• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דוגמא מהחיים ,כמה קשה לתזמן את השוק

• פותח הנושא amit
  • פורסם בתאריך

amit

משתמש בכיר
דירוג
4,316
למי שחש את המשבר ובונה על "לצאת אחרי ירידה גדולה ולחזור כשיהיה בטוח יותר " :

שימו לב לsp500 .
היה בשיא של כ3400 ,ירד לשיא שלילי ב24/3 ל2237. משם ועד היום עלה ל2880.

30% עליה שמי שיצא הפסיד.

אבל אתה מדבר על תזמון מושלם של השוק. של איזה מסכן שהצליח לתפוס את המינימום ולצאת דווקא בו.
מצד שני מי שתזמן את השוק ויצא ב3400 היום כשהשוק כבר חזרה ב2880 לא מופסד ב15.3% כרגע כמו מי שלא יצא, ומי שחיכה למפולת ונכנס ב2237 מורווח עכשיו 30% במקום להיות מופסד 15%.
קיצר הפוסט שלך לא מראה שקשה לתזמן את השוק, הוא רק מראה שכדאי, ועם זה נראה לי שכולם מסכימים D:
רק שאי אפשר...

איזה איסטרטגיה טיפשית.
כולם יודעים שצריך לצאת אחרי עלייה גדולה ולחזור רק כאשר הירידות מסתיימות.
היו כמה אשכולות כאלה החודש, שתוהים האם להישאר בשוק אחרי הירידה הראשונית, או לצאת ולחזור כשיהיה בטוח יותר.

היו כמה אשכולות כאלה החודש, שתוהים האם להישאר בשוק אחרי הירידה הראשונית, או לצאת ולחזור כשיהיה בטוח יותר.
וזה לעומת השרשורים בכל השנים הקודמות שאנשים (אחרים?) קיטרו שהשוק גבוה מדי והם מחכים לירידות. הם חיכו כשסנופי היה 2100 וכשהוא היה 2500 וכשהוא היה 2800 וכשהוא היה 3400 ואז הגיעה קורונה ולא תופסים סכין נופלת וכן הלאה. אני במקומם כבר הייתי עוברת לפורום סריגה :)

המזל שלי היה להביט ברוב 2019 עולה לה לגבהים בלעדי אחרי שיצאתי לפני כן ב2018.
זה לימד אותי שבניגוד להרבה אנשים, לי יותר קשה להשקיע בשוק שורי שרק עולה ועולה, בטח אחרי שיצאת ממנו בהפסד (אדגיש שלא יצאתי בגלל שהמניות ירדו אלא בגלל סכסוך עם חברת ההשקעות שלי עקב ניגוד עניינים ורמיה).
כמובן שהתעשתתי בשלב מסויים והכנסתי שתי פעימות של לקרן ההשתלמות לפני הירידות הכי גדולות, אבל את המסה הגדולה שלי בשוק ההון עד כה (48K) הכנסתי בתחתית האחרונה. וזה בעיקר כי -
לא ניסיתי להכנס בתחתית, אלא רק להכנס לפני שיתחיל לעלות (בזכות 2019) אפילו אם כולם צופים שירד עוד הרבה לפני שיעלה שוב (נקודתית זה עוד לא קרה, אולי יקרה בהמשך).

אגב, סיפור דומה קרה עם הדירה שלי. קניתי אותה בזול כי ברקע היו הדיבורים של כחלון על מס דירה שלישית וכולם חשבו שהמחירים עומדים לרדת.
הדרך שעבדה לי לקנות בזול בשתי המקרים היא לא לכוון להשקיעה מתי שהירידות צפויות להגמר, אלא מתי שכולם (כולל אני) צופים שהן צפויות להתחיל. צריך יותר לשים דגש על האם אתה קונה בזול ממוקדם ומבדרך כלל, ולא אם ירד בעתיד.
וכשיש לך אופק השקעה ארוך מותר לך לקחת את הסיכונים האלו. בגילי, טוב לנצל אותם.

מזל שיש פוסט חדש בנושא.
אגב,
חדי העין ישימו לב שבטוויטר יש יותר עדכונים מצד הסולידית.

קניתי אותה בזול
זול זה יחסי... יש מצב שעוד חצי שנה תדבר אחרת ?
לא שעיני צרה על הדירה כן... יש פה פרספקטיבות של כמה עשרות שנים בהשקעה כמו סנופי ועל דירה זה קצת שונה.

