• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לא מצליח לצאת מהבית של ההורים

האם אתם מעדיפים לשכור דירה או לקנות דירה?

• לשכור

הצבעות: 35 50.0%
  • לקנות

הצבעות: 24 34.3%
  • לגור עם ההורים

הצבעות: 11 15.7%

• סך הכל מצביעים
    70

דניאל כאהני

משתמש רשום
דירוג
1
אני מעל לגיל 30 וגר במרכז הארץ. המשכורת החודשית שלי לא קבועה ולכן איני יכול לשכור דירה מכיוון שאני פוחד שלא יתאפשר לי לשלם את שכר הדירה כמדי חודש. דבר שני, אני רואה את מחיריי שכירויות וקשה לי נפשית לשלם לבן אדם זר מעל 3000 ש"ח בחודש, לא כולל הוצאות חשמל מים וכדומה. עם שותפים אני לא מתכון לגור כי לא יהיה לי פרטיות. לגור לבד יעלה לי מלא כסף. לקנות דירה במרכז יעלה לי מעל מיליון וחצי ולא נותנים לי משכנתה כי אין לי הכנסה קבועה. אני מעל 30 שנה גר באותם 4 קירות, אותה מיטה, מתוסכל וממורמר ומרגיש שאני מבזבז את חיי. מה הייתם מציעים לי לעשות? עם שותפים אני לא אגור בחיים מכיוון שלא מתאים לי שעוד אנשים חולקים איתי את המטבח, השירותים והמקלחת, עושים לי רעש מהסלון, תופסים לי את הטלוויזיה ועוד ועוד. זה פשוט לא יקרה.

צא מהבית של ההורים, אתה חייב לצאת מאיזור הנוחות כדי להתחיל להיכנס למצב הישרדותי ולהצליח, זה לפחות מה שעבד לי וזה הדרך היחידה שאני מכיר.
יצאתי בגיל 22 ושילמתי 2500 כולל הכל, יחידת דיור בראשלצ 25 מטר, מרתף
הלם של החיים אבל השיעורים שזה לימד אותי בגיל 22 שווים לי היום זהב.
תעשה את הצעד, אני בטוח שלא תתחרט.
חוץ מזה, אם אתה מביא מישהי הביתה וצריך פרטיות
עדיף להביא לדירת שותפים מאשר לדירה של ההורים D:

לשכור*

להשכיר זה כשאתה בעל הבית ומשכיר את הדירה לדייר (השוכר).
לשכור זה כשאתה הדייר ואתה שוכר דירה מבעל הבית (המשכיר)

לא הבנתי גם מה הקשר בין הכותרת והסקר להודעה שלך, אתה מתייעץ מה עליך לעשות או עושה סקר העדפות כללי?

בהנחה שזה פוסט אמיתי ולא הטרלה..
1. תמצא עבודה מסודרת ומכניסה
2. שכור לך יחידה קטנה במקום לא יקר מידי
3. המשך לחסוך עד שתוכל להרשות לעצמך הון עצמי והחזרי משכנתא כדי לקנות דירה משלך

בהצלחה.

לגבי המצב שלך ספציפית - המשכורת לא סדירה, למה שלא תחסוך כמה חודשים כך שיהיה לך מאיפה לשלם גם בחודשים בהם ההכנסה שלך נמוכה? ככה לא יהיה לך מה לפחד מכמה חודשים ללא הכנסה.

אפשר למצוא יחידות דיור, כולל ארנונה בפחות מ 3000 ש"ח, בדרך כלל אלו יהיו דירות מפוצלות. האיכות תלויה במיקום הגיאוגרפי, במקום לא מרכזי תקבל יחידת דיור משופצת וטובה, במקום מרכזי תצטרך להתפשר.

