לתזמן את השוק?

שם בדוי

משתמש סולידי
דירוג
18
שלום,

האם לדעתכם ניתן לתזמן את שוק הנדלן? האם ״כדאי״ לחכות לירידת מחירים? אם בכלל?

כולנו יודעים שהמחירים לא מפסיקים לעלות מ 2008 למרות כל מה שקורה (קורונה, אבטלה, הפחתת מס וכו וכו).
בנוסף אין השקעה אלטרנטיבית אמיתית בישראל כמו נדלן (חוץ משוק ההון העולמי כמובן).

מה דעתכם?

דגגגג

משתמש ותיק
דירוג
797
דעתי היא שלא כל מה שכתוב בתקשורת הוא נכון. יש מקומות בהם המחירים חזרו 3 ו 5 שנים אחורה.
IMG_20210415_103815.jpg

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,147
דעתי היא שלא כל מה שכתוב בתקשורת הוא נכון. יש מקומות בהם המחירים חזרו 3 ו 5 שנים אחורה.
חחח צחקתי בקול.
תמצא לי דירה בבקשה בצפון הישן במחיר של לפני 5 שנים ואני לך 100,000 ש"ח במזומן ביד.

דירוג
292
חחח צחקתי בקול.
תמצא לי דירה בבקשה בצפון הישן במחיר של לפני 5 שנים ואני לך 100,000 ש"ח במזומן ביד.
בדיוק באתי לכתוב את זה.

צאו לשטח ועזבו את הגרף במדלן. תראו ש60 אשח למטר פה זה באהלן אהלן.

דגגגג

משתמש ותיק
דירוג
797
חחח צחקתי בקול.
מצאתי באיזור בזל ב 42000שח למטר, דירה 74מר. משופצת חלקית והשאר שמור היטב. בניין טוב, טאבו נקי. קומה 1.
דירה נוספת 61מר + 11מר מרפסת שניתן לסגור משופצת לגמרי ב 3 מליון. בניין שעברה עזרה וביצרון, נראה מעולה.קומה 3. טאבו נקי.
בהר נבו דירה 62מר ב 2.85, משופצת לגמרי, בניין עם מעלית משופץ, קומה 2. חברת מניות פעילה
דירה חדשה בבניין חדש באיזור ירמיהו. 75מר, 3.5ח, לחזית. מרפסת 2מר. 3.4מ

להמשיך? הגרף מגיע מנתוני עסקאות שמדווחים למדינה, לא מהמצאות.

נערך לאחרונה ב:

Shlomi Z

משתמש בכיר
דירוג
4,064
א. הייתי מהמר שיש הרבה כסף מחוץ לנתונים, או עסקאות שחלק מהן היה העברה בין 2 משפחות [מי אמר כסף שחור ?].
ב. במקרה של אורי, בניגוד ליד2 שאתה "מוצא" , מדובר בבן אדם שחי את השטח או מבין את התחום, אז כנראה הוא לא סתם אומר.
ג. ריבית אפסית, חוסר אינטרס, חוסר בנייה וכו' ... קשה לי להאמין שזה יירד בקרוב.

דירוג
292
כן תמשיך, ועל הדרך תבדוק גם את המחיר המדווח לרשות המיסים הוא מה שעבר למוכר בפועל.

אני מזמין אותך לבוא לסיבוב פה שבוע הבא עם בעלת משרד תיווך אולי הכי חזק בצפון הישן ולראות איזה עסקאות יש בשטח בפועל. אני לא אומר שאי אפשר למצוא עסקאות טובות, אני אומר שלדלות מידע מגרף במדלן ולהסיק שהמחירים הולכים אחורה זה פשוט חוסר הבנה של מה שקורה בשטח בפועל.

יהודה שוורץ

משתמש ותיק
דירוג
208
כשבכל יום נולדים מליונרים חדשים בת"א אתה מצפה לירידת מחירים?

נערך לאחרונה ב:

דגגגג

משתמש ותיק
דירוג
797
@המשקיע המתחיל הדביל תודה אבל הספיקו לי הסיבובים. אני לקראת סגירה באחד מהם

הגרף גם אם לא מתאר מחיר מדויק הוא מתאר מגמה. אין הבדל בין כמות האנומליות שתיארת השנה לעומת שנים עברו ביחס לסך העסקאות

נערך לאחרונה ב:

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,147
אלו ממש לא המספרים של לפני 5 שנים, לפני 5 שנים המחירים היו משמעותית זולים יותר, גם לפני שנתיים הם היו זולים יותר.
אציין שאני גר כ15 שנים בשכונה.

