• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה ההצדקה כיום להשקעה בביטקוין לטווח ארוך?

שרון4

משתמש סולידי
דירוג
6
אני מבין שכשהביטקוין היה בחיתוליו היה לא פוטנציאל עצום אבל עכשיו, כשהוא נכנס לתפוצה כל כך רחבה מה מאזן את העמלות המופרזות, הקושי החוקי לפעמים לסחור והסיכונים? מה ההגיון בהשקעה לטווח של 10 שנים מעבר לעובדה שהביטקוין מוגן מאינפלציה?

תמיד אומרים שהתמחור גבוה מידי וכל אחד היה שמח לקנות ב20K השנה לעומת שנה שעברה.

ההצדקה היא אמונה בעיקרה שהעולם מתקדם לאדפטציה של הביטקוין כאמצעי תשלום לגיטימי ו / או אמצעי לשמירת ערך לגימיטי.

אני מבין שכשהביטקוין היה בחיתוליו היה לא פוטנציאל עצום אבל עכשיו, כשהוא נכנס לתפוצה כל כך רחבה מה מאזן את העמלות המופרזות, הקושי החוקי לפעמים לסחור והסיכונים? מה ההגיון בהשקעה לטווח של 10 שנים מעבר לעובדה שהביטקוין מוגן מאינפלציה?
אני מבין את כוונתך בקשר לאינפלציה(הוא מוגבל בכמות סופית)אבל הביטקוין לא באמת מוגן מאינפלציה בטח לא אינפלציה זמנית,אין לא היסטוריה והוא תנודתי מידיי כדי להכריז עליו "מוגן מאינפלציה"
מאוד יכול היות שבתקופה של אינפלציה גבוה הוא יאבד ערך בגלל חוסר בנזילות להשקעה בו ובנוסף יש כמות גדולה מאוד ממנו שמוחזקת במעט ארנקים לא פעילים שיכולים לגרום לאינפלציה גבוה מאוד בכמות הביטקויין שזמין למסחר.

על השאלה הכללית.....למה קונים? כי חושבים שהוא יעלה עוד....מה שאתה אומר עכשיו אמרו גם כשהוא עלה מדולר למאה דולר,ממאה לאלף,מאלף לחמש אלף וכו.
יש תחזיות שהוא יגיע לשווי שוק של הזהב בשנים הקרובות,זה מייצג מחיר של 400 אלף ליחידה,זה הכן נשמע הזוי אבל גם לפני כמה שנים כשהוא היה שווה 4000 המחיר של היום נראה הזוי.
בקיצור בהצלחה למנחשים.

תמיד אומרים שהתמחור גבוה מידי וכל אחד היה שמח לקנות ב20K השנה לעומת שנה שעברה.

ההצדקה היא אמונה בעיקרה שהעולם מתקדם לאדפטציה של הביטקוין כאמצעי תשלום לגיטימי ו / או אמצעי לשמירת ערך לגימיטי.
מה שאתה אומר, זה דבר והיפוכו. אם הביטקוין אמור להיות מטבע (או אמצעי לשמירת ערך) הוא צריך להיות יציב ואם ההשקעה מבוססת על זה שהוא יהיה יציב למה להשקיע דווקא בו כשהוא לא קיבל לגיטימציה ויש מטבעות (פיזיים) שכן.

יחס של 1:10 בהשוואה לזהב דווקא נשמע מאכזב. פוטניאל היפותטי לגדול פי 5-10 נגיד תוך 10 שנים לא כל כך מקזז את הסיכון הבלתי מוגבל, בטח לא כשמשווים למניות.יכול להיות שמה שמושך את רוב המשקיעים היום זה מסחר מהיר?
הפתיע אותי שגם לאתריום יש שווי שוק עצום, ומה שמופיע אח"כ ברשימה זה מטבעות שמעולם לא שמעתי עליהם....

אם הביטקוין אמור להיות מטבע (או אצמעי לשמירת ערך) הוא צריך להיות יציב
דווקא לא, אמצעי לשימור ערך אמור לעלות כמו (או יותר) מהאינפלציה. זה הכל.
הוא לא צריך להיות יציב בטווחים קצרים. הזהב תמיד היה תנודתי וזה לא הפריע לו להיחשב כאמצעי לשימור ערך לטווח ארוך.

