• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו?

משתמש רגיל
דירוג
207
נגיד ויש לי 200 אלף שקלים בעו"ש ומשכורת גבוהה.
עכשיו אני קורא על ריבת דה ריבית וזה שלא צריך למכור בהפסדים אלא לקנות עוד וכו' ורוצה להכנס לעניין.
אבל אז אני גם קורא שהאגחים לא שווים כלום בשוק הנוכחי ולא יהיו שווים בשנים הקרובות, אני קורא שהמניות בשיא, סוג של בועה (?) ושכנראה ירדו.
עכשיו אני ממש מבין את הקטע של אף אחד לא יכול לתזמן אבל לא צריך להיתמם...

אם אני אכנס למניות אז מה שאני מעוניין בו זה נייר ערך אחד בודד שהוא על כל המניות בעולם ביחד, הכי מפזר והכי קל.

אז מה כדאי לעשות עכשיו, לחכות לירידה חדה יחסית בבורסות ואז לקנות? או שפיזור על כל העולם מגן עלי בכל מקרה? או שבכלל ירידה חדה לא כזאת בטוחה כמו שחלק מהכותבים גורמים לזה להשמע?

גם בקשר לחלק של האגחים בתיק, פשוט להשאיר את ה25-50% שלי במזומן בעו"ש נותן לי את אותה הגנה של אג"ח בתקופה הזאת שאגח לא נותן הרבה? או שיש לאגח יתרון על המזומן בכל זאת?

תודה :)

תזמון שוק הוא תחום רחב מאד.
דוגמא קטנה למחקר אפשרי נמצאת כאן.
אני באמצע מחקר שנמרח כבר כמה חודשים על שיטות לתזמון. אתה יכול לראות כמה דעות באותו השרשור.
האגחים לא שווים כלום בשוק הנוכחי
לא מקבל את הטענה.
המניות בשיא, סוג של בועה (?) ושכנראה ירדו.
העובדה שהמניות בשיא, איננה אומרת שהן בבועה או אפילו מנופחות בכלל. רוב ההסטוריה המניות היו בשיא. זו התוצאה של יצירת ערך מתמשכת.
גם אם הן בבועה, היא לא בהכרח תתפוצץ.
אז מה כדאי לעשות עכשיו
אסור לנו להמליץ.
לחכות לירידה חדה יחסית בבורסות ואז לקנות?
לא נשמע לי חכם.
או שפיזור על כל העולם מגן עלי בכל מקרה?
ממש לא.
מזומן בעו"ש נותן לי את אותה הגנה של אג"ח בתקופה הזאת שאגח לא נותן הרבה? או שיש לאגח יתרון על המזומן בכל זאת?
למזומן יש מתאם אפס עם המניות (וגם אם הוא לא אפס, הוא שקול לאפס).
הסטורית, לאג"ח היה מתאם שלילי עם מניות שגדל בתקופות משבר, כך שהן הגנו על מניות בצורה טובה ממזומן. (במחיר סיכון מוגבר)

לאג"ח היה מתאם שלילי עם מניות שגדל בתקופות משבר, כך שהן הגנו על מניות בצורה טובה ממזומן. (במחיר סיכון מוגבר)
אתה מדבר על אג"ח ממשלתי, לא על קונצרני, חשוב להדגיש, וגם זה לא בהכרח נכון בארץ.

נגיד ויש לי 200 אלף שקלים בעו"ש ומשכורת גבוהה.
בלי לחשוף מספרים מדוייקים, מה היחס, בערך, בין קצב החיסכון השנתי שלך לבין ההון שקיים ברשותך היום?

הסטורית, לאג"ח היה מתאם שלילי עם מניות שגדל בתקופות משבר, כך שהן הגנו על מניות בצורה טובה ממזומן. (במחיר סיכון מוגבר)

מתאם שלילי גם בזמנים של יציאה מריבית אפסית? (לא שאני אומר שזה מה שיקרה בשנה הקרובה, אבל כם אני ואתה לא אומרים שיהיה משבר בזמן זה)

אני אשמח אם לא נכנס כאן למושגים באוויר (שאני לא מבין), תיאוריות שלא יקרו, אגח קונצרני שלא רלוונטי, אגח של חו"ל שלא רלוונטי (?) אלא תכלס למקרה הבסיסי והפשוט שלי.