דגגגג

משתמש ותיק
דירוג
797
אלו ממש לא המספרים של לפני 5 שנים, לפני 5 שנים המחירים היו משמעותית זולים יותר, גם לפני שנתיים הם היו זולים יותר.
אציין שאני גר כ15 שנים בשכונה.
דיברו פה על 61000שח למטר. המחירים לא קרובים לזה מלבד קומץ של בלוני ניסוי. הממוצע הוא סביב ה 50,000שח למטר ויש לא מעט בפחות מזה. מה שתואם בגדול את המידע במדלן.
חלק מהדירות שכתבתי למעלה נקנו לפני 3 עד 5 שנים וקל לראות בכמה. הרווח עליהן הוא 40 עד 80אלף ש"ח ברוטו לשנה.

לדוגמה הדירה ב 2.85 נקנתה בינואר 18 ב 2.71. הדירה ב 3מ נקנתה בתחילת 2016 ב 2.72מ ועברה שיפוץ מקיף ונמכרת ב 3מ. אין פה רווח אם לוקחים בחשבון מיסים, תיווך. אנשים מוכרים בהפסד בבזל.

נערך לאחרונה ב:

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,147
דיברו פה על 61000שח למטר. המחירים לא קרובים לזה מלבד קומץ של בלוני ניסוי. הממוצע הוא סביב ה 50,000שח למטר ויש לא מעט בפחות מזה. מה שתואם בגדול את המידע במדלן.
אין שום משמעות לממוצע, דירה בבניין חדש עם מעלית וחניה תעלה 60K למ"ר ואף יותר.
דירה במגדל חדש בתלות בקומה תעלה כבר 70,80,90 וגם מעל 100K ש"ח למ"ר בתלות בקומה ובגמרים.
לדוגמה הדירה ב 2.85 נקנתה בינואר 18 ב 2.71. הדירה ב 3מ נקנתה בתחילת 2016 ב 2.72מ ועברה שיפוץ מקיף ונמכרת ב 3מ. אין פה רווח אם לוקחים בחשבון מיסים, תיווך. אנשים מוכרים בהפסד בבזל.
אתה מביא אנקדוטות שאינן קשורות למציאות, איני יודע מי מכר מה וכמה אבל אני יודע במדויק בכמה קנו ומכרו דירות ברחוב שלי (כ50 מטרים מבזל) כולל שמאויות מסודרות ותחשיבי תמ"א 38, מה גם לא דיברתי על רווחים או הפסדים, אתה טענת שהמחירים ירדו, זוהי טענה שגויה (שלא לאמר הזויה) לחלוטין.
המחירים עלו משמעותית בחמש שנים האחרונות וגם בשנתיים, הלוואי שזה לא היה המצב אבל זה כן.

אתה רשאי להאמין שהם ירדו, זה בסדר אבל זה לא המציאות (ואגב אני צופה שהם ימשיכו לעלות בשכונה) ובנימה זו אני חושב שהנושא מוצה.

דגגגג

משתמש ותיק
דירוג
797
הבאתי אנקדוטות והבאתי גם מידע מסכם מנתוני עסקאות. מהצד שלך לא ראיתי לא זה ולא זה. אם יש לך מידע מדויק יותר ממדלן הייתי ממליץ שתקים סטארטאפ מתחרה כי זה יהיה כלי מבוקש מאד. לטעון שהם סתם עושים ממוצע יבש ולא מודעים להטעיות שאתה מודע אליהם כשזה רוב עיסוקם, לדעתי זה קצת יומרני.

אני לא מדבר מפוזיציה, אף אחד לא אוהב להכיר בהפסדים אבל זו המציאות בשטח שאני חוויתי בחודשים האחרונים. מכירות בהפסד ולא מעט מהן (מלבד אלה שהשקיעו 10 שנים ומעלה או מכירה לאחר תמא)

נערך לאחרונה ב:

