• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה ההצדקה כיום להשקעה בביטקוין לטווח ארוך?

אני מבין שכשהביטקוין היה בחיתוליו היה לא פוטנציאל עצום אבל עכשיו, כשהוא נכנס לתפוצה כל כך רחבה מה מאזן את העמלות המופרזות, הקושי החוקי לפעמים לסחור והסיכונים? מה ההגיון בהשקעה לטווח של 10 שנים מעבר לעובדה שהביטקוין מוגן מאינפלציה?
אין הגיון. זאת הונאה.

קוד פתוח - הכוונה לקוד שידוע לכולם ופומבי, כך שאפשר לבצע לו ביקורת עמיתים - לשפר אותו, ולוודא שאין בו פרצות או דלתות אחוריות.
זה אחד מהמאפיינים הבסיסיים של ביטקוין, של לינוקס ושל עוד שלל פרויקטים מוצלחים

חברת Ledger לא חושפת את הקוד אשר הארנקים שלה מריצים - דבר שחושף אותך לדלתות אחריות בתוכנה (סיכוי זניח, אך קיים להערכתי). בנוסף, ראוי לציין שמידע אודות המשתמשים שלהם דלף לרשת

אישית, יש לי ארנק של Trezor, הם משתמשים בקוד פתוח
יש עוד כמה, אתה יכול לחפש בגוגל

שכנעת אותי. כיוון שאני מחזיק רק בביטקויין, מספיק לי ה Trezor one. מה הדרך הכי בטוחה להשיג אותו?

חברת Ledger לא חושפת את הקוד אשר הארנקים שלה מריצים - דבר שחושף אותך לדלתות אחריות בתוכנה (סיכוי זניח, אך קיים להערכתי). בנוסף, ראוי לציין שמידע אודות המשתמשים שלהם דלף לרשת

אישית, יש לי ארנק של Trezor, הם משתמשים בקוד פתוח
יש עוד כמה, אתה יכול לחפש בגוגל

פרצות אבטחה יש גם בקוד פתוח לא רק בקוד סגור. (למרות שהן מתוקנות כנראה במהירות גבוהה יותר בגלל שיותר עיניים חדשות מסתכלות על הקוד)
שום דבר לא עמיד בפני פרצות אבטחה, גם לא Trezor/Ledger בסוף הגורם שאמור להשפיע על ההחלטה היא מטרות השימוש יותר מאשר האם הקוד פתוח או לא לטעמי...(לדוגמה: איזה מטבעות אתה רוצה להחזיק בארנק? לא כל המטבעות נתמכים בטרזור או בלדג'ר, חלקם נתמכים רק באחד מהם או באף אחד מהם, חלקם נתמכים חלקית דרך ארנקים צד שלישי וכ'ו)

זה מזכיר לי שרק לפני שבוע קראתי על בעלים של טרזור ששכח את הסיסמא והצליח לשחזר אותה ואת המפתח הפרטי למכשיר דרך פירצה שהייתה במכשיר(שמאז תוקנה מין הסתם) ולקבל את ה2 מיליון דולר שישבו על הארנק.

פרצות אבטחה יש גם בקוד פתוח לא רק בקוד סגור. (למרות שהן מתוקנות כנראה במהירות גבוהה יותר בגלל שיותר עיניים חדשות מסתכלות על הקוד)
ברור שיש, בתקופה של log4j קשה להגיד שאין (:
אבל עדיין קוד פתוח נחשב יותר מאובטח ואמין.
בסוף הגורם שאמור להשפיע על ההחלטה היא מטרות השימוש יותר מאשר האם הקוד פתוח או לא לטעמי...(לדוגמה: איזה מטבעות אתה רוצה להחזיק בארנק? לא כל המטבעות נתמכים בטרזור או בלדג'ר, חלקם נתמכים רק באחד מהם או באף אחד מהם, חלקם נתמכים חלקית דרך ארנקים צד שלישי וכ'ו)
כמה מטבעות לא נתמכים בטרזור? אתה צריך להיות ממש שיטקוינר מדופלם בשביל זה לא?
זה מזכיר לי שרק לפני שבוע קראתי על בעלים של טרזור ששכח את הסיסמא והצליח לשחזר אותה ואת המפתח הפרטי למכשיר דרך פירצה שהייתה במכשיר(שמאז תוקנה מין הסתם) ולקבל את ה2 מיליון דולר שישבו על הארנק.
חשוב לציין שהוא החזיק במכשיר פיזית.

ברור שיש, בתקופה של log4j קשה להגיד שאין (:
אבל עדיין קוד פתוח נחשב יותר מאובטח ואמין.
לא גם בלי קשר לתקופה ולlog4j תמיד היו פרצות אבטחה בקוד פתוח ותמיד יהיו, זה double edge sword כשהצד השני הוא שגם תוקפים מכירים את קוד המקור.
לא יודע להגיע שבהכרח יש יותר או פחות פרצות בקוד פתוח, אני מאמין שזה באותה רמה כמו קוד סגור.
כמה מטבעות לא נתמכים בטרזור? אתה צריך להיות ממש שיטקוינר מדופלם בשביל זה לא?
יש יש תתפלא... אפילו ADA לא נתמך natively למרות היותו בעשיריה הפותחת.
חשוב לציין שהוא החזיק במכשיר פיזית.
בפירצה הזו ספציפית כן, אבל בטוח יש 0day במכשיר שאפשר לנצל כדי לשתות את המידע הזה מהמחשב של הקורבן כשהמכשיר מחובר אליו, קוד פתוח או לא.

