• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה עושים במצב אי וודאות ומחירים גבוהים למדדים?

צפי

משתמש רשום
דירוג
1
אהלן,
ה-SPX מתקרב לשיא הקודם לאט לאט ובתור אפיק ההשקעה הראשי שלי וקטר השוק, אני מתלבט לגבי ההמשך.
התחלתי להשקיע לפני כשנה, ולכן התיקון הקודם השאיר בי טראומה מסוימת כשיחד עם ההכרזות הגלובליות על האטה (בין אם נכון ובין אם לא) אני מאמין שעליי לצמצם את החשיפה למניות.
ללא קשר לנבואות כאלה או אחרות, בהנחה והשוק צפוי לדשדש ו\או ליסוג בחודשים הקרובים - מהי אלטרנטיבת ההשקעה הפסיבית בזמן הזה?
חלק גדול מקרנות האג"ח (לפחות לפי מה שאני רואה) מייצרות תשואה שלילית או אפסית כך שמבחינתי מזומן יהיה זהה ועדיף.

מה אתם הייתם עושים?

אפשר עם חיפוש קצר למצוא מספר שרשורים פה בפורום של אנשים ששינו הרכב כמעט בדיוק בתחתית, כך שנעלו לעצמם מקסימום הפסד. עכשיו הם מפסידים תשואה כל יום ומצטערים.
הנקודה היא שכל הבלוג, מכוון אנשים להשקיע, ואז להיקשר לתורן- בלי קשר לחדשות, האטות ותזמונים.
אם אתה רוצה לצמצם סיכון לך למזומן, ואז תחזור כשיכאב מספיק חזק שאתה מפסיד תשואה אלטרנטיבית, בדיוק בזמן לתיקון הבא- שבו שוב החגיגה תחזור על עצמה.
תודה שאתה לא יודע ותסמוך על סטטיסטיקה שלאורך זמן התשואה חיובית.

מה שאני עושה זה משאיר סכום מכובד בפלח של המזומן למקרה שיהיו הנחות \ קריסות \ נפילות, לי אישית זה נותן ביטחון (שים לב שאי אפשר לדעת מי הנפילות יפסיקו,יש לי threshold מסויים) על חשבון איבוד תשואה אלטרנטיבית.

(משקיע לטווח בינוני)

התכנית הייתה לא להגרר לדיון על שמועות וכתבות בחדשות, אבל אגיד רק שאמנם לאף אחד אין מושג מה יכול לקרות - אבל אי אפשר להתעלם ב-100%.
התיקון הקודם היה "צפוי" והייתה עבודת הכנה לא רעה של הכותרות בעיתונים השונים, ככה שאני לא אופתע אם התקשורת לא סייעה מאוד לגל המכירות, ומכאן שלהתעלם מהתקשורת זה לא בטוח נכון בכל מחיר, למרות עיוות הדברים לעיתים וחוסר האובייקטיביות. בכל מקרה אינני מעוניין לדבר בדיעבד כי זו לא חוכמה כידוע, אך זכור לי מאוד שרציתי למכור את האחזקה במניות באיזור נקודת הנפילה והקשבתי לכולם שטענו כי עדיף להיות סבלניים ולהחזיק.

השאלה שלי נגעה באלטרנטיבות ההשקעה הפסיביות במידה ואינני רוצה להשתתף במניות ו\או להפוך לסוחר יומי.

התכנית הייתה לא להגרר לדיון על שמועות וכתבות בחדשות, אבל אגיד רק שאמנם לאף אחד אין מושג מה יכול לקרות - אבל אי אפשר להתעלם ב-100%.
התיקון הקודם היה "צפוי" והייתה עבודת הכנה לא רעה של הכותרות בעיתונים השונים, ככה שאני לא אופתע אם התקשורת לא סייעה מאוד לגל המכירות, ומכאן שלהתעלם מהתקשורת זה לא בטוח נכון בכל מחיר, למרות עיוות הדברים לעיתים וחוסר האובייקטיביות. בכל מקרה אינני מעוניין לדבר בדיעבד כי זו לא חוכמה כידוע, אך זכור לי מאוד שרציתי למכור את האחזקה במניות באיזור נקודת הנפילה והקשבתי לכולם שטענו כי עדיף להיות סבלניים ולהחזיק.