אני מבין שכשהביטקוין היה בחיתוליו היה לא פוטנציאל עצום
וסיכון עצום לא פחות.
כשהוא נכנס לתפוצה כל כך רחבה מה מאזן את העמלות המופרזות, הקושי החוקי לפעמים לסחור והסיכונים? מה ההגיון בהשקעה לטווח של 10 שנים מעבר לעובדה שהביטקוין מוגן מאינפלציה?
פחות סיכון פחות תשואה. אבל עדיין השקעה מאוד ספקולטיבית.

למה שהוא יגיע לשם? יותר מחצי מהאחזקות בזהב הן לתעשייה, תכשיטים ורזרבות בבנקים מרכזיים.
הנתונים שלך נראה לי way off מהנתונים האמיתיים.
קראתי פעם שאולי 10% מהזהב מיועד לתעשייה, השאר לתכשיטים, רפואת שיניים ומסחר

״הגיון״ אחד מבין רבים הוא העובדה שמדובר פלח שוק בעל פוטנציאל גדילה משמעותי, אם אני לא טועה שוק הקריפטו עומד כרגע על כ-3 טריליון ושבעתיד המרקט קאפ יצמח משמעותית - כך לפחות מקווים שיקרה. התפוצה שלו כרגע צוברת תאוצה ע״י יותר ויותר פלחים באוכלוסייה אבל עדיין זה שוק קטן מאד ביחס למניות, סחורות וכו׳.

למה שהוא יגיע לשם?
זה בדיוק מה שניסיתי להגיד בפוסט רק הפוך.......

בקשר להמשך זה לא ממש משנה לטיעון אבל זה טעות,כמעט כול הזהב שכבר נכרה הוא בצורת תכשיטים(שלהרבה אנשים הם גם סוג של השקעה) מטבעות ומטילים להשקעה.
מה שמגיע לתעשייה "אמיתית"(לא תכשיטים) זה כמות מזערית שגם היא ממוחזרת או יוצאת מהמחזור כי המוצרים שהוא משולב בתוכם מתכלים.

יש משהו שנראה לי טריוויאלי לציין אבל איכשהו ברוב הדיונים האלה מתפספס.

בד"כ כשמדברים על ביטקוין בעצם מדברים בת'כלס על קריפטו/בלוקצ'יין.

אבל הטכנולוגיה של קריפטו/בלוקצ'יין - על אף שדי ברור שהיא שימושית (כבר כיום, ואולי בעתיד אפילו יותר, עד לרמה שאולי לא נבין איך חיינו בלעדיה קודם, כמו האינטרנט או מערכת ביוב מתפקדת כהלכה) - היא לא רק ביטקוין. ביטקוין הוא רק אחד המטבעות (גם אם הגדול, הותיק, המפורסם, "הפנים של" וכו')

אז לגמרי ייתכן שבעתיד הפיננסים יתנהלו כולם על גבי בלוקיצ'יין אבל הביטקוין יהיה רלוונטי בערך כמו טלכרט או אסימון כיום.

שום דבר לא אומר שבהכרח הוא זה שיהיה בשימוש.

גישה סבירה יותר (לדעתי) היא השקעה רחבה ומפוזרת על סל מטבעות (אולי ממושקל לפי ה-CAP שלהם, או אולי משהו אחר). בצורה כזו, אפשר להיחשף לטכנולוגיה או ל-ASSET CLASS בלי להמר על שום מטבע ספציפי. לחילופין (או בנוסף), אפשר גם להשקיע בקרנות סל שמשקיעות בחברות שעוסקות בתחום (אם רוצים לתת חשיפת יתר לתחום מעבר למה שיש לה באופן טבעי במחקי מדדים).

לא ממליץ כמובן (אני אישית מושקע ישירות בביטקוין ו-ETH בגלל כרייה בעבר הרחוק)

למה שהוא יגיע לשם? יותר מחצי מהאחזקות בזהב הן לתעשייה, תכשיטים ורזרבות בבנקים מרכזיים.
תכשיטים - לגיטימי. רזרבות - לא גזירת גורל שישארו בזהב
וסיכון עצום לא פחות.