עש לילה קשה לי בשלב הזה לתת מספר מדוייק בגלל שינויים של אחרי צבא ומעקב חסר שאני צריך לשפר, אבל זה משהו בסביבות 6000+ שקל בחודש (אחרי ההוצאות ואני לא מתייחס לפנסיה שנצברת לה בנפרד כמובן)

3_l-wm2NaK7HtfpH60O8FLbZh7za7GQrEd52g1kICvP7L3XVWRZ81FpH_7Qsm-SdAxI7kbxEj_wXlhDM7scl9ZAJnBQghNNaYY2iXi6vKUHI4XMZOO58Vlgl08SIom8cjsuzRyazsIK95Nvp2ntJ4HH2qhd0mZeJOclJINAF9qwt2fPZsREBWrX4_6U7TrqQvWIfXFOWXfZckLV69rV9V7x5Vna3-JDF7Du7rsabRkm7WyILAgMAt4DWR-vglJggN8A4ItSjzf9hhp9vVnhsBE8LYIjVSi39CEy6VhgpKboqppuNLzf06fofduRiftuflZkerbRjgLDLMufciC4XSMkTbv4LHF78M2nsSnoLtgw45DrkuHzER3aZjGr7UMbWhDxqt14cXf7luWYb-_CcDrrtAQMR3LaktjdyYETqStMaz3B2aj6SqxWS9mnbpfEWJ8VCj8uD_-yOlsAVKDD6pnBW9qOtCckxOAJFAN5EB1rpOU7QLHmu6nEFUMpPzleNbZsFmNUC_8_kUHkQPmTu-EOyS95HvtKUhMAUI54W--XU6e5HMUbjh7IqAD3NKCoX6hKON2jPrcnx0OwzjzhSsJFVh8xFHQzP=w435-h329-no

ידוע שהכל הימור בסופו של דבר, אבל כמו שלא הייתם קונים דירה להשקעה עכשיו אז אפשר לעשות את אותו הדבר עם מניות ואגחים רק שבהם הפרמטרים פחות ברורים לי.
אם אסור להגיד דברים נחרצים כאלה כאן אז אני אשמח להודעה פרטית עם הסיכום שאני בטוח שחלק גדול ממכם עשה בשביל עצמו..

מתאם שלילי גם בזמנים של יציאה מריבית אפסית?
מתאם שלילי גם בתקופות של ירידה חדה של הרבית.
לכאורה (בסדר מוביל), שינוי של הריבית בכל כיוון ישפיע על המניות והאג"ח באותו האופן. כלומר, בסדר מוביל, השינוי במחיר המניה הוא לינארי בשינויים קטנים של הריבית, והשינוי של מחיר האגרת לינארי גם הוא עם שיפוע אחר.
כעת, אם למרות ההורדה של הריבית, המתאם נותר שלילי ונמוך, בסדר מוביל אצפה להתנהגות דומה בתקופה של העלאת ריביות: ירידה של שניהם לאורך זמן, ללא תיאום.

אישית, אני מגדר מפני נפילות שוק בעזרת החזקה של EDV, ומפני עליות ריבית בעזרת החזקה של זהב וVWOB. אם השוק יפול בזמן העלאת ריבית לא צפויה גם במדינות המתפתחות והמתאם עם האג"ח יעלה, אני מקווה לאזן עם זהב. אחרת, פשוט ארכב על הגל עם כולם.

אני אשמח אם לא נכנס כאן למושגים באוויר (שאני לא מבין), תיאוריות שלא יקרו, אגח קונצרני שלא רלוונטי, אגח של חו"ל שלא רלוונטי (?) אלא תכלס למקרה הבסיסי והפשוט שלי.
לא נשמע לי חכם.

אם אסור להגיד דברים נחרצים כאלה כאן אז אני אשמח להודעה פרטית עם הסיכום שאני בטוח שחלק גדול ממכם עשה בשביל עצמו..
אני, בהווה, משקיע סכומי כסף גדולים (לטווח הקצר והארוך) בשוק שלדעתי הוא מנופח.
אם הייתי חושב שהעובדה שהשוק הינו מנופח, בהכרח גוררת צפי לתוחלת תשואה שלילית, הייתי מושך הכל מיד.

ירידה של שניהם לאורך זמן, ללא תיאום.

כנראה שזו שאלה של הגדרה, על איזה חלון זמן אתה מודד מתאם. אחרת, הנ״ל הוא אוקסימורון.

יש הגדרה מקובלת לחלון הזמן? ואם כן, האם היא אכן תואמת לצרכים של תיק ארוך טווח?

