• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה סוג ההשקעות האטרקטיבי ביותר כיום לסכומים מעל 100K

KIKAROV

משתמש סולידי
דירוג
16
מצב השוק היום בעייתי, שוק המניות בשיאים של כל הזמנים , שוק הנדל"ן המקומי תחת התקפה , האג"ח לא ברור כתוצאה מריבית בעייתית.

בהנחה שיש למשקיע את הסכומים 10K,100K,1M $
מה *לדעתכם* אפיק ההשקעות הכי מוצלח לכל אחד מהסכומים האלו? (תוך לקיחה בחשבון של המיסוי בארץ כמובן)
כמובן עדיף דעות שמבוססות על ההווה ולא על תשואה עתידית דמיונית שאולי תגיע ואולי לא (אם כי אני לא פוסל כל דעה ואדרבה , דעות שונות רק עוזרות לפתוח את הראש יותר).

לא הזכרת את זהב :)

שוק המניות בשיאים של כל הזמנים
הימור על השוק הטורקי אחרי נפילה של 67% יכול להיות צל"ש או טר"ש.
אם הם יישברו וישחררו את הכומר האמריקאי אז אפשר לצפות לעליות מטורפות.
אם הם ימשיכו להתגרות בארה"ב אז גם הלאמה של חברות באה בחשבון.
אפשר לשים על זה סכום קטן בשביל השעשוע. לא המלצה.

הימור על השוק הטורקי אחרי נפילה של 67% יכול להיות צל"ש או טר"ש.
אם הם יישברו וישחררו את הכומר האמריקאי אז אפשר לצפות לעליות מטורפות.
אם הם ימשיכו להתגרות בארה"ב אז גם הלאמה של חברות באה בחשבון.
אפשר לשים על זה סכום קטן בשביל השעשוע. לא המלצה.
האמת אני גם אישית חושב שזה שווה הימור, למרות שבינתיים לא אזרתי מספיק אומץ בנושא.

בכל מקרה אני מעדיף לשמוע יותר רעיונות לטווח הרחוק (יותר סולידיים).

איך זה:
דעות שמבוססות על ההווה ולא על תשואה עתידית דמיונית שאולי תגיע
מסתדר עם:
אני מעדיף לשמוע יותר רעיונות לטווח הרחוק

כולנו כאן "סומכים" על תשואה דמיונית שאולי תגיע, זה מה שמבסס את התוכניות שלנו לחסכון\פרישה או יעד כלכלי כלשהו

כמובן עדיף דעות שמבוססות על ההווה ולא על תשואה עתידית דמיונית שאולי תגיע
הימור על השוק הטורקי אחרי נפילה
לא סותר?

כמו שבאפט אומר- להשקיע בעסקים שמתפתחים ומתרחבים, מייצרים רווחים.
ואז לא מעניין אותך מי נפל אתמול ב67%.

גם הזהב לא להיט עכשיו ...
אז לא נשאר לך במה להשקיע. מה שנתן בתקופה אחרונה עלייות - לא מתאים בגלל שהם בשיא, וגם מה שהגיע למינימום - לא מתאים בגלל שלא עשה תשוא בתקופה אחרונה.

יש לך את ביטקיוון, הוא כרגע בשפל היסטורי :) ולפי כלמיני אנשים יש לו פוטנציאל להגיע ל100,000!

אישית שקלתי להיכנס לזהב לתקופה של 1-2 שנים, כלומר עד 1300 ואז לצאת.

או לצמצם את הפיזור ולחפש מקומות בשפל. טורקייה, ארגנטינה, ונצואלה, רוסיה, יש לי משהו עם ברזיל.

או, אם כלכך בטוחים שלמשל SP500 הוא בשיא, לקנות בשורט. לא? אז אולי הוא לא בשיא, וכרגע יש לו להשלים חצי שנה של חוסר תשואה?

אין כרגע במה שווה לרוץ ולהשקיע, אז אפשר להשקיע במשהו לא יעיל במיוחד כמו אג"חים קצרים ולצבור שם את ביטחונות לאיזון תיק הקיים (אם קיים). העיקר זה להעביר לשם כסף, כל הזמן, זה הרווח המשמעותי לבנתיים.

