• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לתזמן את השוק

האדום הזה ממכר. כמובן כל זמן שיש כסף להכניס.
מה ההסכם שלך עם עצמך, חבר? לשמור מזומנים בקופה ולחכות לירידות כדי לקנות? המחיר שאתה קונה עכשיו, הוא מחיר שכבר היה קיים לפני כמה חודשים. האם אז קנית או שאתה מחכה למסך אדום כדי לקנות, בלי קשר למחיר? אתה מבין שיש לך חוסר הבנה בסיסי או לפחות הטיה פסיכולוגית בעייתית מאד?

מה ההסכם שלך עם עצמך, חבר? לשמור מזומנים בקופה ולחכות לירידות כדי לקנות? המחיר שאתה קונה עכשיו, הוא מחיר שכבר היה קיים לפני כמה חודשים. האם אז קנית או שאתה מחכה למסך אדום כדי לקנות, בלי קשר למחיר? אתה מבין שיש לך חוסר הבנה בסיסי או לפחות הטיה פסיכולוגית בעייתית מאד?
כסף חדש שעדיין לא נכנס וכסף שכבר נכנס ומכרתי כמה ימים לפני שהתחילו הירידות בגלל הבנה שהוירוס הזה הולך לעשות לא נעים בשווקים.

זה ההסכם שלך עם עצמך? חזור לשיעורי בית בבקשה :)
את שיעורי הבית כבר עשיתי מזמן. בפעם שעברה לא נגעתי ואז בזבזתי כמה חודשים להתאפס. הפעם נראה לי לא הגיוני לחכות שהשוק יתחיל להימחק כשזה ברור שזה מה שהולך לקרות. עם כל הכבוד לתיאוריות.

בפעם שעברה לא נגעתי ואז בזבזתי כמה חודשים להתאפס
גילית שהשקעה פסיבית לאורך זמן היא לא בשבילך? נכנסת לאטרף בגלל ירידה של כמה אחוזים? מה זאת אומרת "ביזבזתי" כמה חודשים? תלמד להסתכל פעמיים בשנה על התיק שלך, הוא אמור להיות איתך הרבה מאד שנים אם לא תעשה שטויות של צעיר נלהב מדי.

החשש הוא תמיד מכך שהשוק גבוה מידי, וכשתגיע הנפילה היא תהיה עמוקה וכואבת.
העובדה שיש נפילה של עשר אחוז כדוגמה, אפילו אם השוק יחזור לקדמותו, זה נראה בטוח יותר לקנות אז,
כי לו התמחור של המניות היה יקר מידי, התיקון של הקורנה היה אמור לגרור על הדרך תיקון של התמחור היקר.
העובדה שלמרות שיש ירידה משמעותית, זה לא גורם לקריסה (ככל שזה אכן כך יהיה) מוכיחה שהמשקיעים סבורים שהתמחור בפני עצמו נכון.

זה לא משנה מה החשש שלך כרגע. לפני שנה היה מישהו אחר עם חחש אחר וכך גם לפני שנתיים ושלוש.
השאלה היא מה התכנית שלך והאם היא מותאמת לצרכיך ולסיבולת הסיכון שלך. אל תנסה לנתח את כותרות העיתון כדי להחליט כי אין לך שום עדיפות על כל החכמולוגים בתקשורת (ובאקדמיה ובחברות ההשקעות). אתה בסך הכל משקיע קטן שעושה לביתו, רוב המשקיעים בעולם זה מוסדיים למיניהם ויש להם פרמטרים שונים לגמרי משלך.