על איזה חלון זמן אתה מודד מתאם
התיק הקצר מיועד לתקופה של 5+ שנים, הארוך ל15+ שנים, והתיק לעומק הפרישה מיועד ל30+ שנים.
המתאם מבחינתי הוא על טווח זמן שמשפר איזון. אני פחות מתעניין במתאם פנים יומי (למרות שגם הוא נמוך) ויותר מתעניין במתאם של תנודות חודשיות עד שנתיות, אותן ניתן לאזן במכירה או בהכנסה של כסף חדש, בהתאמה.
הנ״ל הוא אוקסימורון.
בנוסף לכך שהתכוונתי לחלונות זמן שונים, אני צריך להבהיר שהתכוונתי לרכיב בתשואה. כלומר, לא הכרחי שתהיינה ירידות ארוכות טווח בגלל עליית הריבית, אלא שבתוך התשואה בטווח הארוך יהיה רכיב שלילי שנגרם מעלייה זו.
יש הגדרה מקובלת לחלון הזמן?
ברירת המחדל של כמה מהכלים שאני מכיר היא חודשיים (בעיני, סביר בהחלט לאזן אחרי נפילות חדות שנמשכו חודשיים), אבל אין רגישות גבוהה לשינוי במשך התקופה לעשרים ימים או מאה.

***עריכה***
האנטי-מתאם בין VTI לבין VGLT מ2009 עד היום היה כ25% בין אם הוא חושב על בסיס יומי, חודשי או שנתי.

נערך לאחרונה ב:
אישית, אני מגדר מפני נפילות שוק בעזרת החזקה של EDV, ומפני עליות ריבית בעזרת החזקה של זהב וVWOB. אם השוק יפול בזמן העלאת ריבית לא צפויה גם במדינות המתפתחות והמתאם עם האג"ח יעלה, אני מקווה לאזן עם זהב. אחרת, פשוט ארכב על הגל עם כולם.
אפשר הסבר על הרציונל של מה יקרה ואיך להתגונן מפני עליית ריבית?
(ממה שאני יודע למשל זהב דווקא "אוהב" ריבית נמוכה)

רציונל של מה יקרה
אני לא כלכלן ולא מבין בכלכלה, אבל אנסה לומר את המעט שקלטתי.
העלאה בריבית חסרת הסיכון מורידה את הערך המהוון של נכסים שערכם נובע מתזרים מזומנים. גם מניות שלא מחלקות דיבידנד הינן בעלות ערך בגלל הדיבידנד העתידי שהן תחלקנה. כך, העלאת ריבית פוגעת בכל החוסכים בכל אפיק.
איך להתגונן מפני עליית ריבית?
ניתן להתבטח (במחיר גבוה) על ידי אופציית מכר על (או מכירה בחסר של) אג"ח ארוכות. כך, אסטרטגיה של לונג-מניות ושורט- אג"ח ממשלתיות, הינה אסטרטגיה מטורפת שתהיה עמידה בפני תנודות ריבית.
לא מומלץ.
דווקא "אוהב" ריבית נמוכה
אני לא יודע שום דבר לגבי זהב.
לא ציינתי שאני גם מחזיק מזומן (או שווה מזומן). יתכן שאני הוזה, אבל אני חושב שאם מניות, נדל"ן, אג"ח ומזומן צונחים, לפחות הסחורות צריכות לעלות.

ניתן להתבטח (במחיר גבוה) על ידי אופציית מכר על (או מכירה בחסר של) אג"ח ארוכות. כך, אסטרטגיה של לונג-מניות ושורט- אג"ח ממשלתיות, הינה אסטרטגיה מטורפת שתהיה עמידה בפני תנודות ריבית.
לא מומלץ.
בחלק האג"חי אפשר לקצר מח"מים, בנוסף אני יודע שבאירופה לדוגמא נסחרים חוזים על הריבית, יכול להניח שיש מוצר דומה גם בארה"ב אבל לא בדקתי.

תודה טונה.
הרציונל לגבי מה שאמרתי על הזהב (כך הבנתי מקריאה) הוא שכשהריבית הריאלית אפסית, לא משתלם להחזיק אגחים, וערך הכסף יורד, מחירו נמוך וכל אחד לווה המון. לכן זהב עולה בערכו (כי ערכו נמדד בכסף זה).
בריבית ריאלית גבוהה יחסית, מאוד משתלם להחזיק אגחים, וערך המזומן גבוהה יותר. לכן במצב זה סביר שלא יהיה משתלם להחזיק זהב.
כמובן שהכל תאורטי.
עליית ריבית היא תרחיש שנראה לי לא סימפטי (אך כנראה גם בלתי נמנע). הרי השוק השורי במניות ובאגח של שנות ה 80-90 בהחלט תודלק על ידי ירידת ריבית דרמטית שדחפה את שניהם מעלה. בעליית ריבית אפשר לצפות לירידות באגח, במניות, ולדעתי גם בזהב. אני חושב שרק מזומן יציל מפני תרחיש חד כזה (מדובר על ריבית ריאלית עולה, אז להוציא מקרי אינפלציה).
סליחה אם הסטתי את הדיון, מוזמנים להתעלם באלגנטיות אם מפריע.