השאלה שלי נגעה באלטרנטיבות ההשקעה הפסיביות במידה ואינני רוצה להשתתף במניות ו\או להפוך לסוחר יומי.
הכותרות מתארות את מה שכבר קרה, לרוב גם מצמידות כל מיני הסברים שכלל לא קשורים, אבל איכשהו כל הכתבים הכלכליים חושבים שאם שני דברים קורים בו זמנית, אז בהכרח אחד גורם לשני.
קריאת עיתונות כלכלית ( אפשר לטעון שגם באופן כללי) גורמת לי לאבד תאי מוח, לכן אני נמנע ממנה.

התיקון הקודם היה "צפוי" והייתה עבודת הכנה לא רעה של הכותרות בעיתונים השונים, ככה שאני לא אופתע אם התקשורת לא סייעה מאוד לגל המכירות

ממש שטויות, שום דבר לא היה צפוי, לא הייתה שום עבודות הכנה ואם הייתה זה ברבורים שכותבים כל הזמן. גם עכשיו יש, וגם ב- 2009-2018 היו.

באלטרנטיבות ההשקעה הפסיביות במידה ואינני רוצה להשתתף במניות
אין תשואה בלי סיכון ואתה בשלב הצבירה
אם לצבירה שלך יש יעד, כדאי שיתאים לציפיות עם תשואות נמוכות
אך זכור לי מאוד שרציתי למכור את האחזקה במניות באיזור נקודת הנפילה והקשבתי לכולם שטענו כי עדיף להיות סבלניים ולהחזיק.
מצויין
הקשבת לאנשים עם תוכנית ולא לאנשים בתוכנית
איפה הבעיה?
נצמדים לתוכנית, בשביל זה היא שם

בכל מקרה, אף אחד לא יחדש לך מה בטוח יותר ממניות, כל הפורום עוסק בזה

ותזכור, במניות, שיא הוא לא תקרה, הוא סתם הנקודה הכי גבוהה על ציר הזמן\מחיר

התיקון הקודם היה "צפוי"
נכון. כך גם הקריסה של 2017. ושל 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010 ו-2009.
זכור לי מאוד שרציתי למכור את האחזקה במניות באיזור נקודת הנפילה והקשבתי לכולם שטענו כי עדיף להיות סבלניים ולהחזיק.
שלא תחשוב בטעות שזה מצביע על זה שזיהית היטב את הנקודה. זה בסך הכל פחד גבהים: התחלת להשקיע לפני שנה, כלומר לפני הירידה האחרונה היתה הפעם הראשונה שהחזקת נכסים בשיא.
התיקון הקודם השאיר בי טראומה
זו אכן סיבה מצויינת לצמצם חשיפה למניות, או לנכסי סיכון בלבד.
כמובן, אף אחד לא ישלם לך עבור זה שתרגיש טוב.
ואם להיות יותר קונקרטי- אם אתה חושש ממיתון, אז במיתון אכן קשה להרוויח. אתה צריך לשאול את עצמך מאיפה יגיע הכסף. 2 הדרכים העיקריות שאני יכול לחשוב עליהן להרוויח במיתון הן לקבל דיבידנדים מחברה (לא צומחת, אבל עדיין מרוויחה) או לעבוד עבור הכסף.
כדי להנות מדיבידנדים אתה צריך להחזיק במניות, מה שחושף אותך לירידת מחיר המניות כתוצאה מדעיכת הציפיות לצמיחה.
נשארת עם לצאת לעבוד. זו עדיין השיטה הנפוצה בעולם להרוויח כסף, ולא רק במצבי מיתון. בהצלחה!

"משקיעים רבים חוששים להיכנס לשוק ברמות המחירים הנוכחיות. הזינוק במחירי הנכסים הפיננסיים מאז משבר 2008 יצר מכלול של בועות: בנדל”ן, באגרות החוב ואפילו בשוק המניות. האם הפתרון הוא להמשיך לשבת על הגדר ולהמתין למשבר הבא?"

מתוך פוסט מ 2014 בשם "מי הפסיכי שמתחיל להשקיע עכשיו". ממליץ לקרוא את כולו, כולל הוויכוחים בתגובות. ואז לבדוק מה קרה מ 2014 ועד היום.