פחות סיכון פחות תשואה. אבל עדיין השקעה מאוד ספקולטיבית.
אמת. עדיין ספקולטיבי

יש שלושה דברים שמשפיעים בעיניי על הפוטנציאל למעלה, בסדר הזה -
1. פסיכולוגית - היום הכל נראה מאוד "אין" וטרנדי, אבל בפרספקטיבה ארוכה על התחום, ועל טרנדים בחיים בכלל, אם יורשה לי -
גם ב2018 היה באז גדול. גם לפני זה. מה קרה בין 2018 ל2020? היה שוק דובי, ואז כל המייבינים צצו ואמרו, "נו, זה היה סתם שטות מלכתחילה".
ככה שכמו במניות, יש אפקט פסיכולוגי, שבו מה שנראה היום מאוד יקר, עוד 20 שנה יכול להראות בדיחה, או מנופח, אנחנו לא יודעים.
גם אם נראה מצד אחד ש"כולם מאמצים קריפטו", ומהצד השני "למה הבנקים לא מקבלים? זה ספקולטיבי לגמרי", האמת היא כמובן באמצע.
הקריפטו לא קרוב בכלל לאימוץ טוטאלי, זה כרגע בשלב הבאז, למען האמת רוב הארגונים אומרים נו-נו-נו בפרונט, אבל מתנסים בו מהדלת האחורית,
זה לא אומר מה הפוטנציאל לאימוץ טוטאלי ומה האימוץ בפועל שיהיה בעתיד.
רק לצורך השוואה - למיליארדים בעולם אין חשבונות בנק, למיליארדים אין כרטיסי אשראי. מה זה אומר בעצם? אימוץ זה תמיד דבר יחסי (אולי מלבד שתיית מים) - צריך להזהר מהנרטיבים של בעלי האג'נדות - האמת היא שאנחנו באמצע, יש הרבה לאן לגדול, אבל התחום עשה כברת דרך ענקית.

2. החצייה הבאה. גם כאפקט טכנולוגי-מעשי מובהק של הביטקוין, וגם האפקט הפסיכולוגי שהוא יוצר בכל שוק הקריפטו. יותר מזה אין לי מה להרחיב, זה טכני לחלוטין.

3. אימוץ "מוחלט" - בפנטזיות של קריפטואיסטים מושבעים, זה אומר שנקנה קוטג' ב"שפע של מחיר" עם ארנקים וירטואליים. כיום יש מתונים יותר שמאמינים שזה יהיה רק לצבירת הון. גם קבלה של קריפטו למשמורת בבנק בדומה למניה זה סוג של אימוץ "מוחלט" (שוב, הכל יחסי) לדעתי. ואפילו "רק" אימוץ של טכנולוגיות בלוקצ'יין והיתרונות שהן מציעות, בהיקף רחב, זה אימוץ "מוחלט".
אלה פשוט סוגים שונים של אימוץ מוחלט, יתכן שאף אחד מהם לא יקרה, יתכן שכולם יקרו. וגם פה יש פוטנציאל לא קטן לעליית ערך במטבעות.
שים לב שבשונה מ1, אני לא מדבר רק על האפקט הפסיכולוגי שבאימוץ שגורם לעליית ערך, אלא עליית ערך מעשית בעקבות שימוש מעשי, כזה או אחר.
יותר כמו היצע וביקוש של לחם, פחות כמו היצע וביקוש של קלפי פוקימון (צורך מול הערכת שווי גבוהה)

נערך לאחרונה ב:
אם נשווה את הביקויון כיום וכשהוא עלה 100$ - האם לדעתכם התשואה והסיכון השתנו? למרות התפוצה הרחבה שלו כיום להשקעה אני עוד לא מרגיש שהוא התקדם כמטבע לצריכה וזה מרגיש לי שהסיכון המהותי (שכמה מדינות יוציאו אותו מחוץ לחוק, שיתברר שההצפנה שלו לא מספיק הרמטית, מה שכבר קרה נדמה לי) לא השתנה.

אם נשווה את הביקויון כיום וכשהוא עלה 100$ - האם לדעתכם התשואה והסיכון השתנו? למרות התפוצה הרחבה שלו כיום להשקעה אני עוד לא מרגיש שהוא התקדם כמטבע לצריכה וזה מרגיש לי שהסיכון המהותי (שכמה מדינות יוציאו אותו מחוץ לחוק, שיתברר שההצפנה שלו לא מספיק הרמטית, מה שכבר קרה נדמה לי) לא השתנה.
היום אני יכול לקנות הכל עם ביטקוין למעט נדל''ן בארץ.
רמת הסיכון שלו בהחלט ירדה מאשר כשהיה 100$, התנודתיות שלו פחתה. התשואה מן הסתם ירדה גם היא.