אני מעל לגיל 30
תופסים לי את הטלוויזיה

אני כרגיל לא אהיה נחמד - תשתדל לא להכנס למגננה אלא לנסות להבין את מה שאני אומר.
אתה מדבר כמו ילד. אתה חייב, לטובתך, לצאת מהבית דחוף, כי זה יבגר אותך. הטיעון הזה שאתה לא רוצה לשלם שכ"ד לאדם זר (אבל כן מוכן לשלם ריבית על משכנתא לבנק משום מה) הוא מגוחך.
הסיבה שאין לך משכורת יציבה היא כי אתה לא צריך לשלם שכר דירה. אם היית מתחייב חוזית לשלם 3,000 ש"ח לחודש לבן אדם, היית דואג שתהיה לך הכנסה כזו. החודש הראשון יהיה סיוט. עם הזמן תלמד לבשל לעצמך, לעשות כביסה לעצמך, לשלם ארנונה בעצמך ועוד.

ראשית, הפוסט שכתבתי רציני. דבר שני, אם אני אשלם שכר דירה + ההוצאות שזה יגיע לפחות ל5000 ש"ח אז איך בדיוק אקנה דירה בעתיד? אני לא רוצה להיות כמו הומלס שכל שנה צריך לחפש דירה לשכור. אני רוצה יציבות ובטחון כלכלי ולא להגיע לסוף שנת השכירות ופתאום המחיר עולה או שאני צריך לחפש דירה לשכור. דבר שלישי אני רוצה פרטיות בשביל דברים אינטימיים וזה לא יתאפשר לי עם שותפים.

אני לא רוצה להיות כמו הומלס שכל שנה צריך לחפש דירה לשכור. אני רוצה יציבות ובטחון כלכלי ולא להגיע לסוף שנת השכירות ופתאום המחיר עולה או שאני צריך לחפש דירה לשכור.
יש פה חברי פורום ״הומלסים״ שמרוויחים 30-40 אלף שקל בחודש. אתה רואה אותם כחסרי יציבות וביטחון כלכלי?

ראשית, הפוסט שכתבתי רציני. דבר שני, אם אני ישלם שכר דירה + ההוצאות שזה יגיע לפחות ל5000 ש"ח אז איך בדיוק הקנה דירה בעתיד? אני לא רוצה להיות כמו הומלס שכל שנה צריך לחפש דירה לשכור. אני רוצה יציבות ובטחון כלכלי ולא להגיע לסוף שנת השכירות ופתאום המחיר עולה או שאני צריך לחפש דירה לשכור. דבר שלישי אני רוצה פרטיות בשביל דברים אינטימיים וזה לא יתאפשר לי עם שותפים.
למה אין לך משכורת סדירה? אתה סטודנט? בגלל הקורונה?

ראשית, הפוסט שכתבתי רציני. דבר שני, אם אני ישלם שכר דירה + ההוצאות שזה יגיע לפחות ל5000 ש"ח אז איך בדיוק הקנה דירה בעתיד? אני לא רוצה להיות כמו הומלס שכל שנה צריך לחפש דירה לשכור. אני רוצה יציבות ובטחון כלכלי ולא להגיע לסוף שנת השכירות ופתאום המחיר עולה או שאני צריך לחפש דירה לשכור. דבר שלישי אני רוצה פרטיות בשביל דברים אינטימיים וזה לא יתאפשר לי עם שותפים.
נשאלת השאלה אם ככה, עד כמה אתה פועל עכשיו כדי להשיג את מטרתך.
בהינתן העובדה שאתה גר אצל ההורים ב30 שנה האחרונות ולא הלכת לשכור מקום לבד כדי "לחסוך לדירה בעתיד"
השאלה המתבקשת היא - כמה הון צברת למען מטרה זו, כמה יש לך כרגע?

אתה מנסה להחזיק את המקל מכל קצותיו.

אי אפשר גם לא לעבוד בצורה סדירה וגם לקנות דירה במרכז.

תחליט מה יותר חשוב לך. אם אתה רציני לגבי הדירה אז ב- 5 שנים של חיסכון אגרסיבי (כולל לגור אצל ההורים) אפשר להגיע לזה.

