15% מההכנסות), וכמובן שאבסולוטית הסכום עצמו גדול יותר (פי שתיים).
15% כולל פנסיה, קהש וכו'?
אם כן זה נשמע לי מאוד נמוך... (לא שופט, סתם מתעניין)

15% כולל פנסיה, קהש וכו'?
נתת לי נקודה למחשבה.
אתה מגדיר אחוז חיסכון גם את הכספים שמופרשים לפנסיה, קופת גמל וקרן השתלמות כחיסכון?
ואתה מגדיר את זה כאחוז מחיסכון למרות שזה לא מהנטו שלך?

נערך לאחרונה ב:
אתה מגדיר אחוז חיסכון גם את הכספים שמופרשים לפנסיה, קופת גמל וקרן השתלמות כחיסכון?
כן.
אלו כספים שלי לכל דבר, שנכנסים לחסכון כל חודש וחודש. נכון שחלקם נזילים יותר וחלקם נזילים פחות, אבל בסופו של דבר כולם שלי ולכולם תיהיה לי גישה בשלב כזה או אחר.
ואתה מגדיר את זה כאחוז מחיסכון למרות שזה לא מהנטו שלך?
מן הסתם אני לא מוסיף את זה למונה ומשאיר במכנה רק את הנטו...
נניח ויש לי משכורת של 10 נטו, שממנה אני חוסך 3 אש"ח בחשבון ממוסה + יש לי הפרשות של 2 אש"ח.
אני לא אומר שאחוז החסכון הוא 5/10 כלומר 50%, אלא מחשב לפי 5/12 כלומר 42%

אני גם בסיטואציה הנ"ל.
בעבר ממש הקטנו את הוצאות למינימום, היום שאפשר להרשות קצת יותר, לחסוך 10 שקלים פחות עושה "שכל"
מה שכן הגישה של ראיית החיים וההתנהלות הכלכלית נשארה אותו הדבר.
דבר נוסף, באמת שכל אחד והשגיונות שלו בנוגע להוצאותיו, לי אולי נראה הזוי מה שאת מוציאה, וההפך, זה לא באמת משנה.
יש להנות גם מהדרך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
E מה עושים ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 271
מ נזק מנזילה לדירה שלי מהשכן למעלה - מה עושים עכשיו נדל"ן 10
מ מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 8
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
מ מה עושים עם לחם יבש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
ש מיטב דש לא מאפשרים להעביר ני״ע אמריקאי ל-IB. מה עושים? שוק ההון 11
ש מנהלת המשרד מנסה לבודד אותי. מה עושים? אוף טופיק 3
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ט מה עושים עם 2.5 מליון כדי לדאוג לעצמך לעתיד? שוק ההון 10
Finfree עושים סדר...משפחה באמצע החיים יומני מסע אישיים 25
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
S ניתוח טכני - איך אתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
C מה הייתם עושים עם שבוע חופשי רק לטפל בבירוקרטיה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
י מה עושים עם הכסף - פיקדון או קרן כספית? שוק ההון 3
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
Lamur יועץ פנסיוני גרוע - מה עושים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
לאץ' מתי ואיך עושים מעבר באסטרטגיית השקעה? שוק ההון 8
ל איך עושים השוואה בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
A ביטול הקצאת אשראי וקרבה למינוס, מה עושים במקרה כזה שאי אפשר להכנס למינוס אך יש תשלום שמכניס למינוס ? צרכנות פיננסית 14
I האם הבנקים עושים שורט על אגחי"ם בשוק ההון בשביל לתת משכנתאות? שוק ההון 10
T האם התיק שלי בעייתי ומה עושים מכאן? שוק ההון 2
מ מה עושים מכאן? יומני מסע אישיים 31
ה איך אתם עושים את זה ? יומני מסע אישיים 40
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
R מעבר לארה"ב עם ויזת L (עם תהליך מיידי של גרין קארד לאחר ההגעה)- מה עושים עם הפנסיה וקרנות ההשתלמות? מיסים 0
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
J העאלת משכורת - איך עושים זאת בצורה נכונה? התפתחות אישית 41
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
M מה אתם עושים עם הגמל להשקעה עם כל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
Maureen קבלת תשלומים ביורו ותשלום לספק ביורו - איך עושים את זה היום? צרכנות פיננסית 7
klayhamn אופציות בנעילה אחרי IPO - מה עושים עם חוסר זמינות למסחר במועד? שוק ההון 11
שם משתמש בעייתי כאשר עושים איזונים בתוך התיק, משלמים מס? שוק ההון 14
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
י מה עושים במקרה שרוצים חופש ארוך? צרכנות פיננסית 8
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
א מה עושים עם מליון וחצי שקלים בפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
stamEhad האם אתם עושים Staking בקריפטו שאתם מחזיקים? השקעות אלטרנטיביות 58
סול פנסיה - איך עושים את זה טכנית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
פ איזון התיק איך עושים את זה פרקטית שוק ההון 6
ש שטח חקלאי - מה עושים עם זה? נדל"ן 2

נושאים דומים

Back
למעלה