גילית שהשקעה פסיבית לאורך זמן היא לא בשבילך? נכנסת לאטרף בגלל ירידה של כמה אחוזים? מה זאת אומרת "ביזבזתי" כמה חודשים? תלמד להסתכל פעמיים בשנה על התיק שלך, הוא אמור להיות איתך הרבה מאד שנים אם לא תעשה שטויות של צעיר נלהב מדי.
התיאוריה יפה בתיאוריה. בעולם האמיתי לא למכור רגע לפני נפילה צפויה רק כי זה חורג מ"פאסיבי" זה נאיביות במקרה הטוב. ואני לא מדבר על איזה כתבה מצ'וקמקת שמישהו כתב שהוא חושב שיהיו ירידות. מה שקורה בימים אלה היה צפוי הרבה לפני שהחלו הירידות.
את רוצה להרגיש שאת "הצודקת" ו"היודעת" ולהתעקש להפסיד כסף רק בשביל לקבל עוד כוכב פסיבית הזהב של החודש מהסולידית? זכותך המלאה.

את רוצה להרגיש שאת "הצודקת" ו"היודעת" ולהתעקש להפסיד כסף רק בשביל לקבל עוד כוכב פסיבית הזהב של החודש מהסולידית? זכותך המלאה.
חחח, היא יכולה להיות הבת שלי. אני מעבר לכל השטויות שמסתובבות לך בראש.
בעולם האמיתי לא למכור רגע לפני נפילה צפויה רק כי זה חורג מ"פאסיבי" זה נאיביות במקרה הטוב.
בעולם האמיתי, אתה משלם מס רווח הון של 23% אם החלטת להוציא את הכסף המורווח שלך כך שאתה מתחיל מחדש בסכום נמוך יותר ממה שהיה לך בתיק ערב המכירה. לאחר מכן, כשתבחר לקנות במחיר קרן נמוך יותר, תופתע לגלות שיכולה להיות גם ירידה נוספת ולא רק עליה? אתה תישאר או תמכור? ונניח שתחליט להשאיר את התיק עד שהוא ירוויח, אז מה זה משנה לך אם אתה משאיר אותו עכשיו כמו שהוא? אתה צריך את הכסף עכשיו? אתה צריך אדרנלין? מה התכנית שלך, חבר?

חחח, היא יכולה להיות הבת שלי. אני מעבר לכל השטויות שמסתובבות לך בראש.
אין שטויות. רק חושב שאת קצת מקובעת מדי בנושא הזה :)
אתה משלם מס רווח הון של 23% אם החלטת להוציא את הכסף המורווח שלך
מה עדיף? לשלם מס על רווח, או לצבור מגן מס על אבדן כסף שברור לך שהולך לקרות?
המטרה של כולנו בסופו של דבר היא להרוויח והלוואי שכולנו נשלם כמה שיותר מס רווחי הון.
תופתע לגלות שיכולה להיות גם ירידה נוספת ולא רק עליה? אתה תישאר או תמכור? ונניח שתחליט להשאיר את התיק עד שהוא ירוויח, אז מה זה משנה לך אם אתה משאיר אותו עכשיו כמו שהוא? אתה צריך את הכסף עכשיו? אתה צריך אדרנלין? מה התכנית שלך, חבר?
שוב, את ממש מקובעת על התיאוריה הזאת. נניח שלשנינו תיק השקעות זהה. את (להלן: "הצודקת" :) ) לא נגעת לא הסתכלת ולא חשבת למכור רק כי זה יהיה חטא ופשע שאלוהי ההשקעה הפסיבית לא ימחל לך עליו לעולמים. אני (להלן: "הפסיבי הסורר") מכרתי לפני הירידות ורק בשבוע האחרון חסכתי 10% של ירידות.
זה בכלל לא משנה מה יקרה מנקודה זו והלאה. גם אם ימשיך לרדת וגם אם ממחר כבר יטוס בחזרה, אני מתחיל מנקודה טובה יותר רק בגלל זה שהייתי פסיבי סורר שלא עצם עיניים.