נערך לאחרונה ב:
זול זה יחסי... יש מצב שעוד חצי שנה תדבר אחרת ?
לא שעיני צרה על הדירה כן... יש פה פרספקטיבות של כמה עשרות שנים בהשקעה כמו סנופי ועל דירה זה קצת שונה.

קניתי אותה מתחת מחירי השוק של אותה תקופה גם כי קניתי ממשקיע שהיו לו כמה דירות, וזה רווח נקי- פחות כסף יצא מכיסי.
אני אישית מקווה שערך מחירי הנדלן, ואיתו ערך הדירה שלי, ירדו כדי שאוכל לקנות עוד נכס.
הדירה הזאת צברה לי מספיק כסף ב3 וחצי השנים האחרונות כדי לקנות במינוף עוד דירה להשקעה אם המחירים ירדו. ערך הדירה הנוכחית שלי לא ישפיע עלי בכלל (אלא אם ארצה לקחת את המשכנתא המקסימלית מערך הדירה) כי אני לא מתכוון למכור את הדירה שלי עוד חצי שנה, ואפילו אם מחיר הדירה שלי ירד במעל ל300K למחיר המקורי שקניתי בו אותה, וירד בעוד 110K כך שינכה גם את דמי השכירות הפטורים ממס שקיבלתי, זאת אומרת, ירד במעל ל50%, זה לא ישנה לי, אלא יחסוך לי קנייה של דירה אחת שממנה אני מתחיל עכשיו להרוויח.

אם קנית בזול זה לא בהשוואה לכל הנקודות בעשרים השנה הקרובות בהן הנכס שלך יכול לעיתים לרדת למתחת למה שהשקעת בו. עדיף לקנות דירה בגיל 27 ולהתחיל לקבל ממנה שכירות מאשר לקנות אותה ב100K פחות חמש שנים אחר כך. השכירויות משאתה מקבל עוברות את הסכום הזה, אתה מקבל נסיון, ומה שמצחיק הוא שאחרי כמה שנים יש לך מספיק מזומן ואתה מחכה בעצמך לירידת המחירים הבאה :)

לפני 3.5 שנים קנית ב400,000 דירה שהיום לדעתך שווה 800,000?

קניתי אותה מתחת מחירי השוק של אותה תקופה גם כי קניתי ממשקיע שהיו לו כמה דירות, וזה רווח נקי- פחות כסף יצא מכיסי.
אני אישית מקווה שערך מחירי הנדלן, ואיתו ערך הדירה שלי, ירדו כדי שאוכל לקנות עוד נכס.
הדירה הזאת צברה לי מספיק כסף ב3 וחצי השנים האחרונות כדי לקנות במינוף עוד דירה להשקעה אם המחירים ירדו. ערך הדירה הנוכחית שלי לא ישפיע עלי בכלל (אלא אם ארצה לקחת את המשכנתא המקסימלית מערך הדירה) כי אני לא מתכוון למכור את הדירה שלי עוד חצי שנה, ואפילו אם מחיר הדירה שלי ירד במעל ל300K למחיר המקורי שקניתי בו אותה, וירד בעוד 110K כך שינכה גם את דמי השכירות הפטורים ממס שקיבלתי, זאת אומרת, ירד במעל ל50%, זה לא ישנה לי, אלא יחסוך לי קנייה של דירה אחת שממנה אני מתחיל עכשיו להרוויח.

אם קנית בזול זה לא בהשוואה לכל הנקודות בעשרים השנה הקרובות בהן הנכס שלך יכול לעיתים לרדת למתחת למה שהשקעת בו. עדיף לקנות דירה בגיל 27 ולהתחיל לקבל ממנה שכירות מאשר לקנות אותה ב100K פחות חמש שנים אחר כך. השכירויות משאתה מקבל עוברות את הסכום הזה, אתה מקבל נסיון, ומה שמצחיק הוא שאחרי כמה שנים יש לך מספיק מזומן ואתה מחכה בעצמך לירידת המחירים הבאה :)
מדהים אחי! שאפו

למי שחש את המשבר ובונה על "לצאת אחרי ירידה גדולה ולחזור כשיהיה בטוח יותר " :

שימו לב לsp500 .
היה בשיא של כ3400 ,ירד לשיא שלילי ב24/3 ל2237. משם ועד היום עלה ל2880.

30% עליה שמי שיצא הפסיד.

למרות שאני לא מסכים עם נסיון לתזמן(מודה שתזמנתי במשבר הזה) את השוק אם אתה מחליט שאתה כן עושה את זה חשוב לשים
נקודות חזרה הדרגתיות ולא להיות חזיר(הכי גרוע זה התנהגות לא רציונאלית בשוק). 35% זה הממוצע ירידה של משברי עבר למה להניח שהתחתית של המשבר הזה תיהיה יותר נמוכה.