איך זה:

מסתדר עם:

כולנו כאן "סומכים" על תשואה דמיונית שאולי תגיע, זה מה שמבסס את התוכניות שלנו לחסכון\פרישה או יעד כלכלי כלשהו
אני אחדד , התכוונתי שאני מעדיף משהו עם סיכון נמוך וסיכויי השארות בסביבה ל20 שנה הקרובות.

אז לא נשאר לך במה להשקיע. מה שנתן בתקופה אחרונה עלייות - לא מתאים בגלל שהם בשיא, וגם מה שהגיע למינימום - לא מתאים בגלל שלא עשה תשוא בתקופה אחרונה.

יש לך את ביטקיוון, הוא כרגע בשפל היסטורי :) ולפי כלמיני אנשים יש לו פוטנציאל להגיע ל100,000!

אישית שקלתי להיכנס לזהב לתקופה של 1-2 שנים, כלומר עד 1300 ואז לצאת.

או לצמצם את הפיזור ולחפש מקומות בשפל. טורקייה, ארגנטינה, ונצואלה, רוסיה, יש לי משהו עם ברזיל.

או, אם כלכך בטוחים שלמשל SP500 הוא בשיא, לקנות בשורט. לא? אז אולי הוא לא בשיא, וכרגע יש לו להשלים חצי שנה של חוסר תשואה?

אין כרגע במה שווה לרוץ ולהשקיע, אז אפשר להשקיע במשהו לא יעיל במיוחד כמו אג"חים קצרים ולצבור שם את ביטחונות לאיזון תיק הקיים (אם קיים). העיקר זה להעביר לשם כסף, כל הזמן, זה הרווח המשמעותי לבנתיים.
הזהב לא להיט כי הוא לא בשפל כמו שהייתי מצפה שהוא יהיה,במילים אחרות לטעמי גם הזהב מתומחר כרגע גבוה מידי(בלי להכנס לנקודות שזהב לא מניב דיבידנדים ובגדול לא עושה הרבה חוץ מלהיות "נוצץ" (ציטוט אהוב עליי...))

התכוונתי שאני מעדיף משהו עם סיכון נמוך וסיכויי השארות בסביבה ל20 שנה הקרובות.
אג"ח קונצרני אמריקאי בדירוג השקעה יתן לך את מבוקשך.

הזהב לא להיט כי הוא לא בשפל כמו שהייתי מצפה שהוא יהיה,במילים אחרות לטעמי גם הזהב מתומחר כרגע גבוה מידי(בלי להכנס לנקודות שזהב לא מניב דיבידנדים ובגדול לא עושה הרבה חוץ מלהיות "נוצץ" (ציטוט אהוב עליי...))
איך אתה מחשב את זה?

לדעתי זה מאוד מסובך. כי אפילו אם נניח שזהב באמת נסחר בצורה הוגנת (כלומר נתעלם מתופעה של "הדפסת זהב" שנובעת ממסחר ב-Unallocated gold) עדיין יש פה לפחות 2 גורמים שונים שצריך לשקלל:
1) נתוני כרייה של זהב מול ביקוש אמיתי (תעשייתי) של זהב והתחשבות בחלק היחסי של הביקוש התעשייתי של זהב מול ביקוש ספקולטיבי.
2) נתוני היצע כסף של דולרים. אם היצע הכסף גדל, אז הזהב אמור לעלות. בסופו של דבר אתה מודד סחורה אחת על ידי סחורה אחרת, כאחשר הסחורה השניה ניתנת להדפסה לפי דרישה.