נערך לאחרונה ב:
אני (להלן: "הפסיבי הסורר") מכרתי לפני הירידות ורק בשבוע האחרון חסכתי 10% של ירידות.
זה בכלל לא משנה מה יקרה מנקודה זו והלאה. גם אם ימשיך לרדת וגם אם ממחר כבר יטוס בחזרה, אני מתחיל מנקודה טובה יותר רק בגלל זה שהייתי פסיבי סורר שלא עצם עיניים.
מזל טוב, ותהנה מהרווח (או היעדר ההפסד). אבל זה הרי לא העניין, אלא ההנחה הגלומה בדברים שלך שהיא שאתה תמשיך להצליח ולתזמן את זמני הכניסה והיציאה שלך, לאורך שנות קריירת ההשקעה שלך, באופן שיניב לך יותר (אחרי עמלות, מיסים וחבריהם) מאשר סתם אחזקה "טיפשית" במדד הרלוונטי.

וזה אפילו אפשרי, כמו שזה אפשרי לקבל מדליה בתחרות ריצה בינלאומית - אבל בערך בעל אותם הסיכויים (ודורש גם "חכמה" כזאת או אחרת אבל גם הרבה עבודה קשה - כי זה מה שהאנשים שסוחרים מולך עושים). ואם כן - אז שוב מזל טוב, ותספר על השיטה שלך בארוחת הצהריים שתאכל עם וורן באפט. לשאר בני התמותה שכמונו, הרבה יותר רווחי לרכוש את המדדים שמתאימים לתכנית ההשקעה שלנו ולהתעסק בדברים אחרים בחיים.

ההנחה הגלומה בדברים שלך שהיא שאתה תמשיך להצליח ולתזמן את זמני הכניסה והיציאה שלך, לאורך שנות קריירת ההשקעה שלך
בכלל לא. אני מדבר רק על האירוע הנקודתי הזה. ראיתי שהוירוס מתחיל להתפשט בעולם, מדינות סוגרות גבולות, אירועים מתבטלים, חברות מודיעות על איחורים ועוד ועוד חדשות שהצטברו - והשווקים בכלל בעולם משלהם עומדים או ממשיכים לעלות כאילו לא קרה כלום. בנקודה הזאת החלטתי שאני הפעם לא הולך לבזבז זמן יקר כשברור לי שבקרוב השוק יתעורר ויתחילו ירידות.
אירוע בסדר גודל כזה לא קורה כל חודשיים וגם לא כל שנתיים. תסכים איתי?

אירוע בסדר גודל כזה לא קורה כל חודשיים וגם לא כל שנתיים. תסכים איתי?
לא. *כל הזמן* יש משהו שמעסיק את הכותרות של העיתונים, בתור האירוע שלא קרה שכמותו שנים/מאז ומעולם/כו'.
בחירות כאלו ואחרות (היו מי שטענו שבחירת טראמפ חייבת להפיל את הבורסה...), פשיטת רגל של יוון (זוכרים את זה?) או איזה מדינה אחרת, ברקזיט (משום מה זה כבר לא בכותרות?), וכו' כו'. זה טבעה של התקשורת בימינו - *תמיד* תהיה את הסוגיה הגורלית של הרגע. לא כדי להמעיט בחשיבות של הוירוס הנוכחי, אבל אני מבטיח לך שבקיץ נאמר כבר נדבר על משהו אחר בתור הסוגיה החמה של היום. ומה שיותר גרוע ויותר רלוונטי לעניינינו - הנסיון לנחש מה תהיה ההשפעה של האירועים הללו על שוק ההון היא הימור עם סיכויי הצלחה לא גבוההים במיוחד.
אז אם הרווחת כרגע - כאמור, מזל טוב (באמת). אבל אני מנחש שזה אמנם נותן תחושה חמה בלב, אבל לא סכום (רווח) שהולך להשפיע משמעותית על חייך. והשאלה היא - מה הלאה? יש לך עוד כמה עשורים להשקיע...
תקשיב לחדשות (או מקורות המידע האחרים שלך) ותחליט כל רגע האם להיכנס חזרה לשוק ההון או לצאת ממנו? להזיז כמה אחוזים ממניות לאגח ובחזרה? מה הולכת להיות שיטת ההשקעה שתוכל להתמיד בה כמה עשורים?