לפני 3.5 שנים קנית ב400,000 דירה שהיום לדעתך שווה 800,000?

קניתי בחצי מליון.
הרווחתי מ2016 בערך 110k מהשכירות
לא לקחתי שמאי או משהו, אבל דירות באיזור של הדירה שלי מתחילות ב750. היתה פעם אפליקציה של יד 2 להערכה כללית ויצא שהיא שווה 900k. בגלל שהיא קרובה לרכבת ואין פחות מ750k אני מעריך בקירוב ששווה באיזור ה800k... אבל זאת לא הערכת שמאי או משהו. אני כרגע גם לא אמכור ב800k גם ככה.

"אי אפשר לתזמן את השוק"
נ.ב. נכון ברמת התוחלת (שאיננה חיובית, בשונה מלונג פסיבי), כי כסף שאתה תרוויח מישהו אחר יפסיד, או להיפך...
מעבר לכך המשפט חסר משמעות, ובפרט באירועי קיצון שהשוק לא מתמחר סיכון אלא פאניקה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E השקעת נדל"ן בארה"ב - דוגמא שוק ההון 15
1337justme דוגמא ל"טופס קוביות" ושאלה על ביטוח אכ"ע מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
בובין חוט-השני איך אתם מוודאים שטח נכס (דוגמא מוחשית בפנים) נדל"ן 2
G קיזוז הפסדים בבורסה עם דוגמא מוחשית שוק ההון 6
Ben Dover עוד דוגמא לניהול אקטיבי של קרנות בארץ שוק ההון 30
P ביטוח לחוג ספורט דוגמא פילאטיס צרכנות פיננסית 7
T דוגמא לקרן צמודה למדד? שוק ההון 3
R למה התשואה בקרן הנאמנות נמוכה מהמדד (+דוגמא) שוק ההון 18
amidar דוגמא (יפה?) ללימוד התנהלות פיננסית כבר מהבית... צרכנות פיננסית 5
Rio כלי פיננסי שלא הזכרנו - פוליסת חיסכון (דוגמא ספציפית בפנים) שוק ההון 24
פ היום בתוכנית הכל כלול, כבוד לאסי דיין, דיבר כמאמין בהקטנת הצרכנות, נתן דוגמא של חירי הדירות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
deussex רצינות, סולידיות, והנאה מהחיים התפתחות אישית 17
B שאלה מהחיים, מה אתם הייתם עושים אוף טופיק 20
קרן סיפורים מהחיים אוף טופיק 33
ג'וני לנד קל לתת ציפיות כלכליות קשה לעמוד בהם שוק ההון 4
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
V התלבטות קריירה קשה - קידום או עזיבה התפתחות אישית 17
אוהד יהודה שאלה קשה על מור פוסטים מאיכות נמוכה 2
E שוקל להחליף מקצוע מצלם לנדל"ן, אבל ההתלבטות קשה. מה אומרים? אוף טופיק 34
B המיליון הראשון הכי קשה? שוק ההון 22
ה התלבטות קשה בנוגע לתואר ראשון התפתחות אישית 12
ה מכירת נכס והשקעה במדדים ונדלן - התלבטות קשה שוק ההון 26
S תזמון שוק - התלבטות קשה שוק ההון 8
S מה התרחיש ההיסטורי הכי קשה לפרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
E סיוע בהתלבטות קשה נדל"ן 40
D כמה קשה זה להגר לחו"ל כאיש הייטק ישראלי? התפתחות אישית 8
ג מה באמת המצב הכלכלי? כזה קשה? אוף טופיק 98
ת עד כמה המצב הכלכלי קשה ומה צופן לנו העתיד? אוף טופיק 389
cypriano de rore האם יותר קשה למצוא כיום אמנות איכותית מבעבר? אוף טופיק 45
unrealx התלבטות קריירה קשה - מעבר עבודה בהייטק התפתחות אישית 77
ת רמת החיים, משהו לא מסתדר לי. המצב הכלכלי קשה ורמת החיים עולה? אוף טופיק 305
ליאת - איפה שיש רצון... מה קשה לכם במעבר לסולידיות? (הפוסט באישורה של דורין) אוף טופיק 32
A בחירת מקצוע עתידי- התלבטות קשה יומני מסע אישיים 17
c881 כמה קשה כבר להשיג PHD? אוף טופיק 1
whybe בעסה קשה אוף טופיק 19

נושאים דומים

Back
למעלה