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,147
הבאתי אנקדוטות והבאתי גם מידע מסכם מנתוני עסקאות. מהצד שלך לא ראיתי לא זה ולא זה. אם יש לך מידע מדויק יותר ממדלן הייתי ממליץ שתקים סטארטאפ מתחרה כי זה יהיה כלי מבוקש מאד. לטעון שהם סתם עושים ממוצע יבש ולא מודעים להטעיות שאתה מודע אליהם כשזה רוב עיסוקם, לדעתי זה קצת יומרני.
אין הרבה משמעות לנתונים במדל"ן בשכונות ישנות, בעוד המספרים בש"ח נכונים, מספרי החדרים והמטרג' לא נכונים בעליל.
אני לא מדבר מפוזיציה, אף אחד לא אוהב להכיר בהפסדים אבל זו המציאות בשטח שאני חוויתי בחודשים האחרונים.
גם אני לא מדבר מפוזיציה, אומנם יש לי נכס בשכונה אבל אני יותר מאשמח שהמחירים פה יצנחו ואף בחדות כי אני מאד אשמח לשפר דיור ואני מאד רוצה להשאר בשכונה.

אתה מדבר על שטח שאתה חווה כמה חודשים שזה נחמד, אני חווה אותו 15 שנים, נדל"ן לא באמת מבינים מהאינטרנט, מכתבות בעיתון וסטטיסטיקות, מבינים אותו מהשטח.

לא שזה באמת משנה אם המחירים פה ירדו או שלא, אם אתה רוצה לקנות פה נכס המחירים הם המחירים, אם עושה לך חם בלב לדעת שקנית במחיר זול יותר מאשר לפני 5 שנים זה מצויין, קבל את תמיכתי: המחירים פה ירדו.

vieri

משתמש ותיק
דירוג
108
צפה בקובץ המצורף 110

מסכים, התקשורת מלאה בספינים ופייק ניוז בכל מה שקשור לשוק הנדל"ן בארץ. נראה שהכל שם ממומן וכל המטרה היא להריץ נדל"ן ולא באמת לספק מידע שמשקף את המציאות.

דגגגג

משתמש ותיק
דירוג
797
@אורי ג. אגב, שאלה מהניסיון שלך. כמו שאמרת מדובר על דירות ישנות שבטאבו מופיעות כ 40מר בגלל שיטת המדידה עד שנות ה 60 ובפועל הן 60 או 70מר בארנונה. מה רואה מדלן? הגודל בטאבו או בארנונה?