*כל הזמן* יש משהו שמעסיק את הכותרות של העיתונים, בתור האירוע שלא קרה שכמותו שנים/מאז ומעולם/כו'.
אין ספק, וכבר עניתי על זה לפני:
אני לא מדבר על איזה כתבה מצ'וקמקת שמישהו כתב שהוא חושב שיהיו ירידות.

מזל טוב (באמת). אבל אני מנחש שזה אמנם נותן תחושה חמה בלב, אבל לא סכום (רווח) שהולך להשפיע משמעותית על חייך. והשאלה היא - מה הלאה? יש לך עוד כמה עשורים להשקיע...
תקשיב לחדשות (או מקורות המידע האחרים שלך) ותחליט כל רגע האם להיכנס חזרה לשוק ההון או לצאת ממנו? להזיז כמה אחוזים ממניות לאגח ובחזרה? מה הולכת להיות שיטת ההשקעה שתוכל להתמיד בה כמה עשורים?
תודה (באמת). מבחינתי יש הבדל בין מצב שאני רואה שהשוק לא מגיב בצורה רציונלית לבין מצבים אחרים שהתקשורת מחפשת רייטינג. יש לי את דרכי צריכת המידע שלי ככה שהשטויות שרצות בתקשורת לא עושות עליי רושם רוב הזמן.

אין ספק, וכבר עניתי על זה לפני:

תודה (באמת). מבחינתי יש הבדל בין מצב שאני רואה שהשוק לא מגיב בצורה רציונלית לבין מצבים אחרים שהתקשורת מחפשת רייטינג. יש לי את דרכי צריכת המידע שלי ככה שהשטויות שרצות בתקשורת לא עושות עליי רושם רוב הזמן.
א. תוודא שאחרי ששילמת מס לא יצאת מופסד אם יצאת לפני שבוע ונכנסת היום
ב. להגיד היום שבדיעבד צדקת זה קל, מה היית עושה אם יום אחרי שמכרת היו מגלים חיסון אפקטיבי/לא היו יותר הדבקות/לא הייתה התפרצות באיטליה והשווקים היו ממשיכים לעלות?

תוודא שאחרי ששילמת מס לא יצאת מופסד אם יצאת לפני שבוע ונכנסת היום
לא מופסד
להגיד היום שבדיעבד צדקת זה קל, מה היית עושה אם יום אחרי שמכרת היו מגלים חיסון אפקטיבי/לא היו יותר הדבקות/לא הייתה התפרצות באיטליה והשווקים היו ממשיכים לעלות?
בשוק שלא תלוי בך כמובן שאפשר לדעת אם צדקת רק בדיעבד

לא מופסד

בשוק שלא תלוי בך כמובן שאפשר לדעת אם צדקת רק בדיעבד
יפה שיצאת לא מופסד. ונכון, אפשר לדעת אם צדקת רק בדיעבד ולכן בת העמק אמרה לך שהיא לא לוקחת את ההימור הזה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
ש לתזמן את השוק? נדל"ן 23
שנקל לתזמן את השוק...ללא תלות בזמן? שוק ההון 29
amit דוגמא מהחיים ,כמה קשה לתזמן את השוק שוק ההון 14
ה לתזמן את השוק שוק ההון 12
T לא ניתן לתזמן את השוק, הגם במצב היום? שוק ההון 40
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
א האם בתי ההשקעות יכולים לתזמן את תאריכי מעבר המסלולים? שוק ההון 11
חתול לילה האם ניתן לתזמן את שוק האג"ח שוק ההון 25
נ האם אפשר לתזמן דיבדנדים? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
N נדל"ן - ניתן לתזמן? נדל"ן 62
חתול לילה עצרו אותי אני רוצה לתזמן (מניות הבנקים) שוק ההון 35
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 26
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 46
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 78
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
B איך מורידים את הקובץ אקסולידית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
yossik שכן אחד מחמם את המים של הבניין אוף טופיק 25
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14

נושאים דומים

Back
למעלה