נערך לאחרונה ב:
דווקא ההודעה הזאת איכשהו נותנת לי חלק מהמידע שחיפשתי, דברים כמו:
"כשהריבית הריאלית אפסית, לא משתלם להחזיק אגחים"
"בריבית ריאלית גבוהה יחסית, מאוד משתלם להחזיק אגחים" (אז בריבית נמוכה לא...?)
"בעליית ריבית אפשר לצפות לירידות באגח, במניות" - אז מסוכן להכנס להשקעות "פשוטות" של מניות ואגח מתי שהדיבור על עלית ריבית יהיה ממש קרוב?

וגם זה לא בהכרח נכון בארץ.
אחרי כמה פעמים טובות שקראתי את המשפט אני מתחיל לקלוט שמתאם שלילי זה אומר שהגרף מנוגד (אגח עולה שמניות יורדות וההפך), כן?
אבל לא הבנתי מה הסיכון מוגבר
ולמה זה לא בהכרך נכון בארץ

טונה ההודעות שלך הן ממש חידות היגיון בשבילי ולוקח לי זמן להפנים אותן :lol:

• אהבתי
Reactions: Roi
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
חתול לילה עצרו אותי אני רוצה לתזמן (מניות הבנקים) שוק ההון 35
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
א מפתחת Backend - רוצה להתמקצע בבינה מלאכותית התפתחות אישית 5
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
AlexNOSAM רוצה ללמוד פרסום, מכירות ו/או שיווק התפתחות אישית 0
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
D רוצה להתגרש אוף טופיק 18
N רוצה להחכים יומני מסע אישיים 8
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
ח רוצה לטוס בפעם הראשונה לחו"ל אוף טופיק 14
c881 סגן שר הבריאות רוצה לראות רופאים חרדים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 48
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
D רוצה ללמוד על עסקים התפתחות אישית 2
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
T אני רוצה ללמוד לצייר התפתחות אישית 1
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
YoniLevy בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 32
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
E לקוח לא רוצה לשלם את מלוא הסכום כי טוען שכמה תמונות לא יצאו טוב. מה לעשות? אוף טופיק 22
M חברה שלי רוצה להשקיע 15 אלף ש"ח לטווח ארןך שוק ההון 10
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
I אלטרנטיבה לכרטיס אשראי ללא עמלות (בדומה ל "כזה אני רוצה") לבעלי דיירקט צרכנות פיננסית 7
G לא רוצה לקחת משכנתא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
ד בעיית "אני רוצה להביא את המכה" התפתחות אישית 147
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
W שוהה בארה"ב בתפקיד בכיר, רוצה ללמוד ניהול בפתוחה במקביל התפתחות אישית 8
Godfather הבנק יכול להשוות תנאים (כשהוא רוצה) שוק ההון 15
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
ה רוצה לפתוח עוסק פטור- ולהיעזר באיש משפחה.מותר? צרכנות פיננסית 2
T עזרה- רוצה להתחיל להשקיע וטובע מרוב חומר שוק ההון 12
ה בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה? יומני מסע אישיים 143
O רוצה פאסיבי סולידי אבל יש בלוצ'יפ ברווח שוק ההון 11
S רוצה להתחיל להשקיע, התבלבלתי לגמרי מכל המידע שוק ההון 3
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
T רוצה לוודא הבנה: באיזו בורסה ובאיזה מטבע לקנות ETF? צרכנות פיננסית 11
G רוצה להתחיל לסחור וצריך עזרה לגבי מסחר דרך ברוקר אמריקאי שוק ההון 9
W רוצה להתחיל להשקיע במניות, שאלה בנוגע לברוקר שוק ההון 8
ב רוצה להשקיע (גר באירופה) שוק ההון 18
ו רוצה לשמוע את דעתכם לגבי תיק ההשקעות שוק ההון 28
D רוצה ליצור עמוד בויקי לגבי מיסוי דיבידנדים - אשמח להערות ותיקונים מיסים 24

נושאים דומים

Back
למעלה