יהודה שוורץ

משתמש ותיק
דירוג
208
לי די ברור שאנחנו בפני גל של עליות מחירים בכל מקום שהמיליונרים החדשים האלו יחפשו דירות.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,147
@אורי ג. אגב, שאלה מהניסיון שלך. כמו שאמרת מדובר על דירות ישנות שבטאבו מופיעות כ 40מר בגלל שיטת המדידה עד שנות ה 60 ובפועל הן 60 או 70מר בארנונה. מה רואה מדלן? הגודל בטאבו או בארנונה?
לדעתי לא זה ולא זה, הוא רואה מה דווח במכירה למיסוי מקרקעין.
כיוון שאין לזה משמעות למען סטטיסטיקות עו"ד רושמים מה שבטאבו או בארנונה.
לי די ברור שאנחנו בפני גל של עליות מחירים בכל מקום שהמיליונרים החדשים האלו יחפשו דירות.
גם לי + מעגל ראשון של איפה שהם מחפשים דירות עם דגש למקומות שמגיעה הרכבת הקלה/תחתית.
פוזיציה בהתאם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
שנקל לתזמן את השוק...ללא תלות בזמן? שוק ההון 29
amit דוגמא מהחיים ,כמה קשה לתזמן את השוק שוק ההון 14
ה לתזמן את השוק שוק ההון 54
ה לתזמן את השוק שוק ההון 12
T לא ניתן לתזמן את השוק, הגם במצב היום? שוק ההון 40
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
א האם בתי ההשקעות יכולים לתזמן את תאריכי מעבר המסלולים? שוק ההון 11
חתול לילה האם ניתן לתזמן את שוק האג"ח שוק ההון 25
N נדל"ן - ניתן לתזמן? נדל"ן 62
חתול לילה עצרו אותי אני רוצה לתזמן (מניות הבנקים) שוק ההון 35
N בכמה הייתם מעריכים את החסכון הכספי של אי-הבאת ילדים? אוף טופיק 43
זריקת תבונה האם עצמאי פטור עם הכנסות מעטות יכול להפריש את המקסימום לקרן השתלמות (18,400 ש"ח) מבלי שירימו גבה שם למעלה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
מתכנת רשות המסים תעביר באופן יזום החזרי מס לכ-1,900 הורים לילדים עם מוגבלות שלא מימשו את זכאותם להקלה במס של 2 נקודות זיכוי מיסים 18
E פיצויים. עשיתי טעות שאמרתי את זה? צרכנות פיננסית 40
א ניוד נקודת זיכוי של תינוק - איך עושים את זה? מיסים 10
A תשואה משכר דירה או פוטנציאל עליית הערך - כיצד אתם מתעדפים את ההשקעה שלכם? נדל"ן 15
aminadav האם במשברים הגדולים. האם מי שהיה נשאר 10 שנים על קרן מחקה את אחד המדדים המובילים. האם היה יוצא מופסד? או מרוויח בגדול? שוק ההון 27
E דרכים להזין את תיק ההשקעות שוק ההון 18
adamshalev אינטראקטיב ברוקרס ביטלו את עמלת המינימום החודשית שוק ההון 144
c881 "הבנק איבד את האמון בך - את לא זזה מפה חצי שנה אוף טופיק 17
twister לאחר סגירת הלמן אלדובי, לאן העברתם את הפנסיה שלכם? שוק ההון 13
R מה עושים כשכמה קונים פוטנציאלים מוכנים לשלם את המחיר הנקוב ? נדל"ן 14
Y שאלות לפני שאני שם את הכסף בבית השקעות שוק ההון 4
1 האם להחליף את החלק המנייתי לסנופי בלבד במקום חשיפה עולמית? שוק ההון 34
M רשות שוק ההון עוצרת את המינוף בקרנות הפנסיה המחקות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
H איך לתקן את הטעויות שכנראה עשיתי? שוק ההון 5
ס לאיזה סעיף בטופס 135/1301 מעבירים את התוצאות של ג.6 (הכנסה חייבת) בטופס 1322? מיסים 10
ה האם אתם מחשיבים את כספי הפנסיה/קרן השתלמות כ״מנייתים״? שוק ההון 44
ש לסגור את המשכנתא או להשקיע בשוק ההון? נדל"ן 27
י יש מצב שמינפתי את עצמי בלי לדעת? אינטראקטיב ברוקרים ופלטפורמות מסחר 5
י איך לעבוד עם בחור שאני לא אוהב בלי לאבד את השפיות? אוף טופיק 9
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
aminadav מאיזה סכום השקעה הייתם מחלקים את הרכישה לכמה חלקים כדי לא להשפיע על המחיר? שוק ההון 30
Harvey מיסוי משקיעי נדל״ן בתל אביב כדי לצנן את השוק נדל"ן 55
aminadav מה דעתכם על מנת לחסוך בדמי ניהול לקנות ישירות את המניות ולא דרך קרנות מחקות? שוק ההון 3
א באיזה מחיר ארכוש לי את המנייה שוק ההון 15
E לקוח לא רוצה לשלם את מלוא הסכום כי טוען שכמה תמונות לא יצאו טוב. מה לעשות? אוף טופיק 22
R "להכות את השוק" מחפש מידע פוסטים מאיכות נמוכה 4
ק להעביר את התיק ממקסם לברוקר ישראלי/בנק ישראלי שוק ההון 5
מ האם להעביר את אבא שלי לתיקון 190 שוק ההון 4
G סוכן: "גוף שסוגר את הפעילות לא רלוונטי ההבטחות שלו" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
S למה לשים לב לפני שעוברים לביטוח בריאות קבוצתי ומבטלים את הביטוח הפרטי? צרכנות פיננסית 0
N האם לפרוע חלקית את המשכנתא? צרכנות פיננסית 6
Benjamin W נשיא ארה"ב מתכנן להעלות את מס רווחי ההון ל 43% אוף טופיק 100
S חוות דעת תיק קיים של הייטקיסט בן 32 - מחפש את השינויים הנכונים שוק ההון 14
L מתלבט לאן לנתב את עתידי התפתחות אישית 9
ה מבקש את עזרתכם, כסף להשקעה, חשבתי על דירה בקריות וכדו' נדל"ן 8
ה כרטיס אשראי חדש מבטל את הישן? פוסטים מאיכות נמוכה 21
ק טירונית שוק ההון מחפש סימולים (או - כשאת אומרת אג"ח, למה את מתכוונת) שוק ההון 10
L כיצד הייתם ממליצים לי להשקיע את הכסף במצבי נדל"ן 6

נושאים דומים

למעלה