שמעתי שגם יש מקומות בעולם שבהם ניתן להגיע לדירה, מצד שני עכשיו עם הקורונה אני לא יודע כמה ישמחו לקבל זרים.

מי שבגיל 30 ובלי הכנסה קבועה שם לו כיעדים יציבות, מטבח מסודר, שליטה על הטלוויזיה ומניעת כאב הלב של תשלום לאדם זר על מגורים צריך להשאר לגור עם ההורים. מהבחינה הזאת אתה בדיוק במקום הנכון בהתאם ליעדים שלך.

לא יכול לתת לך באופן אישי עצות נוספות מאחר ששום דבר מהדברים שציינת שחשובים לך מעולם לא היו חשובים לי. אולי בגלל זה עזבתי את הבית בגיל 21 ומעולם לא הסתכלתי לאחור. במאמר מוסגר- גר מאז בשכירות, רחוק מאוד מלהיות הומלס וגם היציבות ובטחון הכלכלי לא פחותים מאלו של חברי שרכשו דירות, וזה בלשון המעטה.

אני מעל לגיל 30 וגר במרכז הארץ. המשכורת החודשית שלי לא קבועה ולכן איני יכול לשכור דירה מכיוון שאני פוחד שלא יתאפשר לי לשלם את שכר הדירה כמדי חודש. דבר שני, אני רואה את מחיריי שכירויות וקשה לי נפשית לשלם לבן אדם זר מעל 3000 ש"ח בחודש, לא כולל הוצאות חשמל מים וכדומה. עם שותפים אני לא מתכון לגור כי לא יהיה לי פרטיות. לגור לבד יעלה לי מלא כסף. לקנות דירה במרכז יעלה לי מעל מיליון וחצי ולא נותנים לי משכנתה כי אין לי הכנסה קבועה. אני מעל 30 שנה גר באותם 4 קירות, אותה מיטה, מתוסכל וממורמר ומרגיש שאני מבזבז את חיי. מה הייתם מציעים לי לעשות? עם שותפים אני לא יגור בחיים מכיוון שלא מתאים לי שעוד אנשים חולקים איתי את המטבח, השירותים והמקלחת, עושים לי רעש מהסלון, תופסים לי את הטלוויזיה ועוד ועוד. זה פשוט לא יקרה.

היי דניאל
אני מציע לך להפסיק לפחד מהחיים, להפסיק לתרץ מדוע לא לשכור דירת מגורים,
הפוסט שהעלתה כאן מוכיח שאתה לא מרוצה מהמצב הקיים......

לא מדובר פה בשיקול כלכלי בלבד, אלא לקבל אחריות על החיים, לחוות את החיים,
כמו שרוב בני גילך חיים, תציב מטרות ותפעל להשיג אותם, גם אם הדרך תהיה קשה,
זה שווה את הסיפוק.

זה הזמן לשינוי גישה, לראות דברים אחרת, ומוטב מוקדם ככול הניתן.

בקיצור אתה רוצה להישאר ילד ושמישהו ידאג לך לאורך כל שנות חייך.
ההוצאות יגיעו לפחות ל5,000? תמצא איך להגיע להכנסה שמאפשרת לשלם עבור ההוצאות החודשיות +לחסוך/להשקיע, כמו אדם בוגר. להורים שלך לא אכפת שככה אתה מתנהל וחושב?
ד"א, אם תמשיך ככה, כנראה שלא תצטרך פרטיות כי דברים אינטימיים כנראה שלא יקרו.

מתנצל אם זה היה בוטה...