לא גם בלי קשר לתקופה ולlog4j תמיד היו פרצות אבטחה בקוד פתוח ותמיד יהיו, זה double edge sword כשהצד השני הוא שגם תוקפים מכירים את קוד המקור.
לא יודע להגיע שבהכרח יש יותר או פחות פרצות בקוד פתוח, אני מאמין שזה באותה רמה כמו קוד סגור.
הכוונה שלי היא שהיום הולכים לכיוון הקוד הפתוח כסטנדרט של אבטחה ואמון, לכן זה הגיוני להמליץ על זה. אני ממש לא מתיימר לקבוע איפה יש יותר פרצות, זה בכלל תלוי במפתחים עצמם.
יש יש תתפלא... אפילו ADA לא נתמך natively למרות היותו בעשיריה הפותחת.
אכן התפלאתי (:
חשוב לציין למי שלא מבין, תמיכה Native זה אומר תמיכה בממשק של טרזור. טרזור כן תומך ב-ADA פשוט באמצעות ארנק אחר (ממש של ארנק אחר, אבטחה וחיבור על בסיס הטרזור).
בפירצה הזו ספציפית כן, אבל בטוח יש 0day במכשיר שאפשר לנצל כדי לשתות את המידע הזה מהמחשב של הקורבן כשהמכשיר מחובר אליו, קוד פתוח או לא.
את זה אפשר להגיד על כל דבר, לכן לא רלוונטי לבחירת ארנק חומרה.

יש תרחיש דמיוני בו רוסיה פולשת לאוקראינה ומנתקים אותה מה-swift או משהו בסגנון, ואז היא תשתמש בביטקוין.
אם רוסיה מנתקת את אוקראינה מהswift אז למה שהיא לא תנתק אותה גם מהאינטרנט?
או תשבית את תחנות הכוח?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y הערכה גסה לעלות משכנתא כיום פוסטים מאיכות נמוכה 1
A בתי השקעות שמוכנים לתת הלוואה כיום כנגד קה"ש נזילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ח מה לדעתכם עדיף כיום לצעיר בן 23 לסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים ולטווח ארוך, לא למסחר מדי אקטיבי שוק ההון 16
shirbi אני לא מבין למה הבנקים המרכזים קונים אגרות חוב ממשלתיות כיום שוק ההון 35
cypriano de rore האם יותר קשה למצוא כיום אמנות איכותית מבעבר? אוף טופיק 45
M האם אני יכול לפרוש כבר כיום? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
ת השינה כיום - כמה שעות שינה אתם ישנים, ומתי אתם מתעוררים? אוף טופיק 42
ITS מהי הדרך הטובה ביותר להתנייד כיום בגוש דן ללא רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 44
K מה סוג ההשקעות האטרקטיבי ביותר כיום לסכומים מעל 100K שוק ההון 12
Y קניית דירה להשקעה ב״מחיר למשתכן״ בפרוייקט לאוכלוסיה החרדית נדל"ן 13
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
O תשואה דירה להשקעה נדל"ן 9
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ח קצבה מקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
A התעייצות לגבי שימוש חכם ביתרת מט"ח גדולה להשקעה (חשבון ממוסה) שוק ההון 8
R עצה בקשר להשקעה שוק ההון 10
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
רוטב פיצה מחפש 20/80 באיזור המרכז להשקעה מעולה. מכירים? נדל"ן 1
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 20
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
D דירה שלישית להשקעה. נדל"ן 5
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ד דירה אחת למגורים (שמתחלפת עם הזמן) ודירה אחת להשקעה שנותרת קבועה נדל"ן 3
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה גמל להשקעה לכמה דברים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
כ ת"א רמת גן 3 חד' ב 2.3 להשקעה - דעתכם? נדל"ן 12
ש גמל להשקעה VS מסחר עצמאי שוק ההון 15
י שידרוג דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 5
F דירה ראשונה להשקעה בשדרות למשל נדל"ן 17
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
ח לבטים לגבי דירת מגורים + דירה להשקעה נדל"ן 17
G יש קופג להשקעה פאסיבי מחקה מדד עולמי ? שוק ההון 2
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A מבולבל מכמות האפשרויות להשקעה ארוכת טווח.. שוק ההון 8
י כדאיות התקנת חימום תת רצפתי בדירה להשקעה מקבלן נדל"ן 11
T דירה בהנחה- דירה להשקעה נדל"ן 40
A קופת גמל להשקעה- אזרח אמריקאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
כ מתעניין בדירה חדשה להשקעה עד 2 מ' (10\90) שאלות נדל"ן 12
A מדד s&p500 בקופת גמל להשקעה ורווחים שוק ההון 3
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
Y ייעוץ בנוגע לרכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 18
M קיבלתי הצעה לרכישת דירה ראשונה להשקעה - דעתכם? נדל"ן 4
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
ר דירה להשקעה ללא חניה נדל"ן 15

נושאים דומים

Back
למעלה