כשהוא עלה 100$ - האם לדעתכם התשואה והסיכון השתנו?
כשהוא עלה 100$ פוסטים כאלו לא התפרסמו ורוב מוחלט של האנשים לא ידע מה זה ביטקוין, בדיעבד זה נראה כמו השקעה פנטסטית, בפועל זה היה ממש הזוי להשקיע בזה אז, וגם מי שהשקיע לרוב שם סכומים נמוכים ומימש בשלב שהיה לו ביד 100 אחוז או כמו מאות אחוזי רווח.
היום אנחנו במצב אחר לגמרי,
אין כמעט אדם בעולם שלא שמע על ביטקוין, יש מדינה שמקבלת אותו כהילך חוקי, התפתח אקו-סיסטם שלם סביב נושא הבלוקצ'יין והחזון הביזורי שלו, יש מסחר בהיקפים של מליארדים ביום בעשרות בורסות שונות.

כאמור, זה עדיין הכי ספקוליטיבי שיש, אבל הסיכון במקום אחר לגמרי.

אגב, אם אתה מתעניין בלעשות אלפי אחוזי רווח עם סיכון זהה לביטקוין ב2013, ישנם מאות פרוייקטים חדשים בתחום, תלמד אותם, אולי תזהה את הביטקוין הבא?

אם נשווה את הביקויון כיום וכשהוא עלה 100$ - האם לדעתכם התשואה והסיכון השתנו?
בטוח שהשתנה השאלה זה כמה ואיך ואת זה רק ניתן להעריך.......
תבחן את שווי השוק, הוא נותן(עוד) זווית טובה על העניין.
בעליה מ100 ל1000 הביט היה עדיין בשווי שוק קטן מאוד יחסית לשוק ההון העולמי.
היום בעליה כזאת של פי 10 הוא יגיע בערך לשווי כול הזהב(מעל הקרקע)בעולם.
צריך כוחות פיננסיים הרבה יותר גדולים כדי להזיז אותו במצב כזה.
למרות התפוצה הרחבה שלו כיום להשקעה אני עוד לא מרגיש שהוא התקדם כמטבע לצריכה וזה מרגיש לי שהסיכון המהותי (שכמה מדינות יוציאו אותו מחוץ לחוק, שיתברר שההצפנה שלו לא מספיק הרמטית, מה שכבר קרה נדמה לי) לא השתנה.
הקהילה שמקדמת את הביטקוין שינתה כיוון במהלך השנים מבחינת הנרטיב
כבר מדובר פחות במטבע שישמש לקניות קטנות ויותר ב"זהב הדיגיטלי" החדש כלי לאגירת\שמירת ערך

בקשר לסיכון הוא כן ירד כי יש כבר הרבה גופים גדולים שמכירים בלגיטימציה שלו וסוחרים בו(עדיין סיכון גבוה כמובן)
מה שמקטין את הסיכוי לאי חוקיות ו"מעבר לדבר הבא".

שיתברר שההצפנה שלו לא מספיק הרמטית, מה שכבר קרה נדמה לי
זה הוכח מתמטית שה"הצפנה" שלו היא הרמטית, בשביל שיהיה לך סיכוי של 1 ל4 מיליארד כדי לפצח אותה אתה צריך כוח חישובי של ציויליזציה שמתקדמת מאות שנים מאיתנו אם בכלל וגם אז אתה תחכה בערך 507 מיליארד שנה בשביל שיהיה לך סיכוי של 1 ל 4 מיליארד לפצח את ההצפנה.
זה לא משהו של מה בכך... ובכל מקרה אם מישהו ימצא פירצה בSHA256 יהיו לך בעיות גדולות מגניבת הביטקוין שלך...(למרות שהסקרן שבתוכי ישמח שזה יקרה, כי זה אומר שהתיאוריה המתמטית הנוכחית לא נכונה וזה תמיד פתח להתקדמות מדעית) אנשים יוכלו לפרוץ לכל סוכנות ממשלתית מNSA ועד הCIA על פני הכדור הכחול שלנו ולכל מוסד פיננסי ביטקוין או לא ביטקוין.