@דניאל כאהני , ברוך הבא לפורום.
אנסה לענות לך כמו אבא וסבא -
לדעתי רצוי לצאת מהקן מהר ולהבין את החיים האמיתיים בחוץ.
אם לא, אני מניח שבעוד 15 שנים נקרא פוסט "אני בן 45 גר אצל ההורים, לא רוצה לשכור כי בלה, בלה ... האם כדאי לרכוש דירה..."
אני לא מכיר אותך ואולי יש סיבות נוספות שאתה מעדיף לגור אצל ההורים בנוסף למה שכתבת כאן.
כדי להשיב לך בצורה אינטלגנטית ולעניין אתה צריך לנדב עוד אנפורמציה כמו:
מקצוע, השכלה, זוגיות, גר חינם אז על מה ההוצאות שלך, כמה אתה חוסך כל חודש, מה גודל ההכנסות שלך, מה האופק הכלכלי שלך, מתי תרצה לרכוש דירה, ואם אתה לא בזוגיות רצינית אז למה לחשוב על רכישת דירה, אולי כשתתחתן ההורים 'שלה' יעזרו ברכישה.
שני דברים ברורים:
- האחד אתה לא יכול לקנות דירה כי אם אתה לא יכול לשכור דירה איך וממה תשלם משכנתא.
- השני, לא אפרט כי אתה לא הבן שלי ולא יהיה נעים לשמוע.
ועל עצמי - לאחר שירות צבאי שהיה קריעת תחת אחרי 3 שנים במבצעי, ארזתי את הפקלעות, יצאתי מהבית ובניתי את עצמי מאפס כולל לימודים, משמרות לילה בתחנות דלק למימון הלימודים אקדמאים, עבודות מזדמנות בין לבין סמסטרים ועוד, ועוד.
אז תחשוב על האופק שלך ולא רק ראיית מנהרה צרה כמו 'לא יכול לתת לאדם זר כסף בשביל קורת גג'.
בהצלחה!

אני חושב שחלק מהאנשים קצת ממהרים לשפוט מבלי שיש לנו את התמונה המלאה ואף אומרים דברים לא ראויים בסגנון:
שלא תצטרך פרטיות כי דברים אינטימיים כנראה שלא יקרו.

חסר הרבה פרטים, מה אתה עושה בחיים? שכר? מה עשית עד עכשיו? מטרות בחיים? האם יש לך חיסכון? האם ההורים יכולים לעזור לך? וכו.
באופן כללי:
1. יש להגדיל את כושר ההשתכרות (או אחוז החסכון), עדיף את שניהם.
אחר כך תבחר אחד מהבאים:
1. להמשיך לגור עם ההורים ולחסוך להון ראשוני לדירה.
2. לשכור דירה בפריפריה
3. לשכור דירה עם שותף אחד (שאולי יהיה לך פשוט להסתדר איתו).
4. לשכור דירה זולה תוך התפשרות על איכות חיים (דירה מחולקת,תמ"א וכו...)

מגורים עם ההורים יכולים לעזור לך לבנות את העתיד (על ידי חיסכון משמעותי) ומצד שני יכולים גם לגרום לסוג של ניוון, תשתמש בהזדמנות המגורים איתם בחוכמה.

אוקי, אני אקח את הדעה המנוגדת לתשובות שקיבלת כאן, ולו רק בשביל הגיוון.
שכר הדירה בארץ הוא יקר מאד, אמפירית, ובגדול מה שאתה אומר היא אלמינציה לגיטימית, גם אם השיקולים נשמעים אגואיסטים מהצד, הם ניתנים להבנה.
כבן 30 פלוס שחי עם ההורים אתה מביט ימינה ושמאלה ולא מוצא פיתרון טוב עבורך.
מצד אחד אינך רוצה להשאר עם ההורים - אתה מרגיש בעצמך שבגילך אינך אמור עוד להזדקק להם ולחיות תחת כנפיהם.
מצד שני אתה מסתכל על המצב בחוץ-
הדירות יקרות. כן, יקרות בהרבה מפעם. כן, הן אינן במחירים שכשההורים שלך יצאו מהבית הם יכלו לקנות או לשכור.
אין לך אפשרות כלכלית כדאית לרכוש דירה לעצמך. הדור שלך איבד את הפריוולגיה פשוט לקנות לעצמו קן ולגור בו בלי לשבור את הראש.
ומצד שלישי- שותפים. כאדם שהפרטיות חשובה לו אינך מסוגל לדמיין את עצמך גר עם שותפים (הפתרון המתבקש) ומעיף את הפתרון מהשולחן כי נמאס לך שמציעים לך לחלוק את החיים שלך עם מישהו אחר.