מתוך כתבה בשם JIM ROGERS: The worst crash in our lifetime is coming שפורסמה בBusiness Insider ב2017:

Blodget: Well, yeah, TV ratings do seem to go up during crashes, but then they completely disappear when everyone is obliterated, so no one is hoping for that.So when is this going to happen?

Rogers: Later this year or next.

Blodget: Later this year or next?

Rogers: Yeah, yeah, yeah. Write it down.
......
.....
Blodget: And how big a crash could we be looking at?

Rogers: It's going to be the worst in your lifetime.

Blodget: I've had some pretty big ones in my lifetime.

Rogers: It's going to be the biggest in my lifetime, and I'm older than you. No, it's going to be serious stuff.

(הדגשות שלי).

קצת על גים הזה מתוך ויקיפדיה:
"ג'יימס בילנד רוג'רס הבן, המוכר כג'ים רוג'רס, הנו "גורו" השקעות אמריקני ופרשן פיננסי, מייסד קרן הגידור "קוונטום" יחד עם ג'ורג' סורוס, וכמו כן מרצה, סופר, נוסע בעולם ומייסד מדד הסחורות הבינלאומי הנושא את שמו. "

בקיצור חרטטן שטוב מאוד לכל מי שיחליט להתעלם מהתחזיות שלו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E מה עושים ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 271
מ נזק מנזילה לדירה שלי מהשכן למעלה - מה עושים עכשיו נדל"ן 10
מ מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 8
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
מ מה עושים עם לחם יבש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
ש מיטב דש לא מאפשרים להעביר ני״ע אמריקאי ל-IB. מה עושים? שוק ההון 5
ש מנהלת המשרד מנסה לבודד אותי. מה עושים? אוף טופיק 3
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ט מה עושים עם 2.5 מליון כדי לדאוג לעצמך לעתיד? שוק ההון 10
Finfree עושים סדר...משפחה באמצע החיים יומני מסע אישיים 25
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
S ניתוח טכני - איך אתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
C מה הייתם עושים עם שבוע חופשי רק לטפל בבירוקרטיה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
י מה עושים עם הכסף - פיקדון או קרן כספית? שוק ההון 3
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
Lamur יועץ פנסיוני גרוע - מה עושים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
לאץ' מתי ואיך עושים מעבר באסטרטגיית השקעה? שוק ההון 8
ל איך עושים השוואה בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
A ביטול הקצאת אשראי וקרבה למינוס, מה עושים במקרה כזה שאי אפשר להכנס למינוס אך יש תשלום שמכניס למינוס ? צרכנות פיננסית 14
I האם הבנקים עושים שורט על אגחי"ם בשוק ההון בשביל לתת משכנתאות? שוק ההון 10
T האם התיק שלי בעייתי ומה עושים מכאן? שוק ההון 2
מ מה עושים מכאן? יומני מסע אישיים 31
ה איך אתם עושים את זה ? יומני מסע אישיים 40
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
R מעבר לארה"ב עם ויזת L (עם תהליך מיידי של גרין קארד לאחר ההגעה)- מה עושים עם הפנסיה וקרנות ההשתלמות? מיסים 0
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
J העאלת משכורת - איך עושים זאת בצורה נכונה? התפתחות אישית 41
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
M מה אתם עושים עם הגמל להשקעה עם כל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
Maureen קבלת תשלומים ביורו ותשלום לספק ביורו - איך עושים את זה היום? צרכנות פיננסית 7
klayhamn אופציות בנעילה אחרי IPO - מה עושים עם חוסר זמינות למסחר במועד? שוק ההון 11
שם משתמש בעייתי כאשר עושים איזונים בתוך התיק, משלמים מס? שוק ההון 14
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
י מה עושים במקרה שרוצים חופש ארוך? צרכנות פיננסית 8
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
א מה עושים עם מליון וחצי שקלים בפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
stamEhad האם אתם עושים Staking בקריפטו שאתם מחזיקים? השקעות אלטרנטיביות 58
סול פנסיה - איך עושים את זה טכנית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
פ איזון התיק איך עושים את זה פרקטית שוק ההון 6
ש שטח חקלאי - מה עושים עם זה? נדל"ן 2
כ מה עושים כשבאים עם נכסים משמעותיים לחתונה? פוסטים מאיכות נמוכה 2

נושאים דומים

Back
למעלה