זה הוכח מתמטית שה"הצפנה" שלו היא הרמטית, בשביל שיהיה לך סיכוי של 1 ל4 מיליארד כדי לפצח אותה אתה צריך כוח חישובי של ציויליזציה שמתקדמת מאות שנים מאיתנו אם בכלל וגם אז אתה תחכה בערך 507 מיליארד שנה בשביל שיהיה לך סיכוי של 1 ל 4 מיליארד לפצח את ההצפנה.
זה לא משהו של מה בכך... ובכל מקרה אם מישהו ימצא פירצה בSHA256 יהיו לך בעיות גדולות מגניבת הביטקוין שלך...(למרות שהסקרן שבתוכי ישמח שזה יקרה, כי זה אומר שהתיאוריה המתמטית הנוכחית לא נכונה וזה תמיד פתח להתקדמות מדעית) אנשים יוכלו לפרוץ לכל סוכנות ממשלתית מNSA ועד הCIA על פני הכדור הכחול שלנו ולכל מוסד פיננסי ביטקוין או לא ביטקוין.
אתה מדבר שטויות, אין שום תאוריה מתמטית מאחורי זה שפונקציות HASH קבועות כמו SHA256 הן בטוחות. מעבר לזה, כל עוד לא הוכיחו P שונה מ-NP (שזו עדיין בעיה פתוחה) אין שום הוכחה מתמטית לקושי חישובי של פיצוח הצפנה כלשהי (יש רק דברים טריוויאלים כמו OTP שלא דורש כלום).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y הערכה גסה לעלות משכנתא כיום פוסטים מאיכות נמוכה 1
A בתי השקעות שמוכנים לתת הלוואה כיום כנגד קה"ש נזילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ח מה לדעתכם עדיף כיום לצעיר בן 23 לסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים ולטווח ארוך, לא למסחר מדי אקטיבי שוק ההון 16
shirbi אני לא מבין למה הבנקים המרכזים קונים אגרות חוב ממשלתיות כיום שוק ההון 35
cypriano de rore האם יותר קשה למצוא כיום אמנות איכותית מבעבר? אוף טופיק 45
M האם אני יכול לפרוש כבר כיום? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
ת השינה כיום - כמה שעות שינה אתם ישנים, ומתי אתם מתעוררים? אוף טופיק 42
ITS מהי הדרך הטובה ביותר להתנייד כיום בגוש דן ללא רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 44
K מה סוג ההשקעות האטרקטיבי ביותר כיום לסכומים מעל 100K שוק ההון 12
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
O תשואה דירה להשקעה נדל"ן 9
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ח קצבה מקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
A התעייצות לגבי שימוש חכם ביתרת מט"ח גדולה להשקעה (חשבון ממוסה) שוק ההון 8
R עצה בקשר להשקעה שוק ההון 10
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
רוטב פיצה מחפש 20/80 באיזור המרכז להשקעה מעולה. מכירים? נדל"ן 1
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 20
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
D דירה שלישית להשקעה. נדל"ן 5
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ד דירה אחת למגורים (שמתחלפת עם הזמן) ודירה אחת להשקעה שנותרת קבועה נדל"ן 3
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה גמל להשקעה לכמה דברים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
כ ת"א רמת גן 3 חד' ב 2.3 להשקעה - דעתכם? נדל"ן 12
ש גמל להשקעה VS מסחר עצמאי שוק ההון 15
י שידרוג דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 5
F דירה ראשונה להשקעה בשדרות למשל נדל"ן 17
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
ח לבטים לגבי דירת מגורים + דירה להשקעה נדל"ן 17
G יש קופג להשקעה פאסיבי מחקה מדד עולמי ? שוק ההון 2
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A מבולבל מכמות האפשרויות להשקעה ארוכת טווח.. שוק ההון 8
י כדאיות התקנת חימום תת רצפתי בדירה להשקעה מקבלן נדל"ן 11
T דירה בהנחה- דירה להשקעה נדל"ן 40
A קופת גמל להשקעה- אזרח אמריקאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
כ מתעניין בדירה חדשה להשקעה עד 2 מ' (10\90) שאלות נדל"ן 12
A מדד s&p500 בקופת גמל להשקעה ורווחים שוק ההון 3
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
Y ייעוץ בנוגע לרכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 18
M קיבלתי הצעה לרכישת דירה ראשונה להשקעה - דעתכם? נדל"ן 4
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
ר דירה להשקעה ללא חניה נדל"ן 15
Y קופת"ג להשקעה מחקה S&P500- לא כולן אותו הדבר... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26

נושאים דומים

Back
למעלה