במצבים בהם כל האלטרנטיבות גרועות, עליך לבחור מה הערך שהכי פחות נורא לך לוותר עליו-
העצמאות שלך (שנפגעת כשאתה חי אצל ההורים)
החופש שלך מעבודה (שנפגע כשאתה שוכר דירה לבד ונאלץ לממן אותה)
או הפרטיות שלך (שתפגע אם תשכור עם שותפים)

ובפועל זה אף גרוע יותר, כי במגורים אצל ההורים גם החופש והפרטיות נפגעת, ואילו גם כשתגור עם שותפים תאלץ לממן את זה.
אז או שתבחר,
או שתחשוב בצורה יצירתית כיצד לפתור את העניין ולחשוב מחוץ לקופסא.
אולי תמצא דירת שותפים שיש בה פרטיות (שירוקלחת נפרדים) ושותף שמחפש פרטיות והפרדה כמוך?
אולי תמצא קומונה של אנשים שגרים ביחד (יש לי חבר שרוצה ליישב את הערבה בימים אלה בצעירים) כדי לחסוך בכסף?
אולי תשכור בחור נידח ותלמד את עצמך להשתכר דרך האינטרנט?
אולי בכלל כדיאי לך לגור בחו"ל במקום שבו המרדף קל יותר מבארץ?
אולי עליך לקנות קרוון ולגור בו?

אני חושב שרוב גולשי הפורום יגידו לך להתחספס אבל אני לא בטוח שאני עם הגישה הזאת. אני יותר בגישה שאם אין פתרון צריך לפרק את הלגו ולחשוב בצורה יצירתית (שוב ושוב) איך בונים אותו כדי לקבל פתרון אופטימלי בנסיבות.

נערך לאחרונה ב:

מה עם ההורים? אחרי 30 שנה להם לא מגיעה פרטיות בשביל דברים אינטימיים?