עריכה:

עשיתי חיפוש ואם נתייחס רק לסעיף 2 אז ניתן להגיד בוודאות שהזהב זול מאוד.
בגרף הבא (Gold to Monetary Base Ratio) ניתן לראות זאת
https://www.macrotrends.net/2485/gold-to-monetary-base-ratio

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר שאלה על סוג קרן שוק ההון 9
דו דו סוג תיק במס הכנסה ופנקס מקדמות מיסים 0
B התלבטות לגבי סוג משכנתא לרכישת דירה ראשונה נדל"ן 8
sha256 זיהוי סוג נכסים שמחזיקה קופת גמל שוק ההון 1
Y התלבטות בין ETF טורקיים לפי גודל, מיסוי, צורת עקיבה, סוג הבורסה שוק ההון 5
M בחירת סוג ההשקעה בפלח הסולידי, אשמח לעזרה שוק ההון 4
G האם יש בעצם סוג של קיזוז בקניה של בלאקרוק שקלית שלא מגודרת לשקל במקרה של ירידות? שוק ההון 9
Liron2035 נראה לי שהוא כיסה כל סוג משקיע :) שוק ההון 3
א סוג חשבון בIB צרכנות פיננסית 1
L תופעת הדגשת הטקסט (יותר נכון סוג של לפתות אותנו לקרוא) בזמן האחרון אוף טופיק 26
Cfy נתח שוק לפי סוג משקיע שוק ההון 0
S יש מדד שמראה תשואה של אגח (משהו סוג של bnd) או הכי קרוב לזה שיש... שוק ההון 3
O מה זה מסחר "לאחר השעות הרגילות" ? זה סוג של פרוטקציה כאילו ? שוק ההון 31
adamshalev סקר: איזה סוג של משקיע אתם? שוק ההון 37
T קרנות נאמנות (מחקות) מסוג NTR או סוג PR שוק ההון 2
I בהינתן סביבת הריבית הנמוכה, איזה סוג אג"ח ממשלתי הוא האטרקטיבי ביותר? שוק ההון 1
amidar למי שמתלבט בנושא לימודי מחשבים (מכל סוג), מומלץ להעיף מבט. אוף טופיק 2
מתכנת לאיזה סוג חופשה לשייך יציאה מוקדמת לחופשת לידה? אוף טופיק 11
ל איך להעביר את החגים בצורה (סוג של) סולידית ולשמור על השפיות? אוף טופיק 18
זאב אז איזה סוג של סולידי\ת אתם באמת ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 27
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
L המלצה על ספר שעוסק בהקצאת נדל"ן כאפיק בתיק ההשקעות נדל"ן 3
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
A הפקדה לתיק ההשקעות במט"ח שוק ההון 2
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
C מה בית ההשקעות עושה עם הכסף הנזיל בחשבון? שוק ההון 1
efrat שיוך חשבון בחול לבית ההשקעות צרכנות פיננסית 4
Y בועת ההשקעות הפסיביות והשקעה במניות ערך (value) שוק ההון 10
א סוגי ההשקעות שלי לעומת מייק שוק ההון 3
א שאלה המטילה בספק את כל צורת ההשקעות הנפוצה כאן בבלוג שוק ההון 20
לאץ' להבין את התפלגות הנכסים של בתי ההשקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
R איך מחלקים את ההשקעות בין שוק ההון ובין נדל״ן? שוק ההון 24
I מה לעשות עם ההשקעות בארץ בזמן רילוקיישן? שוק ההון 14
ח טעות של בית ההשקעות צרכנות פיננסית 2
F תשואה ממוצעת 7%, ריבית 8%, האם תוכנית ההשקעות תשתנה? שוק ההון 3
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
davidel "מגן מס" בתיק ההשקעות פוסטים מאיכות נמוכה 1
N איך אתם עוקבים אחר ההשקעות שלכם ב-2023? שוק ההון 15
itaied מהן יתרונות מסלולי המניות בבתי ההשקעות? שוק ההון 13
B תיק ההשקעות שלי, או: איפה טעיתי שוק ההון 7
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
ס תיק ההשקעות של סרגיי הלוי שוק ההון 8
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
N אזרח אמריקאי שגילה שצריך לשלם מס על כל ההשקעות - מה השלב הבא? מיסים 70
אחד_שיודע שילוב מניות קטנות בתיק ההשקעות - שאחת מהן תכפיל עצמה באלפי אחוזים שוק ההון 15
י תושב חוץ - חייב לסגור את תיק ההשקעות בפועלים - ניוד לברוקר שוק ההון 21
flower ביטול מסלולי ההשקעות בחו"ל - קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
R ייעול תיק ההשקעות שוק ההון 7

נושאים דומים

Back
למעלה