עוד משהו שאני רוצה להוסיף - אל תנסה למצוא את הפתרון לשארית חייך בשלב הזה, כי אולי לא תמצא אותו.
אולי לא תמצא את הקונסטלציה המושלמת לחיות בה 30 שנה מהיום.
אבל אולי כן תמצא אם תחפש את הסידור האולטימטיבי לשנה הקרובה.
זה גם טוב- שנה אחת, ומשם תוכל להמשיך להתגלגל.
תן לעצמך שנה אחת של נסיון בחוץ ואז תראה אם אתה מסתדר במצב הזה, ואז תחליט לאן ממשיכים מכאן. זה היופי בשכירות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y בן 40, לא מצליח לצאת מבית ההורים. אוף טופיק 37
סטס לא מצליח לצאת מהדירוג הנמוך, ולבנות עסק יציב שגודל התפתחות אישית 6
R לא מצליח למצוא יועץ פיננסי בלתי תלוי שוק ההון 13
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
א לא מצליח למכור כבר מעל חודש - אין היענות נדל"ן 33
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
R לא מצליח לראות הבדל בין קרנות כספיות של אותה החברה שוק ההון 3
C לא מצליח למצוא עבודה התפתחות אישית 33
A לא מצליח להבין לגבי קרנות סל חוץ שנסחרות בארץ שוק ההון 16
א לא מצליח להבין איגרות חוב ממשלתיות, איך החישוב הזה עובד ? שוק ההון 6
Tsachi01 מורה רווק מרוויח 8+ נטו ולא מצליח לסגור את החודש - דעתכם? אוף טופיק 155
R הייטק -חברה בינונית מול סטארט אפ? לא מצליח לבחור אוף טופיק 8
N מצליח בהכול, במתמטיקה אאוט סיידר התפתחות אישית 32
ת לא מצליח להזמין כ.אשראי לאימי. ספציפית אשראי "שופרסל" צרכנות פיננסית 18
M מה קורה אם קונה דירה לא מצליח לשלם אחרי חתימת חוזה ורישום הערת אזהרה? נדל"ן 7
aminadav מישהו מצליח להבין למה נדל"ן בנייה ומניב יורדים כל כך הרבה בחודשים האחרונים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
klayhamn לא מצליח למצוא המלצה על יועץ פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
Y לא מצליח להבין מה ההיפ עם חברות הפאאנג כאן אוף טופיק 18
כ לא מצליח להחליט במה להשקיע יומני מסע אישיים 7
R לא מצליח לקבל כרטיס אשראי למטרות חסכנות עקב חוק נתוני האשראי החדש צרכנות פיננסית 25
A לא מצליח להבין איך אין עדיין אינפלציה שוק ההון 22
A לא מצליח להבין איך נגרם ההפסד שוק ההון 2
Y איני מצליח להבין איך בקרנות סל יש פער בין מה שהמדד עשה למה שהקרן עשתה שוק ההון 5
L לא מצליח להמיר שקלים לדולר בIB שוק ההון 5
י לא מצליח להפסיק לבזבז כסף. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 68
E לא מצליח לחשב ולהבין את עמלות הניהול שלי בבנק צרכנות פיננסית 6
ה לא מצליח למצוא אם יש חפיפה ב VTI/SPLV/IWM שוק ההון 0
G לא מצליח למצוא קרנות סל באפליקציה שוק ההון 3
M עזרה בספארק, לא מצליח לרכוש קרן מחקה שוק ההון 3
T לא מצליח לעשות העברה בין שלקים לדולרים בIB שוק ההון 9
A לא מצליח למצוא עבודה ראשונה בהייטק אוף טופיק 38
jenglender לא מצליח להשיג ITIN אמריקאי שוק ההון 8
מ לא מצליח להבין את נתוני הקרנות הנאמנות שוק ההון 0
tomer111 מה ההשלכות של פרישה בגיל 60 ומדוע אני לא מצליח לשכנע את סוכן הביטוח לשנות את גיל הפרישה לזה? אוף טופיק 3
yossik לבדוק חשבוניות חברים, שיטת מצליח על ימין ושמאל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
I נטייה להימורים - האם לצאת משוק ההון? (זהירות: טריגרים) התפתחות אישית 8
G סטודנט שרוצה כבר לצאת לדרך ולהתחיל התפתחות אישית 3
ה עומד לצאת למסע יומני מסע אישיים 11
ס לצאת מהבית של ההורים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
O הריבית על אגרות חוב לטווח ארוך נושקות ל-5% בוול-סטריט. מהו הגבול בו אתם מתחילים לצאת משוק המניות? שוק ההון 93
ט להשקיע כדי לצאת לדרך חדשה שוק ההון 16
N לצאת מהבית של ההורים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
ח שווה לצאת ממעמד עוסק פטור? שיקולים בנוגע לביטוח לאומי מיסים 5
R מה קורה עם הפנסיה שלי אם החלטתי לצאת משוק העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
N איך לצאת מיידית מפוזיצית קריפטו, בצורה שלא תפגע ביכולת העתידית להעביר את הכסף לבנק ישראלי? השקעות אלטרנטיביות 28
ש לצאת או להחזיר? שוק ההון 5
M החלום שלי לצאת לעצמאות כלכלית מתי זה יקרה?? יומני מסע אישיים 17
D תיק לאישה שעומדת לצאת לפנסיה שוק ההון 7

נושאים דומים

Back
למעלה